Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.07.2021, 00:55   #881
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

@NaNaNe

Elinizden geleni yapın ablacım. Tabi her tür olasılığa da hazır olun. Eğer olur da bu atakları atlatabilirse kesinlikle stres yapacak şeylerden uzak tutun..

Atlatamazsa... Ölümü bu canlara yakıştıramıyoruz. Ama.. aması işte.
Eski 02.07.2021, 01:56   #882
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
@NaNaNe

Elinizden geleni yapın ablacım. Tabi her tür olasılığa da hazır olun. Eğer olur da bu atakları atlatabilirse kesinlikle stres yapacak şeylerden uzak tutun..

Atlatamazsa... Ölümü bu canlara yakıştıramıyoruz. Ama.. aması işte.
Yükses sese karşı çok aşırı tepkisi var uzun süredir mümkün olduğunca Sakin tutmaya çalışıyorum.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.07.2021, 13:06   #883
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Dışarıyı sadece pencerelerden gören kedim çirkinde son bir haftadır tuhaflık vardı. Halıda uyumuyordu. Mutfak dolabının üstlerinde uyuyordu. Birde çok yalanıyordu.Dün severken farkettim bazı yerlerinde iki üç tane kabuklanma oluşmuş küçük küçük...

Biraz daha araştırayım derken sorun anlaşıldı. Baktım ufak şerit halinde iki üç tane böcek tüyünde... Kedi piresiymiş bu.

Nerden nasıl bulaştı anlamadım. Bahçeden geldi büyük ihtimal bizim yavrulardan olabilir gerçi onlarda pire tehlikesi yok ama..

Ama tabi kabahat bende parazit aşısını yaptırmadıydım. En son 2020 ocakta yaptırmıştım galiba. Al başına belayı.

Allahtan insana geçmeyen pire bu.(Nerden anladın dersen son bir haftadır olan bir olay bana geçse heralde ısırırdı hiç öyle ısırma kaşınma yok bende) Ama tabi kedi için tehlikeli olabilir vs. İşin komiği parazit aşılarını yaptırsam da olmaz. Önce pirelerden kurtulması gerekiyor. Yani parazit aşısı yaş.. Olmadan önce yapılması gerekiyormuş..

Öyle çokda yok bir kaç tanesini elimle öldürdüm taş çatlasa 2-3 tane gördüm. larvalanma falan yok henüz.

Tabi boş durmadık. Evi tamamen deterjanlı suyla sildim yerleri falan üstüne süpürge+ spreyli sirke ile halılara ve kuytu yerlere püskürtme işlemi+ kediyi de spreyli sirke ve tarama işlemi(Manyak iki üç yerimide fena ısırdı..Yalanıyor tabi umarım sirke toksik değildir gerçi araştırdım toksik falan değil diyorlar)

Evin tamamen sirke kokması da cabası. Daha çok mayonez gibi kokuyor.

Sonuç bir kaç günde belli olur öncelikle doğal çözümlerden gidecem ondan sonra son çare kimyasal damla. Onuda enseye damlatmak gerekiyor. Aman be kızım ya aman ya...
Eski 07.07.2021, 15:04   #884
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Dışarıyı sadece pencerelerden gören kedim çirkinde son bir haftadır tuhaflık vardı. Halıda uyumuyordu. Mutfak dolabının üstlerinde uyuyordu. Birde çok yalanıyordu.Dün severken farkettim bazı yerlerinde iki üç tane kabuklanma oluşmuş küçük küçük...

Biraz daha araştırayım derken sorun anlaşıldı. Baktım ufak şerit halinde iki üç tane böcek tüyünde... Kedi piresiymiş bu.

Nerden nasıl bulaştı anlamadım. Bahçeden geldi büyük ihtimal bizim yavrulardan olabilir gerçi onlarda pire tehlikesi yok ama..

Ama tabi kabahat bende parazit aşısını yaptırmadıydım. En son 2020 ocakta yaptırmıştım galiba. Al başına belayı.

Allahtan insana geçmeyen pire bu.(Nerden anladın dersen son bir haftadır olan bir olay bana geçse heralde ısırırdı hiç öyle ısırma kaşınma yok bende) Ama tabi kedi için tehlikeli olabilir vs. İşin komiği parazit aşılarını yaptırsam da olmaz. Önce pirelerden kurtulması gerekiyor. Yani parazit aşısı yaş.. Olmadan önce yapılması gerekiyormuş..

Öyle çokda yok bir kaç tanesini elimle öldürdüm taş çatlasa 2-3 tane gördüm. larvalanma falan yok henüz.

Tabi boş durmadık. Evi tamamen deterjanlı suyla sildim yerleri falan üstüne süpürge+ spreyli sirke ile halılara ve kuytu yerlere püskürtme işlemi+ kediyi de spreyli sirke ve tarama işlemi(Manyak iki üç yerimide fena ısırdı..Yalanıyor tabi umarım sirke toksik değildir gerçi araştırdım toksik falan değil diyorlar)

Evin tamamen sirke kokması da cabası. Daha çok mayonez gibi kokuyor.

Sonuç bir kaç günde belli olur öncelikle doğal çözümlerden gidecem ondan sonra son çare kimyasal damla. Onuda enseye damlatmak gerekiyor. Aman be kızım ya aman ya...
Geçmiş olsun.İnsana geçer aman dikkat eskiden çok olurdu kedilerde fenada ısırır kabartır çabuk yayılır.Önlemini almışsın.

Pire deyince aklıma gelen bir anımı anlatıyım hiç unutmam.
Bir senesinde yazın evimizi kitledik 2 ay şehir dışında kaldık eve geldiğimizde bavulları içeri atana kadar pire içinde kaldık.Pıtır pıtır zıplıyorlardı yerlerden.
Eve giremedik hemen hani filitle yapılan böcek ilacı vardı eskiden kuvvetli onun ile evi ilaçladık o gece bir komşuda kaldık ertesi sabah eve gittiğimde ömrümde hiç o kadar bir arada görmediğim pireyi bir arada gördüm kürek kürek pire temizledim.
Evde kedi yoktu o aralar bahçeli evimiz vardı kapı altından girmiş.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.2021, 15:18   #885
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Yavru,yetişkin kediler ve köpeklerde pirelere çözüm.

Tomurcuk kekik 1 çay bardağında 1 tatlı kaşığı dolusu demleyin.
Soğuduktan sonar sipreyli bir aparatın içersine koyarak vucuduna püskürtün.
Yalamasından korkmayın,tam tersi iç parazite de etkilidir doğal ve sağlıklı.

İnstagram da bir kadın doğal çareler uyguluyormuş.

Şu benim kızın fip için araştırırken buldum herkes çok memnun yorumlarında öyle gözüküyor kimyasal değil istersen deneyebilirsin.@Heliosaga

Vucudunda mantar falan varsa da bu terkip iyi imiş herkes kadına dua edip duruyordu.

Kullanmadan önce kullandıktan sonra resimleride var.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.2021, 15:19   #886
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Ben zaten bu @Heliosaga 'dan oldum olası pirelenirdim.

Zavallı kedi de anladı ve sonunda o da pirelendi demek.

Uzak dur kediden uzak dur...

Edit; @NaNaNe en etkili çözüm benim söylediğim. Kediden uzak dursun yeter.

3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.2021, 15:27   #887
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Her zaman toz haline getirilmiş odun kömürü bulundurun. Kömür zaten eczanelerde bu şekilde satılıyor, bir çantada saklayın, her zaman elinizde kömürü ve iğnesiz bir orta şırıngayı bulundurun. Köpek veya kedi zehirlendiğini gördüğünde hemen odun kömürü ile suyu karıştırın ve şırınga ile ağzından hayvana verin. Yani biz zaten bir köpek yavrusu kurtardık, onlar bir doktorun tavsiyesi, kömür zehrin toksinlerini emdiği için zehirli bir insan için de aynı şey.

Bu da kedilerin sorunlarını paylaşan platformadan hiç duymamıştım.
Doğrumu acaba, altına çok kişi doğru hastahanede verdiler falan yazmış ama bilemedim.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.2021, 21:39   #888
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Ben zaten bu @Heliosaga 'dan oldum olası pirelenirdim.

Zavallı kedi de anladı ve sonunda o da pirelendi demek.

Uzak dur kediden uzak dur...

Edit; @NaNaNe en etkili çözüm benim söylediğim. Kediden uzak dursun yeter.

Zaten şanssızlıklar peşimi bırakmıyor abi ya. Bunlar ne ki

@NaNaNe

Valla halen iki üç tane var üzerinde pire. Sirkeyede dayanıklı mübarekler gerçi pire olduğundan da şüpheliyim pire zıplar falan bunlar tüy altında hızlı hareket ediyorlar ilginç böcekler yav.

Bana hala geçmedi bu ara.. Kedi piresi insan üzerinde barınamıyormuş.. Sirkeli suya devam. Damla son çözüm görüyorum çünkü kimyasal.. zaten vete danıştım damla kullansan bile gitmeyebiliyorlar dedi. Pireleri azalt ondan sonra parazit damlasını düşünürüz dedi.
Eski 07.07.2021, 22:28   #889
Antares
Tam Üye

Alıntı:

@NaNaNe

Valla halen iki üç tane var üzerinde pire. Sirkeyede dayanıklı mübarekler gerçi pire olduğundan da şüpheliyim pire zıplar falan bunlar tüy altında hızlı hareket ediyorlar ilginç böcekler yav.

Bana hala geçmedi bu ara.. Kedi piresi insan üzerinde barınamıyormuş.. Sirkeli suya devam. Damla son çözüm görüyorum çünkü kimyasal.. zaten vete danıştım damla kullansan bile gitmeyebiliyorlar dedi. Pireleri azalt ondan sonra parazit damlasını düşünürüz dedi.

Merhaba pireler için sirke işe yaramıyorsa farklı organik bir yöntemim var

sigara içiyorsan içerisindeki tütünü içmiyorsan herhangi bir tütüncüden alacağın bir tutam tütünü su içerisinde, suyun rengi kahverengi/turuncu olana kadar bekletirsen mükemmel bir organik ilaç elde etmiş olursun...

tütün elbette zararlı yakılıp içildiği zaman ancak yakılmadığı zaman özellikle bu tür böceklere karşı mükemmel etkili sağlığa zararsız bir bitkidir.

tütün suyunu kediye uygularsan 10 dakika geçtikten sonrada yıkayıp durularsan pirelerden eser kalmadığını görebilirsin.

nikotin emilimi deriden minimal düzeyde olacağı için ve emilse bile nikotin zararsız bir bileşik olduğu için (tütünü zararlı kılan yakıldığında ortaya çıkan zifir ve katrandır) güvenle kullanabilirsin.

tek yan etkisi 1-2 dakikalık kaşıntı olabilir.

ben şahsen en hassas bitkileri yaprak bitkilerinden kurtarmak için kullandığımda çok çok hassas bitkiler zarar görmeden parazitlerden kurtuldular.
küçük bir araştırma yaptığımda ise insan ve hayvanlar üzerinde kullanılabilir olduğunu gördüm. Tek şart sonrasında durulamak.

sirke de her ne kadar faydalı ve organik olsada sonuçta asittir ve uzun vadede cilt sorunları yaratabilir.
Eski 08.07.2021, 00:03   #890
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:

@NaNaNe

Kedinin üstünde hızlı yürür ama temizlicem derken senin üstüne geçerse zıplar.
Piredir o
Çocukken iki tırnak arasında bit gibi kırardık.
Nasılda iğrenmiyormuşuz çocukluk işte.
Kolanya döküp tarardık geçici bayılıyorlar kolanya ile.
Sonrada kediyi yıkardık.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)