Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 02.04.2021, 01:44   #11
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: AKP’li Nergis’ten Tepki Çeken Kadın Şiddeti Sözleri: Hiç mi Kadınlar

Kadın bildiğiniz ezik...
Ezikliği o kadar içselleştirmiş ki bir de felsefe üretmiş, yani hani ölende mi kabahat yoksa öldürende mi diye bir söz vardır, herhalde bunun gibiler icad etmiş o sözü, farzedelim kadın bir hata yaptı, dövülmesi ya da öldürülmesi mi gerekiyor, peki erkek hata yapınca kim dövecek! Yoksa hiç hata yapmaz mı erkek!

TEARS AND SOUVENIRS

6 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.04.2021, 02:06   #12
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: AKP’li Nergis’ten Tepki Çeken Kadın Şiddeti Sözleri: Hiç mi Kadınlar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Kadın bildiğiniz ezik...
Ezikliği o kadar içselleştirmiş ki bir de felsefe üretmiş, yani hani ölende mi kabahat yoksa öldürende mi diye bir söz vardır, herhalde bunun gibiler icad etmiş o sözü, farzedelim kadın bir hata yaptı, dövülmesi ya da öldürülmesi mi gerekiyor, peki erkek hata yapınca kim dövecek! Yoksa hiç hata yapmaz mı erkek!
Birisi vardı hatırlayamadım şimdi bunlardan birisiydi sanırım.

''İnsanların hata yapma günah işleme özgürlüğünü elinden alacak şekilde bireylerin hayatlarına müdahale etme anlayışı, düşünme biçimi muhaberat devletinden öte bir şeydir.'' diye açıklamıştı 17 temmuz için.

Her hatalarını böyle de örtbas ediyorlar.

Nasıl kadına şiddet artmasın, yolsuzluk nasıl engellensin ki..

Ahlaksız her açıklamalarında bir yaşıma daha giriyorum.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.04.2021, 17:32   #13
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kadının en büyük düşmanı yine kadındır ben bunu hep söylerim. Bu ülkenin gerçeği budur.

Bu sözleri bir erkek söyleseydi sosyal mecrada linç üstüne linç yerdi ama kadın söylediği için linç yemiyor yumuşak geçiştiriliyor.
Eski 02.04.2021, 18:50   #14
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Kadının en büyük düşmanı yine kadındır ben bunu hep söylerim. Bu ülkenin gerçeği budur.

Bu sözleri bir erkek söyleseydi sosyal mecrada linç üstüne linç yerdi ama kadın söylediği için linç yemiyor yumuşak geçiştiriliyor.
Erkekler de birbirinin düşmanı ama erkekler kadınlar tarafından öldürülmediği için düşman olduklarını göremiyoruz. Oysa ki; kız çocuklarına babaları tarafından yapılan bu kadar baskının nedeni bile erkeklere düşmanlıktan ileri geliyor. Kadınların, baba evinden çıktıktan sonraki hayatlarında ise eşlerinden aynı baskıyı görüyorlar. Bu davranışların, kadını sahiplenmek, korumak, kollamak diye ifade edildiği için de farkında olan yok sadece.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.04.2021, 20:12   #15
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Erkekler de birbirinin düşmanı ama erkekler kadınlar tarafından öldürülmediği için düşman olduklarını göremiyoruz. Oysa ki; kız çocuklarına babaları tarafından yapılan bu kadar baskının nedeni bile erkeklere düşmanlıktan ileri geliyor. Kadınların, baba evinden çıktıktan sonraki hayatlarında ise eşlerinden aynı baskıyı görüyorlar. Bu davranışların, kadını sahiplenmek, korumak, kollamak diye ifade edildiği için de farkında olan yok sadece.

Erkeklerin bir olduğu konuda çatlak göremezsin okyanus. Dayanışma dedin mi bir arada olmasını iyi biliriz bu asırlardır böyle. Erkekler dost olabilir mesela ben kadınların dost olduğunu bilmiyorum.^^

Kadınların geri kalmasında elbette erkeklerin de suçu var. Ailevi problemler vs bunda itiraz yok yalnız bu bir dereceye kadar etkilidir. Sonrasında kadın birey büyür akıl var fikir var. Ya şu demeci veren kadın nerede yaşadığını bilmiyor mu?

Şu ülkede kadın olupda hemcinslerini aşağılayan kadın bile demekten kaçınacağım primatlar erkek hegomanyasına hizmet etmiyor mu? ediyor. Bu primatın aklı fikri yok mu? var. Ben anlam veremiyorum buna arkadaş.

Yani bu ülkeye de özgü değil diğer yerlerde iran'da orda burda da aynı.
Eski 02.04.2021, 20:35   #16
NaNaNe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Yazık,
Kadını aşağılayınca erkeklerin daha çok gözüne girerim demiş ama olmamış.
Ancak kendi zihniyetlileri hoş karşılar bu söylemlerini.
İnsan müsvetteleri.
Bunun kocası buna şiddet uygulasın bakalım yine aynısını söyleyecek mi?

Allah'ım bir mucize olsun ve bu hükümet gitsin yeniden Cumhuriyet gelsin.
Kadının yeri nerede o zaman görsün herkes.

5 Üyemiz NaNaNe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.04.2021, 00:07   #17
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster
Erkeklerin bir olduğu konuda çatlak göremezsin okyanus. Dayanışma dedin mi bir arada olmasını iyi biliriz bu asırlardır böyle. Erkekler dost olabilir mesela ben kadınların dost olduğunu bilmiyorum.^^

Kadınların geri kalmasında elbette erkeklerin de suçu var. Ailevi problemler vs bunda itiraz yok yalnız bu bir dereceye kadar etkilidir. Sonrasında kadın birey büyür akıl var fikir var. Ya şu demeci veren kadın nerede yaşadığını bilmiyor mu?

Şu ülkede kadın olupda hemcinslerini aşağılayan kadın bile demekten kaçınacağım primatlar erkek hegomanyasına hizmet etmiyor mu? ediyor. Bu primatın aklı fikri yok mu? var. Ben anlam veremiyorum buna arkadaş.

Yani bu ülkeye de özgü değil diğer yerlerde iran'da orda burda da aynı.
Şiddet gösteren kötü bir erkeğin de yanında olmazsın. Diğer yorumlarında okuduğum kadarıyla haklı olan hemcinslerinle birlik oluyorsun.. Ben de nergis gibi kadınların yanında olmuyorum. Bunlar kadın değil.. Hazretleri tarafından akplilerin papağan gibi tekrarladığı sıradan cümleler kuran kadınları sizde kadın olarak görmeyin. Molla takımına tapan kadınlar bunlar.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.04.2021, 00:53   #18
Asena
» Memleket Delisi «

Ne kadar aci degilmi.Degersiz oldugunu, dayagida, öldürülmeyide hak ettigini kabul ediyor.Bunu nasil savunasin.Atatürk'ede bunun icin düsmanlar ya.Secme ve secilme hakkindan basla, sofrada öküzden önce gelmesi bile bunlari rahatsiz ederken, Istanbul sözlemesi neden rahatsiz etmesinki..anlamak lazim
Eski 03.04.2021, 03:07   #19
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Şiddet gösteren kötü bir erkeğin de yanında olmazsın. Diğer yorumlarında okuduğum kadarıyla haklı olan hemcinslerinle birlik oluyorsun.. Ben de nergis gibi kadınların yanında olmuyorum. Bunlar kadın değil.. Hazretleri tarafından akplilerin papağan gibi tekrarladığı sıradan cümleler kuran kadınları sizde kadın olarak görmeyin. Molla takımına tapan kadınlar bunlar.

Elbette şiddet gösteren erkeğin yanında kimse olmaz. Benim birlikten kastım erkek dayanışmasıdır. Kadınlar bunu beceremiyor aslında herşey burdan başlıyor.^^

Sen kadın olarak görmeyebilirsin bende görmüyorum. Ama bu söyleyenler de senin benim gibi önemsiz şahsiyetler değil, direkt bu sistemin tepesinde bulunan ve bu sistem tarafından kabul görülen kadın profili.

Ve bu devlet sistemi de bu kadın profilini ülkede görmek ve bu uğurda hedeflerini gerçekleştirmek istiyor. Bu profile sahip olan kadınlar da bu ülkede azımsanamayacak bir kitle maalesef.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
akp’li, çeken, kadın, kadınların, nergis’ten, payı, sözleri, tepki, şiddeti

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler