Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Hayvanlar Alemi

Hayvanlar Alemi Gel kuçu kuçu...

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.07.2021, 22:20   #891
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Epeydir buradaki olanlardan uzak kaldım. @NaNaNe ciğim o çok şirin, canlı canlı bakışlı kızına nasıl üzülüyorum bilemezsin.

Şimdi nasıl?

@Heliosaga senin tatlı Çirkin'nin pirelenmesine de üzüldüm. Umarım temizlenmiştir.

Eski 18.07.2021, 00:44   #892
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: İsteyen, Evinde Beslediği Hayvanının Fotoğrafını Ekler mi Acaba?...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Epeydir buradaki olanlardan uzak kaldım. @NaNaNe ciğim o çok şirin, canlı canlı bakışlı kızına nasıl üzülüyorum bilemezsin.

Şimdi nasıl?

@Heliosaga senin tatlı Çirkin'nin pirelenmesine de üzüldüm. Umarım temizlenmiştir.

@Canan'cım o kadar mücadeleci ki anlatamam.
Kramp giriyordu geçer geçmez düşe kalka koşa koşa yemek yemeye gidiyordu iyileşiyim diye.

İlk günlerde baya ayakları tutuldu inledi.

Veteriner yapacak bir şey yok bu ölür dedi.
Çok pahalı bir tedavi varmış ama o da kesin çözüm değil dedi.

Neyse bende başladım araştırmaya aralarda çeşitli vitaminler antibiyotik kullandım.Bazıları bebeklere verilen bazısı hayvanlara verilenlerden.

Tutulan ayağı biraz iyileşti ama sarhoş gibi yürüyor sendeleyerek.
En son propolis kulandım damlasını suyla seyrelterek.
Araştırırken bir bayan bu fip hastalarına tedavi uyguluyormuş onu buldum.

Heliosaga ya anlattım içinden geçeni söyle köşesinde.
Bu günde o tedaviye başladık bakalım inşallah düzelir.
Fıstığın videolarına bakarak dozunu ayarladığını biraz yüksek pp li hazırlattığını söyledi altın suyu ve gümüş suyu labaratuarda hazırlanıyor patantini almışlar.
Bakalım bugün ilk gün nasıl olacak.
Bariz dikkat çeken bol bol uyuyor.

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.07.2021, 00:52   #893
Canan
Çiçekci kız

Yavrum...
Nasıl bir hastalıkmış bu yahu... O da bizim şirinimizi mi bulmuş
Mücadeleci, iyileşmek için çabaladığını yazdın ya, bir hayvan sever olarak, inan çok duygulandım, gözlerim doldu.
Allahım bir şifa versin artık şuna ya

Eski 18.07.2021, 00:54   #894
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

İnşallah canım sağolasın.
Şu anki hali böyle altına kaçırıyor hissetmiyor 3,5 aydır altını bağlıyorum.

youtube.com/watch?v=acFJYmcKygY

2 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.07.2021, 13:22   #895
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Sirke işe yaramadı baştan diyeyim.

İnternetten bitkisel bir damla sipariş ettim beş gün boyunca uyguladım. Şu anlık üzerinde pire gözükmüyor. kurtulduk galiba.

Son zamanlarda miyavlama stilide çok değişti. Yani resmen benimle konuşuyor gibi miyavlıyor şunu kaydetmiştim.

https://vocaroo.com/1btqlrwozeqf

Hep bu şekilde kesik kesik miyavlamalar ne demeye çalışıyor acaba^^
Eski 18.07.2021, 21:17   #896
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Sirke işe yaramadı baştan diyeyim.

İnternetten bitkisel bir damla sipariş ettim beş gün boyunca uyguladım. Şu anlık üzerinde pire gözükmüyor. kurtulduk galiba.

Son zamanlarda miyavlama stilide çok değişti. Yani resmen benimle konuşuyor gibi miyavlıyor şunu kaydetmiştim.

https://vocaroo.com/1btqlrwozeqf

Hep bu şekilde kesik kesik miyavlamalar ne demeye çalışıyor acaba^^

Yakında dile gelirse şaşırma
Bir şey istiyor sanki.
Bizim kız veriyimmi kızım deyince veeer diyor.

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 21.08.2021, 00:04   #897
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Bizim altın suyu ve gümüş suyu bitti.10 gün oldu Allah razı olsun kadın çok ilgili devamlı soruyor nasıl iyimi diye yollarda olduğumuz için devam edemedik ama dün tekrar bir ilaç hazırlattı bu sefer Altın ve platin suyu özel bir şeylerle zenginleştirilmiş tekrar tedaviye devam.
Baya ilerleme var ama çiş ve yürümesi tam düzelmedi.
Önceye nazaran genel durumu çok iyi.
Veterinere kalsa 5 ay önce ölmüştü.

Aşağıya son halini bırakayım sizde farkı görün.

Tatil alanında kuş kovaladık koşturduk yabancı bir ses duyduğunda doğru evi gibi benimsediği çadıra koştu.

youtube.com/watch?v=ug84msOAyTw

NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 26.08.2021, 16:45   #898
Rosebud
Müdavim

Tesadüf sonucu pencereden bakarken birisinin bir kediye su verdiğini gördüm, bir süre sonra kız elindeki suyu kedinin üzerine döktü, kedide bir gariplik vardı zaten gelen geçen de ona bakıyordu, ben hiç böyle bir şey görmedim, belli ki kedi hasta ama nasıl bir hastalık anlayamadım çok yavaş yürüyor ve aniden duruyor ama öyle bir durma ki sanki videoyu durdurmuş gibi tek bir hareket yok, kuyruğu bile hareket etmiyor ve bu 1 dakika kadar sürüyor sonra tekrar yavaş yavaş yürüyor bazen daire çiziyor tekrar donuyor, gerçekten içi doldurulmuş hayvanlar kadar hareketsiz...
Hayır açlıktan fenalık geçiriyor desem, bir hastalığı var desem, felç geçirdi desem, ne dersem diyeyim sonuçta yere düşmesı yatması lazım, ayakta donuyor, bir ölü kadar hareketsiz yarım dakika 1 dakika kadar hareketsiz kaldıktan sonra tekrar yürüyor, gerçekten çözemedim.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.08.2021, 17:15   #899
Canan
Çiçekci kız

Anlattıklarına ben de şaşırdım Rosebud. Zavallının belli ki bir hastalığı var ama ne?
NaNaNe'nin kedisinin hastalığının ilerlemişi mi acaba...
Eski 26.08.2021, 17:23   #900
Rosebud
Müdavim

Şimdi tekrar baktım da Ayakta donuyor ve 3-4 dakika kadar o şekilde kalıyor, ve o süre içinde yavaş yavaş çöküp gövdesi yere değiyor ama kesinlikle yan yatmıyor yolun da tam ortasında mübarek, arabalar yolunu değiştiriyor ezmemek için, sanırım sinirsel fonksiyonlarında bir bozukluk var acaba yememesi gereken bir şey yiyip zehirlendi mi ama öyle bile olsa yan yatar uzanır hasta bir kedi, çok küçük değil ama yavru da üstelik.
Çok üzüldüm haline ağlamamak için zor tutuyorum kendimi, birşey yiyecek hali de yok kız su verdi içmedi.
Bir ara telefonuma aktardığımda fotoğraflarını da gönderirim.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, beslediği, cevap, deneme, ekler, evinde, hayvanının, isteyen, köpüş, mavi, resmini, İsteyen

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler