Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 08.07.2014, 12:49   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Tatil Aktivitelerinde Neler Yapılır?

Tatil Aktivitelerinde Neler Yapılır?

Tatil yapmayı sadece sırt üstü yatmak olarak düşünmeyin. Tatilde de yapabileceğiniz bir sürü aktivite var...

1- Öncelikle spor
Her gün bir saat egzersiz yapmak tatilde de formunuzu korumanıza yardımcı olur. Malum tatildesiniz, güzel yiyecekler ilginizi çekiyor ve kendinize engel olamıyorsunuz. O halde mutlaka her gün bir saat egzersiz yapmanızı öneriyoruz. Zaten hava çok sıcak bir de spor yaparsam çok terlerim ve bütün karizmam yerle bir olur diye düşünmeyin. Oriflame’in Activelle Fresh Yeşil Çay Özlü 24 Saat Etkili Anti-Perspirant Deodorantı ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Terlemek ne yazık ki birçoğumuzun kabusu. Ve ne yazık ki sadece kokudan kurtulmak da yeterli değil. Yapış yapış bir his, kıyafetlerin koltuk altı kısmının ıslak görünmesi büyük bir problem. Yapacağınız bu doğru deodarant seçimiyle tüm bu sorunlara veda edebilirsiniz.

* Spor yaparken kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Doğru seçtiğiniz spor kıyafeti size kendinizi daha enerjik hissettirir. Yaptığınız spora uygun ayakkabı seçimi ise ayak sağlığınız için çok önemli. Spor yaparken ayağınıza takılacak, hareketlerinizi engelleyecek kadar bol giyinmemelisiniz. Eğer dar kıyafet tercih ederseniz içinde rahatça hareket edebileceğiniz, oturup kalkmanıza izin verecek esneklikte olmasına özen gösterin. Kan dolaşımı için bu gerekli.

2- Turistleri örnek alın

Gittiğiniz tatil yeri neresi olursa olsun mutlaka gezilecek-görülecek bir yeri vardır. Müzeler, kaleler ya da antik yerler... Her gün, güneşin altında boş boş yatmak yerine en azından tatilin bir gününü kültür aktivitesine ayırın ve bu yerlerden birini ziyaret edin. Yorucu bir gün olabilir ama tatil dönüşü arkadaşlarınıza anlatacak hikayeleriniz de olacak unutmayın.

3- Plaj aktiviteleri

Su sporlarından birini yapabilirsiniz. Yelken, sörf ya da su kayağı (tatil yerlerinde amatörler için de var) en popüler su sporlarından. Suda spor bana göre değil derseniz plaj voleybolu ideal bir seçim olacaktır.

4- Su Jimnastiği ve tabiki yüzme

Su jimnastiğini yapabileceğiniz en ideal yer havuz, ama kolay egzersizleri denizde de yapabilirsiniz. Yüzmek ise vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırır. Sıkı, esnek ve formda bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Tatilde yapabileceğiniz bu bedava aktiviteyi kaçırmayın deriz. Yalnız bizden size tavsiye, her beş dakikada bir yüzme stilinizi değiştirin.
Kaynak
Eski 08.07.2014, 13:18   #2
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Standart Cevap: Tatil Aktivitelerinde Neler Yapılır?

Tatilde kesinlikle sabah erken kalkarım... 5.30 - 6.00 gibi.. Kumsala iner güneşin doğuşunu seyrederim kuş cıvıltısı ve mis gibi çam kokuları eşliğinde...Ardından yürüyüşümü yapar kahvaltımı eder yüzerim...

Teşekkürler Canancığım...
Eski 08.07.2014, 13:20   #3
Mislina
Süper Üye

Cıks spor yapmak için tatile çıkmam, aktiviteye katılmak istersem şehrimde zaten her biri mevcut.

Şu da var zaten belirli aktivitelerden ister istemez yararlanıyorsun.

5 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.2014, 14:21   #4
Slower
Süper Üye

Ben tatilde yorulduğum kadar hiç bir yerde yorulmam, geceleri bile bir aktivitem olur..
Eski 08.07.2014, 14:39   #5
Mihri Sultan
Uzman Üye

Güzel şeyler işte tatil olsun da çamurdan olsun diyesim tuttu
Eski 08.07.2014, 15:19   #6
Şahinoğlu
Üye

Valla benim için deniz-güneş-kum üçlemesiyle geçmediği kesin. Şöyle ki:

Küçükkene annemler beni denizden silah zoruyla alıyordu; ellerim buruş buruş olana kadar denizden ya da havuzdan çıkmıyordum. İşte ne olduysa Bodrum'da oldu; dayımların havuzunda az daha hakkı rahmetime kavuşuyordum. Bir daha da ne denize ne de havuza ayağımı sokmadım. Dedim böyle olmuyo, kendimi başka bir yönde geliştireyim; kumsalda müthiş kumdan kaleler yapmaya başladım. 3 tane kumdan kale, 1 tane de plaj güzeli şampiyonluğum var. Onda da o saatte kimse yoktu plajda, ondan verdiler herhalde.

Sonralarda benim için artık hayat takribi 18.00'a kadar evde vakit öldürmek, malak gibi televizyonun karşısında yatmak, nihayetinde de geceleri mekanlara akmak şeklinde vuku bulmaya başladı. Bundan birkaç sene önce Alanya'da mekan işlettiğim dönemde güneşi bir doğarken bir de batarken gözlemleyebiliyordum. O üç aylık süreçte yalnızca bir defa denize gittim. Valla bak. O da Ankara'dan arkadaşlar geldi, "İlla denize girelim, illa denize girelim" diye mırıldanıp durdular. "Oğlum bakın saat 12'de denize menize girilmez burda; yapmayın etmeyin. Sitenin havuzuyla idare edin şimdi, akşam da serin serin girersiniz. Olmaz mı? Hı?" dememe rağmen zorla alıp götürmeleri nihayetinde tecelli etti ki, onda da başıma güneş geçiyordu. İki gün kendime gelemedim yemin ederim.

Ankara'ya döndüğüm vakitler de "e abi hiç yanmamışın" gibi, "lan yoksa bu gitmedi de bizi mi yiyor" temalı bakış açılarıyla karşılaşmam pek de zor olmuyor.
7 Üyemiz Şahinoğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.2014, 15:44   #7
Mislina
Süper Üye

Tatile çıktığımda geç yatar erken kalkarım aslında,senin saatleri okuyunca"Ben kalkana kadar @Redwine günü yarılıyor demek"geçti aklımdan
Erdek'te İstanbul'lu bir ailenin "Denize girmiyor musunuz"sorusuna "Denizi dinliyorum"demiştim.Tatil benim için dinlenmek için bir araç.

Slower,tarihi dokuları olan bir tatil tercih ettiysem dediğin doğru(Yürümeyi pek sevmiyorum ama kendimi kaybediyorum sanki o mekanlar da, deli geziyorum.Hal böyle olunca bir gün önce dönüp evde dinleniyorum sorun kalmıyor
Mihri;aynen tatil söylemi bile heyecanlanmama yetiyor
Şahinoğlu;Kötü bir durum yeğenlerim tarafından eşşek şakasına maruz kalmıştım(çok kötü bir durum)geçmiş olsun...
Her ne kadar"Bir kaşık suda boğuluyor olsam da denizin havasını mutlaka içime çekmem gerek.

5 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.2014, 15:53   #8
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Ben tatil bölgesinde yaşadığım için bana her zaman tatil..

Eskiden rock barlarda takılırdım ama şimdi takılamıyorum kapandılar çünkü..

Artık benim için tatilimin anlamı bir kutu bira ve çerez eşliğinde müzik film yada oyun oynamaktan ibaret..

Denize gidiyormuyum hayır gitmiyorum yok sevmediğimden de değil hani seviyorum(2 km ötede deniz yani) ama işte üşeniyorum ne yapacam denizde zaten kalabalık oluyor ve ben kalabalık yerleri sevmem gitsemde denize nerde sessiz ıssız koylar varsa oraya gider orda yüzerim.
Eski 08.07.2014, 16:30   #9
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Spor yapmak tatilde biraz zor benim için. Civar yerlerde ki turistik yerleri gezmek en iyi sporlardan bence.

Teşekkürler Canancığım.
5 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.2014, 17:27   #10
ReaL
Deniz Sevengillerden

Ne gariban bir adamım ben ya..

Kaç yıldır tatil nedir bilmiyorum. Zaten pek de istemiyorum açıkçası.. Dönüş berbat oluyor.. Bir süre normal hayata adapte olamıyorum.

Biraz deniz, biraz tarihi yerleri dolaşma, akşama da mükemmel bir rakı - balık sofrası.. Benim için, işte tatil..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aktivitelerinde, neler, spor, tatil, yapılır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)