Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 05.04.2020, 23:33   #11
Rosebud
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bilim Kurulu İçin İlginç Öneri: “Diyanet’ten de Temsilci Yer Alsın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster

He şeyi diyorsa

BUNU
Şerreffsizim benim aklıma gelmişti de söylememiştim.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.04.2020, 23:37   #12
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Bilim Kurulu İçin İlginç Öneri: “Diyanet’ten de Temsilci Yer Alsın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Şerreffsizim benim aklıma gelmişti de söylememiştim.
Zar zor linki bulup ekledim. Cimcime için değer ama.
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.04.2020, 09:45   #13
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Bu doğru değil. İçlerinde doktor, bilim adamı da var.
Alıntı:
Ciddi misin Cimcime.. Hani nerde gösterir misin bana?
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Supernatural Mesajı göster
Aaaaaa! KOCA'man bilim adamını görmüyor musun.
Ben ilk mesajımı yazınca gülmüştüm. Esprili bir mesaj olmuştu. Düşünün, bilim kurulundan söz ediyoruz ve siz bilim kurulunun diyanetten oluştuğunu söylüyorsunuz; bense "hayır, içlerinde doktor, bilim adamı da var" diyorum.

Adı "Bilim Kurulu" ve içlerinde doktor, bilim adamı da olduğunu söyleyişim, buna karşılık sizlerin de itiraz edişiniz ironik bir durum.

Evet, içlerinde bilim adamı da var ve aslında hepsinin sıfatı öyle, hepsi bilim adamı.

Sağlık Bakanı Koca da içinde. O da bir doktor. Üstelik bu süreci iyi yönetiyor. Çok büyük bir azimle çalışıyor.

Kurul üyelerinden bazıları "Allah virüsü yarattı, bizleri cezalandırmak için" dese de, bazıları da çok değerli kişiler. Mesela Ateş Kara...

Bertrand Russell
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.04.2020, 15:49   #14
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Ben ilk mesajımı yazınca gülmüştüm. Esprili bir mesaj olmuştu. Düşünün, bilim kurulundan söz ediyoruz ve siz bilim kurulunun diyanetten oluştuğunu söylüyorsunuz; bense "hayır, içlerinde doktor, bilim adamı da var" diyorum.

Adı "Bilim Kurulu" ve içlerinde doktor, bilim adamı da olduğunu söyleyişim, buna karşılık sizlerin de itiraz edişiniz ironik bir durum.

Evet, içlerinde bilim adamı da var ve aslında hepsinin sıfatı öyle, hepsi bilim adamı.

Sağlık Bakanı Koca da içinde. O da bir doktor. Üstelik bu süreci iyi yönetiyor. Çok büyük bir azimle çalışıyor.

Kurul üyelerinden bazıları "Allah virüsü yarattı, bizleri cezalandırmak için" dese de, bazıları da çok değerli kişiler. Mesela Ateş Kara...
İçlerinde gördüğüm isimlerin çoğu cemaatçi ya da Akp'nin ortakları..Sağlık Bakanı'nın menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu, İskenderpaşa cemaatine yakınlığıyla tanınıyordu. Bunlara bilim adamı diyorsan biraz araştırmanı tavsiye ederim. Sanırım habertürkü fazla izliyorsun.

**

Mesajımızı alıntı yapıp gülücük atınca şaşırdım. Biz de bazen ironi yapıyoruz ya, öyle yapıyorsun zannettim. İroniyi bize yapmışsın meğerse...

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.04.2020, 17:39   #15
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
İçlerinde gördüğüm isimlerin çoğu cemaatçi ya da Akp'nin ortakları..Sağlık Bakanı'nın menzil tarikatıyla bağlantısı olduğu, İskenderpaşa cemaatine yakınlığıyla tanınıyordu. Bunlara bilim adamı diyorsan biraz araştırmanı tavsiye ederim. Sanırım habertürkü fazla izliyorsun.

**

Mesajımızı alıntı yapıp gülücük atınca şaşırdım. Biz de bazen ironi yapıyoruz ya, öyle yapıyorsun zannettim. İroniyi bize yapmışsın meğerse...

Hayır, ironiyi size yapmadım. Demek istediğimi iyi anlatamadım. Bilim Kurulu neredeyse tamamen bilim adamlarından oluşuyor tabii ki. İşte liste:

CORONA VİRÜS BİLİM KURULU ÜYELERİ VE UZMANLIK ALANLARI

Ateş Kara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Levent Akın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji
Tevfik Özlü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları
Ayşegül Füsun Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları
Recep Öztürk İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Firdevs Aktaş Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Serhat Ünal Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Alpay Azap Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Yeşim Taşova Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Hasan Tezer Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Şebnem Erdinç Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Aydın Yılmaz SBÜ Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları
Rahmet Güner Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Canan Ağalar SBÜ Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Müşerref Şule Akçay Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Akın Kaya Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
İlhami Çelik Kayseri Şehir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Levent Yamanel SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları
Zeliha Tufan Koçak YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Serap Şimşek Yavuz İstanbul Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Mehmet Doğanay Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Figen Çizmeci Şenel[14] Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkan
Mehmet Ceyhan[16] Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Gülay Korukluoğlu Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlu
Ayla Aydın Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi Başkan
Ali Göktepe Sağlık Bakanlığı Sağlık Tehditleri Erken Uyarı ve Cevap Dairesi Başkan
Selçuk Kılıç Biyolojik Ürünler Dairesi Başkan
Cemil Güneş Hukuk Müşaviri

https://www.milliyet.com.tr/gundem/b...usuyor-6180779

Ben ilk mesajımda "içlerinde doktorlar, bilim adamları da var" dedim ve buna güldüm. Adı üstünde "bilim kurulu", tabii ki doktorlar ve bilim adamları olacak çoğunluğu. Ama siz o kadar yok sayarcasına yazıştınız ki, ben onları savunmak zorunda kaldım ve savunurken de "az da olsa var" demeye gelen o sözü söylemiş oldum.

Cemaatler, tarikatler bağlantısı tabii ki olumsuz bir durum ve eleştiri konusudur. Ama bu, o kuruldakilerin vasıflarını yok saymamızı gerektirmez.

Yani eleştiride ölçüyü kaçırıyoruz biz millet olarak. Ya hepten kabul ediyor ve savunuyoruz, veya hepten karşı çıkıp yerin dibine batırıyoruz. Bu yanlış.

Bertrand Russell
Eski 06.04.2020, 18:11   #16
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Hayır, ironiyi size yapmadım. Demek istediğimi iyi anlatamadım. Bilim Kurulu neredeyse tamamen bilim adamlarından oluşuyor tabii ki. İşte liste:

CORONA VİRÜS BİLİM KURULU ÜYELERİ VE UZMANLIK ALANLARI

Ateş Kara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Levent Akın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji
Tevfik Özlü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları
Ayşegül Füsun Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları
Recep Öztürk İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Firdevs Aktaş Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Serhat Ünal Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Alpay Azap Ankara üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Yeşim Taşova Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Hasan Tezer Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Şebnem Erdinç Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Aydın Yılmaz SBÜ Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları
Rahmet Güner Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Canan Ağalar SBÜ Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Müşerref Şule Akçay Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Akın Kaya Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
İlhami Çelik Kayseri Şehir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Levent Yamanel SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım ve İç Hastalıkları
Zeliha Tufan Koçak YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Serap Şimşek Yavuz İstanbul Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Mehmet Doğanay Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Figen Çizmeci Şenel[14] Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü Başkan
Mehmet Ceyhan[16] Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
Gülay Korukluoğlu Ulusal Viroloji Laboratuvarı Sorumlu
Ayla Aydın Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi Başkan
Ali Göktepe Sağlık Bakanlığı Sağlık Tehditleri Erken Uyarı ve Cevap Dairesi Başkan
Selçuk Kılıç Biyolojik Ürünler Dairesi Başkan
Cemil Güneş Hukuk Müşaviri

https://www.milliyet.com.tr/gundem/b...usuyor-6180779

Ben ilk mesajımda "içlerinde doktorlar, bilim adamları da var" dedim ve buna güldüm. Adı üstünde "bilim kurulu", tabii ki doktorlar ve bilim adamları olacak çoğunluğu. Ama siz o kadar yok sayarcasına yazıştınız ki, ben onları savunmak zorunda kaldım ve savunurken de "az da olsa var" demeye gelen o sözü söylemiş oldum.

Cemaatler, tarikatler bağlantısı tabii ki olumsuz bir durum ve eleştiri konusudur. Ama bu, o kuruldakilerin vasıflarını yok saymamızı gerektirmez.

Yani eleştiride ölçüyü kaçırıyoruz biz millet olarak. Ya hepten kabul ediyor ve savunuyoruz, veya hepten karşı çıkıp yerin dibine batırıyoruz. Bu yanlış.

Cimcime, siyasetin içinde gördüğümüz cemaatleri sağlık kurumlarının başında gördüğümden bahsettim.

Mantığıma tamamen ters olan yapılandırmanın içinde olana doktor ya da bilim adamı demek işini doğru yapan, dürüst doktorlara ve bilim insanlarına haksızlıktır.

Türkiye ″şirketleşen″ tarikat ve cemaatlerden arındırılmazsa ağlanacak halimiza gülmeye devam edeceğiz.

4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.04.2020, 18:35   #17
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:

Cimcime, siyasetin içinde gördüğümüz cemaatleri sağlık kurumlarının başında gördüğümden bahsettim.

Mantığıma tamamen ters olan yapılandırmanın içinde olana doktor ya da bilim adamı demek işini doğru yapan, dürüst doktorlara ve bilim insanlarına haksızlıktır.

Türkiye ″şirketleşen″ tarikat ve cemaatlerden arındırılmazsa ağlanacak halimiza gülmeye devam edeceğiz.

Dediğim gibi, o konularda haklısın. Ama yine de doktor doktordur, bilim adamı bilim adamıdır.

Ayrıca bütün kurul üyelerinin cemaatçi olduğunu bilmiyoruz. İçlerinde "Allah virüsü bizi elemek için yarattı" diyeni de var, Ateş Kara gibi değerli olanı da. Hepsini toptan aynı kefeye koymak doğru olmaz. İyi olanlarına haksızlık olur.

Bertrand Russell
2 Üyemiz Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.04.2020, 19:01   #18
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Dediğim gibi, o konularda haklısın. Ama yine de doktor doktordur, bilim adamı bilim adamıdır.

Ayrıca bütün kurul üyelerinin cemaatçi olduğunu bilmiyoruz. İçlerinde "Allah virüsü bizi elemek için yarattı" diyeni de var, Ateş Kara gibi değerli olanı da. Hepsini toptan aynı kefeye koymak doğru olmaz. İyi olanlarına haksızlık olur.
Benim için ne idüğü belirsiz şimdilik. Senin için değerli olabilir.

Ama sen de saygı duy görüşüme emi!
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.04.2020, 19:40   #19
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Benim için ne idüğü belirsiz şimdilik. Senin için değerli olabilir.

Ama sen de saygı duy görüşüme emi!
Hangisine?.. Bu konudaki ilk görüşünde "Bilim insanı yok hepsi diyanetten gelme" demiştin, şimdi ise "ne idiğü belirsiz" diyorsun.

Hem, saygısızlık edecek ne yaptım?

Bertrand Russell
Eski 06.04.2020, 20:51   #20
Rosebud
Müdavim

Cimcimecik'in kullanıcı adını Polyannacık yapmalı.
İçinde cemaatçilerin tarikatçıların bulunduğu bir bilim kurulunda gerçek doktorun işi ne!
Bilim kurulunun derhal kendisini feshetmesi gerek çünkü bilim adına gereken şey genel bir karantinaysa, bunu yapacak adamların olmadığı bir kurulda bulunmak zaten mesleğine ihanet etmektir; bilim, akıl, mantık eğer genel bir karantina gerektiriyorsa kendisine doktorum diyen birisi bunu diretmek zorunda, işe yaramıyorsa o kurul terk edilmeli, ben olsam öyle yapardım.

TEARS AND SOUVENIRS

3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alsın, bilim, kurulu, öneri, temsilci, İçin, İlginç, “diyanet’ten

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler