Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Spor Dünyası > Futbol | Diğer Futbol Kulüpleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 22.06.2021, 15:56   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Euro 2020 Hezimeti

Merhaba,

Euro 2020 ye olanca umutlarla başlayan ve yine " gizli favori " gibi söylemlerle start alan milli takım tarihi bir hezimet ile sıfır galibiyet, 3 malubiyet, 1 gol ve -7 averajla yine tarihi bir yokoluşa imza attı.

Nedir bu futbolcusundan teknik direktörüne milli takımın derdi.Üstüne üstlük bir para alıyorlar...Hem de dünya yıldızlarından Mbappé'nin " milli takımda görev alırken para alınmaz, bu bir milli görevdir " cümlelerine bir bakıyoruz, bir de bizimkilere...

Yazıklar olsun demekten başka hiçbirşey diyemiyoruz, söyleyecek cümleler bulamıyoruz.

Oyunu oyun gibi oynarsınız, sahada bir oyun karakteriniz olur, ama yenilir ama yenersiniz, ancak karaktersiz, ruhsuz bir gösteriye niçin çıkarsınız ki?

**Oyuncular konsantre olamadıysa, bu teknik direktöründen başlayan teknik ekibin hatasıdır.

**Oyuncular yeterli kondisyona sahip değilse, bu teknik direktöründen başlayan teknik ekibin hatasıdır.

**Oyuncular arasında, kırgınlıklar, kavgalar, küskünlükler varsa, bu teknik direktöründen başlayan teknik ekibin hatasıdır.

Milli takımın tüm maçlarını izledim çok mübalağa değil inanın 2 pas yapamadılar desem yeridir.O zaman bu kadar düşük seviyede orada ne işiniz var?

Her mekanizmasıyla yozlaşmış bir ülkede milli takımın da yozlaşması kaçınılmazdır.Milli takım da yozlaşmış.85-90 milyonluk ülkede doğru dürüst oynayacak adam mı yok ki bu ruhsuzlar sahaya çıkıyor?

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.06.2021, 16:23   #2
Tura
Müdavim

Standart Cevap: Euro 2020 Hezimeti

Futbol federasyonu, ehil kimselerin elinde değil. Bugün aldıkları kararı ertesi gün bozuyorlar. Siyaset her yere girdiği gibi spora da girdi. Bir bakıyorsunuz siyasi kaygılar ile, kümeden düşmüş ekipleri düşürmüyorlar. Alt kümeden takımları çıkartıyorlar. Bir kaosun içine sürüklüyorlar. Takım kayırmaca adam kayırmaca, adaletsiz yönetimler, alt yapı yetersizliği, eğitime önem vermemek...vs vs
Bizim çocuklar diye şımartılan futbolcular daha sahaya çıkmadan 10 milyon Euro prim alıyorlar.

Haklısının @Bursalı68, teknik ekibe bir de federasyonu katmak icap eder.
Federasyon uçaklar dolusu gazeteciyi misafir olarak götürdü. Yalaka gazeteciler daha gitmeden, takımı gizili finalist ilan ettiler. Paralar har vurup savruluyor. Özerk olduğu için hesap kitap soran yok.
Eski 22.06.2021, 16:48   #3
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Standart Cevap: Euro 2020 Hezimeti

Özellikle TRT 'nin verdiği maçlarda maç başlar başlamaz veya daha başlamadan kadrolar verildiğinde sesi kapatırım. Çünkü maçı anlatan spiker ve tabi ki öncesinde tüm yazılı ve görsel medya sürekli ortama gaz pompalar ve asla ama asla olaya bir spor müsabakası gözü ile bakmazlar. Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı sporun ve tabi ki futbolun da güzelliğinin önüne geçer. Bu nedenledir ki her maç için (buna Beşiktaşım da dahildir) kendi değerlendirmemi kendim yapar ve kendi ölçülerimi baz alırım. Sağ çizgiden sıfıra doğru ilerleyen adamı birinin bana söylemesine gerek yok hem de.

Değerlendirmeleriniz çok doğru sevgili @Bursalı68 ve @Tura. Gerçekten her maç veya turnuva öncesi 18-35 yaş arası gençlerin önüne ütopik hedefler koymaktan imtina etmiyor kelli/felli adamlar. Oysa çapları belli, yapabilecekleri ortada, tek tek iyi takımlarda oynayacak yetenekleri olsa bile bir araya gelince yapabilecekleri sınırlı olan insanlar topluluğu bu. Sonuç olarak başarı gelmeyince çıkarıldıkları zirveden hem onlar paraşütsüz çakılıyor ve bu yetmez gibi o zirveye çıkaranlar tarafından düşecekleri yerlerde derin çukurlar açılıp anında gömülüyorlar.

Az buçuk futbol oynamış (iyi de oynardım he) biri olarak bu sonuçlar beni çok üzmedi. Çünkü beklentilerim yüksek değildi -yükseltemediler. Bu turnuvaya Fransa ve Hollanda gibi futbol kültürleri bizden çok yukarıda olan takımlar arasından giden bu çocuklardı. Oraya giderken sergiledikleri futbol zaten istikrarsızdı ve her maçın hikayesi farklıydı. Aslında olması gereken her maç aynı hikayeye bağlı kalabilmek ve bu şekilde istikrarlı sonuçlarla kendimize Dünya futbol arenasında belli bir yer edinebilmektir.

Maalesef bunu yapması gerekenlerde o sahaya çıkan gençler değil onları yöneten asıl işlerinin İDARECİLİK olması gereken insanların görevidir. İdare edemiyorsan, yönetemiyorsan, o kültürü kazandıramıyorsan gelip geçici saman alevi gibi başarılarla yürümez bu gemi ve yürümedi zaten.

Kısacası olması gereken oldu ve bizim çocuklar tatilin tadını çıkarıyor şimdi. Hee! bu arada o paraları bana da verseler bu halimle ben bile "yok almam ayıp olur" demem.

4 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2020, euro, hezimeti

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)