Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Cep Telefonu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 28.05.2021, 18:32   #1
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Telefonunuza Asla Yüklemeyin. Resmen Eritiyor

Telefonunuza asla yüklemeyin. Resmen eritiyor

pCloud tarafından hazırlanan raporda mobil uygulamaların telefon bataryalarını resmen erittiği belirtildi. En çok batarya harcayan uygulamalar arasında ise Fitbit, Verizon, Uber, Skype, Facebook, Airbnb, BIGO Live, Instagram, Tinder, Bumble ve Snapchat yer alıyor.

Telefon katili olarak adlandırılan bu mobil uygulamaların bazıları telefonun bataryasını resmen eritiyor. Aktif olarak pek çok kişi mobil uygulamalara güveniyor.

Gerek spor yapmak için gerekse görüntülü ve sesli görüşmeler yapmak amacıyla ya da sosyal medyada gezinmek için popüler uygulamaları tercih eden milyonlarca kişi bataryasının daha çabuk bittiğine şahit oluyor.

POPÜLER UYGULAMALAR DA YER ALIYOR
Telefonların ömrünü kısaltan adeta öldüren bu uygulamaların konum bilgilerini çekmesi, kamera kullanımı ve benzer verileri sürekli takip etmesi bunları 'telefon katili' uygulamalar olarak adlandırılmasına neden oluyor.

Yapılan araştırmada da telefonların bataryasını sömüren bu uygulamalar telefonun sadece konum bilgilerini kullanmıyor. Wi-Fi açıkken sürekli veri çekmesi, parmak izi ve ekran kilidi gibi güvenlik yöntemlerini kullanması, kamera ve mikrofon gibi araçları kullanması telefonları yavaş yavaş öldürüyor.

Yapılan araştırmalara göre en çok batarya harcayan uygulamalar arasında: Fitbit, Verizon, Uber, Skype, Facebook, Airbnb, BIGO Live, Instagram, Tinder, Bumble ve Snapchat başta olmak üzere onlarca uygulama bulunuyor. Sıralanan bu uygulamaların büyük bir çoğunluğu Türkiye'de de aktif bir şekilde kullanılıyor.

Kaynak
5 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.2021, 15:42   #2
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Standart Cevap: Telefonunuza Asla Yüklemeyin. Resmen Eritiyor

Chat programları epey şarj tüketiyor, arkadaşlarımın bazıları işlerinden dolayı telefonlarına skype yüklediler hepsi de ellerinde şarj cihazıyla gezmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar. Gerekmediği sürece bu tür programları indirmeye hiç gerek yok bence.

Teşekkürler Okyanus.

4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.2021, 16:33   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Her güncellemede whatsapp telegram hepsini silmek zorunda kalıyorum, aksi hâlde alan yetersiz olduğu için yüklenmiyor.

Çok zorlandığım için tekrar da skype yüklemiyorum. Önemli olan uygulamaları yüklüyorum.

Yüklüyken erittiğine rastlamadım gerçi. Şarj bana normalde de dayanmıyor.. Telefon sürekli elimde; ya forumdayım; ya da müzik dinlerim.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.05.2021, 21:10   #4
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Uygulamalarla pek alakası yok çünkü batarya teknolojisi günümüz şartlarında çok başarısız kalıyor.

Yüzde 20'den 80'e kadar şarj yapılması ve bu değerler arasına bağlı kalınması stabilite açısından önemli. Bataryalar çok ısınan parçalar olduğu için bu gerekli...
Eski 12.07.2021, 19:12   #5
Ekin
Başına Buyruk

İki batarya eskittim.
Yeni telefonu kardeşime kaptırdım.
Şimdi yeniden telefon alacağım.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
asla, eritiyor, resmen, telefonunuza, yüklemeyin

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler