Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.2012, 19:01   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Çizgi Roman Kahramanları | Teksas-Tom Miks ve Diğerleri

Oyyyy seviyorum seni kaptanım, adamım. Nasıl sevilmez ki yahu?

Kafasında samur kürkünden şapkası, bir elinde tabancası, bir elinde kılıcı, yüzünde hep bir gülümseme olan bu yakışıklı kahramanımız da Kırmızı Urbaların baş belasıydı.

Ontario (umarım böyle yazılıyordur) gölünde bulunan kalede yaşayan Ontario Kurtlarının başı olan kaptanımız, aynı Çelik Bilek gibi Amerikanın özgürlüğü için mücadele vermekteydi. İkisinin bir araya gelmesini, bir macerada omuz omuza çarpışmasını boşuna bekledim. Hep Çelik Bileğin adamı olan o avukat Koloni denen herifin yüzünden olmadı sanırım. Nasıl bir organizasyonun içindeyse artık bu iki kahramanı bir türlü bir araya getirmedi.

Swingin en yakın yardımcıları olan Mister Blöf, köpeği Puik ve Gamlı Baykuş sanırım çizgi romanlarda ki kahramanların içinde, bize en sevimli gelen yardımcılardandı.

Mister Blöf kel ve sakallı, varı yoğu sevgili Puik'i ve her zaman aşık olmaya hazır bir kalbiyle yer etmiş hafızamda.

Gamlı Baykuş ise eski bir kızılderili şefi, hep negatif ve kötü kehanetlerde bulunan ve sıkça Puik tarafından ısırılan biriydi. Puik'le kavgaları, ona "kemik torbası, pire torbası vb" gibi taktığı sıfatlar ve devamlı olarakgeçinememeleri, çocuk yüzlerimizde hep bir tebessüme yol açardı. Hele hele bir türlü tanışma şerefine nail olamadığımız "Ulu büyük dede" 'si vardı ki, her an ona sığınmaktan kaçınmazdı.

Aaaa! Tam yazıyı bitirecekken aklıma Ginşo geldi. Onu nasıl unuttum ve son an da hatırladım şaşılacak şey. Kendimi yazının burasında şiddetle kınadım.

Bir eli olmayan ve o elin yerinde bir çengel taşıyan Ontario gemisin kaptanı Ginşo. Kaptanımızın sıkıştığı zamanlarda gemisi ile ortaya çıkan, geminin toplarından İngilizleri gülle yağmuruna tutan ve Kaptanımızı o çıkmazdan kurtaran adamdı kendisi. Seni de seviyorum be...

Yok, yok benim hafıza hata veriyor sanırım. Kaptanımız bu kadar yakışıklı olacak ve hayatında bir kadın olmayacak he!.. O kitabı yazarını vururdum ben böyle bir şey olmasaydı.

Kalenin aşçısı Beti, aynı zamanda yengemiz olurdu. Kaptanımızın kaleye her dönüşünde hazırladığı ziyafet sofraları en çok Mister Blöf ve Gamlı Baykuş'u memnun etse de kaptanımız mutahassıp olduğu için pek renk vermezdi. Beti'nin bu hizmetlerini karşılıksız bıraktığını asla düşünmüyorum ama.

17 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.