Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.2021, 20:12   #15
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: AKP’li Nergis’ten Tepki Çeken Kadın Şiddeti Sözleri: Hiç mi Kadınlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Erkekler de birbirinin düşmanı ama erkekler kadınlar tarafından öldürülmediği için düşman olduklarını göremiyoruz. Oysa ki; kız çocuklarına babaları tarafından yapılan bu kadar baskının nedeni bile erkeklere düşmanlıktan ileri geliyor. Kadınların, baba evinden çıktıktan sonraki hayatlarında ise eşlerinden aynı baskıyı görüyorlar. Bu davranışların, kadını sahiplenmek, korumak, kollamak diye ifade edildiği için de farkında olan yok sadece.

Erkeklerin bir olduğu konuda çatlak göremezsin okyanus. Dayanışma dedin mi bir arada olmasını iyi biliriz bu asırlardır böyle. Erkekler dost olabilir mesela ben kadınların dost olduğunu bilmiyorum.^^

Kadınların geri kalmasında elbette erkeklerin de suçu var. Ailevi problemler vs bunda itiraz yok yalnız bu bir dereceye kadar etkilidir. Sonrasında kadın birey büyür akıl var fikir var. Ya şu demeci veren kadın nerede yaşadığını bilmiyor mu?

Şu ülkede kadın olupda hemcinslerini aşağılayan kadın bile demekten kaçınacağım primatlar erkek hegomanyasına hizmet etmiyor mu? ediyor. Bu primatın aklı fikri yok mu? var. Ben anlam veremiyorum buna arkadaş.

Yani bu ülkeye de özgü değil diğer yerlerde iran'da orda burda da aynı.