Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > Sağlığımız İçin Püf Noktaları

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.07.2013, 13:14   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart İşte Kolanın Bize Yaptıkları

Geliştirdiği ”Karatay Diyeti” ile tanınan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, “Bir kutu kola içtiğimiz zaman ilk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, kana geçer. Bu, vücudumuzun günlük ihtiyacının 100 katı kadar şeker anlamına gelmektedir” dedi.

Karatay, Elazığ’da düzenlenen “Diyet ve Kalp Hastalıkları” konulu konferansta, şişmanlığın halk sağlığını tehdit ettiğini belirterek, hastalıkların temelinde hareketsizlik, kilo alımı ve yanlış beslenmenin olduğunu söyledi.

Obezitenin, vücudun yağlanması anlamına geldiğini ifade eden Karatay, “Yağlar vücutta hastalıklara neden olan 20 çeşit hormon üretir. Bunlar, beyinde damar yolu tıkanması, gözlerde katarakt, kalp krizi, felç gibi birçok hastalığa neden olur” diye konuştu.

Prof. Dr. Karatay, patates kızartması, kola, pilav, makarna, enerji içecekleri, taze sıkılmış ve hazır meyve suları ile tatlıların da aşırı insülin salgılanmasına yol açtığını dile getirerek, şöyle devam etti:
“Bir kutu kola içtiğimiz zaman ilk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, kana geçer. Bu, vücudumuzun günlük ihtiyacının 100 katı kadar şeker anlamına gelmektedir. 20. dakikada kan şekeri aniden yükselir, buna karşılık olarak da insülin hormonu yükselir. 40. dakikadan sonra kafeinin tümü kana geçer ve da bu kan basıncını yükseltir. 45. dakikadan sonra beyinde dopamin yapımı artar. Dopamin, mutluluk hormonudur ve yoğun enerjiyle devam eder. Bu beyinde eroine benzer bir etkidir. 60-90 dakika sonra ani halsizlik hissi başlar. Acıkma hissi, huzursuzluk, ellerde titreme ve ardından kola ve tatlılara saldırılır.

Çünkü o yüklü enerji hissine artık bağımlılık başlamıştır. Beyinde meydana gelen dopamin mutluluğuna bağlılık başlamıştır. Bu bir kısır döngüye dönmüştür. Kişiler buna hapsolmuştur. Sonrasında karaciğer yağlanması başlar, arkasından göbek yağlanması, bel çevresi genişliği ve memelerin büyümesi artar.”

Kaynak

7 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.07.2013, 13:57   #2
ZeZe
Alea İacta Est
Standart Cevap: İşte Kolanın Bize Yaptıkları

Her gün en az bir kocaman bardak kola içmeye başladım. Önceden böyle alışkanlıklarım yoktu. Sabah çikolatalı ekmek ve kola gibi bağımlılıklarım başladı. Sonumu hiç iyi görmüyorum.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
6 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.07.2013, 13:59   #3
Cansuyu
« Gün Batımı »

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Her gün en az bir kocaman bardak kola içmeye başladım. Önceden böyle alışkanlıklarım yoktu. Sabah çikolatalı ekmek ve kola gibi bağımlılıklarım başladı. Sonumu hiç iyi görmüyorum.

Bende sonunu iyi görmüyorum gidicisin

5 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.07.2013, 17:58   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Çünkü o yüklü enerji hissine artık bağımlılık başlamıştır. Beyinde meydana gelen dopamin mutluluğuna bağlılık başlamıştır. Bu bir kısır döngüye dönmüştür. Kişiler buna hapsolmuştur. Sonrasında karaciğer yağlanması başlar, arkasından göbek yağlanması, bel çevresi genişliği ve memelerin büyümesi artar.”

Bunu daha evvel bilseydim, "Eski Yavukluma" Estetik Ameliyat ismarlayacagima, Kolalari Kamyonlarla getirtirdim.

Saka bitti.

Bu nevi anlatilanlara artik kulak vermiyorum.
En basiti, ictigim kola miktarina bakilirsa, simdiye kadar Midemde bir Kocaman delik olmasi gerekiyor!.
Onun haricinde coktan erimis olmam lazim, dur ya ne erimesi?, simdi su asitler erimemi yapiyor?, yoksa kilo almayimi?.

Vallahi Kilomdan bayagi memnunum, ne fazlasi var, nede azi.

Tabiki burada hangi dimensiondan bahsettigimi bilemediginiz icin, 178´e karsi, 93 Kilo.
Bununda fazla olabilecegini hic düsünmeyip, Saglam Kemik sahibi olmakla, az bile olabileceginin kanisindayim.

He Kola safiyatim, günde, hava sicakligina göre, 2-3 Litreyle baslayan, kola harciyati!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beyinde, bize, işte, kola, kolanın, yaptıkları, Şeker

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler