Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Yaşamı Tamamlayan Uğraşılar > Avcılık > Balık Avcılığı

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 19.04.2015, 13:20   #1
Dilaver
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Beni, Kim ya da Ne Daha Fazla Mutlu Edebilir ki ?

Beni, Kim ya da Ne Daha Fazla Mutlu Edebilir ki ?

Uzun zamandır aklımda idi. İçim içimi yese de, frenliyordum kendimi. Yapma, paranı daha olumlu kullan, bak borçların var diyordum kendi kendime.

Soğuk kış günleri bitipte, güneş azıcık yüzünü gösterdiğinde yine depreşmişti yaram. O hovardalığı yapacaktım.

Sürekli alışveriş sitelerinde gezip, parama göre en iyisini almalıydım ama kalitelileri görüp, iç geçirip hayal dünyasına dalıyordum sürekli.

Daldığım hayallerde özenle çıkarıyordum onu. O kadar yavaş okşuyordum ki, benden korkmuyor aksine hoşuna gidiyordu okşamam. Hatta öpüyordum onu usulca. Biliyordu ona zarar vermeyeceğimi. Sadece beraber bir kaç poz fotoğraf çekilmek- belki kısa bir video- o anları ölümsüzleştirmek ve onu geldiği yere göndermek istiyordum. Hepsi bu..

Bu masum istek içimde çığ gibi büyüyor, karşı konulmaz bir arzuya ve ızdıraba dönüşüyordu. Hele bir kaç yaz önce hayalimdeki gibi bir kısmeti kaçırdıktan sonra, artık bu sene ne yapıp edip bu arzumu, ızdırabımı dindirmeliydim.

Bunun için kullanacağım malzemeleri, gereksiz masraftan kaçınıp, dikkatle seçip, takımlarımı yeni sezon için hazırlamalıydım.

Yine alış-veriş sitelerinde gezerken bütçeme uygun bir kaç malzeme ile ''onu'' gördüm. Hayalime ulaşmak için kullanacağım malzeme işte oradaydı.. 3. 90 boyunda.. 3. 5 lbs atarı olan,

Lbs, "libre's" kelimelerinin kısaltmasından oluşan aynı zamanda "Pound" anlamına gelen ve İngilizce konuşan toplumlarda kullanılan bir ağırlık birimidir 1 lb = 0,4535 yani 0. 45 gram yapıyor. (İnceden okurlarımızı bilgilendiriyoruz da)

bütçeme uygun bir güzellik.. (markasını yazmıyorum, bedava reklam yok ).. Ve o güzelliğin yanı sıra bir kaç ufak tefek incik boncuk..

Olurdu olmaz mı derken yaptık alışverişimizi, verdik siparişimizi. Bir kere şunu söylemek lazım, sektör çok gelişmiş. Her bütçeye, her kalitede ürünler mevcut. Belki size abartı gelebilir ama gıda, giyim, otomobil sektöründen sonra balıkçılık sektörü geliyor. Sıradan bir av-balıkçılık bayiinin yaptığı tek ithalat 200 bin dolar. (Çok ünlü bir marka Türkiye'de distribütör değiştirmiş, o distribütör ilk parti mal için 200 bin dolarlık sipariş vermiş)

Evet av ve balıkçılık sektöründen bahsediyorum. İnanılmaz derece gelişim gösteren, gün geçtikçe büyüyen bir sektör. Neyse konumuza gelelim.. İşte bu gelişmekte olan sektörde en önemli olan alıcı-müşteri kısmı. Ve o kısmın içinde olan ben...

Alışverişimizi yaparak, ertesi gün kargomu beklemeye başladım. Bu sabah (dün sabah- cumartesi sabahı)10 45 te kargom elime ulaştı.

Çocuklar gibi şendim. Nasıl sevinçliydim görmeliydiniz.. Üç parçalı olta kamışım artık elimdeydi, hemen sehpanın üzerine koyup gelen diğer malzemelerimi de yaydım..

Kurşun dökmek için hazır kalıp, rig yapımı için aparat, bilyalı fırdöndüsü, hızlı sök-tak dediğimiz aparat, iğneler, boilie stoperleri, dolaşmayı önleyen anti tangle hortumlar, damla kurşunlar (80- 90 gr) vee üç parçalı sazan olta kamışım..

İşte benim hasretimi dindirecek ekipmanım.. Daha eksiklerim var.. Boilieler alacağım paket paket, attractör (sazanları çeken özel kokulu sıvı), olta kamışım için alarm.. Falanlar filanlar.. Bir kere girdiniz mi bu işin içine, hep masraf yaparsınız..

Amaç?

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
14 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.2015, 13:39   #2
Dilaver
Müdavim

Standart Cevap: Beni, Kim ya da Ne Daha Fazla Mutlu Edebilir ki ?

Sadece ona kavuşmak.. Bir defa onu kollarıma-kollarınıza alabilmek.. Zaten bir defa kollarınıza aldınız mı, hep daha büyüğüne ulaşmak istersiniz... Daha büyük daha güzel olsun istersiniz.

İflah olmaz bir hastalıktır bu..

Küçük bir bebeği tutar gibi tutarsınız. O kadar korkmuştur ki ellerinizde çırpınır... Çok dikkat etmelisiniz. Derisi kaygan olduğundan elinizden kayabilir.. Önce sazan yatağında üzerine su dökerek biraz sakinleşmesini bekleyin. Sevin bu arada.. Sevginiz parmaklarınızdan ''O'na'' geçsin.. Bu hissi verin ona, sevildiği hissini.. .. Boyunu ve kilosunu ölçmeyi ihmal etmeyin sakın.

Çok da fazla vakit geçirmeden usulca onu ürkütmeden fotoğraflama işine geçin.. Video ya da fotoğraf.. Hızlı olun yeter..

İşiniz bittiği zaman, yavaşça suya yaklaşın. Eğer balığı yakaladığınız anda iğne ağızda büyük bir yara yapmışsa, özel spreyler var yara için.. Onlardan yanınızda bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Kontrol ettikten sonra suyla temas etsin balık.. Hemen bırakmayın ki şoku üzerinden atlatsın.. Suya alışsın, nefes alıp verebilsin tekrar.. Hareketleri normale döndüğünde zaten kayıp gidecektir elinizden..

Her şey onun içindir işte.. Tüm masraflar, uykusuz kalmalar.. Hep ona ulaşmak içindir..

Şeyy yine yanlış fotoğraf, pardonn

Evet ne diyorduk; tüm bu sıkıntılar, ızdıraplar, arzular, her şey ''O'na'' ulaşmak için... Bir defa dokunabilmek için.. O anları ölümsüzleştirmek için.

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
10 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.2015, 13:55   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Kesinlikle yanlış meslektesin sen... Yazar olmalıymışsın... Duygularını çok iyi ifade ediyorsun, kelime oyunlarını ise çok iyi kullanıyorsun...

Espri yeteneğine ise diyecek sözüm yok...

Bu kadar övgü yeter...

Güle güle kullan, resimdeki gibi kocaman balıkları tut ve burada resimlerini paylaş...

Haydi rast gele...
Eski 19.04.2015, 13:58   #4
Cansuyu
« Gün Batımı »

Herkesin sevgisi sevdası ayrı oluyor.. Buda büyük bir tutku sevincini bizlerle paylaşman çok güzel olmuş..

Bu nasıl bir ağızdır öyle inan öpesim geldi

Yanlış fotoğrafda renk katmış

Teşekkürler paylaşımın için Dilaver..

10 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.2015, 14:07   #5
Gülce
Müdavim

Bu nasıl bir aşktır, ablam.

Kelimeleri yazıya dökerken bile hissedebildim, bu kadar seni mutlu edebilecek takımlara sahip olma arzunu ve sahip olduktan sonra ki duygularını ne güzel dile getirmişsin.

Tahmin edebiliyorum, o sevinci. Şimdi gelsin bakalım Haziran ayı....

Bu paylaştığın konuda, tuttuğun sazan balıklarını görmek isterim doğrusu.

Haydi bakalım, rast gele....
Eski 19.04.2015, 14:40   #6
Ekin
Başına Buyruk

Koli çok büyük ve içinde olanları net olarak açıklamamışsın

Redwinenin dediği doğru sen yazar olmalıymışsın. Köşe yazarlığı ile başla istersen forumda

Sazanlarına biran önce kavuşmanı dilerim.
Eski 19.04.2015, 14:52   #7
yasemen
» Vous et l'Amour «

Anlatma kabiliyetinize bayıldım.
Harikulade.

aragon'un dedigi gibi, görünüşte herkes insan.

6 Üyemiz yasemen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.2015, 17:22   #8
Tanıdık
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster

Redwinenin dediği doğru sen yazar olmalıymışsın. Köşe yazarlığı ile başla istersen forumda

Benimde dikkatimden kaçmış değil hani.. O kocaman kutudan sadece o üç parça kamış çıktı deme bana inanmam..)

Tanıdık
7 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2015, 10:27   #9
Dilaver
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Kesinlikle yanlış meslektesin sen... Yazar olmalıymışsın... Duygularını çok iyi ifade ediyorsun, kelime oyunlarını ise çok iyi kullanıyorsun...

Espri yeteneğine ise diyecek sözüm yok...

Bu kadar övgü yeter...

Güle güle kullan, resimdeki gibi kocaman balıkları tut ve burada resimlerini paylaş...

Haydi rast gele...
Teşekkür ederim Modum.. Azıcık daha öveydin n'olurdu ki

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cansuyu Mesajı göster
Herkesin sevgisi sevdası ayrı oluyor.. Buda büyük bir tutku sevincini bizlerle paylaşman çok güzel olmuş..

Bu nasıl bir ağızdır öyle inan öpesim geldi

Yanlış fotoğrafda renk katmış

Teşekkürler paylaşımın için Dilaver..
Nedense konularımda ''hep'' yanlış fotoğraf koyuyorum, çözemedim gitti bu sıkıntıyı.. ... Teşekkür ederim Cansuyu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Gülce Mesajı göster
Bu nasıl bir aşktır, ablam.

Kelimeleri yazıya dökerken bile hissedebildim, bu kadar seni mutlu edebilecek takımlara sahip olma arzunu ve sahip olduktan sonra ki duygularını ne güzel dile getirmişsin.

Tahmin edebiliyorum, o sevinci. Şimdi gelsin bakalım Haziran ayı....

Bu paylaştığın konuda, tuttuğun sazan balıklarını görmek isterim doğrusu.

Haydi bakalım, rast gele....
Teşekkür ederim ablacım..

Tuttuğum balıkları bu konu altında sizlere göstermek güzel fikir .. Tutamazsam yandım ama ... Bazılarının dilinden durulmaz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster

Kenarda köşede yazmak bana göre değil Ekin.. Ulu orta yazarım ben

Sazanlarımla ilgili dileğin için teşekkür ederim..

Kolinin büyüklüğünü ve içindeki ayrıntıları keşke özelden sorsaydın bana.. Bak Tanıdık ağabeyin de dikkatini çekmiş.. Hay Allah; ne yapacağım, nasıl açıklayacağım şimdi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Yasemen Mesajı göster
Anlatma kabiliyetinize bayıldım.
Harikulade.
Vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve de yazdığınız yorum için teşekkür ederim Yasemen

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Benimde dikkatimden kaçmış değil hani.. O kocaman kutudan sadece o üç parça kamış çıktı deme bana inanmam..)
Aslında dikkatli gözlerden kaçamayacağımı biliyordum. Özellikle Tanıdık ve Ekin ikilisinden.. Kıvırma payımız da yok.. .. Ne yapayım artık anlatmaya mecburum..

Abicim; ne söylersem söyleyim, seni kandıramayacağımı biliyorum. Bu yüzden hiç uzatmadan, kıvırmadan doğruyu söyleyeyim.. Gerçi bu hiç kolay olmayacak, inan yazarken bile
, neyse ...

Aramızda kalmasını istiyorum ama... Sadece sen, ben ve okuyanlar bilsin..

Evet abi, haklısın.. O kutudan sadece üç parça kamış çıkmadı. O buzdolabı gibi kolinin içinde .......

En başından anlatayım, o zaman bu yaptığımdan dolayı beni suçlamazsınız umarım.. Evet yaptım ama neden yaptım? Anlatayım....

Üç parçalı, çok uygun fiyata bulduğum özel sazan kamışımı sipariş vermeden önce av marketinin iletişim numarasından, mekânın sahibini aradım.. Dedim ki;

''-Usta bak buna bi kucak para dökücem, kargoda başına bi hal gelir bu kamışın, sorumlusu sensin baştan söyleyim. Ikıdık mıkıdık anlamam, yollarım geri, ben anlamam kargoda olmuş daaa, dikkat etmemişler deee...''

(Market sahibi) : Yok abi tamam.. Merak etme sen..

Ben: Zaten fincanlar (halkalar) değişmiyor bunun.. Valla dikkat ederim ben.. Parayı ben veriyorum.. O diğer zımbırtılar var ya..

M.S. : -Evet abi..

Ben: He o zımbırtıları da aynı koliye koyun, kaybolmasın.. Eksik gelirse almam ha!

M.S : Ya abicim tamam dedim, merak etme sen..

Ben: Bak güzel sağlam bi kargo kolisi olsun.. İçim rahat değil hiç.. Ben mi gelip koliyi yapsam acaba?

M.S. : Yok artık

Ben: Uzaksınız da beaa..

M.S. Abicim bak tamam, anladım.. İlk defa koli yapmıyorum ben..

Ben: İlk defa yapmıyorsun ama ilk defa bana denk geliyorsun.. Titizimdir ben..

M.S. : Doğru söylüyon abicim, ilk defa senin gibi biriyle karşılaşıyorum.. Sana öyle bi koli yapçam ki (ne yapayım market sahibi aynı böyle dedi, yapacağım de, diyemezdim adama..) arayıp beni tebrik edeceksin..

Ben: İyi bakalım.. İnşallah oltalarımın başına bir şey gelir de, tanışmak kısmet olur seninle...

M.S. : Nasıl yani ?

Ben: E hadi iyi günler, hayırlı işler.. Ha o zımbırtıları kolinin içine koymayı unutma ha..

M.S. : Tamam abicim, tamam, tamaaaammmmm...

....

Evet abi olay bu..

O kutudan sadece üç parça kamış çıkmadı. O buzdolabı gibi kolinin içinde
üç parça olta kamışımın yanı sıra, kolinin dibinde, içinde zımbırtı (küçük-tefek klipsli fırdöndüler, anti tangle- ne demek olduğunu sorma bak bir dünya yazarım açıklamak için, okurken yorulursun , olta iğneleri, ipler falanlar filanlar..) olan küçük bir kutu ve dik vaziyetteki konumlandırılmış kamışın etrafını çepeçevre saran, buruşturulmuş, top haline getirilmiş (darbeye karşı hava yastığı misali), en az 3 adet gazeteye ait kağıt parçaları vardı.

Adama o kadar gına gelmiş ki benden, öyle bir koli yapmış .. Ekin'in ve senin dikkatli gözleriniz, kutu içindeki gazete parçalarını bile sezinlemiş .. Onları yazmayıp, sizden sakladığım için özür dilerim..

Ne diyebilirim ki ''harikasınız genşler''...

(Hoşgörünüze sığınarak yazdım bunları)

9 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.04.2015, 10:47   #10
Dilem
» Angel Fall «

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilaver Mesajı göster
Beni, Kim ya da Ne Daha Fazla Mutlu Edebilir ki ?

Amaç?

Açık ve net belirtmişsin

Gerisi hikaye kısmı kalemine sağlık...

Haydi rastgele balıkçı

Bize mangalda balık ziyafeti çekersin artık

Regretsmistakes they’re memories made.
8 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beni, daha, edebilir, fazla, mutlu

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler