Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.03.2018, 15:28   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hileye Çanak Tutmak! Rahmi Turan (Tokmak)

Hileye Çanak Tutmak!

Eğer erkene alınmazsa Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin normal tarihi 4 Kasım 2019… Yani daha 20 ay var ama tartışmalar şimdiden başladı:
“Seçim güvenliği ne olacak?”
“Sandıkta hile olur mu?”
“Mühürsüz oyların geçerli sayılacak olması seçimleri hileye açık bırakmayacak mı?”
“Polis ve jandarmanın göründüğü sandıkta âdil bir seçim olur mu?”
“Sandıklar gezdirilecek ve seyyar sandıklarda da oy verilecekmiş. Böylece hilenin alt yapısı mı hazırlanıyor?”
Halen Meclis Komisyonu'nda görüşülen ittifak yasa tasarısında sakıncalı bütün maddeler AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla aynen kabul ediliyor ve seçimlere gölge düşürülüyor! Şüphe, şaibe ve hileye çanak tutan bu tür düzenlemeler neden?
CHP Trabzon Milletvekili Halûk Pekşen'in tespitleri ise çok daha vahim. Pekşen elindeki belgeleri göstererek: “2 milyon sahte seçmen yaratıldı. 100 yıl önce ölmüş ama hâlâ sağ görünen kişiler var. Suriyeliler de sahte kimlikle veya mühürsüz pusula ve zarflarla oy kullanabilirler!” diyor.
Ölülere bile oy attırmanın önünü açacak olan düzenlemeyle seçimler ne kadar âdil olabilir?

Eski 08.03.2018, 16:52   #2
Rosebud
Müdavim

Standart Cevap: Hileye Çanak Tutmak! Rahmi Turan (Tokmak)

Bütün bu seçim rezaletinin, “İmkân olsa ölülere bile ‘Evet’ oyu verdirilmeli” diyen FETÖ'nün arzuladığı bir durum olduğu ortadayken kimse bana FETÖ ile kavga ettiklerini söylemesin.
Onlar eminim içlerinden ''FETÖ ölmedi kalbimizde yaşıyor'' diyorlar.

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2018, 13:23   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

@Insanlikarayan, @Aristo

Bu konudaki mesajları mecburen sildim. Ayıklanacak, düzeltilecek gibi değildi.

Mesajları okurken utandım, kulaklarıma kadar kızardım.

Burada hepimizin arkadaş olduğunu sanıyordum. Herhalde yanılmışım. Şimdiye kadar bu sitede bu denli küfürlere varacak kadar hakaretler hiç olmamıştı.

Şurada siteye devamlı giren 8-10 kişi kaldık. Sitede azımsanmayacak kadar emeğimiz çok, internette böyle bir site de yok, bunda iddialıyım. Bu kadar emek olmasa siteyi kapatır giderdim. Sadece kendimi değil, emekleri olan diğer arkadaşları da düşünmek, emeklerini korumak zorundayım.

İnternet dünyasında olumlu izlenimimiz ve şöhretimiz vardı, bunu lütfen mahvetmeyelim.

insanlıkarayan, tamam Türkçen yeterli değil, unutmakta olduğun Türkçeni nerdeyse burada yeniden öğrendin, öğrenmeye çalıştın. Ancak hala çok eksiklerinin olduğunu bilmen gerek. Çoğu yazılanları anlamıyorsun / yanlış anlıyorsun. Hemen hemen hepimiz aynı görüşlerde olmamıza rağmen elini taşın altına koymaktan çekinmeyen Aristo'ya her fırsatta CHP yi eleştirdiği için demediğini bırakmıyorsun. Aristo'da haklı olarak karşılık veriyor.

CHP dahil her parti, her kuruluş, her insan usulüne uygun olarak eleştirilebilinir. Bunu kimse engelleyemez. Bu site de bunun için var zaten, görüşlerimizi, bilgilerimizi paylaşmak, aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, bilgi dağarcığımıza bir şeyler eklemek.

Lütfen beni hakem / hakim konumuna sokmayın... Herkes kendi yöneticisi olsun...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2018, 13:50   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
@Insanlikarayan, @Aristo

insanlıkarayan, tamam Türkçen yeterli değil, unutmakta olduğun Türkçeni nerdeyse burada yeniden öğrendin, öğrenmeye çalıştın. Ancak hala çok eksiklerinin olduğunu bilmen gerek.
Eksikligimin oldugunun farkinda oldugum icin, özenlikle Haberlere özen verip, sadece bir tarafli arastirmamaya bakiyorum.

Sadece en tazesine bakip, misal olarak dünkü Halk Arenasindan misal verirken, nasil CHP´ye olan kinini bile ortaya koymus oldu.

Halbuki ayni konuda, MHP´den IYI Partiye gecmis olan Politikacilar üzerine bile konusulup, nasil Oy Sahtekarligi yaptiklarini anlatmisti.

Burada objektiv olarak, bunlari Hali altina savurup, sadece Armut gibi CHP´yi ortaya atip, Yontulmasina gözlerimi kapatamazdim.

Secim hilesi CHP diye, beraber yürüyüp, IYI Partiye gecenleri koruma altina almanin ne anlami olabilir?.

Bun en son kirdigi Cömlekti.

Söylediklerimi kontrol etmek kolay, Internette yayina yeniden bakila bilinir!.

Tamam Itirafciyim, Türkcem yetersiz.

Bu Delillere ne demeli?.

Yoksa bazilari dikkatle söylenenlere bakilacagini tahmin etmeyip, Saldirilarini sürdürebileceginimi zannediyor?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2018, 19:29   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

İnsanlıkarayan,

Konunun ne olduğunu, ikinizin de düşünceleri çok iyi biliyorum. Bildiğim için de bu kadar rahat yorum yapabiliyorum.

Kimi insan biatçı olur, kimi insan isyankar olur. Buradaki temel amaç önemlidir.

Konunun aslını tartışmayacağım...

Kim ne kadar haklı veya haksız olursa olsun, kimsenin kimseyi yaftalama, küfürlere varacak kadar ağır hakaretlerde bulunma hakkı kesinlikle yoktur.

Aristo'nun avukatı durumuna düşürme beni. Adamı fetocu konumuna bile soktun yahu. Ana avrat küfür etsen daha iyi...

Tekrar ediyorum, belirli bir uslüp ve saygı içerisinde birbirimizi kırmadan dostça, fikirlerimizi, görüşlerimizi açıklayabilir, eleştiri ve övgülerimizi yapabiliriz. Bunun için kimsenin, kimseden izin almasına gerek yoktur.

Anlayış için teşekkür ederim.
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2018, 23:26   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

Teşekkür ederim Aristo

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2018, 23:42   #7
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Hala kendisine çağrı yapıyorum... Bu iftiraları bırakırsa, CHP' yi eleştirmenin bir suç olmadığını anlarsa ben bu forumda her üyeye nasıl davranıyorsam ona da aynı şekilde davranmaya hazırım.
Su son davamizda olani aciklayabilirmisin?.

CHP Sandiklara Sahip cikamadi derlerken, hangi anlamda, MHP´den IYI Partiye gecenlerin, nasil Oy Sahtekarliklarin parcasi olduklarini anlatamadin?.

Objektiv oldugunu söylerken, ikiside ayni Programda, Reklamlara kadar söylenmisti.

'Iste burada Objektivligin bitmis oldugunu kanitlamis bulunup, gerisini getiremedi!.

Istersen Linklerini koydugum Programa yeniden bak, Halk Arenasi 24´ten sonra tekrarlandi, Cumartesi Ögleside tekrarlandi.

Linkini ama yeniden buraya birakmistim, istersen yeniden bakip, Hatali noktayi belki görebilirsin.

Benim hesabima, Düsman belli, Ister Iyi Partiyle, ister tek CHP ile!.

Bir birimize Camur atip iz birakacagimiza, Kararsizlara karsi, AKP ile tuttugumuz partinin arasinda Namus, Seref anlayisinin farklarini ortaya cikarmak gerek!.

Bu kadar Basit birseyi anlayamazsan, Kararsizlari hic ama hic ikna edemezsin!.

'Iyi Partiye gelenleri, Satailmis namus ve Sereflerini kurtarma amacli, irk Haramilere baskaldirmaya kalkisan kitle olarak görüyorum!.

Ziura bir evvelki secimlerde, MHP Kivirmasaydi, Hükümet yine kurulup, bunlar Mahkeme önüne cekilebilinirdi!.

Alıntı:

Hala kendisine çağrı yapıyorum...
Cagri yapmana lüzum yok, Ikizler burcu olarak bayagi olasiliklara gelebiliyorum!.

Sadece bu kadar acik olaya, sessiz kalamam!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.03.2018, 00:20   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Benim CHP' ye yaptığım eleştirileri Yılmaz Özdil ve Bekir Coşkun son 24 saat içinde yaptılar. Yılmaz Özdil dün gece Halk Arenası' nda anlattı, Bekir Coşkun' da bugün köşesinde yazdı.

Halk Arenası full video youtubda var. Git bul. İzle.

Ya da sus!
Linkini buraya koydum youtube´dan.

Aramana lüzum yok!.

Secim sandiklarina gelince, ikinci solunumda, MHP´den IYI Partiye gecen Millet Vekillerininde itiraflari vardi.

Neden bunuda söylemekten cekindin?.

Böylelikle Objektifini kaybetmis bulunup, kabüllenemiyorsun!.

fazla aramana lüzum, yok, linki Forumda!.

Öbürkü paylasimida okudugunu biliyorum, eger kararsizlari Mobilize edemezsek, bir birimize saldirilardan, Sonrasini sende tahmin edebilirsin!.

Burada acik olarak söyliyeyim, IYI partiye karsi bir düsüncem yok, daha dogrusu, MHP´de Serefi ve Namusu Tartiya atilanlarin IYI Partide bulusup, Namusuna ve Serefine Sahip cikmalarina sevinirim.

Yeniden ama, CH'P´ye saldirirken, birde MHP´den Iyi Partiye gecenlere kulak ver!.

Kendileri, nasil Secim Sahtekarligina alet edildiklerini ortaya koydular, ayni Programda bu ortaya atildi!.

#MÜHÜRSÜZSECIMEHAYIR

Türkiyede
yasamasa bile!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.03.2018, 00:31   #9
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

İkinize de diyeceğim şu: Sizin eşeğiniz dişi olsun
3 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çanak, hileye, rahmi, tokmak, turan, tutmak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)