Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 10.09.2013, 18:49   #31
Insanlikarayan
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Başbakan Erdoğan'dan Olimpiyatlar İçin İlk Yorum

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Benigni Mesajı göster
Ben kimseye hakaret etmedim. Böyle bir yazım varsa, hemen bul getir. Yalan söylüyorsun. Kafanıza göre insan siliyorsunuz. Westsilver'ın görüşlerine gram kadar katılmıyorum.

Dogru, Westsilwerden biraz akilli cikti!.

Ama ayni zamanda Türklüge, Türkiyeye Sayanlari, Yazar olarak savunup, Onlarin Küfürlerini acik olarak savunmus olmuyormusun?.

Birazcikta bunun bizlerinde görebilecegini düsünmüs olsaydin, bizleride Koyun yerine belki koymaya calismazdin, öyle degilmi?.

Yasina bakiyorumda, Yasin kadar Hiristiyan bir ortamda yasamis, bunun fazlasini bile gösterebilirim!.

1974´te Kibris Cukarmasinda Almanyaya gelmis olsam bile, Türklügümle halen Övünen bir Insanim!.

Nasil O zaman Türkleri ve Türklügü Sokmadiklari bir yerleri kalmamislari, Karsimda savunabilirsinki?.

Iste Küfür filan kullanmadim, ama Küfür edenler Büyük Yazarlardir, Ayni Kapiya gelmiyormu?.

Birde bu duruma, camin öbür tarafindan baktinmi?.

Burada yazdiklarimdan sonra bile Bir Özür gerektiginin kanisindayim!.

Istersen bu yazdiklarimi bir düsün!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 10.09.2013, 18:51   #32
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Westsilver'in benzer görüşlerini benimsemiyorum. Fakat, banlanmasına karşıyım. Madem özgürlükçü ve demokrat bir zihniyet için çalışıyoruz, isteyen istediğini hakaret etmeden söyleyebilmeli.
Bak hala neredesin.. Bir önceki mesajda alıntı yaptığım yazıyı görmene rağmen hala bunu diyorsun, üstelik yasaklama da yok henüz.. Kafamıza göre üye yasaklandığını da nerden çıkarttın?

Ben yalan söylüyorum demek ki.. Senin uslübun bu işte. Yanlış hatırlıyorsun da diyebilirdin. İstediğin gibi yazabilirsin, devam et. Ona göre de yanıtını alırsın elbette.

Yalana ihtiyacım yok. Niye yalan söyleyeyim? Sana hesap vermek zorunda da değilim. Kemalin Kızı isimli üye arkadaşa zamanında neler yazdığını unutmuşsun. Yalan ise, senin dediğin yalan.. Bu nedenle bir süreliğine yasaklanmıştın.

• Konu dışı iletileri silmek de kafamıza göre hareket etmek değildir.
  • Silinen yazıları tekrar geri getirmek mümkün değil. Her üye hakkında çetele de tutmuyoruz.
  • Westsilver'in görüşlerine katılıp katılmaman da sadece seni ilgilendirir..
Alıntı:
Ben kimseye hakaret etmedim. Böyle bir yazım varsa, hemen bul getir. Yalan söylüyorsun. Kafanıza göre insan siliyorsunuz. Westsilver'ın görüşlerine gram kadar katılmıyorum.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.09.2013, 05:58   #33
Insanlikarayan
Müdavim

Yaaa Aristo, Mynetten koydugun linkte, Kadınlar hemde Ciplak elleriyle Parmak gösteriyorlar, oldumu bu simdi.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 11.09.2013, 10:33   #34
ZeZe
Alea İacta Est

Konu ile alakalı değil ama son yorumları görünce paylaşmak istedim (:
Yorum yapmadan paylaşıyorum bu bir örnektir. Anlayan anlar zaten :8

SULTAN 2. ABDÜLHAMİD'İN BAYANLARA ÇARŞAF GİYİMİNİ YASAKLAMASI!

Osmanlı Tarihi boyunca ilginç uygulamaların varlığı hepimizce malumdur. Bu ilginç uygulamalara bir örneği sizlerle paylaşmak istedik. Metnin orijinali dışında sadeleştirilmiş bir çevirisini de sizlerle paylaşıyoruz. Beğeni ve yorumlarınızla II. Abdülhamid'in bayanlara çarşaf giyimini yasakladığı fermanı:

"Bugün cuma selâmlığı töreninden sonra Teşvikiye'deki silâhhâneyi Padişah Hazretleri teşrifle oradan saraylarına dönerler iken yolda, tuhaf bir şekilde bellerinden bağlı siyah çarşaflara bürünmüş ve yüzlerini de siyah renkte ve gayet ince peçelerle örtmüş bazı kadınlar gözüne ilişmiş, bunların örtünmemiş denilecek halde açık saçık bulunmalarına ve âdeta matem elbisesi giymiş Hıristiyan kadınlarına benzemelerine bakılarak birden bire İslâm olduklarında tereddüt buyrulmuştur.

İzaha muhtaç olmadığı gibi büyük İslâm devletinin ayakta durması, devamı ve yükselmesi kadın ve erkek bütün Müslümanların her türlü hal ve hareketlerinde şeriatın yüksek hükümlerine son derece dikkatle uymalarına bağlı olup aksi hal Allah esirgesin gerek fertler gerek devlet için maddî ve mânevî sonsuz zararlara sebeb olacağından İslâm kadınlarının Allah'ın emirlerinden bulunan örtünme usul ve kaidelerine fevkalâde dikkat ve itina etmeleri lüzumunu beyana hacet olmadığı, bu çarşaflar ise İslâm kadınlarınca örtünmeye aslâ uygun ve müsait olmadığı gibi bir maksatla şuraya buraya girmek için bazı münasebetsiz erkekler tarafından da bir fesat ve melânet perdesi olarak kullanılmakta olup hatta geçenlerde bir erkek bu suretle çarşafa bürünerek kadın kıyafetinde silâhlı olarak bir eve girip içerdeki kadının üzerine hücumla çaldığı eşyayı pencereden arkadaşına atarak savuşmuş olduğundan dindarlık ve maslahat bakımından meydanda olan zararlarından ötürü icap edenlere münasip bir şekilde anlatılıp tenbihlerde bulunmak suretiyle kadınların çarşaf giymelerinin yasaklanması Padişah emri iktizasındandır. Bu hususta emir sahibinindir."

2 Nisan 1892
Hükümdarın Başkâtibi
Süreyya

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.09.2013, 10:48   #35
ala'turka
Yasaklı Üye

Çarşafı bir islami kıyafet olarak görmek çok yanlış,
Araplardan kalan bir gelenek, üzüntü ve yas günlerinde üzerlerinden çıkarmadıkları giyim tarzı,
İslamiyette bir giyim şekli belirtilmemiş, sadece ölçüsü belirtilmiştir
Vücut hatlarının belli olmaması şartıyle her türlü kıyafeti giyebilirsin,
Eski 11.09.2013, 11:20   #36
ala'turka
Yasaklı Üye

Aristo sen bizlerle dalgamı geçiyorsun, kimi kandıracağını sanıyorsun,
ancak, insanlıkarayanı kandırabilirsin,
öyle gelişigüzel paylaşımlar yaparsan birilerinin karşı çıkacağını hesapla,

Alıntı:
Bak işte sana Türk tarihinde nineleri gibi bir türk kızı...
Bak kadınlı erkekli tam da 6000 yıllık tarihleri gibi...

Belkide ben yanılıyorum, alttaki kadınlar için konuşuyor olabilirsin

Eski 11.09.2013, 12:04   #37
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alaturka, geliştir kendini artık. İlkokul çağlarındaki çocuklar gibi sığ bilgilerle donanıp kalmışsın..

Alıntı yaptığın o fotoğrafların hangi yıllara ait olduğunu bir öğren önce..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başbakan, erdoğandan, için, olimpiyatlar, yorum

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)