Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Emin Çölaşan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 24.07.2018, 16:17   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart CHP’de Siyaset Pazarı!

Sevgili okurlarım, çok kritik 24 Haziran seçimlerini geride bıraktık… Aynı seçimlerde çok ilginç sonuçlar aldık.

AKP Meclis'te çoğunluğu sağlayamadı.

Bundan sonra işi MHP'nin verdiği destekle götürmek zorunda.

Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52 oyla cumhurbaşkanı seçildi ve Türkiye'ye yeni bir rejim getirildi.

CHP'de kavga çıktı.

Son olarak İYİ Parti'de kaynama başladı.

* * *

Siyasette yeni bir dönem ve iktidar dışındaki partilerde acayip işler!..

Karşımıza acayip bir siyaset pazarı çıkarıldı.

CHP'ye oy veren milyonlarca seçmen bu partideki kapışmayı dehşetle, hayretle ve ibretle izliyor.

Bu kavganın nedeni nedir, anlamı nedir?

Kılıçdaroğlu derseniz, evet, bugüne kadar somut bir siyasi başarısını görmedik. Bu doğrudur.

Dürüst adamdır, yalancı ve saygısız değildir…

Ama Türkiye'nin seçmen yapısı onun bu olumlu özelliklerini silindir gibi ezip geçmektedir.

* * *

Örneğin Ankara'dan İstanbul'a tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu için tek başına düzenlediği adalet yürüyüşü gerçekten muhteşem bir olaydı.

İzlerken her gün aklımız gitti “Ya bir arızaya uğrar da vazgeçmek zorunda kalırsa” diye ama olmadı.

Kolay iş değildi o yaptığı…

Düşünün ki idmansız bir vücut ani bir kararla yola koyuluyor ve 440 kilometre yürüyor.

* * *

Önceki kurultaylarda kendisine rakip olan Muharrem İnce'yi partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdi.
Bence en doğru kararı aldı.

Muharrem Bey doğrusu çok çalıştı, elinden gelenin en iyisini yaptı.

Herkes umutlanmıştı “Bu iş bu sefer galiba olacak, Recep Bey yenilgiye uğrayacak” diye…

Ama yine olmadı.

* * *

Seçimler bitti… Doğrusunu isterseniz her şeyi beklerdim ama İnce'nin yönetim değişikliği için bayrağı bu kadar erken açmasını beklemezdim.

Sonunda açtı!

Şimdi CHP'de delege savaşları yaşıyoruz.

Kim kaç delege ayarladı?

Kimin elinde noterden onaylı kaç delege imzası var?

Bu rakamlar bugüne kadar açıklanmadığı için bilinmiyor. Her kafadan bir ses çıkıyor.

* * *

Bilinen tek şey, CHP içerisinde kılıçlar iktidara değil, kendilerine çekildi.

Kavga sürüp gidiyor.

Yeterli sayıya ulaşılsa ne değişecek?

Artık bıktırıcı hal alan bir kurultay daha yapılacak.
Kılıçdaroğlu ekibi belki devrilecek ve yerine Muharrem İnce ekibi gelecek.

Peki bu durumda ne değişecek!

CHP'ye iktidar yolları mı açılacak?

Bu konuyu bugüne kadar her kesimden yüzlerce CHP'li ile konuştum. Aynı lafları sürekli dinledim.

Bunlar sıradan partililer…

Atatürkçü, lâik, sosyal demokrat, ülkenin bütünlüğünden yana sıradan vatandaşlar…

Herhangi bir siyasi oyun, ya da çıkar peşinde olmayan, ama CHP'nin omurgasını oluşturan iyi niyetli kimseler…

Esnaf, taksici, memur, ev kadını, garson…

Belki inanmayacaksınız ama çoğundan şu sözleri duydum:
“Ben önümüzdeki yerel seçimde artık bu partiye oy vermem…”

“CHP'ye bir daha oy verirsem Allah benim belamı versin…”

* * *

O sıradan insanların hiçbiri siyaset kulislerinin içinde değildi…

Onun veya bunun ekibinde yer alan partili militanlar da değildi.

Siyasi rant peşinde koşmuyorlardı.

Onları bu hale getirenler, bu açmazlara sokanlar acaba işin bu boyutunu hiç düşündüler mi?

Toplumda oluşan bu tepkilerin acaba bir kez olsun farkına vardılar mı?

* * *
Peki bundan sonra ne olacak?

Bilmiyoruz!

Bilinen tek şey, kim kazanırsa kazansın, CHP'deki kayıkçı kavgası sürüp gidecek.

Türkiye'de rejim değişmiş, tek adam düzeni kurulmuş, ülke Saray'dan yönetiliyor ama bizimkiler kendi aralarında kavgayı sürdürüp duracaklar.

Muharrem İnce gelse ne değişecek, Kemal Kılıçdaroğlu kalsa ne olacak!

Ben vallahi bilemiyorum, kafam o kadar esnek değil…

Keşke birileri anlatsa da öğrensem!

3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.2018, 18:25   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: CHP’de Siyaset Pazarı!

Alıntı:

Yeteri kadar Belalari verilmedimi?.
Kilicdaroglu ikinci pozisyondayken, hic bir zaman, Kahpelik yapip, birici sirada olanin sirtina hanceri saplamaya kalkmadi!.

CHP Serveleri bile AKP elindeydi!.

AKP, CHP Serverlerinden elde ettikleri önergeleri kendileriymis gibi satip, bu Ahmaklari aldatti!.

Zoru zoruna, CHP güclenip, Parlamentoda söz sahibi olsun diye ugrasirken, Kahpeler durmadan CHP´yi hedef almis, algi operasyonlarinla, devamli CHP´yi kötülemekte!.

Bu o kadar büyük boyutlara ulasti´ki, AKP, Vatan Hainliklerinle gözlerden kacmayi basardi!.

PKK´yi Daglardan indirip, PKK unsurlarina Sehitlikler bile acip, Leslerinin olacaklari yerlerde, Silah saklanirken, kimler Valileri tarafindan susturuldu?.

Bu Kahpeler, Laik oldugu cezayi, bir 5 Seneligine kadar sectiler!.

Hayali dünya yaratip, son olarak geziparki deyenler bile, AKP´yi desteklediler, Gecmis olmasin, Acisini ceksinler!.

Sonunda, Hirsizlarin Bogazlarini doyururken, Ac kaldiklarinda, anca akillanirlar!.

Aclik, aci terbiye edicidir!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 24.07.2018, 18:53   #3
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:

Insanlikarayan; yazıda geçen paragraf ve sen bu paragrafı alıntı yapıp, verip veriştirmişsin. Ne kahpelik kalmış, ne hainlik vs. vs.

Paragrafın tamamı bu şekilde. Cümlelerle oynama...

Alıntı:
Bunlar sıradan partililer…

Atatürkçü, lâik, sosyal demokrat, ülkenin bütünlüğünden yana sıradan vatandaşlar…

Herhangi bir siyasi oyun, ya da çıkar peşinde olmayan, ama CHP'nin omurgasını oluşturan iyi niyetli kimseler…

Esnaf, taksici, memur, ev kadını, garson…

+++

Kaç kez söylediğimi hatırlamak mümkün değil. Türkçen zayıf ve bazı ağır cümleleri anlayamıyorsun. Bu gibi durumlarda yazmaman daha hayırlı.

O saydığın kahpe, hain, vs. vs. ben de içine giriyorum. Ve benim gibi milyonlar var.

- Maksadını aşan, aşabilecek cümlelerden kaçın.

- Hemen hemen her yorumunda bok, bok çukuru gibi çirkin kelimeleri kullanmaktan kaçın.

Bu gibi benzetmeleri kullanman, anlatmak istediğini daha da güçlendirdiğini sanma.

Seviyemizi koruyalım...

ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 24.07.2018, 19:15   #4
Rosebud
Müdavim

CHP’nin başında Kılıçdaroğlu olduğu sürece konuşmaya değmez bir parti olduğu su götürmez bir gerçektir artık, bunu anlamak için Baykal’ın 2005 yılı kurultayında yaptığı konuşmayı izlemek yeterli, o konuşma izlendiğinde CHP’deki eksen kayması ve Baykal’ın neden bir kaset komplosuyla götürülüp yerine Kılıçdaroğlu’nun getirildiği daha net görülecektir.
Solun, sosyalizmin, komünizmin olmazsa olmazı, antiemperyalist tutumun bir kenara bırakılmış olması bile CHP’nin içinde bulunduğu savrulmayı göstermesi açısından ibret vericidir.

TEARS AND SOUVENIRS

Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.04.2022, 19:16   #5
Never Give Up
Gerçek Üye

Kılıçdaroğlu kısır politikaları ile CHP’yi bitirdi. Mansur Yavaş gibi birisi dururken bunun aday olmasını anlamıyorum. Kılıçdaroğlu aday olursa oy kullanmaya gitmeyeceğim.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
chp’de, pazarı, siyaset

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler