Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.04.2016, 22:55   #3
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: DHKP-C Bilmecesi, Mustafa Duyar'ın Eşi Semra Polat Anlatıyor!

Ben artık böyle bir örgütün açıkçası gerçek normlarıyla faaliyette olduğuna hiç inanmıyorum. Bu tür örgüt Fehriye Erdal - Mustafa Duyar - İsmail Akkol isimli 3 kişinin Özdemir Sabancı suikastından sonra tamamen ipi çekildi.

Gladio bugün DHKP-C nin merkezinde, yaptıkları eylemlerin çoğuda başarısız, son eylemlerini hatırlayın patlamayan bomba ve daha silah tutmasını bilmeyen 2 kadının yapmaya çalışıp yapamadığı saldırı sonucu öldürülmesi, savcı cinayetindeki tutarsızlıklar bu tür eylemler tamamen provakatif tarzda kalıyor etkili olamıyor. Bir terör örgütünün geçerli savlarını ve etkinliğini koruması için daha aktif olması ve başarısız olmaması şart, DHKP-C ise bu işlevini çoktan kaybetmiş durumda.

Bana kalırsa DHKP-C tamamen devletin kontrolünde hatta MİT'in emrinde hareket eden bir örgüt diyebiliriz. PKK biter ama bu örgüt Sağ iktidarlar hele AKP iktidarı zamanında biteceğini yok olacağını sanmak tamamen aptallıktır.

Örgütün kullandığı insanlar da işte böyle çoğu 23-27 yaş aralığında olan üniversite gençlerinden ibaret eh o zamanlardada her gencin düşünceside kanıda kaynar kandırılması kolay olur.