Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.02.2022, 19:53   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi, Aday Değil

Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi, Aday Değil

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Kemal Kılıçdaroğlu sonunda müjdeyi verdi' diyerek, 'Rahatlayın, aday değil' iddiasında bulundu.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında, "Sadece ittifak ortaklarının seçmenlerinin değil, pek çok CHP seçmeninin de kabusu haline gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı meselesine artık nokta koyuldu" iddiasında bulundu.

Altaylı, "Kemal Bey, bir soru üzerine 'Eğer diğer 5 lider beni aday olarak görmek isterlerse bundan gurur duyarım ve elbette aday olurum' dedi. Bundan çıkan net sonuç şu: Aday değilim. Çünkü çok açık ki, Temel Karamollaoğlu CHP’li bir adaya değil ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı" değerlendirmesinde bulunurken, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

"Çünkü çok açık ki, Meral Akşener nezaketen tek kelime etmemiş olsa da tabanı ve örgütünden gelen bilgiler ışığında Kemal Bey’in adaylığının çok da doğru olmayacağını biliyor.
Çünkü çok açık ki, Ahmet Davutoğlu AK Parti’den koparmaya çalıştığı kitleyi Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye ikna edemeyeceğini biliyor.

Ali Babacan ve Gültekin Uysal’ın ne düşündüklerini tam olarak bilememekle birlikte en azından 5 liderden üçünün istemediğinden eminim.

Peki aday kim olur?

Ne bilirim, ne karışırım.
Ancak şunu söylemem mümkün, ki aylar önce de söyledim.
Kemal Kılıçdaroğlu ile Tayyip Erdoğan karşı karşıya gelirse Tayyip Erdoğan çok büyük ihtimalle ilk turda kazanır.
Ekrem İmamoğlu ile Tayyip Erdoğan karşı karşıya gelirse, çok büyük ihtimalle ikinci tura kalır.

Mansur Yavaş ile Tayyip Erdoğan karşı karşıya gelir ise çok büyük ihtimalle ilk turda Yavaş kazanır."

kaynak

Eski 23.02.2022, 21:29   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi, Aday Değil

Akşam TEKE TEK programında da izledim, evet programdaki genel düşünce bu yönde...

Millet ittifakı, 6 parti olarak mı devam eder, yoksa bu muhalefet kanattan başka bir ittifak daha çıkar mı, yoksa HDP de bu ittifaka katılır mı, şu an için bir sürü bilinmezin bulunduğu günlerdeyiz...

Ancak bence sorun, ittifakın CHP dışında ve biraz da DEVA partisi dışındakilerin tümünün tabanları, aynen AKP-MHP tabanında olduğu gibi birbirine çok yakın ve " oynak " tabanlardır...Bugün burada, yarın diğer tarafta olabilecek tabanlar olup, işin aslı o partilerin davranışları da bu yönde " dönek " tavır koyabilecek partilerdir...

Bunlardan Saadet Partisi sanki duruşu belliymiş gibi...Ancak artık bu da sorundur...Çünkü bugüne dek durduğunuz yerde durdunuz da ne oldu...?

Ahmet Davudoğlu'nun Gelecek Patisi'nden ne köy olur ne kasaba, bence hesaba çok katılacak bir parti değil, oradan buradan ancak 0,005 puan falan aşırır gibi...Yani çok kaale alınmaması gerek...

Saadet Partisinin de ite kaka alacağı sonuç belli, o da %1-2 yi pek geçebillecek gibi gözükmez...Çünkü çok stabil bir tabanı var...

Demokrat Parti ise eskisi gibi değil, seçimlere etki edebilecek bir sonuç alabilecek bir parti değil...

Yeni partilerden bir tek DEVA Partisi diğerlerine göre çok daha dikkat çeken bir parti...Kadrolarından kaynaklanıyor biraz da bu...

Geriye güçlü gözüken İYİ Parti var...Ancak oldum olası hem Meral Akşener'e hem parti örgütüne çok fazla güvenmiyorum, çünkü " milliyetçi " ideolojiden gelen bir örgüt ve tabana sahip...Geçmişte de milliyetçi partiler ile CHP nin veya " sol " düşüncenin bulunduğu partilerin ilişkileri uzun süreli olamamıştır maalesef...

Bunlar içerisinde CHP çok mu iyi...Bence değil...Kemal Kılıçtaroğlu belki çok iyi bir " organizatör / uzlaştırıcı / arabulucu " olabilir ancak lider karizması konusunda zayıf...Eğer çok daha lider karisması üst düzey biri olsaydı başta, CHP tek başına şu an, bugünkü koşullarda %40 ı zorlardı...Bu orana ancak İyi Parti ile ulaşılabiliyor ise CHP nin şapkasını önüne koyup, defalarca düşünmesi gerek...

Evet bence de Kemal Kılıçtaroğlu aday olursa seçimi kazanıp, kazanamayacağı belli değil...Bence bu durum Ekrem İmamoğlu için de aynı diye düşünüyorum...Mansur Yavaş daha fazla oy alır ancak ilk turda kazanabilir mi, halen şüpheliyim...HDP tabanının da oyunu alabilecek aday seçimi kazanır...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.02.2022, 17:26   #3
Never Give Up
Gerçek Üye

Mansur Yavaş aday olursa oyum ona, İmamoğlu’na oy vermem. Şovmenden cumhurbaşkanı olmaz.
Eski 27.02.2022, 19:18   #4
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Darksaga Mesajı göster
Mansur Yavaş aday olursa oyum ona, İmamoğlu’na oy vermem. Şovmenden cumhurbaşkanı olmaz.

Halk´i düsünüp Halk Ekmegi cikartanlari hangi Kara AKEPE´li begenmiski?.

Milletin Bagislarina bile gözlerini dikip, Bagislari Calan AKEPE, Trol Bürolarini beslerken, Namusunla ve Diplomasi Sahte olmayanlara pas verirlermi?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 27.02.2022, 21:40   #5
Never Give Up
Gerçek Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Halk´i düsünüp Halk Ekmegi cikartanlari hangi Kara AKEPE´li begenmiski?.

Milletin Bagislarina bile gözlerini dikip, Bagislari Calan AKEPE, Trol Bürolarini beslerken, Namusunla ve Diplomasi Sahte olmayanlara pas verirlermi?.
Benim Akp ile işim olmaz, hiç oy vermedim vermem de.
Ben Cumhuriyetçiyim..

Yalnız Seyit Rıza’ya heykel dikenlerin de Akp den farksız olduğunu biliyorum. Ben ilkesel bakıyorum olaya o yüzden siz partizanlar beni anlamazsınız, anlayamazsınız..
Eski 28.02.2022, 00:39   #6
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Benim Akp ile işim olmaz, hiç oy vermedim vermem de.
Ben Cumhuriyetçiyim..

Yalnız Seyit Rıza’ya heykel dikenlerin de Akp den farksız olduğunu biliyorum. Ben ilkesel bakıyorum olaya o yüzden siz partizanlar beni anlamazsınız, anlayamazsınız..

Cumhuriyetcigim derken, bunada bir seyler söyliye bilecekmisin?.

Daha dogrusu Hangi Cumhuriyetcisisin?.

Cumhur Intifakcilarida var bildigin gibi, birisi keske Yünan Yenseydi diyenin ayagina gidip, elini öper, Öbürküde Umrelerden Söförüne gelen hediyelerden sonra Kiblesini sasirip Tasmasini taktirir!.

Alıntı:
Ben Cumhuriyetçiyim..

Seyit Rizaya simdi nasil baglaya bildin´ki, birde Partizanligi ortaya atmissin!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 28.02.2022, 06:58   #7
Never Give Up
Gerçek Üye

Partizanlık tam olarak şudur eleştiri aldığında rakibini eleştirmek.. Cevap verememek senin yaptıığın yani
Eski 28.02.2022, 09:10   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Partizanlık tam olarak şudur eleştiri aldığında rakibini eleştirmek.. Cevap verememek senin yaptıığın yani

Ekranin üzerindeki yanki eden resmini gördügün belli, nasil baglaya bildigini sorarken iyice ipin ucunu kaybetmissin!.

Alıntı:
Daha dogrusu Hangi Cumhuriyetcisisin?.

Alıntı:
Seyit Rizaya simdi nasil baglaya bildin´ki, birde Partizanligi ortaya atmissin!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 28.02.2022, 13:44   #9
Never Give Up
Gerçek Üye
Standart Cevap: Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi, Aday DeğilTaban

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Ekranin üzerindeki yanki eden resmini gördügün belli, nasil baglaya bildigini sorarken iyice ipin ucunu kaybetmissin!.
Eleştiriye cevap vermek yerine sen de şusun busun demek mantık hatasıdır, bundan bahsettim.

Bahsettiğim şey tam olarak şudur, eğer CHP Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan’ları savunacak konuma geldiyse bu çok açık bir yozlaşmadır..

https://youtu.be/jIrRel6hm0o

Tabanı temiz ama yönetimi tamamen yozlaşmıştır.. Atatürk’e karşı büyük bir ihanet içindeler..
Eski 28.02.2022, 20:55   #10
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Fatih Altaylı: Kılıçdaroğlu Müjdeyi Verdi, Aday DeğilTaban

Alıntı:
Eleştiriye cevap vermek yerine sen de şusun busun demek mantık hatasıdır, bundan bahsettim.

Bahsettiğim şey tam olarak şudur, eğer CHP Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan’ları savunacak konuma geldiyse bu çok açık bir yozlaşmadır..

https://youtu.be/jIrRel6hm0o

Tabanı temiz ama yönetimi tamamen yozlaşmıştır.. Atatürk’e karşı büyük bir ihanet içindeler..

Cumhuriyet Halk Partisi Cinlerlemi ugrasiyor, buraya kadar izledikten sonra siktir ettim Youtu paylasimini, acaba ne icmis yine!.

Hangi Cumhuriyetcilerden oldugunu halen bahsetmedin ve öbürküsüne nasil baglaya bildiginide anlatmis degilsin!.

Türkiyede
yasamasa bile!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aday, altaylı, değil, fatih, kılıçdaroğlu, müjdeyi, verdi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)