Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Motorlu Araçlar Dünyası > Multimedya Merkezi > Araç Tanıtımları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 03.05.2015, 23:19   #1
Kartal
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Audi A5 İncelemesi+ Video

Hayatımızdaki pek çok cihaz akıllandı ve artık kullanıcıların başta otomobiller olmak üzere pek çok araçta beklentileri değişti.

Akıllı telefonlar, akıllı saatler derken otomobillerdeki medya sistemleri de epey gelişti. Biz de teknoloji sitesi olarak, sitemizde otomobil incelemelerine de yer vermeye karar verdik.

Bu incelemelerimizde hem otomobil sever olarak, incelediğimiz otomobillerle ilgili görüşlerimizi dile getireceğiz, hem de otomobillerin medya sistemleri başta olmak üzere pek çok teknolojilerine değineceğiz.
2007 - 2008 yılından bu yana hayatımızda olan Audi A5, pek çok farklı motor kombinasyonuyla beraber uzun yıllardır satışta.

İncelediğimiz 2014 model Audi A5'te, Audi'nin yeni nesil 2.0 TDI motoru kullanılıyor. Bu motor 190 begir güç üretiyor. 177 BG'lik önceki motora göre hem daha güçlü hem de daha ekonomik olan motor, yaklaşık 1600 kilo ağırlığındaki bu aracı S-Tronic şanzımanla 7.4 saniyede 0'dan 100'e taşıyabiliyor. Ayrıca diğer opsiyonlarda yer alan Multironic şanzımanlı sürümünün 0'dan 100' hızlanması ise 7.8 saniye.

Navigasyon paketi haricinde mevcut tüm opsiyonlara sahip olan incelediğimiz Audi A5, bakalım bizlere neler sunuyor?
Fiyatına göre artıları ve eksileri neler? Günümüzdeki akıllı telefonlar başta olmak üzere yeni nesil teknolojik cihazlarla uyumu nasıl? Her yönden keyfli bir incelemeyle karşınızdayız.

İyi seyirler.

Audi A5

Audi A5 2.0 TDI Quattro artıları
Yeni nesil 190 bg gücündeki dizel motor oldukça istekli ve tutumlu. 220 km/s hızlara çok rahat bir şekilde çıkabiliyor. Araç çok sıkıştırıldığında bile 9 10 litre seviyesini yakıtta pek geçmiyor.

Başarılı ve fark ettirici dış tasarım İç işçilik ve malzeme kalitesi oldukça başarılı. Başarılı yalıtım ve süspansiyon sönümlemesi Quattro ile üstün yol tutuşu

Audi A5 2.0 TDI Quattro eksileri

Araçta kullanılan medya sistemi, günümüz teknolojisinin gerisinde kalıyor. Bluetooth ile telefon bağlama ve müzik dinlemek için ek aparat almanız gerekiyor.

Aracın konsolunda özellikle ses sistemi ve klima için çok tuş bulunuyor. Bunlar karışık ve kolay kullanımlı değil. Bu sınıfta bir arabada el freni civarında bir joystick bekleniyor.

Kaynak SDN

Audi Türkiye sitesi ve modelleri
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.05.2015, 00:52   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: Audi A5 İncelemesi+ Video

Süper bir araba.

A5 Coupe 2.0 TDI 177 hp multitronic modelinin fiyatı: Yaklaşık 200 Bin TL civarı.

Mazda 6 daha ucuzmuş. Mazda 6, 137,800 TL den başlıyor.

Mazda6 ve MZD Connect

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Kartal.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.05.2015, 01:02   #3
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

BMW4 seri çıktı A5 ın forsu kalmadı artık

Eski 04.05.2015, 18:14   #4
Kartal
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Süper bir araba.

A5 Coupe 2.0 TDI 177 hp multitronic modelinin fiyatı: Yaklaşık 200 Bin TL civarı.

Mazda 6 daha ucuzmuş. Mazda 6, 137,800 TL den başlıyor.

Mazda6 ve MZD Connect

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler Kartal.

Sende zaten Mazda fanatikliği var,
her aracı onunla kıyaslıyorsun ama 125 bin nere, 200 bin nere.!
Sadece audi, BMV gibi isimlerinden başka extraları yok artısı var, haklısın tabii.

Ayrıca Audi A5 piyasayı çok iyi atakip etmedim ama zannedersem 2012 piyasa çıkışlı, teknolejide o seneye göredir.
Martin'in dediği BMV daha yeni teknoloji ile dobatılmıştır.
Ha şunu söyleyeyim, Real nasıl Mazda'cı ise bende, 1970 lerden gelen bir sevgi ile Volvo'cuyum.
Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.05.2015, 01:03   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal Mesajı göster
Sende zaten Mazda fanatikliği var,
her aracı onunla kıyaslıyorsun ama 125 bin nere, 200 bin nere.!
Sadece audi, BMV gibi isimlerinden başka extraları yok artısı var, haklısın tabii.

Ayrıca Audi A5 piyasayı çok iyi atakip etmedim ama zannedersem 2012 piyasa çıkışlı, teknolejide o seneye göredir.
Martin'in dediği BMV daha yeni teknoloji ile dobatılmıştır.
Ha şunu söyleyeyim, Real nasıl Mazda'cı ise bende, 1970 lerden gelen bir sevgi ile Volvo'cuyum.

Yok yahu, ben oldum olası BMW hastasıyımdır, ama bir türlü BMW sahibi olamadım. Alıyordum, son anda vazgeçtiydim.

Mazda dünyanın en iyi otomobili değil şüphesiz. Ama özellikle fiyat ve diğer etmenler ile kıyaslandığında sınıfının en iyi otomobili. Bunu sadece ben söylemiyorum, bu işlerden iyi anlayanların da ortak görüşü..

Videoyu izleyince Passat cc bile geride kalıyor..
http://www.forumgercek.com/arac-tani...-2013-a-2.html

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
audi, incelemesi, video, İncelemesi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler