Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.06.2015, 12:44   #11
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Vay Komünist Vay !

Komünistler her ne kadar bizim gibileri sevmeseler de onlara saygım var ama güvenim yok. Çünkü ideolojileri gereği onlarda yapıcı olmayabiliyorlar. Kaldı ki devlet otoritesi ortadan kalktığında anarşistler ve komünistler birbirleriyle çatışacak tek taraflar olacaktır. Ekim devrimi ve İspanya iç savaş çatışmaları bunun örneği..

Bir komünist devlet destekli eşitliğe inanırken bir anarşist zaten böyle şeyin imkansız olacağını savunmaktadır. Nitekim öyledirde zaten tepedekiler mutlak daha eşittir. Buna rağmen ilginçtir anarşistlerin köprüsüdür komünizm.

Nasıl bir antipropaganda yapılmışsa bu ülkede en çok komünistler bedel ödedi ve halen ödedikleri bedellerin karşılığını alabikmiş değiller. Halkın gözünde komünistlerin dindar olmadığı algısıda nasıl bir mantıkla kabul ettirilmişse anlayamıyorum.

Ebu Zerr'in, Şeyh Bedrettinin felsefesi islamı zaten komünizmle bütünleştirmekte değil midir? Yok komünistler dinsiz rerörörö felan.. Mantığını 5 yaşındaki çocuğa anlatsan o bile bunun saçma olduğunu anlar.
Eski 16.06.2015, 12:48   #12
Tanıdık
Uzman Üye

Dindar olduklarını bana ispat et, an itibariyle bende komünist olacağım @SerseriGezgin...

Ama sağlam delilerle..

Tanıdık
2 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2015, 14:20   #13
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Dindar olduklarını bana ispat et, an itibariyle bende komünist olacağım SerseriGezgin...

Ama sağlam delilerle..
Komik ve ibret verici. Birçok konuda bahsediyoruz, işte küçük bir örnek.

Din din din diye bu ülkenin hali bu durumda. Geri kalmış ülkelerde görülen tipik durumlar.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2015, 17:41   #14
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Tanıdık

Delil diyorsun.. E gösterdim işte Ebu Zerr ve Şeyh Bedrettin.. Hadi Bedrettin'in felsefesi daha açık hatta daha fazla denilebilir ama ünlü sahabilerden Ebu Zerr'in hayatı var. Ölürken bile bir hırkası bir kaç koyundan başka birşeyi olmayan adam.. "Geceyi aç geçirenin kılıcına davranmamasına şaşarım" diyen, peygamber tarafından "Melekler bile onun gibi gerçeği söyleyen birini yeryüzünde görmemiş işitmemiştir bu yüzden yalnız yaşayacak ve yalnız ölecektir" demiştir.

Muaviye sarayında yaşarken "Ey muaviye sen bu sarayı halkın parasıyla yaptıysan hırsızlık, kendi paranla yaptıysan israftır" demiştir. (Ahh kendisini bu yüzden seviyorum)

Ha sen günümüz komünistlerin dindar olamayacağını savunuyorsan orda bir bakıma haklı olabilirsin. Çünkü günümüz komünistleri İslamın bu yönünden habersizler hatta çoğuna Ebu Zerr'i sorsan bilmezler.. İslam kapitalistlere hizmet eden mal biriktirmeyi günah saymayan bir din olarak adlederler. Oysa gerçek İslamda Kur'anda bile açıkça yazmaktadır.

"“Ey inananlar! Hahamların ve rahiplerin çoğu, insanların mallarını haksızlıkla yer ve onları Allah yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü biriktirip Allah yolunda sarf etmeyenlere can yakıcı bir azabı müjdele. Bunlar cehennem ateşinde yakıldığı gün alınları, böğürleri ve sırtları o biriktirdikleri ile dağlanacak, 'bu kendiniz için biriktirdiğinizdir, biriktirdiğinizi tadın' denecektir"(Tevbe, 34-35).

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir"

Emevi İslamı bugün yeryüzünde olmasaydı İslam topraklarında sosyalizm hüküm sürüyor olurdu. Evet.. gerçek islam yaşanmıyor buna emin olabilirsin.
Eski 16.06.2015, 18:16   #15
Tanıdık
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Din din din diye bu ülkenin hali bu durumda. Geri kalmış ülkelerde görülen tipik durumlar.

Komik olan ne?

Benim yazdığım mı?

Şayet öyle ise, düşünceye saygılı olmanı öneriyorum sana...Saygı saygı, emin ol zor bir şey değil.. Bir kere dene, bir kere Tanıdık bir şey yazdığında nasıl bir kulp takarım telaşından kurtar kendini, bu seni büyütmüyor bilesin istedim..

Evet din.. Elbette din...Çünkü ben doksan dokuz isimle anılan, her şeyi yoktan var ettiğine inandığımız bir Allah'a inanıyorum...

beğenirsin, beğenmezsin, inanırsın inanmazsın bu seni ilgilendiren bir durum...

Ama lütfen rica ediyorum, istihzai ve iğneleyici ifadelerle karşı olmaya çalışma...Fikirle karşı dur...

Bak Serserigezgin çok güzel ifade etmiş.. Fikir bambaşka bir şey vesselam..

Tanıdık
3 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.2015, 19:36   #16
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Dindar olduklarını bana ispat et, an itibariyle bende komünist olacağım SerseriGezgin...

Ama sağlam delilerle..
Demişsin.. Kendin yazdığın cümlelerini iyi etüt et. Ne yazdığından haberdar ol, ondan sonra gelecek yanıtları da hazmet.

Bak yanıtımı tekrar aşağıya aldın, yine oku. Ben kimseye hakaret etmem, aşağılamam, bunu da iyi belle.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Alıntı:
Komik olan ne?

Benim yazdığım mı?

Şayet öyle ise, düşünceye saygılı olmanı öneriyorum sana...Saygı saygı, emin ol zor bir şey değil.. Bir kere dene, bir kere Tanıdık bir şey yazdığında nasıl bir kulp takarım telaşından kurtar kendini, bu seni büyütmüyor bilesin istedim..

Evet din.. Elbette din...Çünkü ben doksan dokuz isimle anılan, her şeyi yoktan var ettiğine inandığımız bir Allah'a inanıyorum...

beğenirsin, beğenmezsin, inanırsın inanmazsın bu seni ilgilendiren bir durum...

Ama lütfen rica ediyorum, istihzai ve iğneleyici ifadelerle karşı olmaya çalışma...Fikirle karşı dur...

Bak Serserigezgin çok güzel ifade etmiş.. Fikir bambaşka bir şey vesselam..
Neye, nasıl inanırsan inan, bu sadece kendini ilgilendirir. Bunun reklamına da gerek yok. Senin inandığın gibi inanan insanları hırsız bile olsa koruma, kayırma gibi davranışları görüyoruz. (Bak bunu sen yapıyorsun demiyorum, öyle olsa net ve açık bir şekilde yazarım.)

Genel olarak Din deyince akan sular duruyor, bende durmaz. Bir insanın inancı, nasıl inandığı beni hiç ilgilendirmez, o kişinin insanlık kriterlerine bakarım.

He bu arada saygıdan bahsetmeyelim. Saygıyı öğrenecek yaşları çoktaaan geçtim.

Eleştirileri hazmedemiyorsan bu tür konulara yazma..! Yazdığında da yanıt alacağını bil, sonrada saygı saygı deyip kendin saygısızlığa yeltenme..

* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.2015, 00:19   #17
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Komünizm çok ilginç bir mıknatıs bizim gibi ülkelerde..

Kom... demeden din tartışması açılıyor..

Dii...(n) diyemeden laiklik tartışması açılıp konu müslüman coğrafyaların geri kalmışlığına geliyor..

Hee bu arada konu TKP'li belediye başkanı Maçoğlu idi değil mi..

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
6 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.06.2015, 00:41   #18
Chevy
XooX

Dindar olmuş veya olmamış ne farkeder ki ?

Bu belediye başkanı gerçekten iyi şeyler yapıyor.

Dindarların da neler yaptığını görüyoruz
Uzun uzun anlatmayacağım...

Dindarlar tarihten beri değişmediler...

Menemen olayından günümüz Türkiye'sine
Atatürk Türkiye'sinin en büyük düşmanı ve belası onlardır.
5 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.06.2015, 15:09   #19
Tanıdık
Uzman Üye

@ReaL, soruyu yönelttiğim arkadaş güzelce cevap vermiş... Bende bir şeyler yazacaktım, güzelce muhabbet edecektik, fikir teatisine girecektik.. Ama insanda yazacak heves bırakmıyorsun...

Senin sıkıntın ne biliyor musun? Kendini çok beğeniyorsun.. Ben en iyi bilenim diyorsun ve her konuda fikrin var!

Biraz geniş açılardan bak... Benden başkaları da başka şeyler bilebilirler bu kötü bir şey değil de...

Hiç değişmeyeceksin vesselam.. Cevap verirken bile İNSANLARI KÜÇÜMSEYEREK YAZIYORSUN...

Ama emin ol kimse küçülmüyor sen öyle yapınca...

Tanıdık
Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.06.2015, 22:27   #20
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
@ReaL, soruyu yönelttiğim arkadaş güzelce cevap vermiş... Bende bir şeyler yazacaktım, güzelce muhabbet edecektik, fikir teatisine girecektik.. Ama insanda yazacak heves bırakmıyorsun...

Senin sıkıntın ne biliyor musun? Kendini çok beğeniyorsun.. Ben en iyi bilenim diyorsun ve her konuda fikrin var!

Biraz geniş açılardan bak... Benden başkaları da başka şeyler bilebilirler bu kötü bir şey değil de...

Hiç değişmeyeceksin vesselam.. Cevap verirken bile İNSANLARI KÜÇÜMSEYEREK YAZIYORSUN...

Ama emin ol kimse küçülmüyor sen öyle yapınca...
Kime nasıl, hangi yazıya nasıl yanıt verileceğini bilirim.

Dini kriter olarak belirten sensin, ben değil.

Senin o; komik ve aptalca mesajında bilgi nerede? Resmen kendinin nasıl biri olduğunu açığa düşüren bir kısa mesaj. Kendini çok akıllı sanıyor olabilirsin ama buradaki diğer insanlar aptal değil.

Neyi küçülttüğümü çok iyi biliyorsun.

Elbette kendimi beğeneceğim, sen kendini beğenmiyorsan o senin sorunun, psikoloğa git derim.

* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
komünist

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)