Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Saç, Cilt ve Vücut Bakımı > Cilt Maskeleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 04.03.2014, 02:05   #21
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Kahvenizi İçin, Telvesini Dökmeyin

Bugün denedimmmmmmm Sonuç mükemmel... Pürüzsüz pırıl pırıl bir cilt.. Tavsiye ederim... Fal bahane cilt şahane..

Teşekkürler Canan..
Eski 15.06.2016, 00:20   #22
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Güzel bir Türk kahvesi içtikten sonra telvesini çöpe atmadan önce düşünmenize yardımcı olacak 9 kullanım alanı sizler için bir araya topladık.

Kahve telvesi, bitkilerde koruyucu, mutfakta temizlikçi, buzdolabında koku giderici olarak kullanılabiliyor, kötü kokuları gideriyor, peeling özelliği sayesinde güzelleştiriyor ve hatta köpeklerin dertlerine bile çare oluyor. Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı varsa, o kahvenin telvesinin de türlü türlü dertlere çaresi var.

Aşağıda yazılanları okuduktan sonra kahve telvesi artık sizin için sadece geleceğinizi tahmin etmeye yarayan bir tortu olmaktan çıkacak.

1-Bitkilere Gübre: Birçok evin vazgeçilmezlerinden olan sardunya, açelya ya da kamelya benzeri asitli toprak seven çiçekler, kahveyi de yine en az sizin kadar severler. Telve toprağı beslemesinin yanında, çaydan farklı olarak sinekleri, böcekleri, hatta salyangozları ve kargaları bile bitkilerden uzaklaştırabiliyor. Kedileri saksılarınızdan uzak tutmak istiyorsanız bitkilerin dibine içine kurutulup rendelenmiş portakal kabuğu ekleyip de koyabilirsiniz.

2-Dibi Tutmuş Tencerenin Kurtarıcısı: Tencerenizde yanan yemeğinize üzülmeniz için sebebiniz çok ve bunun yanında yanan tencerenize. Yanan tencerenizi kurtarmak için basit bir yöntem mevcut. Kahve telvesini bir sünger yâda mutfak fırçasının ucuna sürerek yanmış yeri ovalayarak temizleyebilirsiniz.

3-Tıkanmış Lavaboya Çözüm: Kadınların başka bir baş belasında tıkanmış lavabolardır. Yeteri miktarda kaynamış suyun içerisine telve ve bir miktar karbonatı atın ve tıkanan giderlere dökün. Kimyasal çözümler kadar etkili bir yöntem değildir ama yine de etkili bir yöntemdir.

4-Buzdolabı Kokusuna İlaç: Buzdolabından yayılan kokular bazen dayanılmaz bir hal alıyor. İşte bu problemi doğal yolla halletmek için; yeteri miktarda telveyi gazete kâğıdına yayın ve güneşte veya sıcak bir köşede kurutun. Ardından bir bardakaltına veya kâseye aktarıp, buzdolabının uygun bir bölüme yerleştirin. Buzdolabındaki kötü kokuları emdiğini göreceksiniz.

5-Güzellik Sırrı:
Kahve telvesi yüzünüzden bacaklarınıza, göbeğinizden ellerinize ayaklarınıza tüm cildiniz için yararlıdır. Peeling etkisiyle kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olur. Vücudunuzdaki siyah noktaları ortadan kaldırır. Kahve telvesini çok az ılık suyla sulandırarak temizlediğiniz yüzünüze çok hafif hareketlerle sürerek, 10 dakika bekleyip yıkayabilirsiniz.

6-Soğan Sarımsak Kokusunu Giderir: Soğan, sarımsak doğradıktan sonra ellerinize yapışan kötü kokuyu gidermek için ellerinizi telveyle ovuşturup yıkayabilirsiniz. Ayrıca yüzeyde kalan yağ sayesinde nemlendirici etkisi de bulunmaktadır.

7-Banyo Öncesi Vücut Peeling’i:
Kahve telvesinin içine birkaç damla nane, greyfurt, hindistancevizi yağı damlatabilir, selülit probleminiz mevcutsa rendelenmiş limon kabuğu da ekleyerek cildinize uygulayabilirsiniz.

8-Hobi Araç Gereci: Evinizde sabun, mum yapımı gibi hobilerle uğraşıyorsanız, kurutulmuş telve sizin için harika bir ek malzeme olacaktır. Ayrıca kâğıt, kumaş gibi emici yüzeylere eskitilmiş havası vermek için boya şeklinde de faydalanabilirsiniz.

9-Köpek Dostunuzun Pirelerinin Katili: Köpeğinizi yıkarken şampuanına telve katınız. Böylece hem pireleri ölecek, hem de tüyleri pırıl pırıl olacaktır.

Kaynak

Eski 15.06.2016, 00:25   #23
nurideniz34
Uzman Üye

Kahve benim için günde 1 fincan yeterli, Telvesi de çöpe....
Eski 28.05.2021, 00:58   #24
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Kahveyi içmesi iyi ama telvesini peeling yapması baya zahmetli. Zahmeti hem yüze/vücuda uygularken zor hem de sonrasında arındırırken zor, her yer kahve telvesi oluyor. Yüzümü mü yıkayayım yoksa telveden batmış olan lavaboyu duşu mu temizleyeyim derken "eeehh yeter ya yapmam ben bunu isterse ajda pekkan gibi yıllara meydan okutsun yine de uğraşmam deyip" bir daha yapmadım. Etkili mi etkili ama o zahmete değmez diye düşünüyorum. Misss gibi peeling maskem var temiz temiz sürüyorum, yıkıyorum, çıkıyorum.

Teşekkürler canım tekrar.

3 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.2021, 01:27   #25
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Fincanı yıkarken bazen ellerime sürüyorum güneş lekesi varsa alıyor yumuşacık yapıyor ama o tütünsü kafein kokusu iğrenç oluyor.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.05.2021, 02:46   #26
OkyanusunKalbi
WoodStock

Ne güzel ama.. Demli çayın poşetini gözaltına koy, kahvenin telvesini cildine sür. Kadınlar kendisine bakmak istedikten sonra elimizin altında bir sürü malzeme var.

@NaNaNe abla sayesinde ben de ellerimde denemiştim, yumuşacık yapıyor. Düzenli yapılsa daha iyi etki sağlar.

Ne yazık ki içtiğim zaman hep yanımda birileri olduğundan evde aklıma gelmiyor.

OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dökmeyin, için, kahvenizi, telvesini, İçin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)