Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 30.06.2021, 02:33   #871
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Canım heliosaganın dediği şey bana da mantıklı geliyor. Kediler titizdir. Altı bağlı durunca, kendilerini temizlemediklerinde strese girerler, ondandır diye düşünüyorum bende..

Ah ne yapsak ki. bilmiyorum.

İnan kendi sakin düzgün duruyor ben bağlıyorum.

Çişinin geldiğini hissetmiyor ortalığa yapınca daha rahatsız oluyor.Sık sık değiştiriyorum altını.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.2021, 02:44   #872
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Sese karşı çok tepki veriyor korkuyor bu ara bana çok düşkün oldu hiç yanımdan ayrılmıyor yanımda yatıyor.

Daha çok yapabilsemde iyi olsa,
Vitaminlerini aksatmadan devam ediyorum maşallah yemeğinide yiyor yemese elimle yediriyorum.

Bu tür hastalıkta stres en büyük düşman ablacım çünkü stresli olduğu zaman bağışıklık sistemi düşebiliyor. Bunu da vetten öğrenmiştim. Mesela kediler bilirsiniz süpürgeden acayip nefret eder ve korkarlar biz bunu şaka sanıp bazen böyle şeyler yapabiliriz oysa bu tür şeyler oldukça streslenmelerine ve kolay hasta olmalarına yol açıyor. O yüzden kedinizin uyuduğu yerde çok gürültü olmasın.

Temizlik yapacağınız zaman da kedinizi bir odaya kapatın stres olmasın^^

Bir odaya gazete tarzı birşeyler serin ve o odada belli saatlerde bırakın tuvaletini yapacaktır. Bu saatler belli saatler olsun ama bir rutine bindirin yapabiliyorsanız.

Yeme içmede ve tuvaletinde sıkıntı olmadığı sürece sorun yok. Ne zaman bu sıkıntılar olursa mutlak vetten fikir alın ablacım.
Eski 30.06.2021, 17:48   #873
Rosebud
Müdavim

Hakikaten nanane Heliosaga'nın da dediği gibi bir süre gözetim altında uygun bir yerde altını açsan nasıl olur ben de merak ettim, sıkılıyor olabilir Fıstık stres yapıyordur.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.07.2021, 18:06   #874
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:

Kulaksız'ın yavrularını dün bahçeli evi olan komşumuza vermiştik. Dün böyle boynu bükük komşunun evindeydiler. En öndeki gri yavruyu komşumuzun arkadaşı sahiplenmiş.

Anneleri bugün hep onları aradı. Kasaptan kemik alıp yavrularını çağırır onlarla paylaşırdı, bugün yine kemik almış yavrularını aramış sürekli miyavlamış kemiği de yememiş. Acı acı miyavlayıp yavrularını aradı. Ben de mecburen diğer 2 yavruyu komşumuzdan geri aldım. Yavruları olmadan yemekten içmekten kesildi kulaksız. Tekrar gelen 2 yavruyu görünce çok sevindi öptü kokladı onları..Sahiplendirdiğimiz yavruyu ise arıyormuş. Hayvan bile olsa annelik içgüdüsü işte.
Sol tarafta arkadaki yavruya da alıcı çıktı.

Dişi kediler bir bir gidiyor.

Siyah beyaz erkek kedimiz kaldı onu da alan olursa annemiz bunalıma girecek. Büyüyünce kabullenmez anne kedimiz, sokağa atmak zorunda kalmadan, şimdiden hepsine yuva bulmakta fayda var. Kulaksızı da belediyeye kısırlaştıracağız, o zaman belki bu kadar yavrularına düşkün olmaz..

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.07.2021, 23:25   #875
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Hakikaten nanane Heliosaga'nın da dediği gibi bir süre gözetim altında uygun bir yerde altını açsan nasıl olur ben de merak ettim, sıkılıyor olabilir Fıstık stres yapıyordur.
Güneşi çok seviyor arada aşağı bahçeye indiriyorum ortası temiz fayans orada altını açıyorum hem hava alsın hem biraz daha fazla güneş alsın diye.

Eski 01.07.2021, 23:31   #876
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Fıstık bugün çok kötü sürekli kramp giriyor kasılıyor inim inim inliyo.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 01.07.2021, 23:36   #877
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Fıstık bugün çok kötü sürekli kramp giriyor kasılıyor inim inim inliyo.
Canım yaa..
Çok sıcak havalar zaten. Kedilerin pestili çıkmış, hasta olunca da acı çekiyorlar.
Bol bol su ver fıstığa ablacım. Biraz serinlesin.
Eski 01.07.2021, 23:50   #878
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Canım yaa..
Çok sıcak havalar zaten. Kedilerin pestili çıkmış, hasta olunca da acı çekiyorlar.
Bol bol su ver fıstığa ablacım. Biraz serinlesin.

Veriyorum canım Sürekli tazeliyorum bayat su sevmiyor.
Birde her kırap girdiğinde kendine gelir gelmez doğru yemeye gidiyor korkunca koşa koşa yemek yiyor.
Ölüm korkusu sarınca kendini yemeğe veriyor.Bu nasıl bir mücadele.
Çok canı yanıyor dünden beri ağlıya ağlıya bir hal oldum.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.07.2021, 00:14   #879
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Veriyorum canım Sürekli tazeliyorum bayat su sevmiyor.
Birde her kırap girdiğinde kendine gelir gelmez doğru yemeye gidiyor korkunca koşa koşa yemek yiyor.
Ölüm korkusu sarınca kendini yemeğe veriyor.Bu nasıl bir mücadele.
Çok canı yanıyor dünden beri ağlıya ağlıya bir hal oldum.
Kramp girdiğinde çığlık atıyorum feci bir ağrı yapıyor, hayvancağız iyi dayanıyor.
Derdini de anlatamıyorlar ya, hayvanlara kıyamıyorum.

Veterinere danıştın mı peki canım?
Acısını hafifletecek kas gevşeltici ilaç verir belki.

Eski 02.07.2021, 00:49   #880
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Kramp girdiğinde çığlık atıyorum feci bir ağrı yapıyor, hayvancağız iyi dayanıyor.
Derdini de anlatamıyorlar ya, hayvanlara kıyamıyorum.

Veterinere danıştın mı peki canım?
Acısını hafifletecek kas gevşeltici ilaç verir belki.

Çok yaşamaz dedi ağrı kesici iğne yaptı eve bir şey vermedi

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler