Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 29.09.2014, 11:33   #21
ala'turka
Yasaklı Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: İşte Türkiye’nin Yeni Logosu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Doğan Mesajı göster
Bana göre tam bir " APTALLIK " örneği sergileniyor. Ortada logo yok. Bir slogan yazılmış. Hangi dilde? İngilizce.

Neymiş efendim? Türkiye'nin yeni logosu imiş! Daha kendi diliyle okuma -yazma bilmeyen, bilenlerin de doğru kullanamadığı Türkçe'nin anavatanı Türkiye'de İngilizce bir slogan.

Bu türlü " APTALLIKLARA " artık gülemiyorum. Ağlayacağım ama göz pınarlarım da kurumuş.

Sadece yüreğim burkuluyor. Ve benzeri " APTALLIKLARI " üzülerek takip ediyorum.
Haklısın cengiz abi
Bu yabancı kelime konusunda cumhurbaşkanınında sitemi oldu
Umuyorum bu yanlış düşeltilir
ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.09.2014, 22:12   #22
C.Doğan
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ala'turka Mesajı göster
Haklısın cengiz abi
Bu yabancı kelime konusunda cumhurbaşkanınında sitemi oldu
Umuyorum bu yanlış düşeltilir
Sadece dil değil ala'turka. Ortada logo yok. Dünya markalarına bakın. Sonra ülkemizde ki büyüklerden itibaren tüm markalara bakın. Bu markaların logolarını inceleyin. Ürünlerinin neresinde bulunuyor? Ve logoları görünce aklınıza gelen ilk düşünce nedir?

Yazacak, konuşacak çok şey var aslında. Ama bana göre bu kadar yeter. Fazlası konuyu sulandırmak olur.
Eski 29.09.2014, 22:15   #23
CadII
Hotantu Kabilesinden

Logo yapımında baş şart, logonun sade, akılda kalıcı, ayrıntısız ve özgün olmasıdır. Çok küçük de kullanılsa, etkisini yitirmemelidir. Nike logosuna bir bakın. Ne kadar basit. Ama bütün Dünya tanır ve zart diye çizer. Ya da diğer Dünya markalarını bir gözden geçirin. Bir de yeni Türkiye logosuna bakın. Harfler üzerinde bir dolu ayrıntı mevcut. Küçült bu logoyu, bi b..a benzemez.

Hayır anlamadığım, neden her konuda etkin ve yetkin insanlar kullanılmıyor da, torpillilere iş yaptırılıyor Olmuyor arkadaş, olmuyor. Bir yerlerinizi yırtsanız da başaramıyorsunuz. Bir dolu para verilmiştir bunu yapana. Yazık bu ülkenin kaynaklarına

Keşke bakan ama görmeyen gözlerim olaydı. Her dakika acı çekiyorum bu ülkede

H.
3 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.09.2014, 10:03   #24
Ayzıt
¤ Sevginin Aşk'ı ¤

Logo yu beğenmedim.
Logo denilen şey sadece ve akılda kalıcı olmalıdır.
Bu logo çok karmaşık.

Ama slogan güzel olmuş.

Madem aşk cemresidir gönlün,
Gönlüme biraz bahar, biraz sen katarak...
Kahraman Tazeoğlu
Ayzıt'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.09.2014, 11:23   #25
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Bu arada, bir kaç ufak ekleme..

Logo kısmına bir tane elma koyarsınız tüm dünya ne olduğunu anlar. Bu ne be.

He slogana gelince.. Bir ülke sloganından çok eurovision izleyecekmiş izlenimi yarattı bende.. ''eurovision turkey: hayalini izle'' der gibi bişey.

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.09.2014, 12:26   #26
Kartal
Müdavim

Bu Turkey kelimesi zaten büyük eleştiri almakta.
Bu ülkenin adı Turkey falan değildir. TÜRKİYE'dir. Önce bu yanlışı düzeltsinler sonra logo dizaynına sıra gelir.
3 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.09.2014, 12:34   #27
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster
Bu Turkey kelimesi zaten büyük eleştiri almakta.
Bu ülkenin adı Turkey falan değildir. TÜRKİYE'dir. Önce bu yanlışı düzeltsinler sonra logo dizaynına sıra gelir.

Icime simdi Büyük bir süphe düstü.

Misirda, Müslüman Kardesleri, Misiri yikmaya calistiklarinda, Yilanin basi Misirdan kacmaya mecbur kalmisti.

Simdiki kactigi Ülkede, bu Yilanin basini basindan atmaya calistiklarinda, ne tesadüf, Türkiye birden kapilarini bunlara acmis, özelden davet etmis.

Acaba Misirli Yilanin basi, Yabancilik cekmesin diyemi, Piramidlerdeki Hiroglivleri almis???????????????

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.09.2014, 15:54   #28
Mislina
Süper Üye

Arkadaşlar dağılın,

Habere göre: Logoda Türkler’in tarihte kilim, halı, el sanatları, mimari gibi alanlarda kullandıkları kültürel motiflerden esinlenmek ve onlara çağdaş manalar yüklemek, iş dönüşümü, marka stratejisi ve tasarım konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir global marka danışmanlık şirketi olan "Saffron Brand Consultants" tarafından tasarlanmış.

Türkiye potansiyeli (gücü) keşfet’ logosu Saffron Brand Consultant tarafından tasarlandı.

Logoda Türkler’in tarihte kilim, halı, el sanatları, mimari gibi alanlarda kullandıkları kültürel motiflerden esinlenildi ve onlara çağdaş manalar yüklendi.

8 MOTİF 8 SİMGE

Buna göre logoyu oluşturan 8 motif; yükselişi, sinerjiyi, dünyayı, buluşmayı, doğu ve batıyı, inovasyonu, birlikteliği ve harmoniyi simgeliyor.

'OSMANLI İLE BAĞLANTISI VAR''

Logoyu değerlendiren İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hacı Yakup Öztuna, logodaki tasarımla ilgili olarak; “Gücü keşfet mesajı veriliyor. Kendi içimizde var olan farklılığı tutma manasına geliyor. Sembollerde Türkiye Selçukluları’nda kullanılan duvar süslemeleri ile Osmanlı zamanındaki çini süslemelerine bir gönderme yapılıyor. Turkuazdan da Osmanlı’daki çiniler arasında bir bağlantı olduğu anlaşılıyor” diye konuştu.

''MODERN ÇAĞRIŞIMI İFADE EDİYOR''

İpek Torun-Bahçeşehir Üniversitesi: Logoda genel motifler harmanlanmış durumda. Renk turkuaz olduğundan dolayı bizim kültürümüze hitap ediyor. Ama ‘Turkey’ kelimesinden çok fazla kültürlü dokumuzu da görebiliyoruz. Yani çeşitliliğe vurgu yapılmış. ‘Turkey’ in kalın yazılması da daha çağdaş bir çağrışımı ifade ediyor. Yeni logodaki 8 motif yükselişi gösteriyor.

Kaynak

3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
işte, logosu, türkiye’nin, yeni, İşte

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)