Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İşletim Sistemleri > Windows İşletim Sistemi

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.10.2012, 17:58   #11
mutu0034
Ziyaretçi
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bilgisayar Teknik Destek

arkadaşlar benim hikayyem basit bi fan arızaısyla başladı psu fanım bozuktu ve pc yi bilgisayaracıya götürüp yeni bir fan taktırdım eve gelip bilgisarayı açınca pc yandı bildiğiniz ortalık duman oldu pc yi 3 kağıtçı bilgisayarcı kabloları yanlış bağlamış olaki kısadevreden dolayı esc marka anakartım yandı 2 3 ay pc yi kullanmadım ve 10 günce başka bir teknik servise götürdüm pc yi ve asrock g41c-gs diye bi anakart aldım 125 tl ye ve pc yi ilk açtığımda normaldi ama 2. açışımda mouse ışığı kendiliğinden gitmre başladı anakartın 2. gününde pc açılmamaya başladı ve tekrar teknik servise götürdüm ve anakartın fabrika dan arızalı geldiğini söylediler ve aynı anakartın yenisini taktılar ve gene aynı şekilde ilk açışım sorunsuz oldu bilgisayarı ve 2. 3. açışlarımda fare ve klavye yi algılamamaya başladı bazende keyboard interface diye bi hata werio sizce sorun anakarrttın ps2 girişindemi yoksa klavyedemi ? (usb fare denedim algılamadı ps2 girişli yeni fare denedim oda çalışmadı ) . tekrar teknik servise götürcem pc yi şu asrock yerine tavsiye edebileceğiniz marka varmı ?
2 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 21:00   #12
drcengy
« ForumGerçek Sever »

Bilgisayarınızın soket ve özelliklerine bağlı olarak ASUS anakart tavsiyesinde bulunabilirim.
3 Üyemiz drcengy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 21:24   #13
Insanlikarayan
Müdavim

Msi´yle simdiye kadar cok iyi bir secim yaptigimi zannediyorum.

Simdi ama yeniden bir soru sormam lazim.

Daha evvelden bilgisayariniz kisa devre yaptigi icin, transformatörün saglam kaldigindan eminmisiniz, orada bir bozukluk olabilecegini zannediyorum.

Eski kasaya yeni anakart takmadan, ilk önce trafonun saglam oldugundan emin olmaniz lazim.

Ikinci nokta, eger yeni trafoyla yeni anakart alma düsünceniz varsa, markalarini, isimlerini, islemci isimlerini, trafonun Watt´ini daha evvel bildirirseniz, mümkünse bilgisayarin icine taktiginiz bütün parcalarin isimlerini, sizin icin bir göz atabiliriz.

Bir dahaki sefer icin, eger bilgisayari yeniden birine birakirsaniz, oradan almadan, calistigini sizlere göstersin.

Bu sekil simdi kediyi cuval icinde almaya benzemis.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 21:40   #14
Arslankral
Ziyaretçi

seviyorum bu huyunu Insanlikarayan yazmak adinada olsa ornek bir vasfin var.
5 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 22:07   #15
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Arslankral Mesajı göster
seviyorum bu huyunu Insanlikarayan yazmak adinada olsa ornek bir vasfin var.

Su tarafi tam anlamamis olsam bile, hayirli bir söz oldugunu zannetmek kaliyor, anca bana.

Tek korktugum dava, su konuya dayanmis olmasi.: http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=87645

Eger orada, bozuk trafoya, yeni anakart takmissa, yeniden anakart yakma ihtimali büyük olur.

Maalesef o konuyu acik birakmisti, eger bir problemi sonuna kadar cözmesze, en pahali anakartta bosuna almis olur.

Bu durumda, vericegi parayi, disarda bir dilenciye verirse, hic olmazsa bir dua kazanmis olur.

Buda öbür tarafa yatirim diye nitelendirelim.

Türkiyede
yasamasa bile!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 22:29   #16
Arslankral
Ziyaretçi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Su tarafi tam anlamamis olsam bile, hayirli bir söz oldugunu zannetmek kaliyor, anca bana.

Tek korktugum dava, su konuya dayanmis olmasi.: http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=87645

Eger orada, bozuk trafoya, yeni anakart takmissa, yeniden anakart yakma ihtimali büyük olur.

Maalesef o konuyu acik birakmisti, eger bir problemi sonuna kadar cözmesze, en pahali anakartta bosuna almis olur.

Bu durumda, vericegi parayi, disarda bir dilenciye verirse, hic olmazsa bir dua kazanmis olur.

Buda öbür tarafa yatirim diye nitelendirelim.

Guzel, seni takdir ettim, verdigin bilgiler cok yerinde, informatique ve information.
5 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 22:33   #17
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Arslankral Mesajı göster
Guzel, seni takdir ettim, verdigin bilgiler cok yerinde, informatique ve information.

Ils parlent le français ou l'allemand?.
Sprechen sie Französisch oder Deutsch?.

Türkiyede
yasamasa bile!.
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.10.2012, 22:54   #18
Arslankral
Ziyaretçi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Ils parlent le français ou l'allemand?.
Sprechen sie Französisch oder Deutsch?.
Klavyem siritiyor farkindayim.
Gerek varmi desifre etmeye cep telefonu quverty.
4 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.2012, 18:04   #19
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi mutu0034 Mesajı göster
arkadaşlar benim hikayyem basit bi fan arızaısyla başladı psu fanım bozuktu ve pc yi bilgisayaracıya götürüp yeni bir fan taktırdım eve gelip bilgisarayı açınca pc yandı bildiğiniz ortalık duman oldu pc yi 3 kağıtçı bilgisayarcı kabloları yanlış bağlamış olaki kısadevreden dolayı esc marka anakartım yandı 2 3 ay pc yi kullanmadım ve 10 günce başka bir teknik servise götürdüm pc yi ve asrock g41c-gs diye bi anakart aldım 125 tl ye ve pc yi ilk açtığımda normaldi ama 2. açışımda mouse ışığı kendiliğinden gitmre başladı anakartın 2. gününde pc açılmamaya başladı ve tekrar teknik servise götürdüm ve anakartın fabrika dan arızalı geldiğini söylediler ve aynı anakartın yenisini taktılar ve gene aynı şekilde ilk açışım sorunsuz oldu bilgisayarı ve 2. 3. açışlarımda fare ve klavye yi algılamamaya başladı bazende keyboard interface diye bi hata werio sizce sorun anakarrttın ps2 girişindemi yoksa klavyedemi ? (usb fare denedim algılamadı ps2 girişli yeni fare denedim oda çalışmadı ) . tekrar teknik servise götürcem pc yi şu asrock yerine tavsiye edebileceğiniz marka varmı ?

Elektriksel bir durum söz konusu USB girişlerinizde sorun varsa.. öncelikle klavye ve mouse'i başka bilgisayarda deneyin çalışmıyorsa elektriksel arızaya dayanarak iki cihazında usb girişleri yanmış olabilir diyorum..diğer bir ihtimal de insanlıkarayan'in dediği gibi powersup statik elektriklenmeye sebeb olup anakartın usb girişlerinide yakmış olabilir.. bu durumda satıcı bunu farkederse ürün garantidışı kalır dolayısıyla yeni aldığınız anakart çöpe gitmiş olur ki bu çok kötü bir şanstır.. tek bu konuda değil özellikle bir parça değişiminde özellikle power'in rolu çok önemli bu yüzden masaüstü cihazlarda birinci önceliğiniz power olsun ki aldığınız cihaz yeni nesil donanımlarıda rahatlıkla çalıştırabilsin..

İkinci ihtimali düşünerek öncelikle power cihazınızı değiştirin Highpower yada Thermaltek işinizi görür(500w) sonrasında anakartınız kurtarılamıyorsa Gigabyte yada Asus'tan bakın..

iyi şanslar..
Eski 13.12.2012, 02:10   #20
vincenzo35
Ziyaretçi

arkadaşlar benim şöle bir sorunum var. ben casper m762su kullanıorum. kamera aktif etme fonksiyonu fn+f10. f10 tuşum bozuldu ve tamiri olmuyor. kamerayı başka yolla aktif edebilir miyim yada başka bir şekilde f10 u kullanabilir miyim başka tuşla. aktif etmem mümkün mü lütfen yardım edin bilgisi olan birisi varsa
4 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilgisayar, destek, teknik

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)