Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.03.2013, 02:24   #21
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sınırlarımızı aşmalımıyız?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Ayrimcilik ve kamplasmak burada baslamazmi?.

Sadece misal olarak yasadigim ortami vereyim, belki böyle daha iyi anlasilir.

Buralara gelen Türkler, hem dagdan hem bagdan olmakla beraber, yeniden yan yana yasiyorlar.

Burada cizgiler daha bir baska cizilmis, Hiristiyan bir ortamda yasadigimiz icin, bir birimize daha bir yakinlik görebiliyoruz.
Kısaca yanıt vereyim.

Arada bir tatile gidip de döndüğümde sudan çıkmış balık gibi oluyorum. Halim vaktim pek kötü olmasa bile, o şaşalı yaşamdan, normal yaşama dönünce bir müddet bocalıyorum..

* * *

Ayrımcılık olmaz.. İzmir'de romanların oturduğu Tenekeli mahalle ve Kuruçay mahallesi var. Buralarda diğer insanların oturması çok çok güç..

Ya da başka bir örnek vereyim. İzmir'de Mavişehir olarak bilinen bir yeni yerleşim yeri var. Oradaki apartmanlarda da sıradan gariban bir işçi oturamaz. Her gün mutsuz olur.. Sağına bakacak, 500 bin TL lık otomobil, soluna bakacak 1,500 TL lik ayakkabı giyen işadamı.

Şu an sadece maddi yönden ele aldım..

Kültür, örf ve adetlere de değinirsem, sabahı bulurum burada..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.03.2013, 02:48   #22
GüN£$
#Patlamayan Mısır Tanesi#

Standart Cevap: Sınırlarımızı Aşmalı mıyız?

Tenekeli ve Kuruçay'da oturmak mı..? Ben o mahallelerden tek başıma hayatta geçmem bile...

Aslında herkes 'özgür olmak istiyor' ve kalın çizgilerle sınırları belirliyor
Eski 18.03.2013, 06:24   #23
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Apple Mesajı göster

Ya da şöyle düşünelim. Mesela metroda giderken bir kız mini etek giymiş, hele bir de bacağını bacağının üzerine atmışsa herkes tüm dikkat kesilir.. Ülkemizde bazı insanlar hala bu düşüncedeyken biz düşüncelerimizdeki diğer sınırlardan bahsedebilir miyiz? Bu tartışılır..

Not : Tüm sınırları aşabiliriz, yeter ki haddimizi aşmayalım..

Sınırları aşmalımıyız? Derken bundan ne anladığınıza bağlı, Bir anlayışa göre sınırlar aşılmak için var sözünden hareketle, sınır aşmaya kalkarsanız savunduğumuz özgürlükleri berhava etmiş oluruz. Birinin özgürlüğünün başlayıp bittiği yerde, bir başkasının özgürlüğünün başladığını bilirsek özgürlüğün tadına varmış oluruz. Öbür türlü davranılır ise daima özgürlüğe tecavüz ve hak ihlali olur.

Mini etek ve bacak, hem de bacak bacak üstüne! Hemde Metro'da! Bu söylediğiniz cinsel açlığını gidermiş, görgü kurallarını kendine yazılı kanunmuş gibi algılamış toplumlarda sorun olmaz, gezdiğimiz, gördüğümüz toplumlarda da olmadığını gördük.

Türkiye gibi, mütedeyyinliği aşan, muhafazakar anlayışın biraz ötesinde, kadınların sarılıp sarmalanıp paket halinde olmasından yana olan, feodal ve ilkel erkek egemen toplum bireylerinin bolluğunun olduğu bir Metro varsa ve bacak, hem de bacak bacak üstüne, hem de mini etek ile, bu bir davet kabul edilir tecavüz için gerekçe sayılır ve bu gün Yargıç olanlar tarafından tecavüzkar olanlara ceza verilmez.

Tefriki, ayrımı, ve yorumu anlatımlarımdan hareketle siz yapacaksınız.
Eski 18.03.2013, 07:24   #24
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Türkiye gibi, mütedeyyinliği aşan, muhafazakar anlayışın biraz ötesinde, kadınların sarılıp sarmalanıp paket halinde olmasından yana olan, feodal ve ilkel erkek egemen toplum bireylerinin bolluğunun olduğu bir Metro varsa ve bacak, hem de bacak bacak üstüne, hem de mini etek ile, bu bir davet kabul edilir tecavüz için gerekçe sayılır ve bu gün Yargıç olanlar tarafından tecavüzkar olanlara ceza verilmez.

Tefriki, ayrımı, ve yorumu anlatımlarımdan hareketle siz yapacaksınız.
Maalesef Türkiye öyle bir zaman icinde yasiyor´ki, bazi Köpekler, Kediler, ve baska hayvanlar bile, Bazi Mahallelerden gecerken kuyruklarini asagiya indirirler.

Yeniden ama interesan bir görüs acisi.

Madem Örf ve adetten bahsediyoruz, bulundugum yerden, ciplak ete aliskin oldugum icin, bu yanlis hareketlere gitmem azaliyor.

Halbuki iyi paketlenmis, hediyelerin, Zevkle paketlerini yirtip, isteklerime ulasmayi daha seksi buluyorum.

Böylecene bunuda bir davet olarak görüyorum diyebilirim.

Hem teknigin bu kadar ilerlemis zamanlarinda, halen böyle ilkel düsüncelerin ortalarda dolasilmasi, insani zorlayabiliyorlar.

Bir taraftan, bunu tesvik diyorlar, öbür taraftanda Cep telefonlarina yükledigi programlarla scan yapip, Bayanlari ciplak görmek icin hevesleniyorlar.

Anliyamadim simdi bu alani?.

Böyle Zihniyet yüzünden halbuki simdileri, Hava alanlarina, Büyük Scannerler geliyor.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.05.2021, 14:54   #25
Ben kimim
Yasaklı Üye

Sınırları aşmak için Edirneden Avrupaya giden Ülke sınırlarını aşman lazım.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aşmalı, aşmalımıyız, bazı, etek, mini, mıyız, sınırlarımızı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)