Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 20.10.2010, 17:59   #1
Megan
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Günde 1.5 TL'ye üniversite !

Açıköğretim ile 2 yıllık, 4 yıllık üniversite mezunlarına günde 1,5 TL’ye sınavsız 2. üniversite imkanı .

2. üniversite sistemini bu yıl ön plana çıkardıklarını ifade eden Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, şöyle konuştu:

"Yaptığımız incelemelerde işletme, iktisat ve açıköğretim fakültelerinin programlarını 2. üniversite olarak okumak için ÖSS’ye giren 20 bin kişi olduğunu belirledik. Yani sınavsız kayıt yaptırabilecek 20 bin kişinin boşuna ÖSS’ye girmiş... Burada bir duyuru eksikliği olduğunu anladık ve 2. üniversite imkanını daha iyi anlatmaya karar verdik.

Uzaktan öğretim sistemi Açıköğretim ile 2 yıllık, 4 yıllık üniversite mezunlarına ya da öğrenimlerini sürdürenlere günde 1,5 TL’ye sınavsız 2. üniversite imkanı sağlıyoruz.

2. ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAK İSTEYENLER İÇİN FIRSAT

2 bin lira ödeyerek 4 yıllık üniversite bitirebiliyor insan. Kendini yenilemek isteyen, 2. üniversite mezunu olmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır bu. İşletme, iktisat, uluslararası ilişkiler, 2 yıllık ön lisans programları. Toplam 38 program var. 7’den 77’ye her yaş grubuna hitap eden bir sistem bu.

İŞTE KAYIT TARİHLERİ

81 ilde Açıköğretim bürolarımız var. 25 Ekim-26 Kasım tarihleri arasında bulundukları illerde 2. üniversiteyi okumak isteyenler kayıt yaptırabilirler. Bu eve götürülen bir hizmettir. Kitapları kendilerine teslim ediyoruz. Televizyon, internet ve kitaplar var. Her fırsat var. Sadece ’gelin okuyun’ diyoruz. Bu sistem her eve bir üniversite demektir. Sonuçta alınan bir diploma var. Biz yeni bir fırsat eşitliği getiriyoruz.

İSTEYEN CANLI YAYINA BAĞLANABİLECEK

2011 yılında TRT ile işbirliği içinde hazırladığımız ortak kanal açma projesi hayata geçecek. Öğrencilerimizin anlamakta güçlük çektikleri çeşitli dersler, bu kanalda yayımlanacak programlar içinde aktarılacak. 24 saatlik yayının 12 saatini biz kullanacağız. Canlı yayınlar sırasında öğrenciler canlı olarak bağlanabilecek. Danışmanlık hizmetleri vereceğiz."

internethaber

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
tlye

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler