PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Gerçek ve Yemekteyiz...

Banemin
31.07.2011, 22:05
Real'in fikri ve LaLe'nin gazıyla bulaşıyorum bu işe. Hadi hepimiz için hayırlı olsun.:honks:

Et yemekleri bölümünde verdiğim bu tarif (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76654) ve sonrası yaşananlar...

Önce alış verişe çıktım malzemeleri aldım ve eve geldim. Yemeğe başlamadan önce telefonun başına oturup aramaya başladım milleti. Forumdaşı aç yatarken benim uyumam söz konusu bile olamazdı.

Davet işini hallettikten sonra linkte de görüldüğü üzere pişirme işini bitirdim, sofrayı hazırladım ve konuklarım (çekirge sürüsü gibi demeye dilim varmıyor :honks:) gelmeye başladı.

Ding dong ding...

- Ooo Real ilk gelen olman güzel... Çiçeği başka bir amaca hizmet için kullansaydın keşke.
- Önemli değil ya! Çiçekleri evde kendim yetiştiriyorum, her amaca uygunu var.

Ding dong ding...

- LaLe hanım ta oralağdan kalkıp gelmeniz büyük incelik.
- Malzeme çıkacaksa neden olmasın. Hem gırtlak işi varsa mesafe tanımam ben.

Kapı peşpeşe çalmaya başladı..

- Santos'um motorunu niye aşağıya park etmedinde sırtlayıp buraya çıkardın?
- İş makinesi malum. Pizza şey pardon ekmek parası...
- Başakça bindiğin otobüsün kokusu sinmiş üzerine. Seni cam kenarına alayım.
- Sen bana duşu göster. Terden sırılsıklam oldum.
- Canan sende mi geldin? Çayı mı getirdin mi?
- Çayını getirdim de demlenmedi ama. Umarım bunu da bana yaptırmazsın?
- İlerleyen saatlerde ikimizde bu konu hakkında bir fikre kesin sahip oluruz. Lilium'um kardeşim mucuk...
- Abicik, ben bir işe elimi sürmem. LaLe yapsın her işi...
- Tamam aranızda halledin beni karıştırmayın. Sonra biriniz İsa, diğeriniz Musa... Ben ise sakal-bıyık çıkmazındaki zavallı kulunuz.

- O kadar uğraştım sofrada hazır hadi soğutmadan geçin bakalım masaya.

Lale; Masa düzeni...
Ben; Hemen başlama. Dur! mutfağa gideyim arkamdan kaynatın. Hee! bu arada telefonuma dokunmayın kayıtta...:dsnm:

Başakça; Camın dışında taaaaaaaaaa üst köşede küçük bir leke gördüm Canan. Sen de gör...
Canan; Ben uçakta cam kenarındaydım. Bir süre daha camdan dışarı bakamam.
Santos; Real görüyor musun balık bıçağı yok masada.
Real; Yahu havada balık kokusu da yok zaten.
Lilium; (içeri seslenerek) Abiciğğğğk. Ben konuşmuyorum hee!..

Evet yemekler geldi. Hadi afiyet olsun...

Lilium; İnşallah acı yapmışsındır yemeği. Kendim için birşey istemiyorum valla. LaLe yansın yeter.:crazy:
Canan; Görünüm pek fena değil
Başakça; Rengini görmüyor musunuz yahu bulanık...
LaLe; Başakçacığım güneş gözlüklerin çok güzel.:kiki:
Real; Etler çiy çiy kokmuyor.
Santos; Patron korkma motorun arkasındaki kutuya ne olur ne olmaz diye pizza doldurdum.
LaLe; Sarımsak kokusu almıyorum ben. Koymayı mı unuttun Banemin?
Ben; İçimizde yemeyenler olabilir diye koymadım. (en azından ben)

Real önündeki boş bardağa çatalıyla vurarak bütün masayı susturdu ve sonra...

"Bunlar rakı bardağı değil... Zaten balıkta yok. Hadi yiyelim ve ne olacaksa olsun" diyerek çok duygusal bir açılış konuşması yaparak ilk lokmayı aldı. (Cesaretine hayran kaldım:kiki:)

LaLe; Ya sanki biraz kekiği fazla gibi ama Banemin emeğin gerçekten kutsanmalı. Hele medeni cesaretin, bu şekilde bir davet vermekteki yürekliliğin takdire şayan. Hee! Bu arada ben bir tabak daha alabilir miyim?

Benim iç sesim; Ya bu kıza şaşırıyorum. Bu kadar konuşurken o tabağı ne çabuk silip süpürdü?:blink:

Lilium; Hmmm. Çok güzel çok. Bende yanımda poğaça getirmiştim ama boşuna hammallık yaptım demek.
Canan; Almanya'dan kalkıp geldim ama daha ilk lokmada "iyi ki gelmişim" dedim.
Başakça; Domatesler küp küp olmazsa ben yemezdim aslında. Ama kalabalıkta ne olsa gidiyor işte.
Real; Konuşacağım ama ağzım doluyken konuşmamak gibi bir huyum var. Mübarek bu akşamda hiç boş kalmadı.
Santos; Banemin benim motorun arkasındaki pizzaları senin komşulara pazarlayabilir miyiz?

Böylece tencerenin dibini bulduk ve sofrayı Başakça ile Canan toplamaya başladı. LaLe mutfakta bulaşıklara girişmiş bir yandan da bir türkü tutturmuştu. Lilium, Real, Santos ve ben memleket meselelerine dalmış ayağına araziye uyduk.

Masanın toplanması ve bulaşık işi bitince hamarat Lale fırına hemen havuçlu bir kek sürdü. Canan Almanyadan getirdiği çayı demlerken, Başakça çay servisi hazırlıklarına başlamıştı bile.

Lilium hala yanımızda.:kiki:

Santos ve Real, Behzat Ç 'nin gerçekliği hakkında derin bir mevzuya dalmışlardı.

Benimse gözüm saatte şu yazı bitsede kendime bir kahve alsam demeye başlamıştım.

Bitse de yolluyorum bitmese de...

Eksikleri daha sonra tamamlarım nasıl olsa...:kapris:

BanLaSan Tur'a yaptığım listeden birtane de buna yapayım. :smiley:

Yorumlarla çok daha güzel sakın unutmayın ama...:minerva:

1. Banemin (1) (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408598&postcount=1)

2. Banemin (2) (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408754&postcount=18)

3. LaLe (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408819&postcount=29)

4. Başakça (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408960&postcount=38)

5. Emilio Santos (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=409289&postcount=47)

6. Lilium (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=409668&postcount=57)

7. Canan (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=410147&postcount=63)

8. Real (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=410429&postcount=69)

LaLe
31.07.2011, 22:15
))))))

Banemin, Allah seni ne etsin:kiki: Heee... ne etsin ki? :blink:Heh!... davul etsin, eh ben de tokmak olursam vay haline:))

Aralarda bizlerden yakalamış olduğun nüansları çok güzel yakalamış ve kullanmışsın. Santos'un motorsiklet kısmını okurken kahkahayı patlattım:kiki:

Lilium'u kayırdığını fark etmedi değilim:kapris: Onun saçını başını yolarım ben:@

Çok güzel ve keyifle okudum, ellerine sağlık.

ReaL
31.07.2011, 22:18
Boş gezenin boş kalfasıyım bir müddet (malum sağ el kırık, mouse de kullanamıyorum rahatça), vaktimin çoğunu salonda film izleyerek geçiriyorum...

Bugün de film izledim... Vee milyonlarca dolar harcanılmış pahalı bütçeli bir film..

Bu yazı kadar eğlendirmedi, düşüncelere sevk etmedi iyimi..

Ellerine sağlık, teşekkürler Banemin... Kendimi bir an yemekteyiz pogramında sandım he... :honks:

Aldacı
31.07.2011, 22:21
Eline sağlık Banemin, süper olmuş. :zgd: LaLe'nin daha çirkef tasvir edilmesini beklerdim. :p

LaLe, Liliye garezin ne, yazan Banemin. :biggrin:

Canan
31.07.2011, 22:22
Bu senaryoda benim de oluşum hoşuma gitti. Çok büyük bir keyifle okudum tek solukta. Herkesin özelliklerini nasıl da bulup çıkarmışsın Banemin :)
Daha ilk lokmada, demek ''iyi ki gelmişim'' dedim he?..Ben bu filmi bir yerlerde görmüştüm:kiki:
Ellerine sağlık, devamını beklerm :)

ReaL
31.07.2011, 22:26
Eline sağlık Banemin, süper olmuş. :zgd: LaLe'nin daha çirkef tasvir edilmesini beklerdim. :p

))) Koptum iyimi... Cesaretinden dolayı seni kutluyorum... Haksızda sayılmazsın hani... :kapris:

Ben araya girmeyim, filler tepişir arada eşekler ezilir... :clap:

LaLe
31.07.2011, 22:27

LaLe, Liliye garezin ne, yazan Banemin. :biggrin:

Aldacı, mikropsun sen:kiki:

Aldacı
31.07.2011, 22:29
Cesaretten değil ReaL, beklentimi dile getirdim sadece. :p Hani Lale çirkef demedim, Banemin'in o şekilde yansıtmasını beklerdim. :biggrin:

Aldacı, mikropsun sen:kiki:

Ben de seni seviyorum. :p

ReaL
31.07.2011, 22:31
Ne haliniz varsa görün...

Beklentiymiş.. :kapris:

* * *

Aldacı kendini iyi ifade edebiliyorsun, senden de bekleriz ona göre.. :clap:

Banemin
31.07.2011, 22:43
Yazarken bana yansıyanları olduğu gibi almaya çalıştım...

Hoşgörülerini biliyordum zaten ve samimiyetleriyle, sıcaklıkları da malum hepimizce.

Lilium tabi ki kayırıldı LaLe hanım. Kıyamam ona...:minerva:

Ama bak Aldacı'nın dediklerinden yola çıksam hapı yutmuş olurdun ama ben o şekilde düşünmedim seni. Sadece birazcık cadısın ama.:kapris:

Kesin bulaşıkları bana bırakmaz yıkardın sen. :kiki:

Ayrıca adı geçen şahıslar yorumlarında dikkatli olsun daha yazı bitmemiş olabilir.

Sonda ki kahve krizi gerçekti yani...)))

ReaL
31.07.2011, 22:53
Kendi adıma oldukça dikkatliyim, tartıp biçip öyle yazıyorum..

Ben mülayim ve ağır başlı garibanın tekiyim... :kapris:

(Elim hala sakat... :baby: )

Banemin
31.07.2011, 23:03
Bugün de film izledim... Vee milyonlarca dolar harcanılmış pahalı bütçeli bir film..

Bu yazı kadar eğlendirmedi, düşüncelere sevk etmedi iyimi..

Real bunu yazdığından beri ne cevap verebilirim sana diye düşündüm. Kendime her türlü iltifatı yapar, ukalalık sınırlarımı çok geniş tutarım. Ama birinden kendimle ilgili böyle şeyler duymak kızartıyor beni.

Onore etmesini çok iyi biliyorsun.

Birşey bulamadım işte...

Teşekkür ederim.:)

ReaL
31.07.2011, 23:06
Abartıdan hoşlanmam... Sadece kendime göre doğruları yazdım..

* * *

Hadi sen şimdi beni methet... :kiki:

Basakca
31.07.2011, 23:10
Birileride duygu sömürüsüne girişmiş hemen... O el iyileşmiyecek mi ?:honks:

Banemin ben sana ne diyeyim ki Lale gibi davul , zil- zurna mı desem.... Ama okurken kahkahayı patlattım.
Nasıl da yakalamışım camın üstündeki lekeyi sen ona bak bikerem. Canan da gördü ya ohhh olsun. Bir dahakine temizlikteyiz diye yapmazsın inşallah... Yaparsan da bana sakın güvenme benim de belim sakat...:honks:

Ayrıca aba altından sopa göstermelerini hiç yemiyorum bilesin. yorumlarda dikkatli olacakmışız da, daha bitmemiş de...

Bir daha ki menu daha zengin olsun lütfen. Yemek müziği de isterim, masada da çicek, ama mezarlıklardan yolunmamış cinsinden he...:kapris:

Neyse ben kahveleri pişireyim.:smiley:

Canan
01.08.2011, 14:30
Banemin, bil ki senden korkum yok, onun için de dikkatli olmama gerek yok. :)
Temizlik hususunda bana hiiç güvenme, Realin eli, Başakça'nın beli sakatsa, benim de misafirim var :honks: onlar gidince de evde temizlik işim var. Yoruldum, sadece yemeye varım. Ceylon yaprak çayını getirdim işte, onunla yetin tamam mı? )))

Emilio Santos
01.08.2011, 16:20
Vay be, koca motoru sirtlamisiz :sanal: Ne olur ne olmaz. Orasi Istanbul :p

Yahu hic Almanya'dan cay gelir mi? Cay dedigin Karadeniz'den gelir. Ceylon da neymis :mat:

Bir dahaki sefere lutfen daha bol yap. Kizlardan b sey kalmadi, pizzaya kaldik :p

Lilium
01.08.2011, 17:05
:kiki::kiki::kiki::kiki:

Koptum yaa varya süperdi abicik :honks:

Oyy kardeşine kıyamadığını bir daha bir daha gösterdi :minerva:

Bazı cümleler bana çok tanıdık geldi :kiki:

En çok da Santosun pizzayı pazarlama fikrine güldüm ))))))

Yazı süper yorumlar ayrı süper çok teşekkürler :minerva:

Lale bana laf attığını da görmedim sanma :kapris::kapris:

Banemin
01.08.2011, 17:16
Kahve krizi nedeniyle gecenin devamını yazamamıştım. Buyrun...:honks:

LaLe'nin hazırladığı kekle birlikte, Canan'ın demlediği çayın servisini Başakça yapmaya başlamıştı.

Aşırı yemenin verdiği ağırlıkla koltuğa gömülen Real, uyku ile boğuşmakta ve yaşlılığın bu en ağır belirtisine direnmeye çalışmaktaydı. Santos ise bardaklardakinin şarap olma ihtimalini hesaplamaya çalışmaktaydı.

Lilium yanımda oturuyor. :)

Havuçlu kek (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76492)eşliğinde Alamanyadan kalkıp gelmiş ve benim demliğimle buluşup hoş bir renk ve dem halini alarak enfes kokusuyla bardağımıza dolmuş çaylarımızı yudumlamaya başladık. Tam kadro salondaki yerimizi alınca ev sahibi olarak ortaya geldim ve "şimdi gecenin sürprizini açıklıyorum size arkadaşlar" dedim. Santos'a dönerek...

- Aramızda Angaralı Santos varken (Burada (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76195)) ekstra masraf yapmayayım dedim ve sizi, onun Angara gecelerini yansıtan programla neşelendireceğinden emin olduğum için şimdi mirofonu ona bırakıyorum (Allam mikrofon falan yok evde. Pc'nin dandik mikrofonunu yedirebilir miyim ki bunlara?)

Santos anında havalara girip elinde mikrofon (en azından o yedi veya hatırım ağır bastı), "sevgili arkadaşlar açılışı Real ve Banemin'in yapabilmesi için Angaramızın en ağır şarkılarından biriyle proğğğğrağğmımağğğ başlıyom" dedi.

Güvercin uçuverdi
Kanadın açıverdi
Elin oğlu değil mi
Sevdi de kaçıverdi

Kollarımı kartal kanadı gibin neyin açarak ortaya doğru ağır ama bir o kadar sert adımlarla yürüdüm. Real'de gözlerim ve Western filmlerindeki dandik kovboyların ders alacağı nitelikte bir tavırla, kendisini düelloya davet eder bir havaya girdim.

Real bu! kaçın kurrası? Anında cevap geldi ve alçılı koluna aldırmadan (inlemelerini yazıya dökemediğim için çıkardığı sesleri yazamıyorum) karşıma bir Şahin edasıyla dikildi. Şarkıdaki Güvercin, ağzında zeytin dalı ile poz veren cinsinden daha mülayim bir duruma gelmişti anında.

Karşılıklı geldik ve ben "Hayda breeeee" deyip 3-4-5-6-7 metre havaya sıçrayıp sağ dizimi "pıt" diye yere vurdum. Real'in alnında iki tane boncuk gördüm gibi geldi o an.

Real; Banemin hatları karıştırdın. Bunu kafayı enseden öne eğip yandan yandan oynamamız lazım...
Ben; Bana o da uyar.
Ve karşılıklı başladık döktürmeye.http://img152.imageshack.us/img152/6797/128cg4.gif (http://imageshack.us/)

Santos şarkının sonuna gelir gelmez anında "çekirge"ye geçiş yapınca biz pisti LaLe ve Lilium ikilisine bıraktık.

Ortada yanyana gelen ikili ellerini omuz hizasına kaldırıp parmaklarını şıklatmaya başladılar. Hafif hafif alttan altada sallanıyorlardı. Ama bir anda LaLe'nin sol kalçası Liliye o kadar sert vurdu ki Lili kendini solundaki duvara yapışmış bir halde buldu. Yüzünde tebessüm, eller yine omuz hizasında, Lale'nin yanına gelmesi ve bir kalça darbesiyle onu diğer duvara yapıştırması bir oldu.

Santos çekirgeyi zıplatmaya, bu ikili ise aynı figürleri sürdürmeye devam etmekteydiler. O arada biten çayımı doldurmam gerekiyordu. Balkona çıkıp yan komşunun balkonuna, onun dairesinden transit geçiş yaparakta kendi dairemin kapısına gelip zili çaldım. Canan kapıyı açtı, ben direkt mutfağa gidip çayımı doldurdum ve aynı yolu izleyerek salona ulaştım. İkisinin arasında olmaktansa, damdan dama atlayan Osman ağa olmak daha az tehlikeli geldi bana.

Santos'um yeni şarkıya da tam o esnada başladı ve Başakça ile Canan hünerlerini göstermek için anında attılar kendilerini ortaya. Meğer biz forumcek Başakçanın hünerlerini zaten canlı performans olarak çok izlemişiz. Nasıl mı?

Hani bu Başakça kişisi müzikli ve fıkır fıkır konulara yaşlı bir teyzenin göbek attğı smiley'i koyup duruyordu ya!.. Heh! işte o smiley smiley değilmiş aslında.

Başakça kendi videosunu koyup bizi keklemiş bunca zaman. İşte karşınızda Başakçaaaaa...:honks:

http://img32.imageshack.us/img32/2245/98749357ju7.gif

O arada Canan ise Alman halk danslarından örnekler veriyordu kendi kendine. Şarkıyla bağlantısı yoktu figürlerin ama Hans'ın dansı bu kadar oluyor sonuçta. Arada bir Heidi gibi "yallololoriiii " diye bağırarak garip sesler çıkarmasa pek sorun olmazdı kanımca.
Ve İşte Canaağğğnnnn.

http://img37.imageshack.us/img37/7787/014mg5.gif

Bu arada Real'e "hadi gel bizde göbek atalım" deme gafletinde bulundum.
Real; Tabi Banemin. Şimdi yere uzanıyoruz, bacaklarımızı 45 derecelik açıyla katlıyoruz, ellerimiz ensenin altında ve 100 mekik çekmeye başlıyoruz.

Bunları söylerken başlamıştı bile mekik çekmeye.

Ben; Real iyi misin? Göbek atalım dedim ben sana.
Real; Tamam işte. Artık ben böyle göbek atmaya başladım. Bak baklavalar 3 dilim oldu bile. Neydi o beni temsil eden "smiley" yağlı, göbekli kart bir şeydi. Artık en azından yağ ve göbek kalmadı.
Ben; Üçüncüyü sen karıştırmadın ben de karıştırmıyorum o zaman.
Real; 3. sü neydi?
Ben; "Kart" kısmı...

Real tam uçan tekme hazırlıkları yaparken, Santos "benim adım Elvan Dalton" diye başalamaz mı? Başlar...

O an da kendimi kaybetmişim. Santos'u bacaklarından 3. kat balkonundan sarkıtmışım, bir elime Real yapışmış, diğerine LaLe sıkı sıkı sarılmış ve "Yapma Banemin" diyorlardı kendime geldiğimde.

Geri çektik Santos'u ve ben Canan'a çıkıştım.

- Sana mutfakta bu adama çay vermeyin, veriyorsanızda en azından çok ama çok açık verin demedim mi? Bakın alışık olmadığı için kafa yaptı işte...

Ortalık sakinleşince LaLe hemen mutfağa daldı ve bulaşıkları yıkamaya başladı yine. Başakça kuruluyor, Canan ise yerleştiriyordu.

Lilium yanımızda oturuyor...:minerva:

Güzel bir geceydi ve hepsi kapıda teşekkür ederek ayrıldılar.

Santos 3. kattan motorsiklete binipte inmeye kalkmasaydı gece çok daha şık bitmiş olacaktı aslında...

Ben de teşekkür ettim hepinize...

LaLe
01.08.2011, 17:34
Lilium'da oturmaya iyi alıştı hee:kapris:

Real'le ikiniz hindi gibi kabardınız demek ki Banemin:kiki:

Ben Lili'yi döverim:kapris:

Başakça ve Canan'ın güzel dansları :kiki: Santos'un güzel Ankara havaları ile ne akşamdı. Hele senin mutfağa gitmek için komşunun balkonunu kullanman ayrı bir güzeldi. Delii)))

Lili elime geçmesin:kapris:

Gecenin sonunda kura çekmeyi unutmuşuz Banemin, bir dahakine kimin evinde olacağız?:smiley:

Lili'ye gıcığım:kapris:

ReaL
01.08.2011, 17:58
:smiley:

Gecenin en sakin yıldızı... Lilium.. :zflower: Tembellik bile yakışıyor...

LaLe işte, her zamanki gibi kıpır kıpır...

* * *

Ellerine sağık, teşekkürlerler Banemin... :zgd:

(Ben oynamam, belirtmiş olayım.. :kapris:)

Emilio Santos
01.08.2011, 18:13
Koptum ))) Harikaydı Banemin, yine gelelim :sanal:

OkyanusunKalbi
01.08.2011, 18:24
Aldacı doğru söylemiş. Lale'nin sakin haline alışkın olmadığımdan kesinlikle yemekte olan Lale bizim Lale değil, isim benzerliği var..:kiki:

Ama bir anda LaLe'nin sol kalçası Liliye o kadar sert vurdu ki Lili kendini solundaki duvara yapışmış bir halde buldu. Yüzünde tebessüm, eller yine omuz hizasında, Lale'nin yanına gelmesi ve bir kalça darbesiyle onu diğer duvara yapıştırması bir oldu.

Yok yok sözümü geri alıyorum. Bizim Laleymiş gerçekten. Lale sakinliğinin acısını çıkarmış, olan lilium'a olmuş, kıyamam. Yine de sonunda bulaşıklar Lale'ye kalmış ama..:kiki:.

Çok güzeldi okurken keyif aldım. Devamını bekliyoruz efenim. :zgd:

Lilium
01.08.2011, 18:53
Ortada yanyana gelen ikili ellerini omuz hizasına kaldırıp parmaklarını şıklatmaya başladılar. Hafif hafif alttan altada sallanıyorlardı. Ama bir anda LaLe'nin sol kalçası Liliye o kadar sert vurdu ki Lili kendini solundaki duvara yapışmış bir halde buldu. Yüzünde tebessüm, eller yine omuz hizasında, Lale'nin yanına gelmesi ve bir kalça darbesiyle onu diğer duvara yapıştırması bir oldu.

Dikkatinizi çekeyim bende Laleciğime gereken cevabı kalça darbemle verdim :kapris:

Anlaşılan attığım kalça darbeleri hala Laleyi kendine getirememiş bana laf söyleyip duruyor :sopa:

Yine çok güzeldi hele şu dans anlarını gözümde canlandırıyorum ekrana bakıp bakıp kahkaha atıyorum yaa :kiki::kiki::kiki:

Aldacı
01.08.2011, 19:02
Harika olmuş, çok güzel gelmiş devamı. :biggrin: LaLe yine Lilime etmediğini bırakmamış, hala alttan alttan söyleniyor. :p
Yahu ne istiyorsun masum çocuktan! :p

Canan
01.08.2011, 20:03
http://www.youtube.com/watch?v=qVlPoVxZfnE

Ne oynarmışım be ))) Bari müziğe uysaydım...Allah seni bildiği gibi yapsın e mi Banemin)))

Süpersin valla...

Basakca
01.08.2011, 23:53
Canannnn
Çaya ne kattın kız ? Amannnn sabahlar olmasınnnn...)))

http://img32.imageshack.us/img32/2245/98749357ju7.gif

Kalçalarda iyi atıyormuş he... Akıllı Banemin; çanağını nasıl da güvence altına almışsın öyle... Damdan dama Osman Ağa... Hele ki Emilio'nun motoru ile bütünleşmesi...)))

Real'de yeni göbek figürlerinin patentini almayı unutmazsa bari:kiki:

Çok güzeldi Banemin :zgd:

Canan
02.08.2011, 00:04
http://img37.imageshack.us/img37/7787/014mg5.gif

Oh oohh!...)))
Çay Ceylon yaprak çayı Başakça. Uyarıcı etkisi var :kiki:

SuLTaN
02.08.2011, 00:34
Bu harika. :kiki:

Başakça; Domatesler küp küp olmazsa ben yemezdim aslında. Ama kalabalıkta ne olsa gidiyor işte.

Ayrıca, Realciğim bu durumda nasıl mekik çekebiliyor? Artizliği de elden bırakmıyor he. :honks:

Banemin
02.08.2011, 00:37
Format konusunu pek bilmiyordum. Öyle kurayla falan olmaz bu iş. Yazanın eli tutulmazmış kime denk gelirse orada olacağız.

Yemekteyiz ekibi olarak sıradaki Lale hanımla beraberiz bugün. Önce kendisini alış veriş ve hazırlıklarda izledik.

- Günaydın LaLe
- Günaydın Banemin
- Bahçedeki kargaların kahvaltısı biter bitmez damladım
- Bende 2 simit fazla almıştım zaten. Geleceğini bildiğim için.
- (İç sesim) cimri şey ben 2 simitle doyar mıyım? (dış sesim) Çok düşünceli, ince ve acaip naziksin.
- Hadi zıkkk... Yiyelim de alışverişe çıkayım hemen. İşim varken rahatsız olurum ben.
- Hmmm! Erzincan tulumu mu bu?
- (LaLe'nin iç sesi) "Bu" diyor ama masaya koyduğum 875 gr tulumdan geriye birşey bırakmadı. (LaLe'nin dış sesi) Evet alındığında Erzincanındı, şimdi artık kimin bilmiyorum

Yola koyulduk ve marketten içeri girdik.

- LaLe 3 araba yetecek mi? Bari şöförde tutsaydık. 3'ünü birden itmekte zorlanıyorum da.
- Bir de şikayet etme yaa!..

Ondan, bundan, şundan derken 3 saat sonra 5 araba dolusu malzeme ile kasadan çıktık. Allahtan kamyonet durağı markete yakındı ve yüklemeye başladık. Yolda işçi pazarından 3 kişi aldık ve evin yolunu tuttuk. (Benim taşıyacak halim yok o kadar malzemeyi değil mi?)

Malzemeleri taşımaktan telef olmuş 3 adamı yolcu ettikten sonra mutfağa girmesiyle 2 dakika içinde kahvemi elime tutuşturması bir oldu. (Valla sevdim bu işi. Hep burada yapalım çekimleri)

Kaşla göz arasında malzemeler yerleşti ve hazırlıklara başladı. Bir yandan kitap okurken, diğer taraftan foruma konu açıyordu. Araya da iki habere yorum sıkıştırdığını gördüm.

Tencereler ocağın üzerinde yerini aldı, fırına sürülecekler sürüldü, Bu arada 2 demlik çay ve 3 kahve de tüketmem için bana ikram edildi. (Aslında ilk gittiğim ev olduğu için bir halt ikram etmedi ama ben böyle yazarak bundan sonra gideceğim evlerin sahip ve sahibelerinin kulağını dolduruyorum. Ekim zamanı yani)

Akşam olmuş mutfak temizlenmiş ve ilk konuklar beklenmekteydi. Kendimi dışarı attım ve atar atmaz geri dönüp kapıyı zilledim.

- Banemin hayırdır?
- Lale ne hayrı yahu? Artık konuk olarak geldim. Sabahtan beri mutfakta bütün tecrübelerimden yararlandın, yamak ve bulaşıkçı gibi kullandın bari bırakta yemekte yorgunluğum çıksın.
- Bunlardan birini gelenlere söylersen seni "ban ban ban" yani.
- Deli miyim?
- Evet.
- Sağol
- Sen de.
- İçeri al artık beni.
- Aaa! kapıda mıyız hala?

"Allam sen aklıma mukayyet ol" diyecektim ama emanet edilecek birşey olmadığını farkedince vazgeçtim...

Konuklardan beni saymazsak ilk gelen Canan oldu. (Ne meraklıymış yemeğe. Almanya'nın yolunu unuttu)

Başakça elinde birşeyle geldi. (Henüz çıkaramadım ne olduğunu)

Motorsikletin sesini duyunca "Kapıyı çalan kimdir" türküsünü söylemeye gerek duymadı Lale ve zaten kapı açılınca da hepinizin malumu üzre Santos sırıttı içeri doğru. Kapı aralığından dışarı baktığımda motoru ağaca bağlanmış gördüm. Tam soracaktım ama alacağım cevabın "pizz.. şey ekmek parası" olacağını bildiğim için vazgeçtim.

Real, yolda rastladığı Lilium'u koluna takıp getirmiş. İkisi yanyana fena durmadılar ama kıskançlık damarımdaki kanın her damlasını hissetmeye başladım.

Lale konuklarının aç olabileceğini düşünerek hemen masaya aldı bizi ve servis başladı...

İlk gelen Hamsi çorbasıydı...

Bir tabağa bir Lale'ye baktım ve çaresiz kaşığımı daldırdım.

Başakça zaten tabağın bir kenarını kaldırmış dibini sıyırmaya başlamıştı bile.

Real, "elimdeki alçı çıkınca size sardalya yapacağım" dedi.

Santos, "pizzanında hamsilisi var bizim işletmede" geyiğine sardı. (İşkolikSantos)

Lilium tabağından önce LaLe'ye yedirdi. (nedenini ben bilmiyorum ona sorun)

Canan ise birşey dedi ama sonra Santos'a tercümesini yaptırırım artık. (AlmanÇE'm zayıftır benim.)

Boşalan tabakların yerine o kadar hızlı yenileri geliyordu ki bazen Lale'nin hızına yetişemeyen arkadaşların dolu tabakları bile mutfağa geri gidiyordu.

Menü çok zengin ve çeşit çok boldu. Sıralamasını bile yapamayacağım şu an ama isimlerini sayayım size.

Hamsi çorbasından sonra, sarımsaklı hamsi güveç, sarımsaklı hamsi ekşilisi, sarımsaklı Hamsi sarma, sarımsaklı Hamsi mücver, sarımsaklı sebzeli hamsi ve son olarakta sarımsaklı hamsili pilavdan oluşan çok ama çok, ama çok, ama çok, ama çok, ama çok... zengin bir menü işte...

Sofradan kalkacak kudret ve cesarete sahip olamadığımız için masada yemek hakkında konuşmaya başladık. Hemen masanın ve dolayısı ile bizim de başımızda dikilmekte olan LaLe'nin elindeki merdane çok güzeldi. El yapımı, tutma yerlerinde oymalarla yapılmış süsler ve üzerinde bir sürü çentik bulunmaktaydı.

Santos; laLe o çentiklerin arasına hamur girmiyor mu? Biz bizim pizzacıda çok dikkat ederiz böyle şeylere. Hijyen babında yani.

LaLe; Yok! ben bunu hamur için kullanmıyorum zaten. O çentiklerin her biri de patlamış bir kafanın anısı için atılıyor üstüne. Ben severim hatıraları...

Real; Harika bir menü ve çok leziz tatlardı kanaatimce. (Bir titreme ya!)

Ben; Sana katılıyorum Real. (Bak zincirleme reaksiyon böyle oluyor işte)

Canan; Ben ikinizede katılıyorum.

Lilium; Susma hakkımı kullanıyorum.

Başakça; Efe'nin yanına sağ ve esen dönmek zorundayım. Lilium'dan öncekilere katıldım ben de.

Santos; Patronla görüşeyim biz de hesabı ödemeyen müşteriler için ekstra bir merdane bulunduralım. Ben de hem katılıyorum hem de bundan sonra başımıza gelebilecek herşeye katlanacağımı beyan ediyorum.

Bu kadar dürüstçe yapılmış eleştiriler sonrası LaLe bizleri salona aldı.

Koltuklar rahattı ve bir an da Santos ve Real'in bağırmalarıyla kendime geldim.

Ben; Ne oluyor ya! Neden sarsıyorsunuz beni?
Santos; Hırlamaya başlamıştın, ruhunu teslim ediyorsun zannettik.
Real; Acaip sesler çıkartmaya başlamıştın Banemin. Ne oldu sahi?
Ben; Rüyamda Temel, Dursun, İdris ve Fadime beni ellerimden ayaklarımdan bağlamıştı. Ellerinde koca bir ağ ağzımdan içeri doğru salmaya çalışıyorlardı.
Real; Lan dertleri ne bu lavukların?
Santos; Marmaris çetesini toplayayım mı hemen?
Ben; Bi durun be!.. Kötü bir niyetleri yoktu. Bir ara Temel bana " kusura kalma uşağım, ha bu senin midendeki hamsi bütün Karadenizde yok da!" dedi. Haksız sayılmaz rahat bırakın milleti.

Kahkahalarımızı duyan mutfaktaki kız kısmından LaLe başını salona uzatıp "Banemin efendi, Banemin efendi benim telefonumda orada ve kayıtta" dedi...

Tüm aramalarıma rağmen bulamadım telefonu. Tanrım sana geliyorum...

Önce Lilium elinde koca bir tepsiyle salona girdi. Gözlerim yuvalarından fırlayacaktı sanki.

- Abicik şaşırma öyle ya! Sonra sıra da bana gelirse diye yatırım yapıyorum.

Vayy! uyanık kardeşim benim...:minerva:

Bir an da salona çayda çıra ekibi gibi daldılar. Gelenin elinde bir tepsi ve içlerinde Hamsinin aklınıza gelebilecek her şekli. Hem de sarımsaklı...

Real kulağıma eğilip "Bari baklavada ceviz yerine hamsı kullanmasaydı" dedi.
Santos; Kekte ki hamsilerin kılçıkları çok rahatsız etti beni.
Ben; Çayın içine kuyruklarından bağlayıp sallandırdığı hamsilerin çiğden konduğunu düşünüyorum ben.
Real; Evet! onlardan çiy çiy bir koku geldi bana.
Santos; Umarım onları bardaklara sallandırırken canlı değillerdir. Düşünsenize ne kötü bir ölüm.
Ben; Susun!.. LaLe'nin telefonunu hala bulamadım.
Real; Keşke gelirken Hummer getirseydik yanımızda. Seslerimizi karıştırırdık ve rahat konuşabilirdik.
Santos; Benim motor iş görmez mi?
Ben; Evet çalıştırıp salonun ortasına getirirsin o da iş görür. Te allam Angaralı işte...

Ben; Eeee! Başakça, Canan ve Lilium. Sizler yorum yapmayacak mısınız yemekler hakkında.
Başakça; Allah'ın triportörleri size koz verir miyiz biz. Hatun dayanışması diye birşey var.
Canan; En feminen duygularımla LaLe'nin yanındayım.
Lilium; Abicik kusura bakma. Yazdığın kadar da değil. Ben LaLe'yi bazen seviyorum da.
Real; Şu alçıdan kurtulayım size sardalya yapacağım.
Santos; Yanımda getirdiğim Pizzalar işe yarardı bu gece normal şartlarda ama merdane muhabbeti işi bozdu. Hala da ürpermekteyim.

Ben; Temel'lere gıcık oldum aslında. Sarımsak ağır geldi bir de. Mümkünse benim kahvemi yakınlardaki bir Kafeden söyleyin hiç olmazsa.
LaLe; Banemin korkma kahvede hamsi yok. Şeker yerine sarımsak koyacağız ama.
Ben; Biraz yoğurt ve kızdırılmış yağda alayım ben o zaman yanında. Kayseri usulü olsun benim kahve.
LaLe; Misafir misafirliğini bilmeli.
Ben; Böyle ev sahibesine böyle misafir.
* Senle falezlere doğru bir yürüyüşe çıkalım mı? Yemekten sonra iyi olur.
- O sırtımda gördüğün normal sırt çantasıydı. Paraşütümü getirmedim.
* Olsun. Zaten onunla uzun sürüyor aşağıya inmen.
- Tamam bir şartla gelirim ama.
* Neymiş o şartın?
- Yanında bol miktarda jilet olsun.
* Ne işe yarayacak jilet?
- Aşağıdan kazımak için kullanırsın beni. Vasiyetimdir, tüm parçalarımın İstanbul'da gömülmesini istiyorum.
* İşi yokuşa sürme.
- Ama sen inişe sürüyorsun hem de paraşütsüz.
* Senin bir önerin var mı?
- Var.
* Eee!
- Sabahki Erzincan tulumundan bir tabağa koy, bir domates kes yanına ve bir de hamsisiz ve sarımsaksız kahve ver. Tam puanın garanti.
* Pis pazarlık ediyorsun.
- Pisim.
* Ben kedi değilim.
- Yok! ben "pis" im yani.
* Hıı! tırnak nelere kadir bak. Şimdi anladım.

Başakça; Ya amma uzattınız. Eğlence yok mu?
Real; Ben oynamam. Alçı çıksın sardalya yapacağım size.
Canan; (iç sesi) Şimdi birşey desem Banemin yine anlamayacak ve yazamayacak nasıl olsa. En iyisi bir şey dememek ve susmak. Boşu boşuna konuşmuş olmam hiç olmazsa. Yok aslında anlaşılmayacak birşey de söylemiyorum ama bu neden böyle yapıyor çözemedim. Hem benim Türkçemde çok güzel. Almanca da hiç konuşmadım geldiğimden beri. Yok yok! En iyisi ben birşey söylemeyeyim. Suya yazmak gibi oluyor benim sözlediklerim. Kelimelerim boşlukta asılı kalıyor ve...

Ben; Yeter Canan yeter. O aklından geçenleride ben yazıyorum. Bir ara ver artık yahu!. Parmaklarım tuşlara yetişemiyor.
Canan; Düşündüklerimi bile okuyup anlıyorsun da söylediklerimi neden anlamamış gibi yapıyorsun. Kandırıkçı şey..

Lilium; Abicik yemekler çok güzeldi köyümüze beraber döneriz değil mi?

Ben; Santos çalıştır motoru nasıl olsa motorsiklet durmadan ben düşmüyorum. Durduğu yerde de düşmeye razıyım. Ver gazı Santos'um...

Real; Alçım çıksın size sardalya yapacağım...

LaLe; Kaçma Baneminnn. Ben sıra sendeyken bulaşıkları yıkamıştım ama..

Vııırrrrrrnnnnnnnnnnnnnn...

LaLe
02.08.2011, 00:52
)))))))))

Harika!!! Bayıldım!!!! (yani sözün gelişi):honks:

Banemin, manyak olduğunu söylemişmiydim?:kiki:

Her satırı ayrı bir güzel. Ama ben ReaL'in sardalyasına taktım. Hele bir iyileşsin)))
Seçtiğim menü yöresel olsun, bana uysun demiştim... Demek midenden hamsi avlayacaktı benim uşak:))

Replikler süper, Santos'un motoru ağaca bağlaması ayrı güzel. Canan yine fazlaca Alman kalmış, Başakça ne de olsa hemşehirlim, menüyü sevmiş. Lili sevmese de olur:kiki:

Ellerine sağlık

Lili en sonunda beni sevmiş biraz da olsa. Yalancı:kapris:

Canan
02.08.2011, 01:17
Lale'nin ikinci cümlesini söyleyebilecek konumda değilim :)) Ama şunu söyleyebilirim , Lale çok haklı )))
Yine harika... Bu nasıl bir hayal gücü ve yetenektir... Demek benim dediklerimi anlayamıyorsun, birazcık dokundu bana bu unutma banemin :(
Lale;ciğim ev sahipliğine diyecek yoktu ama, doğru söylemek gerekirse aç kalktım sofradan.)))

Banemin
02.08.2011, 01:48
Lale'nin ikinci cümlesini söyleyebilecek konumda değilim :)) Ama şunu söyleyebilirim , Lale çok haklı )))
Yine harika... Bu nasıl bir hayal gücü ve yetenektir... Demek benim dediklerimi anlayamıyorsun, birazcık dokundu bana bu unutma banemin :(
Lale;ciğim ev sahipliğine diyecek yoktu ama, doğru söylemek gerekirse aç kalktım sofradan.)))

Benimde mi alınmam gerek?

Lale'nin o kullandığı kelimeyi oysa ben tam aksi şekilde algıladım. Çünkü neyi nasıl değerlendirdiğini bilirim artık az çok ve alınmak yerine bunu ondan duymak hoşuma bile gider. :minerva:Bazen kullanılan olumsuz sıfatlarda övgünün en güzelini hisseder insan.

Canan bu konu tamamen hep beraber eğlenmek amaçlı açıldı ve devam etmekte.

Bu yazılanlarda tamamen abartıyı kullanmaktayım. Rahatsız olan varsa söylemesi yeterli.:kapris:

Gereğini yaparım...:kapris:

Banemin
02.08.2011, 02:02
)))))))))

Harika!!! Bayıldım!!!! (yani sözün gelişi):honks:

Banemin, manyak olduğunu söylemişmiydim?:kiki:

Her satırı ayrı bir güzel.

Benim için ne düşünüyorsan ben de aynısını sen de görüyorum LaLe...:kiki:

İçinden bile geçirsen ben anlarım.:kapris:

Teşekkür ederim beğenin ve hoşgörün için...:dsnm:

Canan
02.08.2011, 02:16
Benimde mi alınmam gerek?

Lale'nin o kullandığı kelimeyi oysa ben tam aksi şekilde algıladım. Çünkü neyi nasıl değerlendirdiğini bilirim artık az çok ve alınmak yerine bunu ondan duymak hoşuma bile gider. :minerva:Bazen kullanılan olumsuz sıfatlarda övgünün en güzelini hisseder insan.

Canan bu konu tamamen hep beraber eğlenmek amaçlı açıldı ve devam etmekte.

Bu yazılanlarda tamamen abartıyı kullanmaktayım. Rahatsız olan varsa söylemesi yeterli.:kapris:

Gereğini yaparım...:kapris:
Aşkolsun Banemin. Yine anlamadın beni;yok yanlış oldu ben anlatamadım kendimi. Konunun eğlence amaçlı olduğunu bilmiyor değilim, ve de çok eğleniyorum. Yok yok ben şaka yapmasını bilemiyorum. Lale'nin söylediği kelimenin ne amaçlı olduğunu bilmez miyim? işte o amaca katıldım ben de. Güya sevgi alameti olarak ben de söylemek istedim ama sen alındın bu sefer.

Demek benim dediklerimi anlayamıyorsun, birazcık dokundu bana bu unutma banemin :(
Bu cümlem de şakacıktan bir sitemdi oysa.

Lilium
02.08.2011, 04:30
))))))))))))

Allahımmmmm gece gece nasıl bir kahkaha attım bilemiyorum artık :kiki:

Süperdi ya süper süper süper. Santos a diyecek söz bulamıyorum daha doğrusu Santos u böyle konuşturan abicikimeeee :minerva:

Nasıl güzel morel oluyor bu yazıları okumak.

Smyrna nerde yaa neler kaçırıyor neler :kiki:

Lili sevmese de olur:kiki:

Lili en sonunda beni sevmiş biraz da olsa. Yalancı:kapris:

Oyyyyy kız ben seni sevmem mi yaaa sevmem mi hiç :minerva:

Ama ben seni hamsilerin olmadan daha bi başka seviyorum be Lalem :kiki:

Hani çaya çiğ batırmada olay koptu bende )))

Akashaa
02.08.2011, 09:23
Çok keyifliydi banemin, ellerine sağlık :)) Çok eğlendim okurken, bitmesin istedim valla :)) Devamı gelsin ama :honks:

Banemin
02.08.2011, 19:22
Beğenmenize sevindim arkadaşlar.

Ben de yazarken eğleniyorum. Bizi izlemeye devam edin efendim...:kiki:

Banemin
02.08.2011, 21:03
- Üfff Lilium bir rahat dur artık.
- Abicik ama orada.
- Tamam ben de görüyorum ama vardır bir hinliği yine.
- Ama abicik 3 saat oldu.
- Boşver. Bak İzmir uçağı ile Almanya uçağı aynı saatte iniyor.

- Evet abicik. Ben Canan'ı gördüm. Bak valizini almış geliyor.
- Hoş geldin Canan. Hadi hemen iç hatlara geçelim yine.
Canan; İzmir uçağıda indi. Şimdi gelirler ama LaLe'den haber yok mu?
Lilium; O...
Ben; Lili tamam hadi bak İzmirliler geliyor.

O arada Real ve Santos bize doğru geldi kadro tamama yakındı.

Real; LaLe nerede? Daha inmedi mi?
Lilium; O..
Ben; İner iner birazdan.

Tam o esnada Lale 3 saatten daha uzun bir süre saklandığı sütunun arkasından çıkarak bize doğru geldi ve "Aaaa! hepiniz beni mi bekliyordunuz? Kusura bakmayın pilot yavaş geldi biraz" dedi.

Lilium; Yahu! 3 saattir buradasın ve ilk gelen sen olduğun halde o sütunun arkasında gizleniyorsun.
LaLe; Benzettin herhalde. Uçağım daha yeni indi benim.
Ben; LaLe benzettik! tabi seni. 3 saattir görmemiş gibi yaparak senin o sütunla bütünleşmeni izlemek bizi eğlendirdi.
LaLe; Ben gördüğünüzü biliyordum ki! Ama Lilium neden yanınıza gelmediğimi merak etsin diye mahsus saklanmaya devam ettim.:kapris:
Lilium; Sen var ya LaLe sen!:sopa: Assolist tavrı hee! Gelir gelmez nasıl dedi abicik? "Aaaa hepiniz beni mi bekliyordunuz?"

Real; Elimde alçı olmasa tersini kullanmaktan hiç çekinmezdim.
Canan; İstanbul burası mı?
Santos; Bizim şirketin şubesi varmış burada.
LaLe; Eh ben de geldiğime göre gidelim artık.
Lilium; Seni bırakıp gitmek vardı aslında.
Ben; Ya sabır...

Bütün ekip Başakçanın evin yolunu tuttuk. Binanın girişine gelince Real zilde ismi buldu ve en alttaki komşusunun zilini çaldı.

Canan; Neden en alt zili çaldın Real.
Real; Başakça pek tekin tip değil. Önce komşulardan biraz bilgi toplayalım. Evde neyle karşılaşacağımızı en azından tahmin edebiliriz.

Lilium; LaLe ben ürperdim.
LaLe; Sokul bana Lili. Korkma yanındayım.:minerva:
Ben; Hııı!:blink:
LaLe; Sen karışma. Birbirimizi yeriz ama dış güçler karşısında satmayız adamımızı.

Real; Sizin binadaki Başakça nasıl biri?
Alt kat komşusu; jckl ddheu ıocdşod oıcoı chwk....

15 dk sonra...

Real; Bu kadar detaylı anlattınız ama makineli tüfek modunda olduğunuz için birşey anlamadık.
Santos; La! komşu komşu değil Mossad ajanı sanki.
Ben; Başakça bundan daha tehlikeli değildir Real.

LaLe; Ben acıktım.
Lilium; Ben Tarkanlaşacağım artık.
Canan; İstanbul böyle bir yer miymiş?
Real; Ya Allah Bismillah Allahuekber...

...Nidaları ile zile bastı.

Santos, Angaralılığını unutup serhat Türküleri çığırmaya başlayınca, ben de "Ordular ilk hedefiniz.."

LaLe; Erkek milleti değil mi? İlla büyütecekler.
Canan; Başakça bunların bu yaptıklarını bilse...
Lilium; Korkmayın hepiniz arkamdan gelin. Benim zaten acil lavaboyu kullanmam lazım. Koşarak size merdivenlerde yol açarım.
Santos; Ben sana pizza vereyim geçtiğin yerlere ufala. Biz onları takip ederek dairenin yolunu buluruz.
Ben; Santos biraz daha uzatırsak Lili'nin arkasında iz bırakmak için pizzaya ihtiyacı olmayacak. Savuluuğğğnn kardeşim geliyor...

Başakça kapıda bir şirin bir şirin ki sormayın dostlar. Süslenmiş, püslenmiş, elinde kırmızı ojelerle bizlere tebessümler yağdırarak "hoşgeldin" derken, yan gözle Real'e "Utan utan" der gibi baktım.
O da bana "Sen sanki benden aşağı kalmıştın" der gibi bir bakışla cevap verdi.
Santos " Ben sadece Hasan Mutlucan'dan 2 türkü çığırdım" der gibi bakınca, bu bakışların bu şekilde saatlerce sürebileceğini üçümüzde anladık. Yoktu aslında birbirimizden farkımız.

Benim iç sesim; Real alt komşunun ziline basarak başlattı.
Real'in iç sesi; Yolda Banemin'in dolduruşuna gelmemeliydim.
Santos'un iç sesi; Ben küçüğünüzüm size uydum.

Zeytin'in dış sesi; Hav hav hauuuuvvvvvvvvvvvv. Grrrrrrrr, hrrrrrrrrrrrrr
Benim dış sesim; Ciyağğğğkkkkkkk. Başakça sen tembihledin değil mi buna. Çek şu Kurt'u gırtlağımdan.
Başakça; Yahu Banemin sadece paçanı kokluyor. O sesleride sevincinden çıkarıyor, Prensin babası gelmiş ya , yalakalık yapıyor işte.

LaLe; Baneminnnn, ayyyyyyyyyyy sen korktun vallaaaaaaaaaa.
Ben; O kelimeleri uzatma öyle tamam mı? Bana Kaçacak yer kalmıyor. Başakçaaaaaaa al şu iti.

Real; Bundan K9 Olabilir gibi geldi bana.
Santos; Kedi yok muydu?
Canan; İstanbul sokak köpeği mi oluyor bunun cinsi.
Başakça; Yok canım. Bu evimin köpeği sadece. Başka sıfatlarla anılmasına karşıyım ben.

Lilium; Ya! Başakça ben çıkalı 20 dk oldu. Artık misafirlerin geri kalanınıda alsan içeri.
Başakça; Baneminin çenesi kapanırsa dış kapıyıda kapatacağız. İkisi açıkken ceyran yapıyor ve dış kapıyı bir türlü kapatamıyoruz.
LaLe; Tamam ben ağzını kapattım Banemin'in. Real çabuk kapıyı kapa.
Ben; Lale ağzımı kapatmanı anladımda sırtıma çıkmak zorundamıydın?

Santos; Bu evde köpek varsa kedi olma ihtimali çok zayıf artık.
Canan; Ankara kedisi duymuştum. Acaba İstanbul kedisi de var mı?
Real; İstanbul'da da mutlaka kedi vardır.
Başakça; Sizi getiren uçaklar bayağı bir hava boşluğuna düşmüş sanırım. Hala boşlukta gibisiniz. Allah beni kurtarsın.
Lilium; Amin...
Ben; Amin...
Lale; Siz de misafirsiniz.
Lilium; Tamam da biz normaliz. Uçakla gelmedik.

Canan; Banemin'e normal mi dedin sen Lili?
Real; Abisi ya! Ne desin yavrucak.
Santos; Bir yaşıma daha girdim.
LaLe; Lili çok şekersin yaa...:minerva:

Başakça; Masaya geçin be. Başlarım sizin muhabbetinize. Yemeklerin son kullanma tarihi geçecek. Marş marşşş.

Zeytin; Hav havvvvvvvvvvv.
Ben; Lale sana geliyorummm.
LaLe; Geç arkama korkak şey seni.
Lilium; Abicik, Laleciğimin arkasına geç sen. Korkma ben de senin arkandayım.
Ben; Yine ikisinin arasında kaldım. Zeytinnn kurtar beni, sana geliyorummmmm.

Sofrada yerlerimizi aldık ve mercimek çorbasıyla servisi başlattı Başakça.

Real; Santos limonumu sen sıkar mısın? Sol elimle sıkmakta zorlanıyorum.
Santos; Tamam patron.
Ben; Sağ tarafındayım Real. İçirmemi ister misin?
Real; Sağol Banemin. Çorba işini uzun zamandır Pipetle hallediyorum ben. Çorbadan sonra bir daha görüşelim ama.

O arada kapı çaldı. Başakça kapıyı açmaya gitti ve yuvasından fırlamış gözlerle yanımıza gelerek Santos'a "Seni soruyorlar kapıda" dedi.
Bir an da herkeste bir panik havası oluştu. Real ve ben kalkarak "tamam kızlar sakin olun! Hemen yan odaya geçip kapıyı kilitleyin. Biz bakalım ne istiyorlarmış" dedik.

Athos, Porthos ve Aramis üçlemesini çatlatacak bir edayla kapıya doğru seyirttik. Kapıda iki delikanlı duruyordu ve biz gayet sert bir ses tonuyla "Santos'u neden arıyorsunuz?" diye sorduk.

Öndeki; Santos'un İstanbulda olduğunu bilen firmamız onun herşeyiyle yakından ilgileniyor. Bize motorunu getirip merdiven demirine bağlamamızı söylediler. Bakın işte burada. Haber verip gideceğiz sadece.

(Oyyyyyyyyyyyyyyy!)))))))))))) Bu benim yazarken ki normal halim. Bırakın biraz daha güleyim devam edeceğim.)

Biz şen şakrak içeri döndük. (Bu şen-şakrak kısmına Santos dahil değil ama)
İçerdekilerde konuyu öğrenince onlarda bize katıldılar.

Santos hala "Firmada beni çok severler" falan diye birşeyler söylüyordu. Ama kim duyuyor ki?...

Çorbalar bitmişti bu arada ve Başakça "Fasulye diblesi" (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76520) dolu tabakları önümüze soldan soldan bırakmaktaydı. (Servis soldan yapılırdı değil mi? Umarım yanılmıyorumdur.)

Ben çatalın ucuyla şöyle bir karıştırdım tabaktaki yemeği. Pirinçlerin aynı ebatta olmadığını görmenin şokunu yaşıyordum. Bazılar suyu az çekmiş ve çok küçük kalmıştı.

Ben; Başakça, aslında pirinçler piştikten sonra bunları küçük, orta ve büyük boy olarak ayırsaydın ve tabaklara o şekilde dağılımını yapsaydın sunum harika olacaktı.

Real; Hııı?
Santos; Hacım iyi misin?
Canan; Wie bitte!.. (efendim gibin birşey galiba)
Lilium; Abicik!!!
LaLe; Yuhhhhhhhhhhhhhhhh!

Başakça; Normal olarak dikkat ediyordum ama yarışma stresi ve zaman baskısıyla unutmuşum. Ya kusura bakma Banemin.
Ben; Görmemezlikten geliyorum. Büyüklüğüme verdim.

Etli Karalahana (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=75916) ise tabakta çok güzel duruyordu gerçekten. Benimki geri giderken hala güzel durmaktaydı ama diğer arkadaşlar nedense hepsini yemeyi tercih etti. (Ben lahanaya gıcığım.):kapris:

Hamsili ekmek (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74201&highlight=hamsili+ekmek) vardı sadece masada. Oysa hepimiz 3-5 somun ekmeğinin olmasını tercih ederdik. Hele son yemekteyiz programından sonra 8-10 yıl hamsi görmeye tahammülü yok bütün ekip arkadaşlarımın. Pardon LaLe hariç. O bir tek ekmek yiyor masaya oturduğumuzdan beri. Artık doymaya başladı galiba şimdi içinden sadece hamsileri ayıklayıp yemekle meşgul...

Yemek işi bitmişti ve tatlı faslını bekliyorduk.

Başakça mutfaktan yüzü al al olmuş bir şekilde içeri geldi. "Efe hazırladığım bütün tatlıları aşırıp mahalledeki kızlara yedirmiş" diyerek kendini halıya attı. Salya sümük ağlıyordu.

Santos; Bizim firmayı arayayım ben. Biz de çok güzel Tiramisu var.
Real; Ben size sardalya yapacağım ya Başakça. En çok senin tabağına koyacağım, hadi ağlama ama.
Canan; Kesme şekerde mi yok?
Lilium; Tatlı krizin mi geldi Canan?
LaLe; Ben varım ya?
Ben; Çay veya kahve alayım lütfen.

Başakça bir an da yattığı halıdan zıpladı ve "hemen Banemin" dedi.

Real; Yahu benim sardalya'ya bile tepki vermemişti.
Santos; Tiramusu da para etmedi.
Canan; Sunduğum öneriyi duymadı bile.
Lilium; Ben anlamadım
LaLe; Benim varlığım unutturdu tatlıyı.
Ben; Çay istedim. Başakça kırmaz beni ve çok iyi bir ev sahibi.

Başakça; Ya valla doydunuz mu? Başka bir şey isteyen var mı?
LaLe; Bol sarımsaklı bir mantıya hayır demezdim.
Real; Alçım çıksın ben yerim yine.
Santos; Uçakta pizza yemiştim.
Lilium; Rejimdeyim.
Canan; Yemeğe ne zaman başlayacağız?
Ben; Zaten 2 gündür aç geziyorum ve bünyem alıştı artık.

Başakça; Hadi eğlenelim o zaman.
Real; Nasıl? Ben oynamam.
Santos; Bağlamam yanımda değil.
LaLe; 9. senfoniyi dinleyelim
Lilium; Ben bir video bulayım mı?
Canan; Peter'in bir şarkısı varmıydı? Aklıma gelse söylerdim emin olun.
Ben; Yazmak yetti bana...

Real; Son uçağı kaçırmayalım.
Santos; Ondan öncekini kaçıralım o zaman Patron. İsteklerimizin listesini yapmaya başlıyorum hemen.
LaLe; Nasıl olsa benim istikamet farklı. İstediğinizi kaçırın siz.
Canan; Almanya'ya indirmeyin ama. Orada zaten bizi sevmemek için bahane arıyorlar.
Lilium; Abicik ben neyle gideceğim.
Ben; Tren.
Lilium; Öpsün seni Zeki Müren...
LaLe; Banemin kaçalım Lili başladı
Lilium; Size bir fıkra anlatayım ben

Ben; Beni seven arkamdan gelsin
LaLe; Tercihim belli
Santos; Firmadakilere söylerim motoru sonra alırlar
Real; Durun benim alçım var. Koşamıyorum
Canan; Alçı elinde Real
Real; Sağol Canan

Başakça; Daha karpuz kesecektik

Ben; Lili kesmezse sen de kesemezsin.

Kaçtıkkkkk...

LaLe
02.08.2011, 21:48
))))))

Ya bu ekip bir araya gelse var ya, bizden ne köy olur ne kasaba. Herkes ayrı telden çalıyor:kiki: 90 yaşındaki moruklar gibiyiz.

Banemin'in ağzını kapatmak için sırtına zıplıyorum, biri gecikmemek için son uçağı kaçırmayalım der, biri de ondan öncekini kaçıralım o zaman diye hazırlıklara girişir))) Başakça'nın minnacık Zeytini olmuş K9 :)) Canan sanki uzaydan inmiş gibi:kiki:

ReaL'in alçı bir çıksa da artık sardalyayı yapsa, bizde kurtulsak))) Oyyy valla koptum yine, çok güzeldi.

Ama Lili'ye hala gıcığım. Onun evinde yemek gününü bekliyorum, bilirim yapacağımı:kapris:

Basakca
02.08.2011, 23:15
Müthişşşş.... gerçekten müthişşş... Gülmekten yazamıyorum)))))))))

Lale'nin evine gidişimiz Santos'un motoru salonun ortasına koyma ve angaralı kısmı, ya Real'in alçısı ve sardalyası en güzeli de hamsili menü... Ömer bedel.
Heleki bizim uşakların ağı salmaları olayı bütünüyle kopardı.))))))

Laleciğim ellerine sağlık menü tamamıyle hamsiden oluşmuş olsa da bir yıllık hamsi stoğumu yaptım sayende:minerva:
Küçük bir şey eklemek isterim bir dahakine çorbayı kırlangıç balığı ile yap emi :2erlik:
Kırlangıç balığı ile daha güzel oluyor dememe gerek yok zaten sen işi bilirsin.:minerva:

İç sesim: Banemin şimdi derki yorumda bile hatun dayanışması, bunlardan şeytan bile korkuyor bizlerin korkması anormal değil.:honks:

Assolist Lale... Zaten bu yakışırdı Laleciğime de... Lili kızzz sen ne diye o kadar çatladın :kiki:

Banemim Zeytinim Terrier ... bir İngilaz asilzadesidir. Eve gelen misafiri çok iyi karşılar. Ne diye o kadar tırstın ki bir parça yeterli idi onun için:crazy:

Demek tekin bir kişi değilim he... Sorup soruşturma işlemi... Neyse bir şey demiyorum meslek alışkanlığı deyip geçiştiriyorum:kapris:
Karşılama sahnesi çok güzeldi.
De.... Efenin yaptıkları (korkmazsa yaparda), halıyı paspas etme şeysinden ikna çalışmaları ,Real'in yufka yürekliliği ile en çok sardalyayı bana vermesi gözlerimi yaşarttı. Gülmekten....))))))

Canan gerçekten de kesme şeker yoktu olsa idi kutuyu önüne koyardım:honks:

Ama üzüldüm biliyormusunuz kuzu gibi karpuz dolapta kaldı yine... Ahhh Lilii ahhhh... hep senin yüzünden. !0 kg. karpuzu sana yedirmezsem bana da Başakca demesinler:honks:

Her zaman ki gibi çok güzeldi. Gergin geçen günün stresi bir anda yok oldu. Teşekkürler Banemin....

Çiçeğim böreğini (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74181)hakettin.:zgd:

Lilium
02.08.2011, 23:18
Real; Son uçağı kaçırmayalım.
Santos; Ondan öncekini kaçıralım o zaman Patron. İsteklerimizin listesini yapmaya başlıyorum hemen.
LaLe; Nasıl olsa benim istikamet farklı. İstediğinizi kaçırın siz.
Canan; Almanya'ya indirmeyin ama. Orada zaten bizi sevmemek için bahane arıyorlar.
Ben; Tren.

Ben; Beni seven arkamdan gelsin
LaLe; Tercihim belli
Santos; Firmadakilere söylerim motoru sonra alırlar
Real; Durun benim alçım var. Koşamıyorum
Canan; Alçı elinde Real
Real; Sağol Canan

Başakça; Daha karpuz kesecektik

Ben; Lili kesmezse sen de kesemezsin.

Kaçtıkkkkk...

)))))))))))))))))))

Şuan gözlerimden yaşlar akıyor ama katıla katıla gülmekten olamaz böyle birşey yaaa ))))))

Ben bu yazıları çıktı alıp ömür boyu saklayacağım süper ötesi :kiki::kiki::kiki:

Ama süper nokta koymuşum hee "Öpsün seni Zeki Müren" )))))))))

Ayyy biraz soluklanayım yaaa ))))))

Görüşürüz Lale Hanım :kapris:

Abicik diyecek söz yok yaa harikasın.:minerva:

Basakca
02.08.2011, 23:27
Hakılısn Lilium, hepimiz harikayız. Bizler harika olmazsak Banemin bu kadar malzemeyi nerede bulacaktı ki?:minerva:

Banemin harikalıklarımızı yazdıklarımızdan çıkarıp espirili bir şekilde yazıya dökmen büyük bir ustalık bence...

Bizlere neşe kattığın için teşekkür ederim.

Bu arada iş yerinde arkadaşlar bana "aslan" diyor. Neden bu şekilde dediklerini de var sen düşün.:kiki:

Banemin
02.08.2011, 23:43
Yazmanın avantajını kullanarak sizi arada bir (tamam sıkça:kapris:) harcıyorum ama o kadar kusur Banemin'de bile bulunur.:honks:

Harikasınız tabi. Olmasanız beni çoktan vurmuştunuz...

Bana da arkadaşlar aralarında "aslan terbiyecisi" derler.:kapris:

Ben teşekkür ederim...

LaLe
03.08.2011, 00:09
Ben; Tren.

Evet, evet bu kısmı yorumumda atlamışım ben:roflol:

Lili bu kadar güzel canlandırılırdı :))

Betersin Banemin)))

Başakça, keşke davetten önce seni arayıp tüyo alsaydım:honks: alsaydım da, yerde debelenirken neden birden zıpladın kahve yapmaya orayı anlayamadım:kiki: Asilzadeni sevsinler senin:minerva:

Canan
03.08.2011, 01:33
))) ))) Ah Banemin ömürsün valla...Hava alanındakı curcunayı sanki yaşadım çok canlıydı :))
'' İstanbul burası mı ''))) Yaaa ..o kadar da değil Banemin, beni iyice aval Almanya'lı yaptın Ya o köpek cinsi ? :honks: Gülmekten yazamıyorum vallahi. Moment bitte kendime geleyim......
Real'in Başakca'dan korktuğunu da hiç bilmiyordum, bu yüzden temkinli davranması, Lale'nin muzipliği yani saklanıp o kadar insanı bekletmesi :)) LiLi'ye 'abicik'in yakışması, Santos, şu pızzalarından bir tatsaydık bari :)) firman da iyi kolluyor seni işin iş ;)

Başakca, yemekler harikaydı tıkabasa doydum, kesme şeker olmasa da olur. Lale'de aç kalmıştım doğrusu )))
Senin Zeytin'e bizim Scoty'den selamlar :)Yalnız, ne ağlamaydı o :kiki:?
Ya banemin?... Harikasın, yine süperdi çok eğlendim buralarda :) Teşekkürler Banemin.

Emilio Santos
03.08.2011, 03:28
Gece gece ev ahalisi uyandi kahkahamdan. Kardesim geldi "nen var kuzum" diye :sanal:

Hayal gucun ve kelime oyunlarin harika Banemin. Okurken kac kez kahkaha attim bilmiyorum. Eline. yuregine saglik :2erlik:

Banemin
04.08.2011, 18:46
Başakça; Banemin, Santos nerede? Geleceğimizi söylemedin mi?
Lale; Bodrum Otogar'da ağaç mı olacağız?
Real; Organizasyon çok bozuk Banemin.
Canan; Eline yüzüne bulaştırdın sonunda.
Lilium; Abicik saat 8 de burada olmamızı istedin ama Santos yok.
Ben; Ya hemen kurun darağacını. Santos'a ben saat 12 de geleceğiz dedim.
Real; Peki bizi neden 8'de getirdin buraya?
Ben; Gözlerinizi kapatın, elele tuşarak bir çember oluşturun. Eyyy! ruh geldiysen....

Üstteki son replik sayılmaz. Kaptırıp kendimi seansları karıştırmışım. Son kısmı yeniden alıyorum.

Ben; Gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Santos ve 5 iş arkadaşı iş makineleriyle bizi almaya geliyorlar. Bodrum sokaklarında hepimiz bir motorun tepesinde tarrr tarrr tarrr gidiyoruz. Arayayım mı Santos'u geldik diye.

Lale; Senin organizasyonun iyidir. Sen ne dersen o.
Lilium; Abicik ben hep senin tarafındayım
Canan: Alamanyadan eski hemşerim olursun
Başakça; Bazen ben bile güveniyorum bir erkeğe.
Real; Benim elim alçılı ve kimsenin beline arkadan sarılamam.
Ben; Santos'a söyleyeceğim bu dediklerinizi.
Hepsi koro halinde; İspiyoncu Banemin...

Santos'la yaptığım görüşmede kendisi bana değişik bir organizasyon yapmak istediğini ve bir teknede bizi ağırlayıp ağırlayamayacağını sordu. Program yazıcısı olarak ben "Neden olmasın, mekanın değişmesi beni de rahatlatır ve bol malzeme çıkar" dedim ve verdim okeyi masanın altından.

Lale sezer gibi oldu bir işler çevirdiğimizi. Santos'la aramızda oturan Lili kulağıma eğilip "abicik hile yapıyorsunuz ama bak ben söylemiyorum kimseye" dedi. Real, zaten tek elle ıstakaya taşları dizmek için uğraşmaktan burnunun ucunu görmüyordu. Canan ise Alman kurallarına göre oynadığı için okeyi, kimsenin hile yapmayacağını düşünmekteydi. Başakça ise garsonla kavga ediyordu ama nedenini ben bilmiyorum. Hele bu okey mevzusuna nasıl geldiğimi hiç ama hiç bilmiyorum.

Adam gibi ver "olur"u gitsin işte.

Biz ara sokaklardan kısa bir Bodrum turu yaparak limana indik. Bizi karşısında gören Santos ne yapacağını şaşırdı. Oysa pekte uygunsuz vaziyette yakalanmamıştı. Gerçi iki Rus dilberin arasında ne yaptığını açıklamakta biraz bocalar gibi oldu ama bizde olgun insanlarız canım. Rus'ça çalışmalarını takdir ettik. Adam Turizm sektöründe (ek iş olsa da) Yat kiralama işlerine de bakmaktaydı sonuçta. Hizmette kusur etmemek adına çalışmalarına sabahın kör saatlerine kadar devam ediyordu...

Santos; Ya ben sizi 12' de bekliyordum
Ben; Yanlışın olmasın ben sana 8 de oradayız demiştim.
Santos; Neyse olan oldu. Ben iş arkadaşlarıma söyleyeyim de boşuna otogara gitmesinler artık.

Santos'a çaktırmadan tüm ekip, bana gözleriyle teşekkür etti.

Santos; Aslında erken gelmenizde iyi oldu. Tekne zaten hazırdı hadi hemen binip açılalım. Öğleye kadar 1-2 koyda yüzmüşte oluruz.
Real; Benim alçım var ben oynamam.
Lale; Oyun bozanlık yapma Real.
Ben; Merak etme Real. Alçı ağırlık yapıpta batırmasın diye Santos kolluk alacaktı sana.
Santos; Almama gerek kalmadı. Benim yeğeninkiler teknedeymiş zaten.
Real; Ama benim pazularım büyüktür.
Canan; Az hava üfleriz içine.
Başakça; Ama o zaman Real'i kaldırmaz
Lilium; Ben yanından ayrılmam. Batarsa haber veririm sizde seyredebilirsiniz.
Real; Titanikiniz olmayayım kıymayın bana.
Santos; Patron, bizim bir Titanikimiz bile olmadı biliyoğğn muğğğ? Bir kere olsan kıyamet mi kopar?
Real; Her son biri için kıyamettir.
Ben; Son cümle çok edebi oldu
Lale; Uzatma Real. Kolunu kırdıktan sonra çok nazlı oldun sen. Yüzeceksin dediysek yüzeceksin işte o kadar.
Real; Tamam Lale...
Biz; Kahkaha ha ha haaaaaaaa...

Tekne açıldıktan yarım saat kadar sonra bir koya girdik ve demir attık.

Herkes denize girme hazırlıklarına başlamıştı ama...

Başakça; Yetişinnnnnnnnn benim kankim yokkkkk.
Real; Kankisi kim yaa
Ben; Son zamanlarda Canan'la sıkı fıkıydı.
Başakça; Gevezelik etmeyinde arayın. Canan'ı bulamıyorum teknede.
Santos; Ya nereye gidecek teknenin içinde?
Lilium; İçinde değil ki!
Lale; Nasıl yani?
Lilium; Ya o yarı yolda elbiseleriyle suya atladı.
Ben; Niye haber vermedin?
Lilium; Abicik bu Almanya'da denize hasret ya! Ben yüzmek istedi zannettim. Gelir şimdi.
Başakça; Nasıl gelecek Lili? O garip bir Almancı. Yol iz bilmez ki burada.
Lilium; Yok yok Başakça, ben onu düşündüm. Tekne giderken arkasında beyaz köpükler bırakıyordu ve Canan akıllıdır. Onları takip ederek gelir şimdi.
Lale; Ben bir şey diyeceğim şimdi, "Lale liliye gıcık" diyecekler.
Ben; Sen kenara çekil Lale ben derim. Lili sen manyak mısın abicik?
Lilium: (ağlayarak) ama ama ben o hasret gidersin denizle, karışmayalım diye düşünmüştüm.
Lale; Banemin, gitme Liliciğimin üzerine. Gel bakayım Lili, koy başını omuzuma.

Santos; Canan göründüüüüüüüüüüüü....
Real; Canan Kara mıydı ki?
Ben; Sanki daha çok kumral gibiydi,
Lale; Bence sarışındı.
Başakça; Irkçılar sizi. Size ne ten renginden. Kıza yardım etsenize...

Santos teknenin yedeğine bağlanmış Jet skiye atlayarak bir koşuda Canan'ı alıp geldi.

Başakça; Canan neden atladın suya deli misin sen?
Canan; Atlamadım ki!
Başakça; Peki su da ne işin var?
Canan; Düştüm
Başakça; Nasılll?
Canan; Bilmiyorum. Bir ara arkamda sanki Banemin'i görür gibi oldum. Sonrasını hatırlamıyorum.

Ben; Santos o jet skinin arkasındaki kutu ne?
Santos; Ya böyle koylara falan servisimiz var bizim. Şimdi 3-5 tekne gelir buraya. Siz yüzerken ben biraz çalışırım.
Real; Burada da mı?:blink:
Santos; 24 saat ve her yerde Real. Çok ciddi çalışan bir firmayız. Müşteri memnuniyeti..
Ben; Tamam tamam Santos. Bu yazı dizisi bitene kadar sen pizzacı kalmaya mahkumsun.
Santos; Banemin'in zulmü varsa benim de Allahım var. ("Zalimin zulmü varsa benim de Allahım var" şarkısından çalıntıdır)
Canan; Bu son besten mi Angaralı Santos.
Başakça; Ulan mevzu neydi?:crazy:
Lale; Liliciğim başına güneş geçmesin. Şu şapkayı tak bakayım.
Ben; Lale, sen öncelikle kendine bir şapka uydur diyeceğim ama korkarım geç oldu.
Lilium; Ayyyy! İnanmıyorum...
Lale; Seni seviyorum Lilim benim.
Hep beraber; Ayyyyy biz de inanmıyoruz.:blink:
Lale; Kesin be!..:sopa:

Sağolsun Lale. Konuyu toparlayamayınca onun o şirin despotluğu çok işe yarıyor valla. Ayrıca Canan'ın nasıl düştüğü konusu da arada kaynamış oldu. Teşekkür ederimm.

Herkes mayolarını giymiş ve hazırdı. Bir tek Real eline poşeti bağlayamamıştı. Haksızda sayılmaz valla tek elle zor olur.

Lale; Yardım et Banemin, Real'e.
Real; Yok o etmesin. O elime diye başıma geçirir poşeti.
Canan; Evet evet. Arkamda en son onu görmüştüm zaten.
Başakça; Çekilin kenara ben hallederim. Çok yetenekliyimdir.
Santos; Denize poşet atmayın ama ayıp oluyor.
Real; Sen bana birşey mi ima ettin.
Santos; Patron yok yaa. Açılıpta elinden kaymasın diye Başakça'yı uyardım sadece.
Hep beraber; Biz de yedik...

Canan; Başakça şu benim 50 faktör Güneş kremimi sürmeme yardım eder misin?
Lilium; Katrana bulansaydın.
Lale; Araya havalandırma deliği bırakmak lazım. Cildin oksijensiz kalmasın
Canan; Almanya'da güneş mi görüyorum? Alışık değilim ben sizin gibi
Ben; Haklı olabilir
Santos; Umarım su da çıkmayanlardandır. Green Peace ile başımız derde girmesin.
Real; Bizden önce gelen tanker battı deriz.
Canan; Ama kaç bölümdür böyle yapıyorsunuz
Lale; Liliciğim mayon çok güzel.
Hep beraber; Hööğğnkk...:blink::blink::blink::blink::blink: (Lale hariç 5 kişiyiz galiba:kiki:)

Ben acaip şahane, harika güzel bir süper ve çok iyi balıklama atlayarak yüzme molasını başlattım. (yazan olmanın keyfide bir başka)

Başakça; Banemin boy ver bakayım.
Lale; O günahını vermez
Canan; Çok tuzlu mu deniz Banemin?
Santos; Atlarken bastığın demir sağlammıydı? Beni taşır mı?
Lilium; Abicik benle yüzeceksin değil mi?
Real; Suyun kaldırma kuvvettiyle, alçının özgül ağırlığını versem, üstüne benim öz ağırlığımıda ilave edip suya batma olasılığımın yüzde olarak karşılığını söyler misin?
Ben; Tamam yüzmekten vazgeçtim ne haliniz varsa görün be!
Hep beraber; İntikam soğuk yenen bir yemektir...

Tüm ekip denizdeydik ve kimin başlattığını bilmediğim bir deve güreşi müsabakası yapıyorduk. Başakça omuzlarına aldığı Real'le birlikte önüne geleni deviriyordu. Hatta bir ara hızlarını alamayıp sahile çıkıp 8 tane de çam devirdiler.

Gözü şişmiş Santos "Haksızlık ama bu. Alçısını çok iyi kullanıyor Real" dedi.

Tekne demir aldı ve bir sonraki koya doğru yola çıktık. Lale Lilium'u kendi havlusuyla kuruluyordu. Lili korkudan kas katı kesilmiş ve ürkek gözlerle bizlerden yardım istiyordu. Zavallı yavrucak! Ona yardım edecek cesaret hangimizde vardı ki?

Bir ara gözüm Canan'la Başakça'ya ilişti. Başakça'yı, Canan'ı teknede bir demire bağlayıp arkasına geçmiş sıkı sıkıya sarılmış gördüm.

Ben; Siz ne yapıyorsunuz böyle?
Başakça; Canan yine düşmesin diye önlem aldım.
Real; Abartılı olsa da önlem önlemdir
Lale; Ben Liliye bakarım

Santos; Rüzgar sertleşiyor
Canan; Yelkenler fora mı yani?
Santos; Tekne yelkenli değil ama herkes bunu hayra yora. Pozitif enerji iyidir.
Başakça; Bana gerçeği söyleyin batacak mıyız? Efeeeee...
Lale; İlk kurtarılacaklar listesi yapalım. 1- Liliciğim... 2- gerisinin önemi yok zaten.
Lilium; Beni kurtarınnnn.:aglama:
Ben; Kimden?
Lilium; İsim veremiyorum anla ne olur abicik!..
Real; Lale'nin eline düşmeyecektin Lili. Sana kimse yardım edemez artık.

Başakça; Canan sen ne yapıyorsun?
Canan; Makine mi hazırladım, foroğraf çekeceğim. "Batan teknede boğulanlar" diye bir konu açma fikri geldi aklıma.
Real; Çerçeveleri ben yaparım.
Santos; Allam yaa! Rüzgar bile sizi görünce istikametini Yunan adalarına çevirdi. Kurtulduk..

Ben; Akıllı rüzgarmış.
Real; Ekip çalışması diye ben buna derim.
Başakça; Efeeeeeeeee!
Canan; Başakça kurtulduk ya!
Başakça; Olsun yine de Efeeeeeeeeeeeeeeeee...

Yemek zamanı gelmişti ve artık Santos hünerlerini göstebilirdi.
Gösterdi...

Bim veya Şok'tan alınmış ucuz hazır köfte, soğuk makarna ve salata. Yemekler kağıt tabaklarda ve hepimizin elinde plastik bir çatal.

Real; Bu ne ya?
Lale; Emek yok, emek yok, emek yok işte. Liliciğim ben sana gözleme alırım inince.
Lilium; Köfteler daha canlı canlı.
Başakça; Ona çiğ denir Lili.
Canan; Almanlarda domuzu böyle kanlı kanlı yerler
Ben; Santos yumurta yok mu teknede?
Santos; Sunum nasıl ama?
Real; Şu elim iyileşsin ben sana sunumu gösteririm.
Başakça; Yandaki tekneye iltica başvurusunda bulunalım mı?
Canan; Ben Heim'lerde kalamam. (Heim = yurt)

Santos; Pizzaları da deminki koyda satmıştım.
Lilium; Akşama çok var mı?
Lale; Birazdan top patlar canım.
Canan; Toplar mı? Buralarda korsanlar mı var?
Başakça; Efeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Ben; Canan, Lale'nin kastettiği iftar topu.
Canan; Lili oruçlu mu? Yüzmek orucu bozmaz mı?
Real; Sakız konusunda da tereddüt vardı sanki!
Lale; Ben araştırayım bunu.
Santos; Şarabı da sor Lale.
Lale; Kime?
Ben; Gogıl amcaya

Başakça; Efeeeeeeeeeeeeeeee
Real; Ne oldu yine Başakça?
Başakça; İçimden geldi
Canan; Çinden gelene bu kadar ilgi gösteriyorsun ama Almanya'dan gelenle hiç ilgilenmiyorsun Başakça.:kapris:
Lale; Canan'ın kulağına bayağı su kaçmış olmalı.

Real; Kollukları giderken bana hatıra olarak verir misin Santos?
Santos; Yeğenle papaz etme beni patron.
Lilium; İftarla papazın ne ilgisi var?
Lale; Dinler arası hoşgörü
Ben; Beni de hoş görün.
Real; Nasıl yaniii.
Ben; Yazarken bayıldım yahuuuuuuu. Ne kadar hazır köfte o kadar yazı. Karnım aç benim.
Hep beraber; Ya biz, ya biz.

Ben; Gemisini kurtaran kaptan.
Santos; Buyur Banemin.
Ben; Yokummmmmmmmmmmmmmmmm.
Başakça; Efeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Real; Kollukları da vermedi
Lale; Lilim benimmmmmmmmm:minerva:
Lilium; Bir bit yeniği var bu işte.:blink:
Canan; Horololiiloleeeeğğğğğğğğğğğyyyyyyyyyy...:crazy:

Emilio Santos
04.08.2011, 19:36
Ulen fıstık gibi tekne gezisi ayarlıyoruz, siz hazır köfteye takılıyorsunuz :mat:

Vallahi pizzacı olduk çıktık iyi mi? :kiki: Bi hikayede acısı çıkar bunun :p

Canan'ın içimden - Çin'den olayına koptum :)) Lale'nin Lilyum'a özel ilgisi pek hayırlı değil ama komik mi? Komik :kiki:

Efeeeeeeeeeeee :sanal:

ReaL
04.08.2011, 19:47
Emilio, benim sağ elim alçıda, dolayısıyla elimi kullanamıyorum..

Elim geçsin ben size Sardalya yapacağım...

Karşılığını vereceklerden en iyi eleman sen varsın...

Al intikamımızı.. :kiki: (Bana da poşet dedin, atlamış değilim... :kapris:)

* * *

Ellerine sağlık Banemin.... :zgd:

Emilio Santos
04.08.2011, 19:49
Emilio, benim sağ elim alçıda, dolayısıyla elimi kullanamıyorum..

Elim geçsin ben size Sardalya yapacağım...

Karşığılını vereceklerden en iyi eleman sen varsın...

Al intikamımızı.. :kiki: (Bana da poşet dedin, atlamış değilim... :kapris:)

* * *

Ellerine sağlık Banemin.... :zgd:

Patron, yemin ederim kolundaki poşeti kastettim ben :2erlik: Yada bana kızma ya, yazar yorumu öyle olmuş, ona kız :sanal:

Banemin
04.08.2011, 21:09
İkinizi de seviyorum.:honks:

Basakca
04.08.2011, 21:40
Tekne turu harikaydı da bari hazır köfteleri Bim'den Şok'dan almasaydın gıkım çıkmazdı. %100 dana etinden yapılmıyor bilimum kanatlıları karıştırıyorlar da... Allahtan Lale'de bir yıllık hamsi stoğumu yapmıştım da o kadar açlık etkilemedi.:honks:

Real ekipteki yemek işi bitene kadar alçıyı sakın çıkarttırma. Sen tarif et bana ben sardalya yı yapar, sen yapmışsın gibi de yediririz. :kiki:

Bu ekibi seviyorum. Daha çok iş çıkar )))

Yine süperdi, teşekkürler Banemin...

Efeeeeeeee.....))))))

Canan
05.08.2011, 22:44
Bu bölüme de bayıldım...Ben zaten biliyordum Banemin'in bana düşmanlığını ; ''eski hemşerim'' deyip aba altından sopa gösterdiğini )))
Santos'cuğum, Bodrum hayalimden silinmek üzereyken bu gezi çok iyi oldu, sayende ara sokaklarını da görmüş oldum. Hazır mazır ama olsun köfteler çok iyi geldi zira o kadar kulaç atışlarımdan sonra fena halde acıkmıştım.:kiki:
Sizleri çok seviyorum bana da buyurun :honks:
Banemin, harikasın yine çok güzeldi.:kardelen:

LaLe
06.08.2011, 00:38
Lale; Uzatma Real. Kolunu kırdıktan sonra çok nazlı oldun sen. Yüzeceksin dediysek yüzeceksin işte o kadar.
Real; Tamam Lale...

Seviyorum senin laf dinlemeni ReaL:))

Daha öncede demistim, bu ekiple yola ciksak ya yari yolda kaliriz, ya da harika olur.Hepimiz bunak yaslilar gibiyiz:kiki:

Banemin ben mekan degistirdim, ona göre yaz emi:smiley:

Banemin
06.08.2011, 00:41
Cennette misin Lale?:kiki:

LaLe
06.08.2011, 00:48
Cennette misin Lale?:kiki:

O kadar sicaktan sonra cennette sayirilir... Ama simdilik, kisa bir süre sonra cehennemimi özlerim yine:))

Banemin
06.08.2011, 20:34
Lilium; Abicik erkencisin.
Ben; Kamera ve mikrofonları yerleştireyim. Yazarken zorlanıyorum. Malum eskisi kadar sağlam değil hafıza.
Lilium; Morukluyorsun.
Ben; Daha ince ve nazik olabilirsin.
Lilium; Çok zorluyorum kendimi inan ama çıkan bu...

Ela ile ben içerde ne kadar oyuncak varsa odanın ortasına döktük. TV'nin sesi sonuna kadar açık çizgi filmde izliyoruz bir taraftan. Lili ise ateş parçası mübarek. Ama sadece parçası. Ortalıkta dönüp duruyor fakat henüz ortaya çıkan birşey yok. En azından kokusu gelseydi be...

Çalan kapı, Koşan Lili, Açılan kapı, gelen Lale, kapanan kapı, suratı asılan Lili...

Lale'yi sıcak karşıladım ama bunun elindeki poşetle falan ilgisi yoktu. Hele hele o poşeti açıpta içinden elleriyle yapmış olduğu kurabiyeleri sehpaya bırakarak "Liliciğim senin vaktin olmamıştır diye düşündüm. Abinin kahvesini ben hazırlayayım ve kurabiyelerle de açlığını bastırsın. Biliyorsun Kahve olmayınca krizi gelir Banemin'in. Mutfak nerede?" demesiyle de asla ilgisi olmaz zaten.
Ben Lale'yi Lale olduğu için seviyorum.

Lale cevabı beklemeden mutfağın yolunu tuttu.

Ben; Görüyorsun değil mi Lili? Ne kadar düşünceli. Neden anlaşamıyorsunuz anlamıyorum.
Lilium; Ya ama abiiiiii!
Ben; Sus bakayım. Bundan sonra iyi geçinin. Zaten Bodrum'da da devamlı seninle ilgilendi. Demek sen de bir sorun var.
Lilium; Ya ama abiiiii!
Ben; Bak kahvenin kokusuda nasıl mis gibi geldi. Koş bakayım hiç olmazsa serviste yardım et Lale'ye. Sinirlenmeye başladım
Lilium; Ya ama abiiiiii na ni na ni... diyerek mutfağa girdi. Onun girmesiyle Lalenin kahveyle kapıda görünmesi bir oldu.

Ben kahvenin geçtiği bütün yollara konsantre olmuş huşu içinde koltuğa gömülmüşken kapı tekrar çaldı.

Açılan kapı, gelen Canan, sarılan Lili, sarılılan Canan, öpen Lili, öpülen canan, kapanan kapı, sırıtan Canan, bana doğru gelen Canan, duvara dayanıp kaçacak yeri kalmayan ben, "naber Banemin bugün İstanbul'da son günüm beni kapalı pazara götürürmüsün" diyen Canan, "Oraya kapalı pazar değil kapalı çarşı diyoruz biz İstanbullular" diyen ben, "Olsun canım sonuçta aynı dili konuşuyoruz" diyen Canan, "aynı dil mi?" diyen ben, "Uzattın yine abicik" diyen Lili, "Evet, parmaklarım yine azıya aldı" diyen ben, "kesin artık" diyen Lale...

Ohh bee! Terlemiştim...

Açılan kapı, gelen Başakça, açılan kapı, gelen Real, açılan kapı, gelen Santos, açılan kapı, gelen pizzacıların iki elemanı, kapanan kapı, motor merdivenlerde kaldı, elemanları yolcu ettik, kadro tamam... (her açılan kapıdan sonra, kapanan bir kapıda olmalı normal olarak. Ama ben tembelim yazmadım. Siz kapatın her seferinde)

Salonda hep beraber şen-şakrak bir sohbete dalmıştık. Lilium'un "ben artık masayı hazırlayayım acıkmışsınızdır" demesiyle Lale yerinden ok gibi fırladı ve "Ben de sana yardım edeyim Liliciğim" dedi. Lilium bize baktı ve biz ona bakmadık.

İkisi birden arı gibi çalışmaya başladılar ve çok kısa bir süre içerisinde sofra mükemmel şekilde hazırlandı.

Açılış olarak Çorbalarımız tabaklarımızdaki yerini aldı. Hep beraber başladık.

Başakça; Tuhaf bir durum
Canan; İstanbul mutfağı işte
Santos; Deniz suyuyla mı yapılmış bu
Real: Tansiyonuma iyi gelmeyecek
Ben; Lilicik İstanbul'da bu kadar yoktur. Komşu illerden de mi tuz getirttin.
Lale; Suuuuu!
Lilium; Ama ama ama... Üğğğğğ... Nasıl oldu anlamadım... üğğğğğğğğğ.

Lilium'u zor sakinleştirdik ve bu tür hataların olabileceğine ikna ettik kendisini. Ama o kadar tuzu nereden bulduğunu da anlayamamıştık.

Çorba konusunda başarısız bulduğumuz Lili'nin arkasından dedikodusunu yaparken Lale önümüze harika gözüken kurufasulyeleri koymaktaydı. Servis tamamlanınca Lale ve Lili'de bize katıldı ve yemeğe geçt.. geçemedik...

Başakça öyle bir çığlık attıki bina 6.9 şiddetinde sallanmaya başladı, camlar sanki yerinden çıkacaktı. Bir ara Santos'u balkon demirlerine tırmanırken gördüm ama kahraman Real alçılı eline aldırmadan yapıştı bunun beline ve zor çekti içeri. Canan sana diken diken olmuş saç modeli yakıştı ama. Ben ise gayet soğukkanlı bir şekilde binanın bahçesinden yukarı seslendim. "Korkulacak birşey yok bakın ben de yanınıza geliyorum artık" dedim. Lale "Banemin çok soğukkanlı ve cesursun bir de centilmenliği unutmasan böyle durumlarda. Kaçarken beni yere atmana birşey demiyorumda üstüme basarak merdivenlerden benden önce inmen hoş olmadı" dedi. Bu sözlerini Lale'nin paniğine verdim.

Ortalık sakinleşince hala titremekte olan Başakça'ya ne olduğunu sormak aklımıza geldi.

Başakça; Kuru fasulyede saç var
Santos: O kılçık olmasın
Canan; Senin dediğin taze fasulyede olur bikerem.:kapris:
Real; Maktule mi ait?
Santos; Tam Behzat Ç'lik bir olay
Real; Benim yanımda anma şu çömezin adını
Ben; Her tabakta var mı?
Lale; Benimkinde de 3 tel var
Santos; Dağılım eşit olmamış. Sana torpil yapmış Lili. Ben de sadece iki tel var
Canan; Telli telli şu telli turna
Başakça; Canan sayıyı karıştırdı
Lilium; Ama, ama üğğğğğğğğğğ.. (Bu kızın ağlaması dayanılmaz. Hangi anlamda alırsanız alın ikiside uyar):kiki:

Ben; Problem yapmasak
Lale; Hem o kadar saç Real'de de var
Başakça; Benim için hijyen herşeydir
Canan; Almanya'da olmaz böyle şeyler
Santos; Ben kenarından yesem
Real; Lili'nin hatırına bile çekemem
Lilium; Ama ama ama üğğğğğğğğğğ
Lale; Üzülme Liliciğim. Hadi gel pilav servisini yapalım. Kurunun saçsız yerlerinden de üzerine koyarız.

Yaşanan şoku atlatmaya çalışıyorduk. Çorbanın tuzu unutulmuş, saçta kuru fasulye gündeme oturmuştu. Bu arada pilavlar geldi önümüze ama üzerinde fasulye yoktu.

Herkes birbirine bakıyor ve pilavı ilk yiyecek talihliyi bulmaya çalışıyorduk. Santos bir anda kaşığı eline aldı, bütün cesaretini toplayarak önündeki tabağa daldırdı. Masadaki herkes (Lili bile dahil) Santos'un bu cesaretli atağını faltaşı gibi açılmış gözlerle izlemekteydi. Santos sahne ışıkları üzerine çevrilmiş torpilli assolist edasıyla gayet havalı bir şekilde kaşıkla ağzını buluşturdu. Nefesler tutulmuştu masada.

Santos kaşığı ağzından çıkardı ve doğal olarak kaşıkla ağzına sokmuş olduğu pirinç taneleri ağzında kaldı. Alt çenesi aşağı doğru biraz açıldı ve sonra kapanarak üst çeneye dolayısıyla da dişlere baskıya başladı. Ama bunu o kadar ani yaptı ki "Çattıığğğğğğğğğrrrtttt" diye bir ses aynı anda odayı doldurdu. Ne olduğunu anlamamıştık ama Santos bu hareketi seriye bağladığı için ancak 4. çatırtıdan sonra durabildi.

Lili; Ama, ama, ama üğğğğğğğğğğğğğğğğğğ
Santos; Aaağğğğğğğğğhhhhhhhh, ıığğğğğhhh, oğğğyyyy
Canan; Pirinçte taş var gelinim, pirinçte taş vağğğrr.
Başakça; Canan, o türkü "pazarda bal var gelinim" olacaktı
Canan; Uyarlama yaptım ben
Lale; Spontane ama çok oturaklı bir uyarlama oldu
Ben; Sıradaki şarkı Lili'ye gelsin
Canan; Olmaz ben Başakça için söyleyeceğim onu

Real; Tabağımda kum ve taş dolu. Arada 3-4 pirinçte buldum
Ben; Çimentoyuda ayarlarız bir yerden
Santos; Ağğğhhhh
Lili; Ama, ama ama üğğğğğğğğğğğğğğ

Real; Lili ilk defa mı yemek yaptın sen?
Lili; Ama, ama, ama üğğğ
Ben; Bu normal değil pek.
Real; Ben de bir sabotaj kokusu alıyorum
Canan; Sabotaj bayramını biliyorum ben. Gemicilerin oluyor değil mi?
Başakça; Evet özellikle Deniz Kuvvetleri kutluyor bunu son zamanlarda Silivri'de.
Santos; Ağğhh! Bırakın siyaseti. 2 dişim gitti. Bu ne iş la?

Real; Olaya el koyuyorum
Ben; Mümkünse sağlamını koy. Diğerinden pek iş çıkmaz bu ara.
Lale; Unutalım, rencide olmasın daha fazla Lilicik.
Lili; Soruşturma istiyorum
Canan; Koşuşturma olmasın ya! Sakin sakin halledelim
Real; Banemin kayıt ediyordun değil mi herşeyi?
Lale; Son seçimlerde kaset olayları çok iğrençti. Gizli çekime karşıyım.
Ben; Herşey kaydedildi Real. Gizli falan da değil hemde. Kameralar şey gibi ortada.
Canan; Ney gibi?
Başakça; Şey gibi.
Canan; Hee! anladım.
Ben; Canan ben söyleyince anlamıyorsun ama Başakça söyleyince hemen anladın.
Real; Bakalım şunlara...

Bakmaz olaydık ya da iyi ki baktık, bakmasakta olurmuş ama bakınca da oldu...

Tüm kayıtlar şüphelerin Lale'nin üzerinde yoğunlaşmasına neden oluyordu. Bana yapılan kahve servisi esnasında çorba tenceresinin kapağını açarak mutfakta bulduğu bütün tuzları tencereye boca edişi kabak gibi gözüküyordu. ( Heh! Canan bak o "şey gibi ortada" olan şeydeki "şey" kabakmış):p... Daha sonra Lili ile ikisi çorba servisi yaparken mutfakta yalnız kaldığı esnada, saçlarından bir tutam yolup fasulye tencerisine dolduruşu ve arkasından çantasından çıkardığı bir torba dolusu Lara plajı kumu ve çakılını da pilava karıştırışı şüpheye yer bırakmayacak netlikteydi.

Ben; İnsan gözünle görmeden inanmamalı bir şeye
Real; İki şahitte bulmak lazım
Santos; Geriye kalan 30 dişle idare ederim
Başakça; Bir program var ve hala nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Lale öğretecekti bana.
Canan; Benim Almanya'ya dönmem gerek. Şahit yazarlarsa gidemem.
Lili; Ama, ama, ama üğğğğ

Lale; Şaka yaptım Lilicik. Nasıl komikti ama değil mi?
Ben; Evet, Özellikle Santos'un konuşurken çıkardığı "tıssss" sesine acaip gülüyorum.
Real; Şaka dozunda iyidir. Ölen yok nasıl olsa
Başakça; Ha ha ha hayyyy..
Canan; Başakçaya katılıyorum
Lili; Çok yalnızlık çekiyorum. Ben de size katılayım bari. Ha ha ha hayyyy
Lale; Espiriden anlayan gurubuz, ne kadar güzel.:sopa:

Ben, hemen Santos'a dönüp "şu kapıya bağladığın motorun arkasında ki pizzalar sıcak mıdır hala?" diye sordum.

Herifte bu anı bekliyormuş kaç gecedir. Ok gibi fırlamasıyla elinde kutularla geri dönmesi bir oldu.

Salonun ortasında durdu veee...
"Abilerim, ablalarım şu elimde gördüğünüz Napoliten pizzanın yanında, bir patates kızartma bedava olup ayrıca yanında gazlı bir içecek ve şu görmüş olduğunuz tarak firmamızın hediyesidir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen şikayetlerinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza bildiriniz. Ayrıca toplantı veya partileriniz için vereceğiniz toptan siparişlerde %20 ye varan indirimler sunmaktayız. Memleketimizin dört bir yanına dağılmış şubelerimizle size bir telefon kadar yakınız. 0 444 00 *** dan 24 saat ulaşabilirsiniz...

... (yaklaşık yarım saat sonra) Sloganı veriyorum şimdi...

ARAYIN BİZİ DOYURALIM SİZİ"...
(Santos'un konuşmasını bitirince, gömleğinin eteklerini tutarak dizlerini kırıp selam verişine anlam veremedim. Bu nedenle o kısmı atlayacağım:kiki:)

Bu konuşma bittiğinde hepimiz, köşedeki dönerciden Real'le benim aldığım dönerleri henüz bitirmiş ve çaylarımızı yudumlamaya başlamıştık.

Santos'ta pizzalarını motorunun arkasına yerleştirip suratı asık bir şekilde dönerini yemeğe başladı.

Lale bana dönüp "Görüyor musun Banemin, kimseye iyilik yaramıyor" dedi.:honks:

He valla...:smiley:

Emilio Santos
06.08.2011, 20:55
Süper süper süper :)) Düper bile diyebilirim :sanal:

Real; Olaya el koyuyorum
Ben; Mümkünse sağlamını koy.

Bu kısımda bayağı arttı kahkahalarım )))

açılan kapı, gelen pizzacıların iki elemanı, kapanan kapı, motor merdivenlerde kaldı

Ekmek teknesi hacı, olacak o kadar :p

Ben; Herşey kaydedildi Real. Gizli falan da değil hemde. Kameralar şey gibi ortada.
Canan; Ney gibi?
Başakça; Şey gibi.
Canan; Hee! anladım.
Ben; Canan ben söyleyince anlamıyorsun ama Başakça söyleyince hemen anladın.

Kahkahanın zirve yaptığı an :)) Yazının tamamı müthiş elbette. Seçmeye çalıştıkça liste uzar gider :sanal:

Eline sağlık Banemin. Sen bizi gülmelere doyurdun bu hikayede :zgd:

Banemin
06.08.2011, 21:01
Eline sağlık Banemin. Sen bizi gülmelere doyurdun bu hikayede

Başlık "yemekteyiz" ya tokluk hissi kesin ondandır.

Lilium bundan kesinlikle kendine pay çıkartma. Sen köşedeki dönerciye dua et.))))))

Canan
06.08.2011, 21:28
Süper, süper, yine süper ))) Ev halkı tuhaf tuhaf yüzüme bakıyor ne oluyor buna babından :))
Çok fenasın Banemin, herkesin püf noktalarını nasıl da bulup çıkarıyorsun...Ama ben bikerem, Almanya'daki Türk'lerin konuştuğu gibi konuşmuyorum '' pirinçte taş vağğğrr.'')))

Lale;ciğim o kadar da ağır şaka yapılmaz ki Lili'ye. Kızcağız ağlamaktan bitap düştü :honks: Bir an onu kendi çocukluğuma benzettim sulu gözlü:kiki:
En ağır başlımız Real burada, hemen mesleğini icraya kalkışması hoştu :smiley:
Banemin, hahh işte öyle bunda sonra kork benden; daha unutmadım beni denize itelediğini )))

Başakçam, bitanem... Hep kollar beni seni seviyorum :)
Santos, kendimi bir an vapurda hissettim, ne satış, ne reklamdı o :kiki: ? Döner değil de keşke senin pizzalarında birini, ıspanaklı sarımsaklı olanını yeseydim:kiki:

Banemin, yine çook güzeldi teşekkürler...:smiley:

LaLe
06.08.2011, 21:45
ARAYIN BİZİ DOYURALIM SİZİ"...

)))

Kendimi vapurda hissettim:kiki:

Sabotaj bayrami yeni bir bayram herhalde:))

Ben masumum, hersey Banemin'in kaleminin altindan cikmis:kapris: Ben melek gibiyimdir aslinda ve Liliyi de cok severim(?):kiki:

Harika bir komedi oldu bu konu bastan asagi. Okumasi cok keyifli, komedi dizisi gibi.

Ellerine saglik Banemin.

Lili, artik sana gicik degilim. Hirsimi aldim:kiki:

Lilium
07.08.2011, 13:56
)))

Kendimi vapurda hissettim:kiki:

Sabotaj bayrami yeni bir bayram herhalde:))

Ben masumum, hersey Banemin'in kaleminin altindan cikmis:kapris: Ben melek gibiyimdir aslinda ve Liliyi de cok severim(?):kiki:

Harika bir komedi oldu bu konu bastan asagi. Okumasi cok keyifli, komedi dizisi gibi.

Ellerine saglik Banemin.

Lili, artik sana gicik degilim. Hirsimi aldim:kiki:

Allahım yaaa ne fenasın sen :sopa:

Şimdi de ben sana gıcığım biliyor musun :kiki:

Sen düşün artık olacakları :kapris:

Offf yorum yapamıyorum artık öldüm gülmekten, annemle birlikte okuduk gözyaşlarımız gülmekten sel oldu )))))))))

Mükemmelllllllll :minerva:

Banemin
08.08.2011, 20:48
Prodüksiyon sizler için hiçbir masraftan kaçınmıyor. Biletler ve vize işleri halledildi, ekip olarak Düsseldorf'a doğru yola çıktık.

İlk defa sorunsuz bir başlangıçla uçakta yerlerimizi almıştık.

Lilium; Abicik uçak çok sallamaz inşallah
Santos; Yok ben hava durumuna baktım denizlerimiz mutedil dalgalıymış.
Real; Santos, uçakta geyik sakıncalı olmasın
Ben; Kalkış ve inişte kemerini bağlarsan birşey olmaz sanırım
Başakça; Banemin gümrükte aramazlar değil mi?
Ben; Neden sordun?
Başakça; Lale nasıl gelecek?
Ben; Havaalanında buluşacağız...

Lale; Yahu! Neredesiniz siz? Uçağınız ineli 3 saat oldu
Real; Başakça'ya sor
Başakça; Ama şeyyy!..
Ben; Ney Başakça ney! Hadi bulguru, kurufasulyeyi anlamaya çalışıyorumda, o pastırmalar, peynirler neydi kuzum?
Başakça; Ama Canan...
Santos; Yahu bir sorsaydın. Almanya'da da var hepsi
Başakça; Ama bizimkilere benzemez

Lale; Biri bana ne olduğunu anlatsınnn.
Real; Başakça geldiğinde yanında iki koca valiz vardı. Biz 2 günlük gezi için çok değil mi diye sormadık tabi.
Ben; Ama içimizden geçirdik
Santos; Uçaktan inince gümrük memurları Başakçanın valizleri açmaz mı?
Lilium; Açar
Ben; İçinden et-süt ürünleri, tahıl-hububat ne varsa ortaya saçılmaz mı?
Lilium; Saçılır
Real; Ayıkla pirincin taşını
Başakça; Bikerem o pirinçlerin hepsini yıkamış hatta Canancığıma zahmet olmasın diye ayıklayıp poşetlemiştim.
Lale; Valizler nerede?
Ben; İçindeki malzemelere el konulunca valizleride bıraktık. Başakça'yı da bırakmayı teklif ettik ama kabul görmedi
Santos; Adamlar haklı
Real; Bence de...

Lale'nin kiralamış olduğu minübüse dolduk ve yola çıktık. Bir ara Lale "Banemin ters yöne gidiyoruz galiba" dedi. Ben "sen ne bilirsin buralar benden sorulur" diyerek kapadım ağzını. Kadın kısmısı hep aynı işte. Şu yan koltukta susarak oturmayı beceremezler.

Aradan 3 saat geçmiş ve depo neredeyse boşalmak üzereyken bulduğum bir benzinciye girdim. Hem benzin alacaktım hem de Lale ve diğerlerine çaktırmadan yolu soracaktım. Fena halde kaybolmuştuk. Depoyu doldurduktan sonra daldım benzinceye.

- Almanca kelimeler okunuşlarıdır bu şekilde aratırsanız zor bulursunuz kelimeyi. O nedenle parantez içindeki tercümelerden faydalanın bence :p -

- Kollege vo lan Canan'ların haus? (arkadaşım Cananların ev nerede lan!)
* Vas? Ver ist Canan? (Ne? Canan kim?)
- Kenst Du niht mi lan Du Canan'ı. Gerizekalısına denk geldim yine. ( Canan'ı tanımıyor musun sen lan? Diğer cümle zaten Türkçeydi)
* Hast Du kayne adresse? (Adres yok mu?)
- Ya es gibt ama nikis bende (Evet var ama bende değil)

Hemen minübüse gittim ve Lale'ye "Ya bu salak benzinci Hamburg'lu herhalde. Kuzeyde kalıyor ya Hamburg bunların şivesi var ve ben tam anlayamıyorum. Sende bizim ülkenin kuzeyindensin. Karadeniz şivesiyle bunların şive benzer birbirine. Gel bir yardım et!"

Lale söylene söylene peşimden geliyordu. Otobanın gürültüsünden anlamadım ne söylendiğini. Lale benzinciye Canan'ın adresini sordu adam bir güzel tarif etti ve çıktık.

Zaten Almanya'da kaldığım süre içerisinde konuştuğum Hoh doç (yüksek almanca- İstanbul Türkçesi gibi bir şey) yüzünden hep sıkıntı yaşadım.:kapris:

Biz ters istikamette 300 Km kadar gitmişiz ama tabelaların yüzünden tabi. Turiste önem vermiyor ki hıyarlar. Bütün tabelaları Almanca yapmışlar.

Cananlar'ın köye girmiştik ve Real "elimiz boş gitmeyelim Banemin. Bir çiçekçi bulda bari bir çiçek yaptıralım" dedi.
Hemen buldum bir tane ve Santos'un "ben de geleyim mi belki yardımım dokunur" dediğini duymamazlıktan geldim. Lale buraya gelene kadar yeterli derecede kafa bulmuştu zaten benimle. Çiçekçiye girdim ve elimde paketle çıktım.

Real; Yahu Banemin o çiçeği neden öyle paketlettin
Ben; Alman kısmı nereden bilsin buket yapmayı Real. Böyle paketlemiş işte

Tekrar yola çıktık ve Canan'ın kapıya dayandık. Yaklaşık 4,5 saat süren yolculuğun 3,5 saati arkadaşların Almanya'yı görebilmesi adına benim düzenlediğim kısa tura ayrılmıştı. (Hala kaybolduk diyemiyorum iyi mi?):honks:

Canan bahçe kapısında çok sıcak karşıladı bizi. Ben hemen yolda yaptırdığım çiçeği verdim kendisine ve heyecanla paketi açmasını seyretmeye başladık. Canan paketi açtı ve bir elindeki karnabahara baktı bir bana, bir karnabahara, bir Real!e, bir karnabahara bir Lili'ye, bir karnabahara bir... diye sıradan geçti hepimizi.

Lale; Banemin bu ne allanı seversen
Santos; Mirim, çiçek anlayışında çığır açtın
Başakça; Almanlar buna çiçek mi diyor?
Lili; Bunlar çiçeğide yer valla.
Ben; Geri zekalı bu çiçekçi yaa!

Lale; Sen nasıl aldın bunu Banemin.
Ben; Yahu çiçekçiye girdim. Orada bir çiçek beğendim. Kol gibi bir sapı ve üzerinde sarı sarı harika çiçekler vardı.
Santos; Eeee!

"Çiçekçiye döndüm ve hoh doç olarak "İh vil blumen kaufen" (çiçek almak istiyorum) dedim. Herifte bana "Velhe Blumen" (Hangi çiçek) dedi. Buraya kadar sorun yoktu ama ben normal olarak her çiçeğin Almanca adını bilemeyeceğim için çiçeği tarif ettim hıyara ve dedim ki " Blumen vi kol" (çiçek kol gibi olan)... Adam tam anlamadı bende tekrar ettim. "Blumen kol, Blumen kol" (Çiçek kol, çiçek kol)... Çiçekçi "assooğğğ" (hmmmm gibi birşey oluyor) diyerek anladığını belli etti ve bu paketi arkada hazırlayıp bana verdi."

Lale; Banemin ilk defa seni bir Alman anladı sanırım ama o da yanlış anlamış. Senin Blumen kol olmuş "Blumenkohl" ve girmiş pakete. Blumenkohl de Karnabahar oluyor azıcık....

Ben; 15 dakika oldu ve hala sokakta gülüyorsunuz. Elin Almanına ayıp oluyor valla. Hem azıcıkta zoruma gitmeye başladı artık. Bu kadar eğlence yeter. İçeri geçsek...

Canan, elinde çok taze ve nefis gözüken bir karnabahar ile önde, biz arkada daldık bahçeye. Santos hemen bahçe kapısı önünde duran baltayı kaptı, ben de oradaki orağı alarak öne geçtik ve arkadan gelenlere yol açmaya başladık.

Bahçe bahçe değil Afrika yağmur ormanları sanki. İnanmayan tıklasın (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74318)...

Lili; Real ağzını kapatsan artık. Bak içeri girdik.
Real; Açık mı kalmış?
Santos; Patron çok düşkünsün çiçek işine
Ben; Bana çiçek demeyin
Lale; Karnabahar Banemin.:kiki:
Başakça; Hahahahahahahahahahahahahahha)))
Lilium; Abiciiikk. Ben de gülebilir miyim?
Ben; Ne haliniz varsa görün. O durumda Santos olacaktı ki, siz de beni seyredecektiniz şimdi
Santos; Allah'ın parmağı yok Banemin. Kaç bölümdür etmediğini bırakmamıştın bize
Real; Kolum ve sardalyalarım az çekmedi. Sardalya dedimde aklıma geldi. Size Sardalya yapacağım ben.

Canan; Bahçemi yazın gördünüz ama bu sayılmaz. 4 mevsimide yaşamanız lazım burada.
Lale; İltica başvurusu yaparız yemekten sonra
Ben; Yok! siz yapın ben kesin dönüş yapacağım yine
Lilium; İstanbul burnumda tütüyor abicik
Başakça; Canan kızzz fırında yemeğin mi var? Lili'nin burnuna tüten banada tüttü ama yanık yanık bir kokusu var
Canan; Eyvahhh! Gitti fırındaki börekler
Ben; Canan yazıklar olsun sana.
Santos; İyi ki pizza yapmamışsın Canan. Çok üzülürdüm

Canan bahçesinde kendi elleriyle dikip gözünün içi gibi baktığı, her yaprağında ayrı emeği olduğu 200 yıllık kestane ağacının altına hazırlamış masayı. (Kestane 200 yıllık, varın Canan'ın yaşını da siz hesap edin. Ben karışmam :)) ) Bizi bahçede bırakarak kızlar içeri gitti. Anlaşılan yine dedikoduları gelmişti.

Real; Bakın o çiçek öbür çiçeğin yanında iyi durmamış, şu ağaçta duvara çok yakın. Ayrıca evin çerçeveleride duvarın taban rengiyle uyumlu değil. Yemekten sonra ben düzenlerim bunları
Ben; Bakın bu veksel haus oluyor. (Sera ) Canan işi ilerletmiş şu taze fasulye çubuklarına bakın. 100 den fazla ocak var.
Santos; Bu kadar taze fasulyeyi ne yapacak?
Ben; Bir kısmını buzluğa atıp kışa saklıyor, geri kalanıda pazarda satıyordur herhalde.
Real; O bit pazarı (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76365) resimlerini çalışırken mi çekmiş?
Santos; Olabilir ama fasulye resmi yoktu orada
Ben; Fasulyeleri sattıktan sonra alış verişe çıkmıştır herhalde. O arada resimleri çekmiştir.

Lilium elinde kahve tepsisiyle yanımıza geldi.

Lili; Ne konuşuyorsunuz siz?
Santos; Börtü-böcek muhabbeti işte
Real; Arada Bit'te vardı
Lili; Aman bitlenmeden kaçayım içeri
Ben; Kahve mis gibi kokuyor. Dallmayr bu kesin
Santos; Mayere neden dalacağız ki?
Real; Elin Almanına bulaştırmayın beni.

Sofra hazırlanmış ve yerlerimizi almıştık. Açılış olarak tabağımızda Arabaşı çorbası (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=73699) yer almıştı. Bir şekilde içtik işte.:)

Daha sonra Canan bahçesinde yetişdirdiği taze fasulyelerden yapmış olduğu zeytinyağlıyı tatmamızı istedi. Domateslerde kendi bahçesindenmiş. Gurke'lerin (Hıyar'ın Alman'ı ya da Almancası) tohumlarını Türkiye'den nasıl getirdiğini anlatışı o kadar uzamıştı ki o arada Real'in elinde bir tabak taze fasulye ile kalktığını farkedememiştik.

Lale; Banemin, Real nereye gidiyor?
Ben; Ne bileyim
Lilium; Realll nereye
Real; Ya şimdi yemekler komşuya kokmuştur. Bir tabak vereyim şu yaşlı Alman'a
Ben; Dur bende geleyim. Almanca lazım olur sana
Real; Karnabahar Banemin ve Almanca...

Dinler miyim? Hemen yerimden fırladım ve Real'le beraber çitlerin yanına geldik.
Real, Alman'a "huuoooppp amca bey bir tabak fasulye al. Kokmuştur sana şimdi. Hem zaten iyi pişmemiş çiysi çiysi gelmiştir burnuna kokusu".

Ben; Guten Tag opa (İyi günler moruk)
Opa; Guten Tag Kanaken. (İyi günler Kanaken. Kanaken=Başta Türkler olmak üzere Almanların tüm göçmenleri aşağılamak için kullandığı küfürdür)
Real; İyi günler amca
Ben; Real Hitler'in silah arkadaşına denk geldik yahu
Real; Amca sizin itler hala yaşıyor demek
Opa; vi bitte (efendim)
Ben; Opa Du essen Bohnen valla Canan kohen Vir niht (Moruk fasulye ye. Valla canan pişirdi biz değil)
Opa; İh kenne Canan. Zi ist niht gute kohin. Letzte vohe hat si 2 personen krankenhaus geşikt. (Ben Canan'ı tanıyorum, o iyi aşçı değildir. Geçen hafta iki kişiyi hastaneye postaladı)
Real; Ne dedi bu Banemin
Ben; Canan bizim bildiğimiz Canan değilmiş. O forumdaki yemeklerin alayı kopyala yapıştırmış. Onun yemeğinden yiyen 2 kişiyi geçen hafta hastaneye zor yetiştirmişler. Amca "siz çok yüreklisiniz takdir ettim sizi. Sizler gibi yürekli SS'lerimiz olsaydı asla yenilmezdik" diye devam etti ve sonra...
Real; Bu kadar şeyi o mu dedi
Ben; Bir kısmını ben ilave ettim. Konuyu açmak babında
Opa; hau ap kanaken. (Defolun kanaken)
Real; Rica ederiz amca
Ben; Real "hastirin" dedi herif, sen neden rica ettin?
Real; Teşekkür gibi geldi bana
İçsesim; Acaba dankeşön mü yoksa Hau ap mı teşekkürdü?:blink: Ya benimde kafamı karıştırdı Real kişisi. En iyisi sesimi çıkarmayayım ben bu durumda.

Masaya döndük ve kaldığımız yerden sohbet ve yeme işine dahil olduk. Bu arada Canan, Real'e durmadan bahçedeki çiçekler ve ağaçlar hakkında bilgi veriyordu. Yemeklerle beraber sofra muhabbeti bitti ve bahçenin muhtelif bölgelerine dağılarak hem yürüyor hem de yediklerimizi sindirmeye çalışıyorduk ki Canan'ın sesiyle tekrar Kestane ağacı altındaki masanın başına toplandık.

Çay-kahve pasta- börek mevzusu hazırlanmıştı ve bizimde mevzuya soğutmadan dalmamız gerekiyordu. Ama Real ortalıkta yoktu. Tekrar bahçeye dağıldık, tüm aramalara rağmen Real'i kimse bulamamıştı. Şaşkınlık içinde masa başında nereye gitmiş olabileceğini düşünürken biz, bir an da başımızın üzerinden korkunç çığlıklar atarak geçen Real'i gördük. Manzara şu!..

Kestana ağacının en üstteki kalın dalına bağlanmış bir halat, halatın ucunda ise sadece şortuyla yarı çıplak olarak tutunmuş ve boşlukta tepemizin üzerinde uçarak "aaaaaaaaaa aaaa aaaa" diye çığlıklar atan Real... (Allahım kimseye verme):zno:

Lale; Reaaalll o kırık elinle ne işin var orada?
Başakça; İp sağlam mi bari? Bende geleyim mi?
Lilium; Düşersen masaya denk gelmesin lütfen. Ben pasta yemek istiyorum
Santos; Patron Ceyn nerede?
Ben; Aşağı gelmeyeceksen biz başlayalım. Soğuk kahve sevmem
Canan; Real o dal daha 34 yıl 3 aylık. Pek sağlam değil. Dikkat et ne olur dala birşey olmasın.
Real; Aaaaaaaaaaa duramıyoruuğğğmm aaaaaaaaaaaaa

Santos; Motorumda fren sağ taraftaydı galiba. Halatın nerede bilmem ama.
Başakça; Sen atla ben tutarım
Lili; Tam komşunun çitine giderken elini bırak Real. Masaya düşmezsin o zaman
Lale; Bana bıçak verin yukarı çıkıp ipi keseyim
Canan; İkinizi taşımaz o dal.
Real; Aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa

Ben; Bırakın kendi haline. Olunca düşer nasıl olsa
Canan; Banemin'e katılıyorum. Kestanelerde öyle düşüyor zaten
Lale; O zamana kadar bekleyecek miyiz?
Canan; Siz gidersiniz ben sonra kargoya veririm.
Başakça; İyi fikir

Lilium; Hadi pastaları yiyelim.
Ben; Lale... Hüüğğğğğğğğğğpppppppppppp
Lale; Hüüüğğğğğğğğğğğğğğpppppppppp
Santos; İlk defa mı içiyorsunuz kahve?
Lale; Sen ne anlarsın?
Ben; Santos işte
Santos; Karnabahar Banemin
Lilium; Abiciiik senin pastanıda yiyebilir miyim?
Real; Aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa

Canan; Almana ayıp olacak
Başakça; Real düşerde yakalarım diye onun altında koşmaktan yoruldum
Real; aaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa

Santos; Alman birası yok muydu?
Canan; Sen Oktober Ekim'inde yine gel Santos
Lilium; Hans ne demek?
Ben; Mehmet demek.
Santos; Hööğğğğ!:blink:
Ben; Hani bizim memo gibi. Çok kullanılan bir isim ya ondan şeyttim
Lale; Bildiğim Almanca'dan utandım yanında Banemin.
Santos; O senin alçak gönüllüğün Lale
Ben; Biz alaylıyız gözüm. Kitabını yazdık bunun.
Real; Aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa

Başakça; off pufff ya hala olmadı mı bu? Bittim ayolll
Canan; Başakça, sen niye koşuyorsun ki?
Başakça; pıh pıh Canan pıh düşerse pıh pıh tutacağım pıh yaaa pıh pıhh

Santos; Pıh nefes olmuş bu Başakça
Lilium; Ona tık nefes denir Santos
Santos; Ama konuşurken tık'lamadı ki, pıh'ladı hep
Ben; Tık'ın Almancası Pıh olur.
Lale; Yuhhhhhhhhhhhhh Banemin)))
Ben; Sus Lale. Santos'la kafa buluyorum:crazy:
Santos; Karnabahar Banemin :p
Real; Aaaaaaaaa aaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Başakça; pıhh pıhh pıhhh pıhhh

Canan; Alman'a da ayıp oldu
Lilium; Gidelim istersen Canan
Lale; Real ne olacak?
Santos; Olunca düşecek ya!

Real; Aaaaaaaaaa aaaaaaaa aaaaaaaa
Başakça; Pıhhh pıhhhhhhh pıhhhhhhhhhhhh

Canan; Başakçanın Pıh'lar tuhaflaştı
Lilium; Allah muhafaza son pıhh'ı olmasın

Real; Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa...................
Başakça; Pıhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

Lale; Yaşasın Real sonunda olduuuu
Canan; Umarım içi geçmeden düşmüştür
Santos; Başakça çimlerle bütünleşti
Lilium; İyi ki Real spora başlayıp kilo vermişti.
Ben; Lale sen bir kontrol et şunları
Lale; Yaşayacak ikiside ama Real'in alçılarında çok kısa bir vakte kadar artış görüyorum
Santos; Japonla halledemez miyiz?
Canan; Ya burada yabancıları sevmezler bir de Japon çıkartma başımıza.

Tam bu esnada bahçe kapısı hızla açıldı. İçeriye iki kişi koşarak daldı ve peşlerindeki 3. kişi de bir motor soktu bahçeye. Biz panik içinde olanları izlerken ikisi hemen motoru ağaca bağladı diğeri ise koşarak yanımıza geldi ve..

-Santos bey, motorunuzu biraz geç getirdik özür dileriz. Size iyi eğlenceler efendim" deyip geldikleri gibi yok oldular...

"Yok olmak" mecazi anlamda iyi bir deyim...

Ben de yok olayım en iyisi. Yoksa bitmez valla...

Santos; Karnabahar Banemin işte ne olacak...:kapris::kapris::kapris:

Emilio Santos
08.08.2011, 21:19
)))

Ya vallahi nasıl öveceğimi bilemiyorum. Müthiş! Gülmekten başım ağrıdı :kiki: Neresine koptum desem? O kadar güzel ki, ayıracak değilim ama sonunda büyükçe bi kahkaha attım emin ol )))

Du bi daha okuyayım :))

Canan
08.08.2011, 22:12
))) ))) ))) Bayıldım. bayıldım... harika ))) Ne yazık ki yazacak durumda değilim. Misafirlerim gidiyor bu gece. Kendimi veremem, es geçmek istemem :))
Yine geleceğim. Çook güzeldi yine Banemin, çok teşekkürler...

ReaL
08.08.2011, 22:16
Hikayede olsa anladım ki, beni e çok düşünen LaLe insanı...:smiley:

Hem o ağaç Kestane ağacı değil At Kestanesi ağacı.. :kapris:

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Banemin... :zgd:

Linkler yerinde ve çok güzel olmuş... :zgd: Linkleri de tıklamanızı tavsiye ederim..

* * *

(Artık forumda bulunan diğer arkadaşları etüt etmenin zamanı geldi dimi) :honks:

LaLe
09.08.2011, 00:17
Emilyo gibi ben de neresinden alinti yapayim bilemiyorum. Bastan sona okurken burada gülmekten öldüm))))))(nasil öldüysem, yaziyorum hala:))).

Harikasin Banemin, Hoh Doc unu yiyim senin:kiki:

Blumenkohl Banemin:))

ReaL, ben :))yaninda oldukca sirtin yere gelmez merak etme:minerva:

Ya yine cok güzeldi. Elde kaldi ReaL, ondan sonra bitecegi icin üzülüyorum. Umarim baska hikaye düsünüyorsundur Banemin:dsnm:

Canan
09.08.2011, 22:17
Bir daha okudum ve aynı ölçüde yine güldüm :)

- Kenst Du niht mi lan Du Canan'ı. Gerizekalısına denk geldim yine. ( Canan'ı tanımıyor musun sen lan? Diğer cümle zaten Türkçeydi)
- Ya es gibt ama nikis bende (Evet var ama bende değil)Senin Almanca'ni şeyapsınlar Banemin, oradaki ''lan'' da ne oluyur )))

Opa; Guten Tag Kanaken. (İyi günler Kanaken. Kanaken=Başta Türkler olmak üzere Almanların tüm göçmenleri aşağılamak için kullandığı küfürdür)

Opa nın karşılığına bak sen ''moruk'' :kiki:
''Kanaken'' lafını ilk defa duydum iyi mi :)) Sözlüğe bakmak durumunda kaldım, Uludağ sözlük aynen senin dediğini yazıyor Banemin :))sayende bir kelime daha öğrendim:)
Yazıyı ilk okuduğum zamandan beri valla Real'i yarı çıplak vaziyette At kestanesinin dalından dalına Tarzan narasıyle ucuyor , Lilium'u elinde kahve tepsisiyle kapıdan bahçeye doğru çıkıyor, diğerlerimizi de masa etrafında şen şakrak konuşuyor görüyorum ))) )))
Sen çok yaşa Banemin, tekrar teşekkürler :aykis:hepinizi seviyorum:)

Banemin
09.08.2011, 22:53
Lale; Maraba televole
Lilium; Abicik bu ne?
Ben; Anlarız şimdi
Başakça; Vah yavrummmm!
Santos; Bu nasıl bir sarıdır?
Başakça; Allah canını almaya emi! Bari kaşlarınıda boyasaydın
Lili; Esmer tene ne de gitmiş o civciv sarısı saç. Oyyy tutmayın beni güleceğim
Santos; Ne tutacağız yahu.Haydi hep beraber. Ho ha ha ha
Ben; Tamam rencide olmasın şimdi. Sonra ırkçı Türkler der valla.

Lale; Ee siz Tuğrklağr nasıl diyoğnuğz? Haaavaa vağ çok böyle yaşşş
Lilium; Vaşşş! Abicik nemli mi demek istedi?
Ben; Galiba, sanırım, umarım
Başakça; Almanya bu kadar çabuk mu deforme etti bunun dilini?
Ben; Uyum sağlamış hemen Doçlanta.
Lale; Yağğ yağğ Banemin Doçland vağğr çoğğğk güzel olmak. Nasıl diyooğğnuz Küfüğğr küfüğğr esmek vağğ
Lilium; Oyyy! "Püfür püfür" demeye bak abicik...
Ben; Rüzgar çarpmış bunu ve fazla serinde kalınca üşütmüş
Başakça; Real' e gidince bir nane limon kaynatırım birşeyi kalmaz

Lale; Ne vağ siz hep vığr vığr etmek ağrabanızda
Lilium; "Aranızda neden dır dır ediyorsunuz" dedi.
Ben; Lili yanımdan ayrılma. Tercüman hep lazım olacak bu bölümde anlaşıldı.
Başakça; Canan hala gelmedi
Ben; Prodüksiyon çok masraf yaptı son bölümde. Onu Real'in valizle önden gönderdik.
Lilium; Nasıl yaa?
Ben; Yahu Real 1-2 parça birşey almış sadece. Koca valiz boştu. Canan'ı yerleştirdik boş kalan yere. Yük ağır geldi ama bizim yük haklarınıda Real'e devredince sorun kalmadı. Bir bilet bir bilettir.
Başakça; Ya Santos...
Ben; Asıl size sürprizim bu işte. Birazdan gelir.

Tam bu esnada Santos göründü ve ağzı kulaklarında, iki elinide sallayarak "merhaba millet" diye bağıra bağıra yanımıza geldi. Çok mutluydu valla :)

Dışarı çıktığımızda Santos'un hazırladığı 3 arkadaşı ve 4 motor bizi beklemekteydi.

Başakça; Hayatta binmem benim belim ağrıyor.
Lale; Biz var hippi olmak. Çok krazi yani
Lilium; Biz hippi olduk demek. Çok çılgınca
Ben; Sağol Lili. Başakça sorun yapma da fukaranın gönlü olsun. Kaç bölümdür binemedi motoruna
Santos; Hadi millet ne duruyorsunuz atlayın motorlara.
Ben; Sakın korkmayın. Motor giderken sorun yaşanmıyor ama durduğumuz da inerken çok dikkat edin
Başakça; O neden ya?
Ben; Bakınız. (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=42202&page=3)(25. mesaj)

4 motor ve önde Real'in tahsis ettiği eskortla düştük İzmir yollarına. Saatte 30 km gibi müthiş bir süratle seyrederken ağustos sıcağını pek hissetmedik yol boyunca. Yalnız Lale'nin Almandan çok Japon turist tavırları sorun yaptı biraz. Herşeyin resmide çekilmezki yaa.

Nihayet adrese ulaşmıştık. Motorların gürültüsüne bütün bina sakinleri cam ve balkonlara çıkmıştı. Canan ve Real'de bizi görünce aşağıya kadar indiler.

Real; Hoşgeldiniz. Yolculuk iyi geçmiştir umarım
Başakça; Havaalanına kadar güzeldi
Santos; Patron İzmir'in asfaltları ağladı
Ben; 30 km sürate dayanamadılar
Lale; Real var ben olmak, gelmek sana biz, sen dememek bana vilkommen hoşgeldini.
Lili; Tercüme edeyim mi abicik?
Ben; Karışma bir dur bakalım ne olacak?
Real; Lale ne zaman gelecek?

Lale'yi içgüdüsel olarak arkamıza almış ve Real'le arasında etten kemikten bir duvar oluşturmuştuk. Lale arkamızda zıplayıp zıplayıp ellerini sallayarak "Ğeaağğl ben tulpe olmak, sen vağ tanımamak, ama ben vaynen ağlamak yağpmak şimdi."

Real; Yahu Banemin o arkada zıplayıp duran kim?
Ben; Ya senin karakolun oradan geçtik gelirken. Seni tanıdığını söyledi. Yardıma ihtiyacı varmış falan dayanamadık onu da getirdik.
Real; Şu 5 lirayı ver de gitsin bari
Ben; Tamam hallederim.
Lilium; Lütfen lütfen ben ödemek istiyorum. Acaip içimden geldi.
Santos; Patron çok iyisin valla
Lale; Ama beğğnn vağr Tulpe Ğealll.
Real; Hadi yukarı çıkalım arkadaşlar

Biz binaya girdik Lale geride kalmıştı. Real kapıyı onun suratına kapatırken " Hadi ama kaptın 5 lirayı da, sen dön artık mahallene" dedi, merdivenleri çıkarken...

Real; Banemin, Lale ne zaman katılacak bize?
Ben; Ya uçak şirketi dandik çıktı onun. 19 saat rötar yapmış. Bu bölüm onsuz olacak ne yapalım?
Lilium; Abiciiik seni çok seviyorum
Başakça; Payıma düşecek sardalya sayısı arttı
Santos; Ben dalgama bakarım bana ne.
Canan; Keşke onada bir valiz ayarlasaydık. Çok güzel oluyor
Real; Taşımayı kast etmiyorsun değil mi Canan?
Başakça; Bu kadar yemekten sonra olacağı buydu.

İçeri geçmiş hepimiz kendimizi koltuklara atmıştık ki... Real " Banemin gel benle çabuk" deyip beni yerimden kadırdı. Real önde ben arkasında mutfağa girdik ve hemen cezveyi çıkardı, ocağı açtı "bak kahve ve fincanlar burada, sen kahveni kafana göre hazırla sakın çekinme" dedi.

(Arkadaşlar üstteki paragraf birebir yaşanmıştır ve bana çok sıcak ve samimi geldiği için, bu olayı aynen yazdım. Paylaşmamıştım bunu şimdiye kadar ama içimde kalmasını da sindirememiştim. Çok güzeldi bu davranış ve hala o an aklıma geldiğinde yüzümde şapşal bir tebessüm oluşmakta:dsnm:)

Normale döneyim şimdi. Normal mi? Ya hangi halim normal benim ben bile şaşırdım. Bir ara bana biri çok tatlı bir şekilde "manyaksın Banemin" demişti. Bir diğeride katılmıştı. Ben de katılıyorum onlara.

Yahu! bir türlü dönemedim hikayeye. Bir rahat bırakın lan anılar. Hala konsantre olamadım sizin yüzünüzden. Dağılın bakemmmmm...

Real masayı hazırlamaya başladığı zaman Canan ve Başakça'da ona yardım ediyorlardı. Tam o esnada dışarıda bir kıyamet koptu. Bağırtı, çağırtı ve Lale'nin sesi odaya doldu. Arkasından da bir şangırtı koptu ve kırılan camdan içeri koca bir taş düştü.

Hepimiz cama fırladık, aşağıda mahalle sakinleri, sakin olmayan Lale'yi sakinleştirmeye çalışıyordu.

Real; Ya sanki Lale'nin sesine benziyor bu şoparın sesi ama bunun Lale ile ilgisi yok
Lilium; Real, Lale duysa bu benzetmeni vurur seni
Real; Haklısın Lilicik.
Lale; Ğreeaağğlll ben vaağrr Tulpe Tulpe. Vağr sen tanimamak beniii üğğğğğğğğğ
Real; En iyisi bir ekip çağırayım. Bunu mahalleye geri götürsünler. Böyle olmayacak
Lilium; Evet evet Real, hemen çağır. Ne bu yaa?:crazy:
Santos; Ben dalgama bakayım bana ne?
Canan; Lale'de sığardı halbuki bir valize
Başakça; En az 3 sardalya fazla yerim ben
Ben; Liliciğim ne kadar mutlu.:minerva:

Gelen ekip Lale'yi zorla arabaya bindirerek uzaklaştı ve sakinlik bütün mahalleyi kucakladı yine. Evde ise masanın hazırlanması bitmiş ve yemeğe tam oturmuştuk ki kapı çaldı. Real kapıyı açmaya gitti ve onun şaşkın nidasına hepimiz kapıya koştuk.

Lale, az önce onu götüren iki polisin arasında elinde sarı perukla sırıtıyordu.

Real; Lale sen ne yapıyorsun bu polislerin arasında
Lale; Az önce mahalleye postaladığın çingene kimdi acaba?
Ben; İyi oldu sana
Lale; Neden bu oyunu yaptınız bana Banemin
Ben; Yahu havaalanında yanımıza geldiğinden beri kafanda peruk, kırılmış Türkçe ile sen kimi kafaya aldığını zannettin?
Lale; Hepinizi
Başakça; Sen bendeki şu gözlere baksana, peruğu 100 metreden tanırım ben
Lilium; Laleciğim senin o güzel Türkçenin bozulacağına nasıl inanırdık ki biz?
Santos; Ben boşuna mı dalgama baktım?
Canan; Uçak zamanında mı inmiş? Ama 19 saat rötar yapıp nasıl zamanında geldi ki?
Real; Ben yakından görmedim seni. Yoksa kesin tanırdım.
Lale; Bir tek sen yedin demek Real.
Real; Hadi sardalyalar soğumasın
Santos; Patron harbiden yemiş numarayı hee!..

Masada yerlerimizi güle oynaya aldık. Ekip diye ben buna derim valla. Real mutfağa gitti ve günlerdir beklediğimiz sardalya şölenine dakikalar kalmıştı artık.

Önce elinde bir sürü poşetle masaya geldi Real ve "Arkadaşlar bunların içlerinde domates, hıyar, soğan, yeşillik falan var. Hepsi yıkanmıştır. Siz şimdi kafanıza göre salatalarınızı hazırlayın ben yemekleri getireceğim" dedi.

Herkes şaşırmış biribirine bakıyordu masada. Real gözden kayboldu ve ilk kendine gelen Başakça oldu.

Başakça; Tamam demek İzmir'in adetleri böyle. Herkes salatasını kendi yapacak.
Lilium; Bir yaşıma (http://www.forumgercek.com/showthread.php?p=410364#post410364) daha girdim
Santos; Evet ben doğumgünü konunu görmüştüm zaten
Canan; Keşke bizim bahçeden marul getirseydim

Salataları herkes kafasına göre hazırladı. Artık hepimiz hazırdık ve şu meşhur sardalyaları beklemekteydik.

Real tekrar mutfak kapısında göründü ve masaya yaklaştı. Hepimiz donmuş Real'i izlemekteydik.

Real ise çok sakin bir şekilde alçısının üzerine dizmiş olduğu kutulardan hepimizin tabağına birer tane bıraktı. Bir tek Başakça'ya vermiş olduğu sözü unutmamış olacak ki onun tabağına 2 kutu koydu.

Ben; Real bu ne?
Real; Sardalya
Lilium; Ama bu konserve
Lale; Hemde hala kutusunda
Real: Taze yiyin diye açmadım ben. Şimdi açar açmaz taze taze yersiniz.
Santos; Çok uğraşmışsın patron
Real; Yooo! Sadece marketten telefonla sipariş verdim. Çırağı getirdi sağolsun.
Başakça; Çok pratiksin Real
Canan; Keşke bana kargoyla yollasaydınız. Benim bahçedeki salatalıklar daha tazeydi hiç olmazsa.
Real; Aslında sardalya konusunda iyiyimdir ben. Bakın bu konserve firması dalında en iyisi. Diğer markaları asla almam ben
Lale; Hı hı!..
Ben; Hadi açalım artık kutumuzu.
Santos; Banemin senin kutuna bir çamaşır makinesi veririm
Başakça; Ben yanında bir de buzdolabı veririm
Real; 7,5 liraya almayanı dövüyorlar markette
Lilium; Ben başladım
Canan; Kutuyu açmak gerekiyor mu yemek için?..

Konserve monserve ama sonuçta doymuştuk işte.

Real salonun ortasına geldi ve duygu yüklü bir konuşma yaptıktan sonra "hadi şimdi de yükümüz hafiflesin diye size hazırladığım sürprize geçip kurtlarınızı döktüreyim" dedi...

Açılan kapıdan içeriye meşhur Karakol mahallesinin en ünlü saz takımı girip köşede yerlerini aldılar.

İlk Şarkı Real'in isteğiydi...

Sevdiğimi aldım ha ha haaayyyyyyyyy... (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=71911&highlight=sevdi%F0imi+ald%FDm)

Bu şarkıyla birlikte ortaya atlayan Başakça ve Canan'a bizlerde eşlik ettik. İlerleyen saatlerde hepimiz birer birer koltuklara yığıldığımız halde Başakça ve Canan hala dökmekteydi kurtları. Bir ara alt kattaki komuşu geldi ve " Kurtlarınıza birşey söyleyin bizim daireden uzak dursun" dedi.

Evettt... Arkadaşlar bunun "hayal mahsulleri ofis" in de yayınlanmış bir hikaye olması sizleri yanıltmasın. Hikayede adı geçenler aynen anlattığım gibidir :p

Hepsine anlayışları için teşekkür ederim. Sizleri seviyorum :minerva: ve sürçü lisan ettiysem affola...

"Çılgın FG'liler Tatilde" ile tekrar buluşmak dileği ile...

Ben kaçtım...:img-hi:

Emilio Santos
09.08.2011, 23:12
Bunca zaman bekleyip, konserve sardalyaya kaldık ya! Aşk olsun Ğğreal :sanal:

buna;

Canan; Kutuyu açmak gerekiyor mu yemek için?..

ve buna;

Lilium; Lütfen lütfen ben ödemek istiyorum. Acaip içimden geldi.

özellikle koptum :))

Ben dalgama bakarım, bana ne? :sanal:

Emilio Santos
09.08.2011, 23:16
Saatte 30 km olayına takılmadım değil ama sırf sen korkuyorsun diye yavaş kullandığımı da unutma :kapris:

ReaL
09.08.2011, 23:23
:kiki:

Vay be ne adammışım ben ya...

(Kahveyi kendinin yapmasını istememde psikolojik bir davranış var :kapris: Gece de kalınacağı varsayarak kendini evinde gibi hissetirmek idi.. )

* * *

LaLe'yi her halükarda tanırdım ama...

Müzik seçimi de süpermiş ya...

Deli Lilicik... :honks:

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Banemin... :sm_smile:

ReaL
09.08.2011, 23:28
Bu arada yemek konusunda mütevazi olamayacağım.. Herşey ispatlı... :))

real abi meze ve sofra hazırlama işinden iyi anlar..
birgün eski bir arkadaşımla kendisine ansızın konuk olduk izmirde...

şıpdanak bize bir sofra kurdu... balıklar mezeler off...

:smyrna:

İlgili Konu Burada... (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=48462&page=2)

LaLe
09.08.2011, 23:32
"Ğeaağğl ben tulpe olmak, sen vağ tanımamak, ama ben vaynen ağlamak yağpmak şimdi."

Ğeaağğl bunu söylemeye calisiyorum:kiki:

Ne kadar güzel oldugunu anlatabilmem icin "bittigine üzüldüm" demem yeterli herhalde.

Ama yeni bir hikaye gelecegini bilmek teselli oldu.

Bir haftaya yakin zamandir yazdiklarinla bizleri eglendirdigin icin cok tesekkürler Banemin:zflower:

Canan
09.08.2011, 23:35
Lale'nin Alman-Türkçe'sine bayıldım, o güzelim esmer yüzüne (hayalimde öyle çünkü) sarı peruk hiç yakışmamış :honks:
Günlerdir sardalye türküsü çağıran Real, çook sükut-u hayale uğrattın beni . Ben ömrümde yemedim konserve balık, yemem de ))) salatayı da kendimiz yaptığımıza göre, senin emeğin nerede burda allahaşkına :honks:
Yine çok güzeldi Banemin, ellerine ve de kalemine sağlık :)

Banemin
09.08.2011, 23:47
Yazıda abartının her türlüsünü kullandım.

Bu nedenle aşırıya kaçan bir sürü şey mutlaka vardır yazının içerisinde.

Ama gösterdiğiniz hoşgörü ve anlayış beni de mutlu etti.:dsnm:

Ben de sizlere teşekkür ederim bir kez daha...:zgd:

Emilio Santos
10.08.2011, 00:05
Sen devamını yazdıktan sonra, her türlü abartıya kaçabilirsin. Tabi Lale hakkında :p

Uzun zamandır gülmediğim kadar güldüm yazılarına. Keyfim kaçmamış meğer benim, güzel şeyler okumuyor muşum :)

Banemin
10.08.2011, 00:10
Uzun zamandır gülmediğim kadar güldüm yazılarına. Keyfim kaçmamış meğer benim, güzel şeyler okumuyor muşum :)

Bir hoş oldum iyi mi?:kiki:

LaLe
10.08.2011, 00:34
Sen devamını yazdıktan sonra, her türlü abartıya kaçabilirsin. Tabi Lale hakkında :p

Abartilar da güzel emilio santos efendi:kapris:

Ayrica, güzel seyler okumuyormusum demissin. Okuyamazsin tabii, cünkü sen yaziyorsun bölümünde ve bizler okuyoruz o güzel seyleri:dsnm:

Emilio Santos
10.08.2011, 00:43
Abartilar da güzel emilio santos efendi:kapris:

Ayrica, güzel seyler okumuyormusum demissin. Okuyamazsin tabii, cünkü sen yaziyorsun bölümünde ve bizler okuyoruz o güzel seyleri:dsnm:

Şimdi ben de bi hoş oldum iyi mi :sanal: Sağol be, valla yazmak konusunda, okumak konusunda olduğu gibi bitik haldeyim. Başlıyorum ama devamı gelmiyor. Aldacı ile bi hikaye tasarladık. O hiç yazmadı, ben bikaç sayfa sonunda tıkandım. Devamı gelecek ama bakalım. Forum üyeleri ile ilgili komik yazı olması muhtemel.

Banemin
10.08.2011, 00:46
Sırtım buz gibi oldu şimdi de iyi mi?:kiki:

Emilio Santos
10.08.2011, 00:48
Bi intikam olacak illa ki Banemor :kiki:

LaLe
10.08.2011, 00:48
Hoslasin valla, güzel yaziyorsunuz hakkiniz.

Sen de biran evvel bitir de hikayeni, keyifle okuyalim:2erlik:

Banemin
10.08.2011, 00:49
Kesin hak etmişimdir.

O kuvvetli kaleminden geleni ardına komaaa Santosum...:kiki:

Emilio Santos
10.08.2011, 00:51
Ben pizzacı olduysam ve ekip tee Almanya'lara kadar gelip motoru ağaca bağlıyorsa sen düşün gerisini :kiki: Çok güldüm o kısma ya. Müthişti :sanal:

Banemin
10.08.2011, 00:53
Son an da aklıma geldi.

Allah'tan yazıyı göndermeden yetiştiler...)))

Emilio Santos
10.08.2011, 00:57
Sanki pizza şirketinin sahibi gibi hissettim. Eleman asker edasıyla geliyor, hesap veriyor filan :sanal: Real'in alçılı kola dizdiği sardalyalar. Canan'ın anlamadığı yerler (ki çok iyi anladığını biliyoruz) Lale-Lilyum atışması, Başakça'nın Efe feryatları :)) Güzel analiz etmişsin. Her şeyden öte nüanslar müthiş. Kelime oyunların. Ben çok beğendim. Gerçekten bu işte iyisin. Komedi de yakıştı hani :)

Papazulya
18.08.2011, 01:14
Hazir boyle bir konu basligi varken burdan devam edelim.

Efendim yemegin cok kutsal oldugu bir ulkede yasiyoruz. Yere dusen lokmanin opup basa konuldugu bir ulkede...

Yemekteyiz diye bir yarisma programi yayinlaniyordu televizyonda, belki halen yayinlaniyor da olabilir televizyonla aram fazla hasir nesir olmadigi icin bilmiyorum. Neyse lafi fazla uzatmadan zerk edeyim. Forum gercek uyeleri yemekteyiz yarismasinda hunerlerini gosterecekler. Bakalim oyle oturduklari yerden konulara yorum yazmak gibi kolaymiymis yemek yapmak, bakalim kim ne kadar marifetli bu konuda.

Diyaloglar icinde ismi gecen kisilerin hosgoru ve anlayisina siginiyor, surci lisan edersek affola diyorum.

Yarismacilar: FireBug, LaLe, Banemin, Okyanus, Santos, Basakca.
Ben deniz de kameraman oluyorum:)
Ev sahibesi Basakca.
Oncelikle yemek listesine bir goz atalim. Bakalim menude neler var.

Ana yemek
-Dul avrat corbasi
-Cimcik
-Frink pilavi

Ara sicak
-Hanim cantasi

Salata
-Gavurdagi salatasi

Tatli
-Sutlu Nuriye

Listeyi inceleyen yarismacilar yemek secimi hakkinda bakalim ne dusunuyor;

FireBug: Yalniz yasayan biri olarak iyi yumurta kirarim, makarna haslarim. Fazla detay bilmem. Ne anlarim ben dul avrat corbasindan, nerden bilirim cimcigi. Yapan vardi da biz mi yemedik? Yemek ayirt etmem, onume ne konursa yerim. Allahin nimetini kirin mirin etmek nerden gorulmustur hem. Ayiptir, gunahtir. Zengin bir menuye benziyor.Hanimkizimizin bu menunun hakkini verebilmesini Cenabu Allah'tan hak ve niyaz ederim.

LaLe: Hayatimda boyle komik menu gormedim. Bu kadin ya kadinlik bilmiyor yada ben kadin degilim ayol. Boyle komedi olmaz, alay mi ediyor bizle? Hanim cantasinin oldugu bir menude cimcigin ne isi var? Kadin budu kofte yaninda vezir parmagi gibi olmus. Dul avrat corbasi ne? Kocasi askerde sehit mi dustu bu corbanin? Kimse buna soylemedi mi bu yemeklerle yarismaya gidilmez diye. Olmadi! Bastan asagi fiyasko. Begenmedim!

Banemin:Yemek secimleri guzel. Zengin bir menu secmis. Simit peynir yeterde aslina bakarsaniz. Eger zaman sorununu asip butun bu yemekleri yetistirebilirse benden gecer not alir. Frink pilavina aklim takildi. Nasil bir pilavdirki bu? Hic yemedim, hic bilmiyorum tadini. Umarim pilavi alip Kiz Kulesi, Galatayi gezdirip ordan taksim yapip donuste de diskoya ugrayip kurtlarini dokturdukten sonra onumuze sunmaz. Neysee. Aksam olsun da gorecegiz.

Okyanus: Sekerim cekimi biraz daha uzak plan yapabilir misin? Gozlerim renkli oldugu icin isiga karsi fazla hassas.
Ehh yemek secimleri orta derecede. Ne zor diyebilirim nede kolay. Ama ynede Basakca bu menude fazla zorlanacak bence. Yetistiremeyecek. Sutlu Nuriyenin cantasini alip hanim cantasi diye servis etmez insallah.

Santos: Allasen bu ne rezillik, bu ne kepazeliktir. Biri bana bu sacmaligin ne oldugunu aciklasin lutfen. Abdal ata binince bey oldum sanir, salgam asa girince yag oldum sanir. Gitmis nerde uyduruk kiytirik yemek varsa listelemis. Bide fazla yemek cesidi yapacak sozde. Cok fazla yemek yaparak kameraya oynama cabalari bunlar. Yemeklerde yemek olsa. Gidip pizzacidan pizza soylese daha iyi valla. Bu kadar rezillik olmaz. Biraz biseye benzeyebilecek olan yemek frink pilavi diyecegim ama o pilav icinde olu at eti gerek. Gozunu sevdigimin memleketinde esegi kim kaybettiki at eti bulsun. Neyse yemeklerin sadece tatlarina bakacagim. Ama bu liste gecenin tam bir fiyasko olacaginin gostergesi.

7 saatte hummali bir calismayla yemeklerini ve masasini hazir hale getiren Basakca salona gecerek herseyi son olarak kontrol ederken kapi calar. Gelen ilk misafir Banemindir.

Basakca: Efendim hos geldiniiiz.
Banemin: Hos gorduk.
Basakca: Buyurmaz misiniz iceri?
Banemin: Ehh buyuralim bakalim.

Oturmaya kalmadan 2. konuk kapiyi calar.

Basakca: Hos geldin FireBug.
FireBug: Pek hos gormedim. Yoruldun anlasilan.
Basakca: Evet yoruldum ama herseyi zamaninda yetistirdim. Umarim begenirsiniz. Aman FireBug ne kadar da kibarsin. Ne guzel cicekler bunlar. Niye zahmet ettin.
FireBug: Koy bi kenara. Yemekleri begenmezsem giderken geri alacagim.
Basakca: Ahahah ne kadar sakacisin FireBug.

3. Konuk da gelmistir.

Basakca: Hos geldin Lale Hanim
LaLe: Gorecegiz bakalim
Basakca: Neyi goruyorsun?
LaLe: yapamadigin yemekleri. O zaman diyecegim hos mu geldim bos mu geldim.
Basakca : Ben diyeyim bos geldin. Insan bi hediye getirir gelirken. Neyse buyur iceri.
LaLe: Ayakkaplarimi cikarmasam bi sakincasi var mi?(ne sakincasi olacak benimkide soru iste. Ev zaten les gibi)

Derken kapi tekrar calar kapidaki Okyanus ve Santostur.

Basakca: Hos geldiniz. Kapida mi karsilastiniz?
Santos: Pizza siparisi Okyanus'un evi yakinlarindaydi. Gecerken onu da alayim dedim. Banemini de alacaktim ama onun motor hobisi var. Kucuklugunde babasi onu uc kere havaya atmis iki kere tutmus. Ondan sonra yuksekten hep korkar. Erkenden cikacagim, yetismem gereken bi randevum var deyip teklifimi geri cevirdi.
Okyanus: Hos gordum sekerim.
Basakca: Buyrun gecelim salona.
Okyanus: Ayyy perdelerin cok guzelmis.
Basakca: Dedem dikti. Terzidir kendisi. Eee evimi begendiniz mi?
LaLe: Bi b....k(biiiiiiiiip diyerek kesiyorum ben orayi) aa benzemiyor. Alcak basinc var. Acin kuzum pencereleri.

........

Ayhhh yoruldum. Simdilik bu kadar yeter. Yemek faslina da ilerki gunlerde devam ederiz. Isteyen varsa kaldigimiz yerden devam ettirebilir.;)

Emilio Santos
18.08.2011, 01:21
O değil de, bana bu pizzacı kimliği yapıştı mı ne :kiki:

Ellerine sağlık Papazulya. Devamını bekliyorum :sanal:

FireBug
18.08.2011, 01:21
Hikayenin giriş bölümü yapılmış asıl ana olaylar yok... Devamını bekliyoruz...
Önemli olaylar başlayacakken yorulmak ta neymiş...

Yine de ellerine sağlık :aykis:

Banemin
18.08.2011, 01:25
Santos o konuda ben yorum yapmayacağım :p

Papazulya girişi gördük, bakalım nasıl çıkacaksın.

Güzel bir başlangıç devamı için çok bekletme, teşekkürler. :)

OkyanusunKalbi
18.08.2011, 01:31
Hahahaha yarıldım, eline sağlık şekerim.)))

Ben ne kokoş bi insanım yahu. Yemekteyiz programına mı gitmişim podyumamı? :p Çekimi uzak plan yapın tabi, gözlerimin rengi belli olsun ayol.:kiki: Başakça Sütlü Nuriyenin çantasını alıp hanım çantası diye servis etme sakın. :sopa:

Dialoglar karakterlerimize cuk diye oturmuş. Lale'nin konuşmaları bilhassa süperdi. :sm_smile: Ama ben bu kadar da süslü birisi değilimdir. Damak zevkim süsümün önüne geçer, önce gırtlağımı düşünürüm. :kiki:

LaLe
18.08.2011, 02:03
LaLe: Hayatimda boyle komik menu gormedim. Bu kadin ya kadinlik bilmiyor yada ben kadin degilim ayol. Boyle komedi olmaz, alay mi ediyor bizle? Hanim cantasinin oldugu bir menude cimcigin ne isi var? Kadin budu kofte yaninda vezir parmagi gibi olmus. Dul avrat corbasi ne? Kocasi askerde sehit mi dustu bu corbanin? Kimse buna soylemedi mi bu yemeklerle yarismaya gidilmez diye. Olmadi! Bastan asagi fiyasko. Begenmedim!
Evet! Bastan asagi fiyasko. Yemeklerin isimlerinde meymenet yok:kiki:

Papazulya, giris cok güzel olmus. Devamin geciktirme lütfen. Arada Basakca'nin saclari yemeklerden de ciksin ama.

Oyyyy, Basakca beni yakalamasin)))

Derin
18.08.2011, 02:35

)))))))))

Çok güzel yaaa.Devam Papazulya bekliyoruz:aykis:

Kardelen26
18.08.2011, 12:29
)))))))))çok güzel ya, devamını bekliyoruz Papazulya:smiley:

Papazulya
18.08.2011, 16:34
Evet kaldigimiz yerden devam edelim.

Misafirlerin hepsi gelmistir ve iftar saati beklenmektedir. Salonda koyu bir muhabbet baslamistir.

Okyanus:cok sicak oldu burasi camlari mi acsak?
Santos: evet salon cok havasiz yatak odasina mi gecsek:P
Banemin:deevee! Bodrum degil burasi, bir yarisma programinda oldugunu unutma.
Okyanus:eee LaLe'cigim daha daha nasilsin?
LaLe:bacaklarini gordum daha iyi oldum.
Basakca:hepiniz tekrar hos geldiniz arkadalar. Nasilsiniz?
FireBug:hos bulduk. ne olsun, orucluyuz.
LaLe:ne guzel, ne ala. Allah kabul etsin Fire. Ben bu gunluk oruc degilim. Acliktan yemeklerin hepsi lezzetli gelir, fazla puan veririm falan neme lazim.
FireBug:yok olur mu oyle sey? Gelirken biseyler atisirdim ben. Ac degilim, sorun yok. Yemekleri zindelikle yiyip yerinde bir puanlama yapacagimdan emin olun.
Banemin:nasil atistirdin? sen oruclu iken yemek mi yiyorsun?
FireBug:karin doyuracak kadar degil canim. Orucluyuz sonucta. Hersey kararinda olmali, haddi asmamali. Ben gelmeden once zihnim saglam olsun, dikkatim dagilmasin ki hakli bir puanlama yapabileyim diye 4 lahmacun ile yaninda cacik ve teneke kola ictim 2 tane.
Banemin:hadi yaa. Onca yeme icmeden sonra oruc yine bozulmuyormus demek. Oysa ben yemege erken saatte gelmek istedim. Basakca'dan azar yiyip orucu bozmak istemedim.
Basakca:ilahi Banemin.Hahahuhuhihiii...

Lale'nin geldiginden beri hep biseylerde kusur bulmasindan ve sessizliginden dolayi ortamdan pek hosnut olmadigni dusunen Basakca ev sahibi olarak LaLeye misafirperverligini gostermek adina:

Basakca:LaLe hanim gozleriniz ne guzelmis sizin ayol. Allah ozenmis de yaratmis. Nasil boyle guzel olur bir insan?
LaLe:Dogarken sizin payinizi da bana vermis demek ki.

Derken ezan okunur. Iftar vakti gelmistir. Basakca yarismacilari masaya davet eder

Basakca: corbayi servis yapiyorum oncelikle.
LaLe:yok once cacikla baslasaydin. Yahu bu ne gorgusuzluktur. Iftar okunmus, daha corbalar bile servis yapilmamis. Benim bildigim herkes masada oturur, corbalar servis yapilir, herkes hazir ve nazir bekler. Yok anam yok kimse bisey ogretmemis bu kadina.
Basakca:afiyet olsun arkadaslar.
LaLe:aman yarebbimmmm! Soguk bu!!!
Basakca:o sizin soguklugunuz.
Santos:tadi berbat!
Okyanus:tuzu eksik bunun.
Banemin:sehriyeleri yanmis bunun.
Basakca:corbanin icinde sehriye yok ki.
LaLe:fiyasko, fiyasko, fiyaskoooooo. Baska corba bulamadin mi, cok mu aradin bu corbayi?
Basakca:yok caldirdim kapadim.
Santos:bunun avradi ne tarafta?
Banemin:avrat pert olmus.
Santos:nasil yani?
Banemin:corba cok pismis. Avrat mavrat yanmis.
Basakca: Ya sabir yarebbim.
FireBug:corbanin tadi kacti. Diger yemege gecelim.
Basakca:servisi getiriyorum. Musadenizle.

Manti(cimcik), hanim cantasi(borek) ve frink pilavini ozenle buyukce birer servis tabaklarina yerlestiren Basakca masaya koyar.

LaLe:ayyy cok yagli bu!
Basakca:salca o salca.
LaLe:salcani yiyim bal gibi yag iste. Iggg vicik vicik. Midem kalkti.
Okyanus:kil var!
Basakca:sensin kil.
Santos:hanimlar yemekten sonra motorumla gezdireyim mi sizi?
LaLe:baslatma motorundan. Kil var diyoruz.
Santos:tamam kili da aliriz.
LaLe:corba soguk, manti yag kayniyor, pilava pilav demeye bin sahit gerek. Hani bunun eti, nerde budu, kiymasi. Karabiberi, fistigi? Bulgur bile yok yahu icinde. Pirinc meydani bos buldu frink atiyor. Borekten de kil cikti ahaann!
Basakca:yeter ama ha Allah'in belasi. Yiyeceksen ye. Iki tutam sacin var onu da ben yolmiyim!
LaLe:bana bak kadiin! Yemek yapmasini bilmiyon tutmus yarismaya katiliyon. Otur oturdugun yerde, kir yumurtani, ban ekmegini ye. Neyine senin yarisma.
Basakca:caaaartttttt kaba kagit! Cok guzel yemek yaptigin belli oluyor halinden iskeletin ortada dolasiyor ayol. Kemik torbasiii, celimsiz, sevimsiz sey!
LaLe:sen nasil konusuyorsun benimle Allah'in danasi!
Okyanus:lavabo ne tarafta?
LaLe:sen de bi tut seyini be, agzini!
Basakca:terbiyesizsin sen, cok terbiyesiz! Diger yemege gecelim de cekin gidin evinize. Insani cileden cikarmayin.

Gavurdagi salatasi da servise gelmistir.

LaLe:ayyyyhh! Karafatma var bunun icinde!
Santos:ne kadar kara? Bende niye yok?
Basakca:eeee yeter ama. Vallahi de yeter billahi de yeter, tillahi de yeter haaa!
Banemin:catalim yok benim.
LaLe:bakin ayol bakin. Bacaklari hiyarin uzerinde!
Santos:hani nerde, ben niye goremiyorum. Guzel mi bacaklari?
Okyanus:yemem ben bu salatayi.
LaLe:ben de yemem.
Santos:ben yerim bana verin.
FireBug:korun istedigi bir goz Allah verdi iki goz. Nankorluk etmeyin de yiyin iste.
LaLe:ne yemesi yahu. Gormuyor musun kocaman karafatma var salatanin icinde. Puuuuuu bi salata yapmayi bile beceremedi. Bide kadin olacak.
Santos:bana verin, yerim ben, ben yerim.
Basakca:terbiyesiz kadin, kameraya oynuyor.
LaLe:papazulya muckkkkkk! Iyi cek. Yan profilden de cek cicim. Kil var, karafatma, dis kurdani, altin yuzuk, gumus halhal, ezo gelin, nazo gelin...
Basakca:Allah belanizi versin. Zikkimin kokunu yiyin!

Devam edecek...

Banemin
18.08.2011, 16:40
Çok sessiz kalmışım aferin bana :p

Papazulya harika gidiyorsun, devam devam :)

Papazulya
18.08.2011, 16:44
Çok sessiz kalmışım aferin bana :p

Papazulya harika gidiyorsun, devam devam :)

Ver gazi bakalim Banemin:)
Devami gelecek bakalim.
Forumdan baska yarismacilari da dahil edecegiz yemege.
Sirayla iste:)

Liaaa
18.08.2011, 16:59
Forum Gerçek yemekteyiz neymiş ya :p,genellikle 3 kişi birbirini tutar 2 kişi atışmalı olur bu programda,bi höşmerim yada bamya çorbası yapında gözümüz şenlensin,yiyelim içelim :zzmosking::zzmosking:.

FireBug
18.08.2011, 17:02
en sessiz ben kalmışım. Demek tek ben oruçluydum sadece tıkındım :)

Emilio Santos
18.08.2011, 17:10
Ben niye her şeyi yiyorum ya :sanal:

OkyanusunKalbi
18.08.2011, 22:46
Çok acımasızmışız. Hepsine bi kusur bulmuşuz. :kiki:Bizi memnun etmek zor anacım. İnce eleriz sık dokuruz, karafatma bile görebiliriz. )))

Devamında neler olacak bakalım. Lale benim yemeği yerken içinden neler çıkaracak saçımı başımı yolacak mı?)))

Derin
19.08.2011, 00:55
Valla aştınız siz kendinizi baylar bayanlar bravo:aykis:
Ramazan eğlencesi oldu bal gibi..Devamı lütfen....

Teşekkürler Papazulya:zgd:

Basakca
24.08.2011, 15:56
Tam "aman da aman kimler evime konuk olmuşlar" diyecekken... Bunların hepsini bir güzel döverim yemeğin üzerine tatlı niyetine...))))))

Ben niye her şeyi yiyorum ya :sanal:

Sen yemeğin hasosundan anlıyorsun da ondandır.:minerva:

Ee Laleciğim ben sana ne diyeyim boynuz kulağı geçer misali cadılıkta beni sollama hızına geçmişsin ya bravo sana da... O kadar belli etme, başıma kalacaksın nihayetinde.:kiki:

Okiiii gözlerinden öperim:crazy:

Banemin ile Fire'da yiyeceklerde zavallılar diğer cadolozların yanında tırsmaktan pek şey edememişler. Korkmayın korkmayın yanınızdayım nasıl olsa..:honks:

Kız papazulya o yemeklerin adı ne öyle çorbanın dulu da mı varmış. Menüye şöyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74201)böyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74181)öyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=73002)habule, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=75916)yeme de yanında yat cinsinden ekleseydin ya...:kapris:

Konu kör anıma denk gelmiş Papazulya hatırlatmasaymış, güme gidecekti bu kadar leziz enfes satırlar. Sabahtan beri hastane koridorlarında koşuşturmaktan bitap düşmüştüm bir anda dişlerim ortaya çıktı. Teşekkürler Papazulya...

Bir ricam olacaktı. İntikamım korkunç olsun. Hatta Lale'nin ve Oki'nin kabusları olayım emi...:crazy:

Papazulya
24.08.2011, 16:58
Kız papazulya o yemeklerin adı ne öyle çorbanın dulu da mı varmış. Menüye şöyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74201)böyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74181)öyle, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=73002)habule, (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=75916)yeme de yanında yat cinsinden ekleseydin ya...:kapris:

Valla var dul avrat corbasi, istersen LaLe'ye sor, hatta sormakla kalma tarifini de al. Lezzetli bir corbadir ki. Benim oldugum yerde Habule kismi olmaz olur mu canim. Uyyy cesileyim sagaa kismi bile olacak. Ama surpriz, sona sakliyorum onlari:P

Konu kör anıma denk gelmiş Papazulya hatırlatmasaymış, güme gidecekti bu kadar leziz enfes satırlar. Sabahtan beri hastane koridorlarında koşuşturmaktan bitap düşmüştüm bir anda dişlerim ortaya çıktı. Teşekkürler Papazulya...

Oyy oyy oyy yazuuk kiyamam benn. Az biraz tebessum yaratabildikse yuzunde ne mutlu bize guzelim.

Bir ricam olacaktı. İntikamım korkunç olsun. Hatta Lale'nin ve Oki'nin kabusları olayım emi...:crazy:

Intikam soguk yenen bir yemektir, az sabir Basakca. :crazy:

Banemin
24.08.2011, 17:03
Ben soğuk yemek istemem:kapris:

Tembellik yapma, elini çabuk tut.:honks:

Papazulya
24.08.2011, 20:23
Ben soğuk yemek istemem:kapris:

Tembellik yapma, elini çabuk tut.:honks:

Iyide bizim de canimiz var, biz de insaniz makine degiliz ki nihayetinde.
Hem herseyi devletten beklemeyin, azcikda siz yazin cizin biseyler:kapris:

Banemin
24.08.2011, 20:24
Bana demiyorsundur umarım...:kapris:

Burada bayrağı devraldın, bak diğer tarafta turlar devam ediyor hala.:kiki:

Papazulya
24.08.2011, 20:41
E kizim sana diyom, e gelinim sen isit:)
Estagfirullah efendim, siz dururken bayragi devralmak ne haddimize.
Hem sen guzel uyduruyosun, benim uyduruklarim seninkinin yaninda devede kulak. Sahi yaa bundan sonra sana forumcek uydurukcu diyelim ki:himm:

Turlar devam etsin tabi. Etsin de gittiginiz yerde olay cikarmadan duramiyorsunuz ki anacim. Size kurdugum tezgaha gelincee, hak ettiniz ki. Dua edin Euromast'a cikarip asagi atmadim sizi . Neysee ben de Turkiye'ye gelirken size bir Hollanda inegi getiririm alirim gonlunuzu:honks:

LaLe
24.08.2011, 21:08

Intikam soguk yenen bir yemektir, az sabir Basakca. :crazy:

Üzerime gelmeyinnn:crazy: Raporum var ona göreee:@

Emilio Santos
24.08.2011, 22:14
Hollanda ineği iyidir. Bir memesi ve dört meme ucu vardır (diğer inekler kadar) Bol süt verir. Hollanda'nın kaşarı neden meşhur? Bu yüzden :kiki:

LaLe
14.11.2011, 21:27
Banemin, yeni program yok mu?

Forum bütçeni mi kısıtladı?:kiki:

Banemin
14.11.2011, 21:36
Dün foruma "At kuyruğu saçı modeli kıymalı börek tarifi" ekledin ve şimdi bu tarifi üzerimizde denemek için bize mi ihtiyacın var?:p

Ben anlamadım.

Ne yani? :))

LaLe
14.11.2011, 22:40
O ''at kuyruğu saçı modeli'' değil bikerem. Saç örgülü kıymalı börek:kapris:

Banemin
14.11.2011, 22:41
Sen onu bu programda yapacaktın ki biz ona ne isimler bulurduk daha...))))))

Banemin
15.02.2012, 23:07
BanLaSan Tur'a yaptığım listeden birtane de buna yapayım. :smiley:

Yorumlarla çok daha güzel sakın unutmayın ama...:minerva:

1. Banemin (1) (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408598&postcount=1)

2. Banemin (2) (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408754&postcount=18)

3. LaLe (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408819&postcount=29)

4. Başakça (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=408960&postcount=38)

5. Emilio Santos (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=409289&postcount=47)

6. Lilium (http://www.forumgercek.com/showpost.php?p=409668&postcount=57)

Rukia
15.02.2012, 23:11
:crazy: Yemekteyiz bölümü de mi varmış. Okuyacak bir dev daha :)) Banemin ne çok şey yazmışsın, hepsi de ayrı güzel.

Düzenleme için çok sağol :)

GeceLuna
15.02.2012, 23:12
Bunun da devamı gelecek mi bari ? :smiley:

Bunları okumamışım hemen okuyup geliyorum. :honks:

Yorgun Yürek
16.02.2012, 00:01
Bana Yemek daveti gelmedi :sopa:

Rukia
23.05.2012, 22:37
Prodüksiyon sizler için hiçbir masraftan kaçınmıyor. Biletler ve vize işleri halledildi, ekip olarak Düsseldorf'a doğru yola çıktık.

İlk defa sorunsuz bir başlangıçla uçakta yerlerimizi almıştık.

Lilium; Abicik uçak çok sallamaz inşallah
Santos; Yok ben hava durumuna baktım denizlerimiz mutedil dalgalıymış.
Real; Santos, uçakta geyik sakıncalı olmasın
Ben; Kalkış ve inişte kemerini bağlarsan birşey olmaz sanırım
Başakça; Banemin gümrükte aramazlar değil mi?
Ben; Neden sordun?
Başakça; Lale nasıl gelecek?
Ben; Havaalanında buluşacağız...

Lale; Yahu! Neredesiniz siz? Uçağınız ineli 3 saat oldu
Real; Başakça'ya sor
Başakça; Ama şeyyy!..
Ben; Ney Başakça ney! Hadi bulguru, kurufasulyeyi anlamaya çalışıyorumda, o pastırmalar, peynirler neydi kuzum?
Başakça; Ama Canan...
Santos; Yahu bir sorsaydın. Almanya'da da var hepsi
Başakça; Ama bizimkilere benzemez

Lale; Biri bana ne olduğunu anlatsınnn.
Real; Başakça geldiğinde yanında iki koca valiz vardı. Biz 2 günlük gezi için çok değil mi diye sormadık tabi.
Ben; Ama içimizden geçirdik
Santos; Uçaktan inince gümrük memurları Başakçanın valizleri açmaz mı?
Lilium; Açar
Ben; İçinden et-süt ürünleri, tahıl-hububat ne varsa ortaya saçılmaz mı?
Lilium; Saçılır
Real; Ayıkla pirincin taşını
Başakça; Bikerem o pirinçlerin hepsini yıkamış hatta Canancığıma zahmet olmasın diye ayıklayıp poşetlemiştim.
Lale; Valizler nerede?
Ben; İçindeki malzemelere el konulunca valizleride bıraktık. Başakça'yı da bırakmayı teklif ettik ama kabul görmedi
Santos; Adamlar haklı
Real; Bence de...

Lale'nin kiralamış olduğu minübüse dolduk ve yola çıktık. Bir ara Lale "Banemin ters yöne gidiyoruz galiba" dedi. Ben "sen ne bilirsin buralar benden sorulur" diyerek kapadım ağzını. Kadın kısmısı hep aynı işte. Şu yan koltukta susarak oturmayı beceremezler.

Aradan 3 saat geçmiş ve depo neredeyse boşalmak üzereyken bulduğum bir benzinciye girdim. Hem benzin alacaktım hem de Lale ve diğerlerine çaktırmadan yolu soracaktım. Fena halde kaybolmuştuk. Depoyu doldurduktan sonra daldım benzinceye.

- Almanca kelimeler okunuşlarıdır bu şekilde aratırsanız zor bulursunuz kelimeyi. O nedenle parantez içindeki tercümelerden faydalanın bence :p -

- Ya es gibt ama nikis bende (Evet var ama bende değil)

Hemen minübüse gittim ve Lale'ye "Ya bu salak benzinci Hamburg'lu herhalde. Kuzeyde kalıyor ya Hamburg bunların şivesi var ve ben tam anlayamıyorum. Sende bizim ülkenin kuzeyindensin. Karadeniz şivesiyle bunların şive benzer birbirine. Gel bir yardım et!"

Lale söylene söylene peşimden geliyordu. Otobanın gürültüsünden anlamadım ne söylendiğini. Lale benzinciye Canan'ın adresini sordu adam bir güzel tarif etti ve çıktık.

Zaten Almanya'da kaldığım süre içerisinde konuştuğum Hoh doç (yüksek almanca- İstanbul Türkçesi gibi bir şey) yüzünden hep sıkıntı yaşadım.:kapris:

Biz ters istikamette 300 Km kadar gitmişiz ama tabelaların yüzünden tabi. Turiste önem vermiyor ki hıyarlar. Bütün tabelaları Almanca yapmışlar.

Cananlar'ın köye girmiştik ve Real "elimiz boş gitmeyelim Banemin. Bir çiçekçi bulda bari bir çiçek yaptıralım" dedi.
Hemen buldum bir tane ve Santos'un "ben de geleyim mi belki yardımım dokunur" dediğini duymamazlıktan geldim. Lale buraya gelene kadar yeterli derecede kafa bulmuştu zaten benimle. Çiçekçiye girdim ve elimde paketle çıktım.

Real; Yahu Banemin o çiçeği neden öyle paketlettin
Ben; Alman kısmı nereden bilsin buket yapmayı Real. Böyle paketlemiş işte

Tekrar yola çıktık ve Canan'ın kapıya dayandık. Yaklaşık 4,5 saat süren yolculuğun 3,5 saati arkadaşların Almanya'yı görebilmesi adına benim düzenlediğim kısa tura ayrılmıştı. (Hala kaybolduk diyemiyorum iyi mi?):honks:

Canan bahçe kapısında çok sıcak karşıladı bizi. Ben hemen yolda yaptırdığım çiçeği verdim kendisine ve heyecanla paketi açmasını seyretmeye başladık. Canan paketi açtı ve bir elindeki karnabahara baktı bir bana, bir karnabahara, bir Real!e, bir karnabahara bir Lili'ye, bir karnabahara bir... diye sıradan geçti hepimizi.

Lale; Banemin bu ne allanı seversen
Santos; Mirim, çiçek anlayışında çığır açtın
Başakça; Almanlar buna çiçek mi diyor?
Lili; Bunlar çiçeğide yer valla.
Ben; Geri zekalı bu çiçekçi yaa!

Lale; Sen nasıl aldın bunu Banemin.
Ben; Yahu çiçekçiye girdim. Orada bir çiçek beğendim. Kol gibi bir sapı ve üzerinde sarı sarı harika çiçekler vardı.
Santos; Eeee!

"Çiçekçiye döndüm ve hoh doç olarak "İh vil blumen kaufen" (çiçek almak istiyorum) dedim. Herifte bana "Velhe Blumen" (Hangi çiçek) dedi. Buraya kadar sorun yoktu ama ben normal olarak her çiçeğin Almanca adını bilemeyeceğim için çiçeği tarif ettim hıyara ve dedim ki " Blumen vi kol" (çiçek kol gibi olan)... Adam tam anlamadı bende tekrar ettim. "Blumen kol, Blumen kol" (Çiçek kol, çiçek kol)... Çiçekçi "assooğğğ" (hmmmm gibi birşey oluyor) diyerek anladığını belli etti ve bu paketi arkada hazırlayıp bana verdi."

Lale; Banemin ilk defa seni bir Alman anladı sanırım ama o da yanlış anlamış. Senin Blumen kol olmuş "Blumenkohl" ve girmiş pakete. Blumenkohl de Karnabahar oluyor azıcık....

Ben; 15 dakika oldu ve hala sokakta gülüyorsunuz. Elin Almanına ayıp oluyor valla. Hem azıcıkta zoruma gitmeye başladı artık. Bu kadar eğlence yeter. İçeri geçsek...

Canan, elinde çok taze ve nefis gözüken bir karnabahar ile önde, biz arkada daldık bahçeye. Santos hemen bahçe kapısı önünde duran baltayı kaptı, ben de oradaki orağı alarak öne geçtik ve arkadan gelenlere yol açmaya başladık.

Bahçe bahçe değil Afrika yağmur ormanları sanki. İnanmayan tıklasın (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=74318)...

Lili; Real ağzını kapatsan artık. Bak içeri girdik.
Real; Açık mı kalmış?
Santos; Patron çok düşkünsün çiçek işine
Ben; Bana çiçek demeyin
Lale; Karnabahar Banemin.:kiki:
Başakça; Hahahahahahahahahahahahahahha)))
Lilium; Abiciiikk. Ben de gülebilir miyim?
Ben; Ne haliniz varsa görün. O durumda Santos olacaktı ki, siz de beni seyredecektiniz şimdi
Santos; Allah'ın parmağı yok Banemin. Kaç bölümdür etmediğini bırakmamıştın bize
Real; Kolum ve sardalyalarım az çekmedi. Sardalya dedimde aklıma geldi. Size Sardalya yapacağım ben.

Canan; Bahçemi yazın gördünüz ama bu sayılmaz. 4 mevsimide yaşamanız lazım burada.
Lale; İltica başvurusu yaparız yemekten sonra
Ben; Yok! siz yapın ben kesin dönüş yapacağım yine
Lilium; İstanbul burnumda tütüyor abicik
Başakça; Canan kızzz fırında yemeğin mi var? Lili'nin burnuna tüten banada tüttü ama yanık yanık bir kokusu var
Canan; Eyvahhh! Gitti fırındaki börekler
Ben; Canan yazıklar olsun sana.
Santos; İyi ki pizza yapmamışsın Canan. Çok üzülürdüm

Canan bahçesinde kendi elleriyle dikip gözünün içi gibi baktığı, her yaprağında ayrı emeği olduğu 200 yıllık kestane ağacının altına hazırlamış masayı. (Kestane 200 yıllık, varın Canan'ın yaşını da siz hesap edin. Ben karışmam :)) ) Bizi bahçede bırakarak kızlar içeri gitti. Anlaşılan yine dedikoduları gelmişti.

Real; Bakın o çiçek öbür çiçeğin yanında iyi durmamış, şu ağaçta duvara çok yakın. Ayrıca evin çerçeveleride duvarın taban rengiyle uyumlu değil. Yemekten sonra ben düzenlerim bunları
Ben; Bakın bu veksel haus oluyor. (Sera ) Canan işi ilerletmiş şu taze fasulye çubuklarına bakın. 100 den fazla ocak var.
Santos; Bu kadar taze fasulyeyi ne yapacak?
Ben; Bir kısmını buzluğa atıp kışa saklıyor, geri kalanıda pazarda satıyordur herhalde.
Real; O bit pazarı (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=76365) resimlerini çalışırken mi çekmiş?
Santos; Olabilir ama fasulye resmi yoktu orada
Ben; Fasulyeleri sattıktan sonra alış verişe çıkmıştır herhalde. O arada resimleri çekmiştir.

Lilium elinde kahve tepsisiyle yanımıza geldi.

Lili; Ne konuşuyorsunuz siz?
Santos; Börtü-böcek muhabbeti işte
Real; Arada Bit'te vardı
Lili; Aman bitlenmeden kaçayım içeri
Ben; Kahve mis gibi kokuyor. Dallmayr bu kesin
Santos; Mayere neden dalacağız ki?
Real; Elin Almanına bulaştırmayın beni.

Sofra hazırlanmış ve yerlerimizi almıştık. Açılış olarak tabağımızda Arabaşı çorbası (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=73699) yer almıştı. Bir şekilde içtik işte.:)

Daha sonra Canan bahçesinde yetişdirdiği taze fasulyelerden yapmış olduğu zeytinyağlıyı tatmamızı istedi. Domateslerde kendi bahçesindenmiş. Gurke'lerin (Hıyar'ın Alman'ı ya da Almancası) tohumlarını Türkiye'den nasıl getirdiğini anlatışı o kadar uzamıştı ki o arada Real'in elinde bir tabak taze fasulye ile kalktığını farkedememiştik.

Lale; Banemin, Real nereye gidiyor?
Ben; Ne bileyim
Lilium; Realll nereye
Real; Ya şimdi yemekler komşuya kokmuştur. Bir tabak vereyim şu yaşlı Alman'a
Ben; Dur bende geleyim. Almanca lazım olur sana
Real; Karnabahar Banemin ve Almanca...

Dinler miyim? Hemen yerimden fırladım ve Real'le beraber çitlerin yanına geldik.
Real, Alman'a "huuoooppp amca bey bir tabak fasulye al. Kokmuştur sana şimdi. Hem zaten iyi pişmemiş çiysi çiysi gelmiştir burnuna kokusu".

Real; İyi günler amca
Ben; Real Hitler'in silah arkadaşına denk geldik yahu
Real; Amca sizin itler hala yaşıyor demek
Opa; vi bitte (efendim)
Ben; Opa Du essen Bohnen valla Canan kohen Vir niht (Moruk fasulye ye. Valla canan pişirdi biz değil)
Opa; İh kenne Canan. Zi ist niht gute kohin. Letzte vohe hat si 2 personen krankenhaus geşikt. (Ben Canan'ı tanıyorum, o iyi aşçı değildir. Geçen hafta iki kişiyi hastaneye postaladı)
Real; Ne dedi bu Banemin
Ben; Canan bizim bildiğimiz Canan değilmiş. O forumdaki yemeklerin alayı kopyala yapıştırmış. Onun yemeğinden yiyen 2 kişiyi geçen hafta hastaneye zor yetiştirmişler. Amca "siz çok yüreklisiniz takdir ettim sizi. Sizler gibi yürekli SS'lerimiz olsaydı asla yenilmezdik" diye devam etti ve sonra...
Real; Bu kadar şeyi o mu dedi
Ben; Bir kısmını ben ilave ettim. Konuyu açmak babında
Opa; hau ap kanaken. (Defolun kanaken)
Real; Rica ederiz amca
Ben; Real "hastirin" dedi herif, sen neden rica ettin?
Real; Teşekkür gibi geldi bana
İçsesim; Acaba dankeşön mü yoksa Hau ap mı teşekkürdü?:blink: Ya benimde kafamı karıştırdı Real kişisi. En iyisi sesimi çıkarmayayım ben bu durumda.

Masaya döndük ve kaldığımız yerden sohbet ve yeme işine dahil olduk. Bu arada Canan, Real'e durmadan bahçedeki çiçekler ve ağaçlar hakkında bilgi veriyordu. Yemeklerle beraber sofra muhabbeti bitti ve bahçenin muhtelif bölgelerine dağılarak hem yürüyor hem de yediklerimizi sindirmeye çalışıyorduk ki Canan'ın sesiyle tekrar Kestane ağacı altındaki masanın başına toplandık.

Çay-kahve pasta- börek mevzusu hazırlanmıştı ve bizimde mevzuya soğutmadan dalmamız gerekiyordu. Ama Real ortalıkta yoktu. Tekrar bahçeye dağıldık, tüm aramalara rağmen Real'i kimse bulamamıştı. Şaşkınlık içinde masa başında nereye gitmiş olabileceğini düşünürken biz, bir an da başımızın üzerinden korkunç çığlıklar atarak geçen Real'i gördük. Manzara şu!..

Kestana ağacının en üstteki kalın dalına bağlanmış bir halat, halatın ucunda ise sadece şortuyla yarı çıplak olarak tutunmuş ve boşlukta tepemizin üzerinde uçarak "aaaaaaaaaa aaaa aaaa" diye çığlıklar atan Real... (Allahım kimseye verme):zno:

Lale; Reaaalll o kırık elinle ne işin var orada?
Başakça; İp sağlam mi bari? Bende geleyim mi?
Lilium; Düşersen masaya denk gelmesin lütfen. Ben pasta yemek istiyorum
Santos; Patron Ceyn nerede?
Ben; Aşağı gelmeyeceksen biz başlayalım. Soğuk kahve sevmem
Canan; Real o dal daha 34 yıl 3 aylık. Pek sağlam değil. Dikkat et ne olur dala birşey olmasın.
Real; Aaaaaaaaaaa duramıyoruuğğğmm aaaaaaaaaaaaa

Santos; Motorumda fren sağ taraftaydı galiba. Halatın nerede bilmem ama.
Başakça; Sen atla ben tutarım
Lili; Tam komşunun çitine giderken elini bırak Real. Masaya düşmezsin o zaman
Lale; Bana bıçak verin yukarı çıkıp ipi keseyim
Canan; İkinizi taşımaz o dal.
Real; Aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa

Ben; Bırakın kendi haline. Olunca düşer nasıl olsa
Canan; Banemin'e katılıyorum. Kestanelerde öyle düşüyor zaten
Lale; O zamana kadar bekleyecek miyiz?
Canan; Siz gidersiniz ben sonra kargoya veririm.
Başakça; İyi fikir

Lilium; Hadi pastaları yiyelim.
Ben; Lale... Hüüğğğğğğğğğğpppppppppppp
Lale; Hüüüğğğğğğğğğğğğğğpppppppppp
Santos; İlk defa mı içiyorsunuz kahve?
Lale; Sen ne anlarsın?
Ben; Santos işte
Santos; Karnabahar Banemin
Lilium; Abiciiik senin pastanıda yiyebilir miyim?
Real; Aaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa

Canan; Almana ayıp olacak
Başakça; Real düşerde yakalarım diye onun altında koşmaktan yoruldum
Real; aaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa

Santos; Alman birası yok muydu?
Canan; Sen Oktober Ekim'inde yine gel Santos
Lilium; Hans ne demek?
Ben; Mehmet demek.
Santos; Hööğğğğ!:blink:
Ben; Hani bizim memo gibi. Çok kullanılan bir isim ya ondan şeyttim
Lale; Bildiğim Almanca'dan utandım yanında Banemin.
Santos; O senin alçak gönüllüğün Lale
Ben; Biz alaylıyız gözüm. Kitabını yazdık bunun.
Real; Aaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa

Başakça; off pufff ya hala olmadı mı bu? Bittim ayolll
Canan; Başakça, sen niye koşuyorsun ki?
Başakça; pıh pıh Canan pıh düşerse pıh pıh tutacağım pıh yaaa pıh pıhh

Santos; Pıh nefes olmuş bu Başakça
Lilium; Ona tık nefes denir Santos
Santos; Ama konuşurken tık'lamadı ki, pıh'ladı hep
Ben; Tık'ın Almancası Pıh olur.
Lale; Yuhhhhhhhhhhhhh Banemin)))
Ben; Sus Lale. Santos'la kafa buluyorum:crazy:
Santos; Karnabahar Banemin :p
Real; Aaaaaaaaa aaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Başakça; pıhh pıhh pıhhh pıhhh

Canan; Alman'a da ayıp oldu
Lilium; Gidelim istersen Canan
Lale; Real ne olacak?
Santos; Olunca düşecek ya!

Real; Aaaaaaaaaa aaaaaaaa aaaaaaaa
Başakça; Pıhhh pıhhhhhhh pıhhhhhhhhhhhh

Canan; Başakçanın Pıh'lar tuhaflaştı
Lilium; Allah muhafaza son pıhh'ı olmasın

Real; Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa...................
Başakça; Pıhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.

Lale; Yaşasın Real sonunda olduuuu
Canan; Umarım içi geçmeden düşmüştür
Santos; Başakça çimlerle bütünleşti
Lilium; İyi ki Real spora başlayıp kilo vermişti.
Ben; Lale sen bir kontrol et şunları
Lale; Yaşayacak ikiside ama Real'in alçılarında çok kısa bir vakte kadar artış görüyorum
Santos; Japonla halledemez miyiz?
Canan; Ya burada yabancıları sevmezler bir de Japon çıkartma başımıza.

Tam bu esnada bahçe kapısı hızla açıldı. İçeriye iki kişi koşarak daldı ve peşlerindeki 3. kişi de bir motor soktu bahçeye. Biz panik içinde olanları izlerken ikisi hemen motoru ağaca bağladı diğeri ise koşarak yanımıza geldi ve..

-Santos bey, motorunuzu biraz geç getirdik özür dileriz. Size iyi eğlenceler efendim" deyip geldikleri gibi yok oldular...

"Yok olmak" mecazi anlamda iyi bir deyim...

Ben de yok olayım en iyisi. Yoksa bitmez valla...

Santos; Karnabahar Banemin işte ne olacak...:kapris::kapris::kapris:

Bu akşam bunu da gördüm ya Banemin sana yok artık diyorum. :honks:

Valla harcanıyorsun buralarda :smiley:

Almanca'nı da çok beğendim )))

Banemin
23.05.2012, 22:43
Sayende bende okudum.

"Yazan akıllı! iyi yazmış valla ben de çok güldüm" diye bir yorum yapma şansım olsaydı kullanırdım emin olun.:kiki::kiki:

Rukia
23.05.2012, 22:46
Sayende bende okudum.

"Yazan akıllı! iyi yazmış valla ben de çok güldüm" diye bir yorum yapma şansım olsaydı kullanırdım emin olun.:kiki::kiki:

O hakkı kullandın mı ne? :help:

Övünün efendim övünün, hakkınız :))

Banemin
23.05.2012, 22:48
"Akıllı" kısmında ünlem kullandım ama.:kapris:

Rukia
23.05.2012, 22:48
"Akıllı" kısmında ünlem kullandım ama.:kapris:

Hııı yani kat kat akıllıyım diyorsun :honks:

Banemin
27.01.2013, 15:37
Forumda üstad, şef, gurme, aşçı ve yiyici sayısında artış var.

Yeni bir bölüm yapsak mı acaba?:kiki:

LaLe
27.01.2013, 16:14
Geç bile kalındı Banemin.

M. Özen'in evine gidelim, hepimiz zehirlenelim)))

Liaaa
27.01.2013, 17:21
Kim ki kirlileri dolaplara koyar, FG objektifiyle yakalarr. :)):))

:kiki:

ReaL
27.01.2013, 17:22
Forumda üstad, şef, gurme, aşçı ve yiyici sayısında artış var.

Yeni bir bölüm yapsak mı acaba?:kiki:
O kadar zahmete gerek yok..

İlgili konulardaki yazılardan bir alıntı, işlem tamam.. :kiki:

* * *

Ben üstadlıktan kendimi azat ettim... :kapris:

CadII
27.01.2013, 17:25
Ben de diyorum ki; hiç boş bırakmaya gelmiyor, ne ara toplanmışlar:))

M.Özen
27.01.2013, 18:32
Ben her zaman beklerim ama hafta sonu gelin, hafta içi geç çıkıyorum işten :D

Banemin
01.09.2013, 20:02
Başakça balık konusuna bu konun linkini atmışsın, bir kısmını yeniden okudum.

Ne delisiniz ya!...:kiki: