Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Cep Telefonu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.10.2020, 12:23   #1
Ekin
Başına Buyruk

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Telefon Önerileri

Telefon önerilerinizi alalım. İşi bitmiş ıphone yerine hem fiyatı uygun hemde özellikleri iyi telefon marka modeller neler ?
Serseriyi aradım ama sanırım kayıp.
Eski 25.10.2020, 13:53   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Standart Cevap: Telefon Önerileri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
Telefon önerilerinizi alalım. İşi bitmiş ıphone yerine hem fiyatı uygun hemde özellikleri iyi telefon marka modeller neler ?
Serseriyi aradım ama sanırım kayıp.

Burdayım

Bir kere apple'dan vazgeçelim. Ne kadar çıkabilirsin bütçeden ona göre sana seçenekler sunabilirim @Ekin
Eski 25.10.2020, 17:32   #3
Ekin
Başına Buyruk

Bu nickle seni ben bile bulamadım. Düşün diğerlerini. Serseri iyiydi.

İyi bir apple 10.000 uygun birşey bulamazsak mecbur vereceğiz. Google ürünleri harita gibi bu önemli. Bunlar olmazsa olmaz. Huaweı alacaktım. Google sorunu var. Ona göre seçenekleri alalım.

Teşekkürler Serseri.
Mobil Sürüm ile Gönderildi
4 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.10.2020, 19:25   #4
Ben kimim
Yasaklı Üye

Honor 8C Temel Özellikleri
Ekran Boyutu:
6.26 İnç
Dahili Depolama:
32 GB
Bellek (RAM):
3 GB
Batarya Kapasitesi:
4000 mAh
Hat Sayısı:
Çift Hat
Hızlı Şarj:
Yok
4.5G Desteği:
Var
CPU Frekansı:
1.8 GHz
CPU Çekirdeği:
8 Çekirdek
SAR Değeri 10g (Baş):
0.24 W/kg
Ekran / Gövde Oranı:
80.07 %
Değişir Batarya:
Yok
Kamera Çözünürlüğü:
13 MP
Ekran Çözünürlüğü:
720x1520 (HD+) Piksel
Parmak izi Okuyucu:
Var
AnTuTu Puanı (v7):
104.200 Puan
Ses Çıkışı:
3.5 mm
Boy:
158.72 mm
Honor 8C Özellikleri
EKRAN

Ekran Boyutu 6.26 İnç Ekran Teknolojisi IPS LCD Ekran Çözünürlüğü 720x1520 (HD+) Piksel Ekran Çözünürlüğü Standardı HD+ Piksel Yoğunluğu 267 PPI Ekran Yenileme Hızı 60 Hz Ekran Oranı (Aspect Ratio) 19 Ekran Alanı 96.51 cm² Ekran Özellikleri Oleophobic Coating Multi Touch Çerçevesiz Tasarım Çentikli (Notch) Multi Touch (10 nokta) 70% NTSC Dokunmatik Türü Kapasitif Ekran Renk Sayısı 16 Milyon Ekran / Gövde Oranı 80.07 %

BATARYA

Batarya Kapasitesi 4000 mAh Konuşma Süresi (3G) 33 Saat Bekleme Süresi (3G) 792 Saat Video Oynatma 12.5 Saat Müzik Oynatma 50 Saat Şarj Micro-USB Batarya Teknolojisi Lithium Polymer (Li-Po) Hızlı Şarj Yok Kablosuz Şarj Yok Değişir Batarya Yok Batarya Özellikleri 5V/2A Şarj Desteği

KAMERA

Kamera Çözünürlüğü 13 MP Optik Görüntü Sabitleyici Yok Kamera Özellikleri Portre Modu (Bokeh) Tam Manuel Kontrol Depth of Field (DOF) HDR Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama Perde Hızı (Shutter Speed) Kontrolü Panorama Otomatik odaklama Sesli komut Coğrafi konum etiketleme Flaş LED Diyafram Açıklığı F1.8 Video Kayıt Çözünürlüğü 1080p (Full HD) Video FPS Değeri 30 fps İkinci Arka Kamera Var İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü 2 MP İkinci Arka Kamera Diyafram F2.4 İkinci Arka Kamera Özellikleri Derinlik Algısı (Bokeh) Ön Kamera Çözünürlüğü 8 MP Ön Kamera Video Çözünürlüğü 1080p Ön Kamera FPS Değeri 30 fps Ön Kamera Diyafram Açıklığı F2.0 Ön Kamera Özellikleri Ön Kamera için LED Flaş

TEMEL DONANIM

Yonga Seti (Chipset) Qualcomm Snapdragon 632 (SDM632) CPU Frekansı 1.8 GHz CPU Çekirdeği 8 Çekirdek Ana İşlemci (CPU) Quad-Core 1.8 GHz Kryo 250 (Gold) 1. Yardımcı İşlemci Quad-Core 1.8 GHz Kryo 250 (Silver) İşlemci Mimarisi 64-bit Grafik İşlemcisi (GPU) Adreno 506 GPU Frekansı 725 MHz CPU Üretim Teknolojisi 14 nm AnTuTu Puanı (v7) 104.200 Puan Bellek (RAM) 3 GB RAM Tipi LPDDR3 Dahili Depolama 32 GB Hafıza Kartı Desteği Var Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi 256 GB Diğer Bellek (RAM) Seçenekleri 3/4GB RAM seçeneği var Diğer Hafıza Seçenekleri 32/64GB Depolama seçeneği var

TASARIM

Boy 158.72 mm En 75.94 mm Kalınlık 7.98 mm Ağırlık 167 Gram Renk Seçenekleri Altın Mavi Mor Siyah Gövde Malzemesi (Kapak) Plastik Gövde Malzemesi (Çerçeve) Metal+Plastik

AĞ BAĞLANTILARI

2G Var 2G Frekansları 850 MHz 900 MHz 1800 MHz 1900 MHz 2G Teknolojisi EDGE GPRS GSM 3G Var 3G Frekansları 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1900 (band 2) MHz 2100 (band 1) MHz 3G İndirme 42.2 Mbps 3G Karşıya Yükleme 5.76 Mbps 3G Teknolojisi HSPA+ 4G Var 4G Frekansları 800 (band 20) MHz 850 (band 5) MHz 900 (band 8) MHz 1800 (band 3) MHz 2100 (band 1) MHz 2600 (band 7) MHz 4G Özellikleri VoLTE (Voice over LTE) Desteği 4.5G Desteği Var 5G Yok

İŞLETİM SİSTEMİ

İşletim Sistemi Android İşletim Sistemi Versiyonu Android 8.1 (Oreo) Kullanıcı Arayüzü Emotion UI Kullanıcı Arayüz Versiyonu EMUI 8.2

KABLOSUZ BAĞLANTILAR

Wi-Fi Kanalları Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) Wi-Fi Özellikleri MiraCast Wi-Fi Direct Wi-Fi Hotspot VoWiFi (Voice over Wi-Fi) NFC Yok Bluetooth Versiyonu 4.2 Bluetooth Özellikleri aptX BLE Kızılötesi Yok Navigasyon Özellikleri A-GPS BDS GLONASS

ÇOKLU ORTAM

Radyo Var Hoparlör Özellikleri Mono Ses Çıkışı 3.5 mm

ÖZELLİKLER

Suya Dayanıklılık Yok Toza Dayanıklılık Yok 3G Görüntülü Arama (Şebeke ile) Yok Görüntülü Konuşma (Uygulama) Var Sensörler Pusula Yakınlık Sensörü Ortam Işığı Sensörü İvmeölçer Parmak izi Okuyucu Var Parmak izi Okuyucu Özellikleri Arka Kapakta Bildirim Işığı (LED) Var LED Özelliği Çok Renkli Bildirimler SAR Değeri 10g (Baş) 0.24 W/kg SAR Değeri 10g (Vücut) 0.86 W/kg Servis ve Uygulamalar Değiştirilebilir Temalar Ekran Yansıtma (Screen Mirroring) Gürültü Önleyici 2 Mikrofon Kolay Arayüz (Easy Mode) Tek Elde Kullanım Modu Ultra Power Saving Mode Yüz Tanımlama Kutu İçeriği Belgeler Ekran Koruma Filmi (Telefona Uygulanmış) Şeffaf Arka Kapak Kılıfı SIM Çıkartma İğnesi USB Güç Adaptörü (2A)

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/honor-8c.html

Fiyatı uygun, Şebeke kuvvetli, kamera süper, ses iyi, oyun oynanabilir, kasma donma yok, hafıza bana göre yeterli, sağlamlıkta üstüne yok, kronik hata yok.
2 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.10.2020, 19:51   #5
Arthur
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

iPhone Se 2020 alabilirsiniz
Bir arkadaşım almıştı 11 özelliğinde yapmışlar fiyatıda uygun diye duymuştum.
2 Üyemiz Arthur'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.10.2020, 19:57   #6
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:

İyi bir apple 10.000 uygun birşey bulamazsak mecbur vereceğiz. Google ürünleri harita gibi bu önemli. Bunlar olmazsa olmaz. Huaweı alacaktım. Google sorunu var. Ona göre seçenekleri alalım.

Teşekkürler Serseri.

8 bin verebilirsen Xiaomi var. Bu telefonu alırsan apple'i unutursun^^ Donanımı son teknolojide ve şarj süresi bakımından hiç üzülmezsin. Hızlı şarj desteği var. Kamera çekimleride hem gece hem gündüz mükemmel. Panel olarak AMOLED kullanıyor. Çentik falanda yok. Miui12 gibi bir yazılım dehası var. Tavsiyemdir.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-m...m-HB00000SKNNP

Aynı markanın hesaplı ama çok satılan bir modeli de var. Tek farkı bu telefonda kullanılan donanım orta seviyede. Hızlı şarj ve şarj süresi bakımından iyidir. Kamera kalitesi sadece gündüz çekimlerinde iyidir. https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Tel..._i=13709907031

Hem ucuz olsun hemde donanımı yüksek olsun dersen Oppo var. Kamera konusunda Sony işbirliği var. Kamerası güzel. Oyunlarda sıkıntı yaratmaz hızlı şarj artı kablosuz şarj desteği mevcut. https://www.hepsiburada.com/oppo-rea...-HBV00000YE30Y

Huawei'de alabilirsin aslında. Google falan yok demişsin. Google uygulamalarını sonradan kendin telefona kurabilirsin. Sadece sıfır ürününde içinde gelmiyor google. Onun dışında kendinde kurarsın yani.

Dibine not: Apple'a kesinlikle bulaşma. Donanım olarak şu an çok gerideler. Parana yazık edersin.
Eski 25.10.2020, 20:16   #7
Ekin
Başına Buyruk

Teşekkürler serseri.

Huawei sonradan kurulmuyor sanmıştım. Çok teşekkürler.
2 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.2020, 00:37   #8
Ben kimim
Yasaklı Üye

Alıntı:

Teşekkürler Serseri.

Alıntı:
Apple iPhone SE 2020 64 GB (Apple Türkiye Garantili)
5.175,00 TL
4.955,00 TL

**

8 bin verebilirsen Xiaomi var.
**
6300 dolar verebilirseniz karpuz var.

Densuke Karpuzu

Dünyada sadece Japonya’nın Hokkaido adasında yetişen bu siyah karpuzlar yılda sadece 10.000 adet üretiliyor. Diğer karpuzlardan farkı ise lezzeti. İnanılmaz derecede sulu ve lezzetli olan bu karpuzun fiyatı ise 6300 dolar.

https://www.milliyet.com.tr/dunyanin...-5532/?Sayfa=6

**

Sizler maaşı dolar olarak mı alıyorsunuz ?
2 Üyemiz Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.2020, 01:57   #9
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ben kimim Mesajı göster
**
6300 dolar verebilirseniz karpuz var.

Densuke Karpuzu

Dünyada sadece Japonya’nın Hokkaido adasında yetişen bu siyah karpuzlar yılda sadece 10.000 adet üretiliyor. Diğer karpuzlardan farkı ise lezzeti. İnanılmaz derecede sulu ve lezzetli olan bu karpuzun fiyatı ise 6300 dolar.

https://www.milliyet.com.tr/dunyanin...-5532/?Sayfa=6

**

Sizler maaşı dolar olarak mı alıyorsunuz ?

Bazen şaka mı yapıyorsun dalga mı geçiyorsun anlamıyorum. Çalışıp parasını kazanan kişi istediği marka telefonu alır. İnsanların maddi durumuyla kavun karpuz yollayarak dalga geçilmez. Önerdiğin telefona yorum gelmediği için tepki verdiğini düşünüyorum sadece..
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.2020, 09:15   #10
Ben kimim
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

Bazen şaka mı yapıyorsun dalga mı geçiyorsun anlamıyorum. Çalışıp parasını kazanan kişi istediği marka telefonu alır. İnsanların maddi durumuyla kavun karpuz yollayarak dalga geçilmez. Önerdiğin telefona yorum gelmediği için tepki verdiğini düşünüyorum sadece..

Ben kimse ile dalga geçmiyorum, bu gün Türkiyede akıllı telefon alamayıp cebinde 250 liralık tuşlu telefon taşıyan milyonlarca insan var, asıl sizler bu insanlarla dalga geçiyorsunuz.

Bana göre çalışarak kazanılan para ile 10.000 liralık telefon alınmaz.
Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
önerileri, telefon

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)