Konu: Size Ne???
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.06.2016, 10:14   #1
**EMEL**
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Size Ne???

KAÇMAYIN, DİRENİN!

Son günlerde bir “haydutlar toplu gösterimi”ne tanıklık ediyoruz!
Önce eşcinsel veya biseksüellerin Onur Yürüyüşü’nü engellemek için devleti tehdit edip amaçlarına ulaştılar.
Şimdi de Dördüncü Murat’ın fedailiğine soyunup “alkol satan işletmeleri” basmaya başladılar!
Cihangir’deki bir plakçıda canlı yayınlanan konseri dinlemeye gelenleri “ramazanda içki içtikleri” için dövdüler.

Olayın meydana geldiği semt, liboşlara ve entel dantel takımına “kapak” olacak türden!
Cihangir…
İstanbul’da dincilere ve bölücülere “hoşgörüyle” bakan ne kadar eski solcu ya da liboş varsa, burada oturur!
Besledikleri havhavlar, şimdi kendi paçalarına musallat oldu; bunlara “yaşam tarzı” dayatıyor!

Aslında Ankara’da yaşayan bir kızcağız, bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini iki hafta kadar önce bize gayet net bir şekilde gösterdi.
Kızılay’da kadınların tesettüre girmesini isteyen bildiriler dağıtan bir minibüs dolusu yobaza, “avaz avaz bağırarak” karşı çıktı…
“Size ne? Siz kimsiniz ki benim ne giyeceğime karar veriyorsunuz?” diye, yeri göğü inletti.
Sonuçta ne oldu biliyor musunuz?
O cübbeli, sakallı, takkeli, sarıklı devler, cüceye döndü!
Bindikleri gibi minibüslerine, toz oluverdiler!
Yani; 20’li yaşlarındaki bir kızcağız, tek başına dinci faşizme karşı direnmenin destanını yazdı!
Slogan da şahane:
“Size ne?”

Eğer başınıza böyle bir olay gelirse sakın Cihangir’deki ödleklerin yaptığı gibi mekanı terk edip kurtulmaya çalışmayın. Bunu denerseniz, dayak yemeniz garanti!
Çünkü o alçak saldırganlar, en çok kaçanı döver; durup direnenle dövüşemez!
Kısacası… Yapacağınız şey, en az onlar kadar bağırmak!
Onlar sizin üstünüze yürüyorsa, siz de onlara pabuç bırakmayacaksınız…
Bir tokat yediyseniz, öbür yanağınızı çevirmeyecekseniz!
Sakın yanlış anlaşılmasın; şiddeti savunmuyorum, teşvik etmiyorum; tam tersine, “şiddeti önlemenin ya da azaltmanın yolunu” anlatmaya çalışıyorum.

Tekrar ediyorum:
Direnin. Kaçmayın. Onların yaptığının aynısını yapın.
Ama en çok da avaz, avaz bağırın!
Bağırın ki çevreden birileri yetişsin!
Kısacası…
Meşru müdafaa hakkınızı sonuna kadar kullanın…
Yoksa emin olun bu alçaklar, çok daha ileriye gidecek!

MUSTAFA MUTLU
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

4 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.