Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.01.2020, 12:36   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Altaylı’dan deprem vergisi yorumu: Ne olacak duble yol oldu, enkaz altından

Altaylı’dan deprem vergisi yorumu: Ne olacak duble yol oldu, enkaz altından çıkan cenazeler de asfalt yollardan gidiyor kabristana!

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Elazığ’da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yeniden deprem vergilerinin gündeme geldiğini belirterek, “Dünden beri sağda solda bu soruyor duydukça deli oluyorum. ‘Deprem için toplanan vergiler ne oldu?’ Elinin körü oldu. Ne olacak yol oldu. Duble yol. Ben demiyorum, dönemin bakanı Mehmett Şimşek itiraf etmişti, ‘Deprem vergisi olarak bilinen gelirlerle biz duble yol yaptık’ diye. Sordu mu hiç kimse ‘Yahu bu para deprem için toplandı, yol yapılır mı hiç’ diye” ifadesini kullandı.

Altaylı "Bak şu münafıkın sorusuna" başlıklı yazısında, “Hadi onu sormadın. ‘Yahu bu kadar para ile kaç kilometre yol yaptınız. Bunun kilometresi kaça mal oldu’ diye sordunuz mu? Onu da sormadınız.’Bu yollardan önce Türkiye’de hiç yol yoktu, hatta toprak yollarda kağnı ile ulaşım sağlanırdı. At arabası vardı bizden önce’ dediler ona da inandınız. O zaman şimdi yalandan sormayın ‘Deprem paraları ne oldu?’ diye. Zinhar sormayın! Elazığ’da canını zor kurtaran yaşlı adam Ekrem İmamoğlu’na demiş ki, ‘Müteahhitlerden hesap sorun’ Lafa bak şimdi. Soruldu ya. 1999’da. Veli Göçer’den. Daha ne sorulacak. Hele bu zamanda. Müteahhitlerden hesap sorma devri değil şimdi, müteahhitleri kurtarma devri. Ayrıca çok da tantana etmeyin. Bakın deprem parası ile yapılan yollar sayesinde kurtarma ekipleri daha hızlı ulaşıyor deprem bölgesine. Ayrıca enkaz altından çıkan cenazeler de asfalt yollardan gidiyor kabristana. Size de yaranılmıyor yani!" düşüncelerini dile getirdi.

Kaynak : https://www.msn.com/tr-tr/haber/gund...&ocid=YXPRM418
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.2020, 13:01   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Altaylı’dan deprem vergisi yorumu: Ne olacak duble yol oldu, enkaz a

Merhaba,

Değişen bir şey yok...Marmara depreminden buyana değişen pek bir şey yok...Toplanan deprem vergileri " oy " için yol yapımına gitti, yıkılması muhtemel binalar yine yıkılması muhtemel bir durumda kaldı...

Kentsel Dönüşüm adı altında bir sürü dalavere, yalan dolan, bir de üstüne TALAN da ortaya çıktı ve vatandaşın mağduriyeti had safhada...Ancak diyorum ki : Daha beter olsun...! Belki anlarlar...!

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.2020, 20:53   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Standart Cevap: Altaylı’dan deprem vergisi yorumu: Ne olacak duble yol oldu, enkaz a

Mültecilere her imkanın sunulduğu kamplar yapılabiliyorken depremzedeler ısıtma sistemi olmayan çadırlarda donuyor. Gerçi bir dahaki seçime kadar bu soğuklar unutulur...

CEPTEN GÖNDERİLDİ

Nilgün MARMARA
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altaylı’dan, altaylıdan, altından, deprem, duble, enkaz, olacak, oldu, vergisi, yorumu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)