Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 12.10.2016, 13:39   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart “Artık Bütün Okullarımızın İmam Hatip Lisesi Gibi Olma Zamanı Geldi”

Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot’un sözlerine tepkiler büyüyor

Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot'un “Artık bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olma zamanı geldi” sözlerine tepkiler büyüyor. Eğitim-Sen Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail Sağdıç, “Zaten 2012'de uygulamaya başlanan 4+4+4 eğitim sisteminin temel amacı buydu. Bunu çeşitli kez hükümet yetkilileri de ifade etmişti. Şu andaki imam hatip sayısına baktığımızda da amaçlarına doğru gittiklerini görüyoruz” dedi.
Kabataş Erkek Lisesi Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot’un “Artık bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olma zamanı geldi” sözleri eğitim camiasında büyük tepkilere neden oldu. Geçtiğimiz yıl Kabataş Erkek Lisesi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Voyvot, atama öncesi bir dernekte yaptığı konuşmada şu sözleri sarf etmişti:

“İsmet İnönü Milli Selamet Partisi yüzde 11 oy aldığı zaman ‘Biz bunları bitirdik diyorduk, demek ki en az 15 sene daha ezmemiz lazım, bitmemişler’ demişti. Şimdi oradan çok daha öte noktalara gelindi. Artık bu memlekette neyi bekliyoruz, neyi ümit ediyoruz, diyoruz ki artık bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olma zamanı geldi. Bunu söyleyebiliyoruz di mi? Halbuki bir zamanlar imam hatip okulu diye bir şey yoktu. Bir tane açtılar, insanlar korkudan gidip kayıt yaptıramıyordu. Şimdi elhamdülillah dağı taşı dolduracağız. Bunu kim yapacak? Hükümetten de beklemeyin. İmam hatiplere sahip çıkmak yine bizim görevimiz. O binayı açmak bir şey ifade etmiyor. İmam hatip lisesi öğretmeniyim. İçerisinde okutulan kitaplar bence aynı kitaplar. Yanına bir Kuranı Kerim dersi konmuş. Onun içerisinden şuuru vermek, okul saatinde yetmiyor. Vakıflarla oluyor yine. Her imam hatibin kapısında bir anadolu gençlik çalışması olacak. Okulda bakıyorum çocuklarımıza, Anadolu Gençlik teşkilatımızı kurduk elhamdülillah. O teşkilattaki çocukların mescide devam oranı imam hatiplilerin mescide devam oranı arada 10 kat fark var.”
Kaynak
Eski 12.10.2016, 23:01   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: “Artık Bütün Okullarımızın İmam Hatip Lisesi Gibi Olma Zamanı Geldi”

Demokrasi diye diye bu günlere gelindi.

Demek ki neymiş?

Demokrasi bazı insanlara birkaç gömlek büyük geliyormuş.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.10.2016, 23:48   #3
alkanaga
Uzman Üye

Standart Cevap: “Artık Bütün Okullarımızın İmam Hatip Lisesi Gibi Olma Zamanı Geldi”

şimdi proje okul gibi garip fikirleri de var. Ülkenin en gözde okullarının hocaları dağıtıldı. Başka yerlere sürüldü. Nedeni ne acaba...??

Türkiye'deki Proje İmam Hatip Liseleri

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 2016-2017 eğitim öğretim yılında Türkiye'nin farklı illerindeki 34 Anadolu imam hatip lisesi, "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" kapsamına alındı. Projeye dahil edilen okullarda, imam hatiplerde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacak.

İlk kez uygulanacak proje kapsamında seçilen imam hatip liseleri ile ülkenin en zeki çocuklarının imam hatiplerde yetişmesinin önü de açılmış olacak.
Kaynak:Türkiye'deki Proje İmam Hatip Liseleri | Önder İmam Hatipliler Derneği

Kısaca nal toplayan imam hatiplerine zorla da olsa öğrenci toplayacaklar. Teog da kimsenin gitmek istemediği düşük puanlı okullar olarak kaldı. Hatta bir çok kişi istemediği halde düşük puan ya da yerleştirme seçimi yüzünde imam hatip'e kaydedildi. Şimdi adam toplamak için yeni projeleri var. Ya hu adam hem pozitif bilim okuyacak, hem de siyer, hadis, arapça, kelam vss. derslerle müfredat doldurulacak. Sonra da başarı bekle.... Zeki öğrencileri de ancak hacemat ederiz...

kaynak: Hem İmam-Hatip hem'de Fen Lisesi

Feto iddiasıyla kapatılan okullarında çoğu zaten İmam hatip oldu. Bazı okullarda imam hatip'e çevrildi. Kısaca bir imam hatip uğruna koca eğitim sisteminin içine edildi..

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bütün, geldi”, gibi, hatip, imam, lisesi, okullarımızın, olma, İmam, zamanı, “artık

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler