Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Maksat Muhabbet Olsun > Astroloji | Mitoloji

Astroloji | Mitoloji Burçlar, fallar ve rüya tabirleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2009, 01:03   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Exclamation Rüyalar Neyi İfade Ediyor?

Rüyalar Neyi İfade Ediyor?

Her gün gördüğünüz ama çoğunu hatırlayamadığınız rüyalarınız acaba ne ifade ediyor? Rüyalarınızı etkileyen nedenler nelerdir? Günlük işleriniz rüyalarınızı etkiliyor mu? İşte rüyalarınızla ilgili merak ettiğiniz tüm sorular…

12 Temel Rüya Vardır…

Rüya uzamanı ve Rüya Araştırma Birliği Eski Başkanı Dr. Patricia Garfield’in açıklamasına göre evrensel anlamda 12 tane temel rüya vardır. Bunların en yaygın olanları; başkası tarafından kovalanmak, toplum içinde çıplak olmak, boğulmak, düşmek, tehdit edilmek şeklinde değişiyor…

• Kişiliğiniz ve Rüyalarınız…
Muhafazakar aile yapısından gelen kimseler sık sık başka kötü kişiler tarafından kovalandıklarını veya yüksek bir binadan düştüklerini görürler. Yani genel olarak kendilerini umutsuzluğa itecek temalara eğilimlidirler. Zaman zaman içinde cinselliğin olduğu rüyalar da görebiliyorlar. California’daki Santa Clara Üniversitesi’nin araştırmaları kişilik yapısıyla rüyaların çok yakın bağları olduğunu ortaya koyuyor.

• Ne Okuduğunuza Dikkat Edin!
Fantastik romanlardan hoşlanan kimseler rüya görmeye daha fazla eğilimlidir. ABD’deki Swansea Üniversitesi, korku kitapları okuyan çocukların korkutucu rüyalar görme olasılığının normalden üç kat daha fazla olduğunu belirtiyor. Üniversitede yapılan araştırmada ayrıca romantik kitaplar okuyan kişilerin de daha duygusal rüyalar görmeye eğilimli olduklarını ortaya koyuyor.

• Yaşam şekli de rüyaları etkiliyor…
Almanya’daki Mannheim Üniversitesi’nin raporuna göre her 12 kişiden biri rüyasında uçtuğunu görüyor. Bu da günlük hayat içinde uçağa daha fazla binen insanlarda daha sık görülüyor. Yani günlük hayatta yaşantınızın bir parçası olan nesnelerin rüyanızda yer alması yaygın bir durum.

• Kaygılarınız rüyalarınız üzerinde etkili
Rüya konuları aynı zamanda kaygı duyduğumuz konuların çeşitliliğine göre de değişebiliyor. 1500 tane rüya metni ve fotoğrafı barındıran bir kütüphane niteliğindeki ABD’deki Dünya Rüya Bankası’nın kayıtlarında çok fazla haber programı izleyenlerin kaygı verici rüyalar gördükleri ortaya konuluyor. Mesela ilginçtir ki son zamanlarda küresel ısınma ve iklim değişikliği üzerine korkutucu rüyalar görenlerin sayısı oldukça fazla. Boston’daki Tufts Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada ortaya çıkan sonuca göre 11 Eylül saldırısı sonrasında rüya yazarlarının çoğunun daha önceki rüyalardan farklı ve kötü içerikli rüyalar gördüklerini belirtiyor.

• Rakamlarla Rüyalarımız...
Rüyaların uzunluğu 5-30 dakika arasında değişiyor. Bir gecede en fazla her 90 dakikada farklı rüya görülebilir. Rüyaların yüzde 25’i bilinen ortamlarda geçiyor. Rüyalardaki sosyal ilişkilerin yüzde 50’si agresif bir şekilde gerçekleşiyor. Bu agresiflik genellikle rüyayı görenin aleyhine işliyor. Rüyaların yüzde 95 ve 99 oranındaki kısmı unutuluyor. Rüyaların yüzde 33’ü felaket çağrıştırıyor.
Eski 11.09.2009, 00:06   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Cevap: Rüyalar neyi ifade ediyor?

Kafamı birşeye çok takmışsam, muhakkak o gece o konuyu rüyamda görürüm.

Teşekkürler ReaL, ellerine sağlık
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.2009, 23:40   #3
**EMEL**
Müdavim

Resimler uykumu getirdi iyimi ne tatlı uyuyorlar
Oysaki;
Hayatın seni erittiğini çay bitince anlarsın..

8 Üyemiz **EMEL**'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.04.2010, 19:04   #4
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Yine rüyalarımda ölüm görmeye başladım. Daha geçen gece rüyamda komşunun ölüm haberini alıyordum. Tam kabuslar, kötü rüyalar bitti derken yine başladı. Başladı mı da çabuk bitmiyor.
Eski 03.02.2013, 02:34   #5
Limon
Süper Üye

Rüyada Sayılar Ne Anlama Gelir?

Rüyada sayılar bazen direk olarak karşımıza çıkmazlar. Bunu ifade ederken, bir şeyin miktar ya da bir olayın tekrar etme sayısı biçiminde karşımıza çıktığını söylemek gerek. Genellikle yüksek basamaklı sayıları (1- 9) gibi basit olarak algılamak isteyebilirsiniz. Mesela 1965’ i ele alalım bu yıl olarak 1965’i gösteriyor olabilir, ya da basamakları toplayıp tek bir rakam elde edebiliriz. 1+9+6+5=21, 2+1=3, ama kendi başına bir anlama sahip olan rakamlarda vardır. Ayrıca not etmekte fayda vardır ki, rüya yorumcularının yaptığı rüya tabirlerine göre tek sayılar daha agresif, çift sayılarsa daha huzurlu sayılar olarak söylenir. Her sayının yalın haliyle ya da bileşkesiyle bir anlam taşır. Hepsini paylaşamasak da bizim seçtiklerimiz ve çok sık görülenlerin ilgi çeken anlamlarını dile getirmek isteriz. Bazı sayıların rüya yorumlarına göre ilgi çeken tanımlarını şöyle sıralanabilir…

Sıfır
Rüya yorumuna göre sıfır edebiyeti, süper bir bilinci, sonsuzluğu, ayrıca tanrı anlamına da gelebilir.
Bir
Rüyada bir görmenin yorumu orijinallik, özgürlük, liderliği, başlangıçları ve zaferi temsil eder. Ayrıca ruhsal gücün simgesidir.
Üç
Rüyada üç görmenin yorumu yaşamı, yaşama gücünü, içsel gücü ve kendini keşfetmeyi simgeler. Ve üçlü şeyleri simgeler. şimdi, geçmiş, gelecek gibi.
Dört
Rüya yorumlarına göre dört durgunluğu, fiziksel limiti,zor işleri ve dünyevi şeyleri temsil eder.
Altı
Rüya tabirlerinde 6 Altı ortaklığı, dengeyi, huzuru, mükemmelliği, evliliği, aileyi ve aşkı temsil eder.
Sekiz
Rüya tabirlerine göre sekiz Sekiz otorite gücünü, başarıyı, karmayı (iyilik yapan iyilik bulur …). Rüyanızda sekizi gördüğünüzde içgüdülerinize ve sezilerinize güvenin.
Dokuz
Rüya tabirlerine göre dokuz tamamlanışı ve üretici bir yol izlediğiniz anlamına gelir. Yeniden doğum, ilham ve reform.
On
Rüya yorumlarına göre on, bitişler, büyük güç ve kazançlar anlamına gelir. Ayrıca yasayı ve tanrının “ON EMRİNİ” simgeler.
Onbir
Rüya yorumlarına göre on bir sezgileri, bir alanda ustalaşmayı, dinselliği, aydınlanmayı ve başarma kapasitesini gösterir. 11, iki paralel çizgi olarak temsil edilir ve partnerliği simgeler.
Onüç
Rüya yorumlarına göre on üç paradoksal bir sayı olarak görülür, bitişi ve başlangıcı, geçiş ve değişimleri temsil eder. Sembolik bir engel olarak gözükür ve üstünden gelmelisiniz. Amacınıza ulaşmak için çok çalışmalı ve çaba harcamalısınız.
Onbeş
Rüya yorumcularına göre rüyada Bozulmak ve zor durumları simgeler.
Yirmibir
Rüya yorumcularına göre rüyada Yirmi bir görmek dönüş noktanızı ve yetişkinliğe geçişi gösterir.
Yirmiiki
Rüya tabirlerinde yirmi iki ruhsal gücü ve bilgiyi gösterir. Ayrıca hedefinizin, iyi amaçlandığını ve pratik olduğunu gösterir
Otuzüç
Rüya tabirlerinde Otuz üç sizin yüksek potansiyelinizi ve dinsel bilincinizdeki ustalığınızı gösterir.
Otuzdokuz
Rüya tabirlerinde otuz dokuz sayısı anlamayı, düşünceli yaklaşımı, meditasyonu ve ruhsal üstünlüğü gösterir.
Kırk
Rüya tabirlerinde Kırk zamanın sizin tarafınızda olduğunu gösterir. Bu arınma, hazırlanma ve büyüme safhasıdır.
Kırkdört
Rüya tabirlerinde Kırk dört kutsal birleşmeyi ve ilahi evlilik manasına gelir.
Elli
Rüya tabirlerinde Elli kutsal olan her şey yerine geçer.
Altmış
Rüya tabirlerinde atmış Bu sayı zamanı gösterir. Bu zamanın akıp gittiği ya da bir şeyin uzun ömürlü olduğunu anlamına gelir
911
Rüya tabirlerine göre 911 gördüğünüzde yardım istemekten çekinmeyin. Rüyalarınızdan da önemli bir ders çıkarabilirsiniz.
Eski 03.02.2013, 02:42   #6
Karagöz
Uzman Üye

Rüyaları ne ciddiye alırım ne de gördüklerimi hatırlarım
Eski 03.02.2013, 02:56   #7
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Alıntı:
911
Rüya tabirlerine göre 911 gördüğünüzde yardım istemekten çekinmeyin. Rüyalarınızdan da önemli bir ders çıkarabilirsiniz.

Bu rüye tabirleri bize göre değil sanırım, neden 112 varken rüyamda Amerikan acil nosu 911'i göreyim ve yardım istemek durumunda olayım?
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2013, 03:04   #8
ReaL
Deniz Sevengillerden

Rüya yorumlarına bitiyorum ben ya..

Hiç alakası yok aslında... Kafada düşünülen her ne ise uykuda görülür..

Bugün ne göreceğim kesin belli..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.2013, 13:57   #9
Limon
Süper Üye

8 aa rüyamda gördüm 8 numaralı top :s ay hayrolsun
Eski 03.02.2013, 15:07   #10
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Geçenlerde rüyamda, rüyasında kafasına ışıklı şapka takmış biriyle madene indim. Kazmaları ben almıştım, ışıklı şapkayı beni rüyasında ağırlayan kişi.

Hayırlara vesile olsun efendim...

5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ediyor, ifade, neyi, rüyalar, İfade

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)