Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.08.2017, 00:40   #2
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kemal Kamil Akca (1976 - ....) Türk Fotoğraf Sanatcısı

Şizofreni Hakkında:

Şizofreni serisi benim halüsinasyonlarım diyebilirim. Şizofren değilim.Bazen yalnızlıktan, bazen sıkıntıdan, bazen de saçmalamamdan kaynaklı çalışmalar onlar.

Ayasofya’nın fonda olduğu çalışmam, (who-kim) Ayasofya’nın ibadete açılmasını isteyip bunun için Amerika’dan bile gelmeye kalkan bazı gruplara tepki amacıyla yaptığım bir çalışmalardır. Bu nedenle “kendi kendinize gelin güvey olmayın” manasında kendi elini öper model. Who yani Kim ismi ise sahibinin kim olduğunu vurgulamak. Elinde yine kendi resmini tutan sol taraftaki model ise teşhirci bir anlayışla grupları ayaklandırma amacıyla dünyaya kendini gösteren bir anlayışın temsilcisi. Provakatör.

İlham isimli çalışmam; çekim için ilham beklediğim dönemlerde ortaya çıktı. Inspiration yani İlham ismini alması kendi durumumla ilgili.

Am not sure (emin değilim) isimli çalışmam “yalnızlığın” simgesidir. Kendi başına kalmak…

Mirror (ayna) isimli çalışmamda ”gerçeklerden korkmamamız gerektiğini” anlatmaya çalıştım…

Helping myself (kendi kendine yardım etmek) isimli çalışmamda sorunlarımızı çözmede en önemli etkenin yine kendimiz olduğunu anlatmak istedim. Kendimizi tanımalıyız, özelliklerimizi, yeteneklerimizi, sınırlarımızı, sınırsızlıklarımızı vs…

Düdük (Balaban, düdük) isimli çalışmam ise bu enstrümanı tanıtmak amacı ile yaptığım bir çalışma. Sesi harikadır.

Makeup mirror (makyaj aynası) kadınların her sabahki derdi olan makyaj için ayırdıkları vakti kısaltmak amacıyla icat ettiğim bir aynaydı.

Dream of a maid: Bir hizmetçinin rüyası “çağdaş köleliği” anlatır…
Kemal Kamil Akça

4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.