Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.2021, 22:28   #889
Antares
Tam Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Zaten şanssızlıklar peşimi bırakmıyor abi ya. Bunlar ne ki

@NaNaNe

Valla halen iki üç tane var üzerinde pire. Sirkeyede dayanıklı mübarekler gerçi pire olduğundan da şüpheliyim pire zıplar falan bunlar tüy altında hızlı hareket ediyorlar ilginç böcekler yav.

Bana hala geçmedi bu ara.. Kedi piresi insan üzerinde barınamıyormuş.. Sirkeli suya devam. Damla son çözüm görüyorum çünkü kimyasal.. zaten vete danıştım damla kullansan bile gitmeyebiliyorlar dedi. Pireleri azalt ondan sonra parazit damlasını düşünürüz dedi.

Merhaba pireler için sirke işe yaramıyorsa farklı organik bir yöntemim var

sigara içiyorsan içerisindeki tütünü içmiyorsan herhangi bir tütüncüden alacağın bir tutam tütünü su içerisinde, suyun rengi kahverengi/turuncu olana kadar bekletirsen mükemmel bir organik ilaç elde etmiş olursun...

tütün elbette zararlı yakılıp içildiği zaman ancak yakılmadığı zaman özellikle bu tür böceklere karşı mükemmel etkili sağlığa zararsız bir bitkidir.

tütün suyunu kediye uygularsan 10 dakika geçtikten sonrada yıkayıp durularsan pirelerden eser kalmadığını görebilirsin.

nikotin emilimi deriden minimal düzeyde olacağı için ve emilse bile nikotin zararsız bir bileşik olduğu için (tütünü zararlı kılan yakıldığında ortaya çıkan zifir ve katrandır) güvenle kullanabilirsin.

tek yan etkisi 1-2 dakikalık kaşıntı olabilir.

ben şahsen en hassas bitkileri yaprak bitkilerinden kurtarmak için kullandığımda çok çok hassas bitkiler zarar görmeden parazitlerden kurtuldular.
küçük bir araştırma yaptığımda ise insan ve hayvanlar üzerinde kullanılabilir olduğunu gördüm. Tek şart sonrasında durulamak.

sirke de her ne kadar faydalı ve organik olsada sonuçta asittir ve uzun vadede cilt sorunları yaratabilir.