Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.02.2019, 14:29   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Korku Filmiyle İlgili İlginç Araştırma

Korku Filmleriyle İlgili İlginç Araştırma

Ürkütücü filmlerin neden olduğu stres, vücudun rahatlayabilmesi için cips ve çikolata istiyor. Yapılan araştırmaya göre; katılımcıların izledikleri korku filmlerinden sonra daha yüksek stres, sinir ve yorgunluk yaşadığını ortaya koydu. Ayrıca bu kişilerin romantik komedi izleyicilerine kıyasla iki kat daha fazla yiyecek tükettiğini açıkladılar.

New York'taki Lübnan Amerikan Üniversitesi tarafından yürütülen çalışma, 20-30 yaşları arasında korku ve romantik komedi izlemek üzere görevlendirilen 84 katılımcıdan oluştu.

Daily Mail'de yer alan habere göre; korku ya da gerilim filmlerinin insanlardaki stres oranını artırdığına dikkat çeken araştırma, bireylerin teselliyi atıştırmalıklarda bulduğunu duyurdu. Araştırmacılar, bu araştırmanın filmlerin yemek seçimlerimiz ve iştahımız üzerindeki etkilerini inceleyen ilk çalışma olduğunu söyledi.

Film izleyicilerine patlamış mısır, cips, bisküvi, çikolata, tatlı, elma, portakal suyu ve asitli içecekler gibi çeşitli atıştırmalıklar içeren bir tepsi verildi. Katılımcılara istediklerini yiyebilecekleri söylendi. Film boyunca rahat olmaları için yalnız bırakıldılar ve gözlemlenmediler.

Korku filmi izleyen grup daha fazla yemek yerken, romantik komedi izleyen grubun daha az yiyecek yedi. Araştırmanın yazarı Lama Mattar, sonuçların şiddet içeren filmlerin izleyici üzerinde şiddetli ve yoğun bir etki yarattığını, film izlemenin pasif bir etkinlik olduğunu söyledi.

Kaynak
Eski 23.02.2019, 15:47   #2
HomoLudens
Perinde Ac Cadaver
Standart Cevap: Korku Filmiyle İlgili İlginç Araştırma

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Ürkütücü filmlerin neden olduğu stres, vücudun rahatlayabilmesi için cips ve çikolata istiyor.
Elm Sokağında Kabus filmini izliyordum. Kısa bir ara verdim. Mutfağa gidip bir parça çikolata aldım ve "acaba forumda neler var ?" diyerek bir göz attığımda karşıma bu çıktı
and carved it to my image!
My claim to the throne is just!

4 Üyemiz HomoLudens'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2019, 18:27   #3
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KülRenkliYele Mesajı göster
Elm Sokağında Kabus filmini izliyordum. Kısa bir ara verdim. Mutfağa gidip bir parça çikolata aldım ve "acaba forumda neler var ?" diyerek bir göz attığımda karşıma bu çıktı

Korku filmini geceleri izle daha iyi korkarsın

Eski 23.02.2019, 18:42   #4
Rosebud
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KülRenkliYele Mesajı göster

ForumGerçek, üyelerini böyle de izler işte zararlı şeyler yemesin diye.
Ben hiç izleyemem zaten korku filmlerini, izlediğim zaman mutlaka bağırarak uyanıyorum geceleri.
Hele o Cem Yılmaz'ın tarif ettiği gibi beyaz, robadan eteği olan, kutu bebek gibi kız çocukları kullanmıyorlar mı tüylerim diken diken oluyor...
Merdivenden bir top yuvarlanır, merdivenin başında beyaz elbiseli robot gibi küçük bir kız...

Iyyyy! bağırırım bu gece.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2019, 18:59   #5
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
ForumGerçek, üyelerini böyle de izler işte zararlı şeyler yemesin diye.
Ben hiç izleyemem zaten korku filmlerini, izlediğim zaman mutlaka bağırarak uyanıyorum geceleri.
Hele o Cem Yılmaz'ın tarif ettiği gibi beyaz, robadan eteği olan, kutu bebek gibi kız çocukları kullanmıyorlar mı tüylerim diken diken oluyor...
Merdivenden bir top yuvarlanır, merdivenin başında beyaz elbiseli robot gibi küçük bir kız...

Iyyyy! bağırırım bu gece.

@Aristo okumasın yazdıklarını. Sana neler der artık bilemem

Eski 23.02.2019, 19:47   #6
HomoLudens
Perinde Ac Cadaver

@Canan ; işin açıkçası korku filmleri benim için sadece adında korku olan filmler. Gece veya gündüz fark etmeksizin izlediğim bir filmden korkmam. Çünkü korku filmleri birbirinin birer karbon kopyasından başka bir şey değil. Hatta Wes Craven'ın Scream filmini izlediyseniz korku filmlerinin anatomisini az çok bilirsiniz. Resmen otopsi yapılmış. Kısacası korku filmleri beni sadece eğlendiren yapımlar oluyor. Bu yüzden sevdiğim bir tür

@Rosebud ; Aslında bahsettiğin yapımlar çekik gözlü abilerimizin filmleri. The Ring, One Missed Call, The Grudge gibi Amerikan filmlerinin aslını oluşturan yapımlar. O filmlerde beni korkutan bir yan var aslında ama konu film değil. Bu abilerimizin bu filmleri yapan zihinleri beni korkutuyor. Nasıl bir kafa yapısından böyle bir film çıkar pek düşünmek istemiyorum
and carved it to my image!
My claim to the throne is just!

3 Üyemiz HomoLudens'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2019, 21:01   #7
Rosebud
Müdavim

Neyse anlatma @Aristo korkarım valla, foruma bir nanemolla yeter zaten.
Korku filmi deyince de yengem gelir hep aklıma, onu anmadan olmaz şimdi...
Bir gün rüyasında ortalığı sel basmış olarak görüyor, kan ter içerisinde uyanıyor bir su içeyim diye yataktan kalkıyor bir bakıyor ki ayakları suyun içinde...
Evi su basmış.
İşin garibi de yangemin adı Feride, oldu ma sana yerli korku filmi Feride'nin Kâbusu.
Ne makaraya almıştık ama! Ölmüştük gülmekten.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.2019, 21:07   #8
Rosebud
Müdavim

Tam hatırlayamıyorum ama yağmur falan yağıyormuş herhalde, çünkü zemin katta oturdukları için yanlarındaki evin yağmur oluklarından onların evine su girmiş, tabii yine de enteresan, ama tam Freddy'nin kâbusu teması, bu kadar olur, kadın rüyada mıyım değil miyim anlayamamış bir an.

TEARS AND SOUVENIRS

2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
araştırma, filmiyle, korku, İlgili, İlginç

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)