Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar

İnsan Sağlığı ve Hastalıklar İnsan sağlığını etkileyen faktörler ve tedavileri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.05.2019, 22:23   #21
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İçinden Geçeni Söyle

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Test yapmadıysa nerden bildin D vitaminin 7 olduğunu anlayamadım.
E-nabiz baya iyi bu konuda herşey ortaya çıkıyor dimi.
Geçmiş ile karşılaştırması da işe yarıyor.İlaç işe yaramışmı onu görmek açısından.

Evet sen o doktoru deyiştir.

Doktor tahlil sonucunu bana vermedi ama D vitamininin 7'lerde olduğunu kendisi söyledi, e nabızdan baktım 2017'de Bursa'da bir özel hastanede yaptırdığım testler görünüyor ama bu doktorun yaptığı test yok görünmüyor, sadece teşhis görünüyor Anemi ve D vitamini eksikliği olarak, tahlil sonuçları yok, ben senesine bakmadığım için 2017'deki testleri bu doktor yaptı sandım D vitamini görünmediğinden gittim özel bir hastanede Muayene oldum o da D vitamini testi istedi yaptırdım, bu doktor hem midem için de ilaç verecek çok fazla gaz var dedi ileri derecedeki gaz çarpıntı ve nefes darlığı yaparmış asıl sebebi çıktı ortaya D vitamini sonucu yarın çıkacak sanıyorum o da ayrı bir hikaye ya neyse oraya girmeyeyim şimdi ama ben D vitaminini almaya başladım zaten, 7' lerdeyse kimseye sormaya gerek yok annemin 14 ona veriyor benimki 7 bana güneşe çık diyor, ya sabır!

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2019, 22:25   #22
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben de küçükken bir sürü ters durumlar yaşadım. Ama Ankara Hacattepe Hastanesi' nde harika bir doktor vardı. Şimdi adını unuttum (Kemal Özkaragöz?) ama anneme ''çocuk büyüdükçe allerjik reaksiyonları kesinlikle azalacaktır'' demişti.
Bana yumurtayı, çileği ve bir sürü şeyi yasaklamıştı. 20 yaşımdan sonra çilek, yumurta ve bir sürü yasaklı besini yavaş yavaş yemeye başladım. Bu 60' ıma geliyorum hala sorun yok.

Çocuk yaşlarda gösterilen allerjik reaksiyonlar zamanla kayboluyor. Kesinlikle torunun da yaşı ilerledikçe bu reaksiyonlardan kurulacaktır.

Bendeki ferritin yüksekliği tamamen aldığım gıdalarla ilgili.

3 ay önce ferritin 723 olmuştu.

Şimdi 525' e indirdim. Yani 3 ayda ferritini sadece gıda ile ve hareketlilikle 200 civarında düşürdüm.

1 sene içinde de yine diyet ve hareketlilikle sınır olan 150' nin altına düşürmeyi planlıyoprum.

Yani bendeki ferritin yüksekliği etoburluğum, biraz içki, çok fazla C vitamini almak gibi nedenlerden kaynaklı.

Yanlız çocuklar geliştikçe ve bağışıklık sitemleri güçlendikçe senin torununun yaşadığı sorunlardan kurtulurlar.

Çocuğa bol bol C vitamini ve kırmızı et verin. Bir kaç seneye kalmaz tamamen düzelir.
Yok bizimki geçici bir hastalık değil.
Doktor bununla yaşamasını öğreniceksiniz dedi.
Ömür boyu devamlı kullanması gereken hapı var.
Troid leri çalışmıyor,sentetik hormon ilacı da deniyor.
Hapı içtiği sürece iyi sıkıntı yok.
Sürekli takip altında.
Akdeniz ateşinde gerileme var artık ataklarını yaşamıyoruz geçti çok şükür.Çok aralıklarla belki atak geçirebilirmiş ama birkaç senedir yok.

4 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2019, 22:38   #23
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Doktor tahlil sonucunu bana vermedi ama D vitamininin 7'lerde olduğunu kendisi söyledi, e nabızdan baktım 2017'de Bursa'da bir özel hastanede yaptırdığım testler görünüyor ama bu doktorun yaptığı test yok görünmüyor, sadece teşhis görünüyor Anemi ve D vitamini eksikliği olarak, tahlil sonuçları yok, ben senesine bakmadığım için 2017'deki testleri bu doktor yaptı sandım D vitamini görünmediğinden gittim özel bir hastanede Muayene oldum o da D vitamini testi istedi yaptırdım, bu doktor hem midem için de ilaç verecek çok fazla gaz var dedi ileri derecedeki gaz çarpıntı ve nefes darlığı yaparmış asıl sebebi çıktı ortaya D vitamini sonucu yarın çıkacak sanıyorum o da ayrı bir hikaye ya neyse oraya girmeyeyim şimdi ama ben D vitaminini almaya başladım zaten, 7' lerdeyse kimseye sormaya gerek yok annemin 14 ona veriyor benimki 7 bana güneşe çık diyor, ya sabır!
Belki sonuçlar görünmemiştir.Çok nadirde olsa oluyor.
Sonuçlarını eczanedende alabilirsin.yada google den hasta kabul numarasıyla labaratuar sonuçları yazıp görebiliyorsun biliyorsun dimi.

Ama Neyseki tekrar yaptırmışsın yarın anlaşılır.
Bol bol kan yapıcı şeyler ye pekmez mesela en iyi kanı o yapıyor.Çok yakın arılıkla 2 sefer kan verince birde kansız kalma.

3 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.05.2019, 22:45   #24
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Belki sonuçlar görünmemiştir.Çok nadirde olsa oluyor.
Sonuçlarını eczanedende alabilirsin.yada google den hasta kabul numarasıyla labaratuar sonuçları yazıp görebiliyorsun biliyorsun dimi.

Ama Neyseki tekrar yaptırmışsın yarın anlaşılır.
Bol bol kan yapıcı şeyler ye pekmez mesela en iyi kanı o yapıyor.Çok yakın arılıkla 2 sefer kan verince birde kansız kalma.

En az 3 ay alacaksın kan ilacını demişti, yiyorum zaten sakatat sevmesem de ciğer yedim geçen gün onu da annemin yaptığı salata olmasa hiç yiyemem doyduğumda da hemen bırakıyorum, yoksa öğürmeye başlıyorum hemen hiç hoş olmuyor.
Google'dan bakıldığını bilmiyordum ama nasıl bakacağım anlamadım yalnız, bakamazsam yarın bizim eczacı kızdan isterim.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 16.05.2019, 22:54   #25
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Hani hastaneye gidince barkot veriyorlar ya onun üstünde hasta kabul no diye birşey var onu aşağıdaki ling e yazıyorsun orda çıkıyor.Atmadıysan bir dene olmassa eczacıya sorarsın.@Rosebud

Yok ling çıkmıyor şöyle anlatıyım o zaman
Laboratuvar Sonuçları yazınca Laboratuvar Sonuç ekranı diye çıkıyor orada Tc ve barkot no yazıyorsun çıkıyor.

Eski 16.05.2019, 23:52   #26
Rosebud
Müdavim

Öyle bir bar kod yok bende @NaNaNe, tahlil için verilen barkodu tahlili yapacak hemşireye verdim, doktor için olanı da doktora...
Geri almadım onları, reçeteye baktım şimdi öyle bir kod vardır diye ama takip no adında bir numara var o da reçetenin numarası...
Neyse eczacı kıza sorarım o da olmazsa doktor nasıl olsa 3 ay sonra gel dedi o zaman alırım.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 17.05.2019, 00:14   #27
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Öyle bir bar kod yok bende @NaNaNe, tahlil için verilen barkodu tahlili yapacak hemşireye verdim, doktor için olanı da doktora...
Geri almadım onları, reçeteye baktım şimdi öyle bir kod vardır diye ama takip no adında bir numara var o da reçetenin numarası...
Neyse eczacı kıza sorarım o da olmazsa doktor nasıl olsa 3 ay sonra gel dedi o zaman alırım.

Burda barkod birkaç tane veriyorlar mutlaka elimizde bir tane kalıyor.Kan tahlili için veriyorsun ama sonucunu şu gün gel al diye yine geriye veriyor.
Farklı hastanelerde farklı olabilir.
Dediğin gibi neyse sonra öğrenirsin.
En önemlisi ilaçları düzenli kullanıp gıdana dikkat etmek bu rahatsızlıklar geçici Allah beterinden korusun.Geçmiş olsun.

Eski 20.05.2019, 00:45   #28
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Tahlil sonuçlarını aldinmi @Rosebud
Nasıl çıkti.

Eski 20.05.2019, 01:00   #29
Rosebud
Müdavim

Sorma @NaNaNe, bir daha doktora falan gitmem herhalde, devlet hastanesi tahlil sonucunu vermedi, son gittiğim özel hastane de ayın 25'inde çıkacak sonuç diyor...
Düşünebiliyor musun bir D vitamini tahlili 11 gün sürüyor, neden dedim avrupaya falan mı gönderiyorsunuz?
İstanbul'a gönderiyorlarmış yuhhh artık acayip sinirliyim, bir uğursuzluk var ama nedir anlayamadım.
Çıkıp devlet hastanesindekini alayım bari tabii o da tahlil yaptı mı yapmadı mı belli değil, insanları ne kadar paylamak istemesem o kadar tepeme çıkıyorlar, sonunda sen kötü oluyorsun.

TEARS AND SOUVENIRS

Eski 20.05.2019, 12:35   #30
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
Sorma @NaNaNe, bir daha doktora falan gitmem herhalde, devlet hastanesi tahlil sonucunu vermedi, son gittiğim özel hastane de ayın 25'inde çıkacak sonuç diyor...
Düşünebiliyor musun bir D vitamini tahlili 11 gün sürüyor, neden dedim avrupaya falan mı gönderiyorsunuz?
İstanbul'a gönderiyorlarmış yuhhh artık acayip sinirliyim, bir uğursuzluk var ama nedir anlayamadım.
Çıkıp devlet hastanesindekini alayım bari tabii o da tahlil yaptı mı yapmadı mı belli değil, insanları ne kadar paylamak istemesem o kadar tepeme çıkıyorlar, sonunda sen kötü oluyorsun.
Kaç tüp kan verdin belki tam tahlil yapmıştır o geç çıkıyor.
Sanki köyde yaşıyorsun ilginç.
Bizim burdada sağlık ocakları öyle yapıyor.Buyuk hastanelere yolluyormuş.Bir sefer verdim kanımı kaybettiler.birdaha hastanede vermek zorunda kaldım.ayni hafta içinde 2 sefer dörder tüp kan vermiştim.uzuun süre sonuç beklemekte cabası bende çok sinir olmuştum.Mecbur kalmasam hiç gitmek istemem.3 ayda bir troit ölçüyor hap düzenlemesi için.
Eczaneye sordun mu.burda hastane vermiyor ama yaninindeki eczane çıktısını veriyor.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cevap, çözüm, önerileri, sağlık, sorunlarımız, srunlarımız, İlgili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler