Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 21.12.2012, 17:37   #41
Gece
Uzman Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Burası Forum mu Ansiklopedi mi? Karar verin.

Herkesin tartışma merakı farklıdır...
Mesela ben futboldan anlamam, siyasete girmem, din konularından
herkesten farklı bir yapım olduğu için uzak dururum...

Haa buyur kadın ezilmelidir, küçük çocuklara hırpalanmalıdır falan de...

Bırak tartışmayı, ağzını burnunu kırarım...

İşi tatlıya bağlamıştık değil mi?
9 Üyemiz Gece'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.12.2012, 17:57   #42
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Bilgili, kültürlü insanlarsınız. Forumda diğer forumlarda rastladığım bomboş ve kayıp insanlara burada rastlamadım.
Özellikle savurduğun genel olumsuz eleştriler yerine ilk defa gördüğüm olumlu eleştrini alıyorum. Kendimi senin yaptığın hiç bir iyi yada kötü genellemenin içine almıyorum. Daha açık konuşmak gerekirse seningenel değerlendirmelerinde ne kendimi kültürlü sanarım nede bomboş bir adam. Bu yüzden senin başlattığın konularda çok ilgimi çekmedikçe yazmam.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
7 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.12.2012, 18:03   #43
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Subutay Mesajı göster
Özellikle savurduğun genel olumsuz eleştriler yerine ilk defa gördüğüm olumlu eleştrini alıyorum. Kendimi senin yaptığın hiç bir iyi yada kötü genellemenin içine almıyorum. Daha açık konuşmak gerekirse seningenel değerlendirmelerinde ne kendimi kültürlü sanarım nede bomboş bir adam. Bu yüzden senin başlattığın konularda çok ilgimi çekmedikçe yazmam.
Benim konuları boşver.

Forumda müzik bölümü var kaliteli müzikler görüyorum, köşe yazısı yazan birikim sahibi insanlar var, okuyorum, sanatsal, entellektüel bölümler var, katılım da fena değil, dozunda bir geyik var fazlası ya da eksiği yok, gezdiğini, gördüğünü yazanlar var gayet başarılılar.

Durduk yerde kimseyi övmem ben.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
3 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.12.2012, 22:09   #44
Subutay
Eflamor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Benim konuları boşver.

Forumda müzik bölümü var kaliteli müzikler görüyorum, köşe yazısı yazan birikim sahibi insanlar var, okuyorum, sanatsal, entellektüel bölümler var, katılım da fena değil, dozunda bir geyik var fazlası ya da eksiği yok, gezdiğini, gördüğünü yazanlar var gayet başarılılar.

Durduk yerde kimseyi övmem ben.
Yeri geldiğinde de tartışan insanlar var.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
4 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.12.2012, 22:48   #45
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Doğum Lekesi Mesajı göster
Ben seninle sadece bir konuda tartıştım ve ben seni hep erkek sanıyordum

Bayan olduğunu öğrendim (o gün şok geçirmiştim)

Ve Ateist olduğunu (farklı pencereden bakıyorduk)

Ve vb şeyleri

http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=85021

Konu budur.

Tüm kanıtlarım bunlardır.

Sizin hakkında atıp tutmadım ben sizin sözlerinizle savunduğunuzu söylediğiniz düşüncelerinizle sizi tanımaya çalıştım

Ama yok, ne anlayabiliyorum ne de tartışabiliyorum.

Buyrun konuya alıntılarla burayı doldurmak istemedim.
Neyin kanıtı anlamadım.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 21.12.2012, 22:56   #46
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Bir de önyargılardan kurtulursam süper olacak.
Yazarken geriliyorum,bundan ne çıkarılır,şurası sündürülür mü diye.
Aklımdakini istediğim gibi dökemiyorum o sebeble.
Su Ön yargi meselesine/yazisina kirilmadim desem yalan olur.

Özellikle su Hosgeldin bölümünü gözden gecirdim, sizin geldiginizde nasil karsilandiginizi birde bulmak istedim.

Istedimki, burada nasil yeni üyeler karsilanip, misal verebilmek icin.

Maalesef, sizin isminize ilk olarak rastlamadigim icin, acaba isim degistirmis olabilecegini düsünüp baktim Ilk Isminiz Ma___ oldugunu zannediyorum.

Yanlisim varsa, Lütfen belirtin.

Gelelim ama yeniden su yargilama davasina.

Eger öyle birsey hissederseniz, sizinde bir payiniz olabilecegini göz önüne hic getirebildinizmi?.

Maalesef arastirmaya denedim, bütün yazimlarinizi, daha dogrusu Foruma ilk girdiginizden beri analize edip, suraya alintilar yapmaya calisacaktim.

Engel olarak sadece suraya kadar gelebildim: http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=89830

Daha eski yazilar olmadigi icin, Hosgeldin bölümündede bir yazi bulamadim.

Alıntı:
Bir amaçtır gidiyor yahu forum üyeleri foruma üye olmamış sokaktaki vatandaştan daha mı özel daha mı önemli.Ne bu paranoya.
Tarikat filansanız söyleyin,çıkıp gideyim forumdan.
Sakladığınız bir şey mi var da her mesaja amaçlı,hesaplı vb. yaklaşıyorsunuz.

Sonunda dağıldım işte.
Insan sevdigi yere isinip, orada kalmayi istemezmi?.

Kendimden bir misal olarak alip, suraya yazayim.

Bu siteye dadanmamin sebebi, yardim istemistim, ayni zamanda belkide bir düzine siteye üyeligimi yaptim.

Bu zamandan kalma iki site kalip, sonunda buraya baglandim.

Halbuki O zamanki Türkce sözlügüm yeterli bile degildi!.

Sunuda hangi düsünceyle cikardiginizin farkina bile varamadim, belki bir zaman anlatabilir ve beraberce gülebiliriz.

Dagilmanizin sebebi buradaki tutumsa, demekki bu Forum en azindan bunuda basarabilmis, dogru yolda oldugunu ispatlamis.

Cogunlukla Almanyada yasadigim icin, isim icabi Almanya ici cok gezmisligim, cok Hotellerdede yatmisligim oldu.

Bunlari en azindan, kisa tutmamla, Barlarda cok zaman gecirdim.

Su Barlarin icinde hic tanimadim Insanlarla bir taraftan Arkadasliklar ediniyorduk, bazilarinida pataklayip, yolumuza devam ediyorduk.

Hayatimi kisa bir sekilde anlatmis bulunuyorum.

Bu Forumunda herhangi bir Köseye sikistirilacak bir yönü olmadigini görüp, kendimin burada bayagi Iyi niyetli insanlarin bulundugunu zannedip, burada zamanimi geciriyorum.

Bayagi Renk sahipligi bulunan bir Forum degilmi?, en azindan yukaridada renkli yazabiliyoruz.

Umarim sizde burada su Renklikten Faydalanip, görüslerinizi bir daha düsünebilirsiniz.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.01.2013, 16:44   #47
Mediter
Uzman Üye

Alıntı:
Forumgerçek'e girdiğimde kendimi vikipedia'da gibi hissediyorum.

Ne bir tartışma ne bir beyin fırtınası varsa yoksa kuru bilgi.

Tamam, bir dostluk ortamı var ve bozmak istemiyor olabilirsiniz.

.......

Alıntı:
Bir amaçtır gidiyor yahu forum üyeleri foruma üye olmamış sokaktaki vatandaştan daha mı özel daha mı önemli.
Ne bu paranoya.
Tarikat filansanız söyleyin,çıkıp gideyim forumdan.
Sakladığınız bir şey mi var da her mesaja amaçlı,hesaplı vb. yaklaşıyorsunuz.

Sonunda dağıldım işte.
Sevgili C.C,
Yaklaşık 15 yıldır sanal alemdeyim.
(Başta mynet) olmak üzere bir çok forumda, ‘’mediter’’ olarak veya farklı niklerle (siyasi ve dini konularda) sert, sivri yorumlar yazdım, amansız tartışmalar yaptım.
Çünkü (prensip olarak) benim sanal alemde bulunma amacım,
Hoşça vakit geçirmek, geyik muhabbetleri yapmak değil, (kendi siyasi kimliğim gereğince) gençliği emperyalist düzen ve onun destekçisi, bölücü ve çağdışı rejim heveslilerinin bazen açık bazen gizli olarak (elele) yürüttükleri Türk halkını onursuzlaştırma, sömürme,fakir düşürme ,Türk ulusunu ve Türk toprağını bölme emellerine karşı koymaktı.
Bu yolla korkusuzca yıllarca, sayfalarca yazdım.
15 yıllık sanal seyyahlığımın sonunda,(sekiz ay önce geldiğim) Forum Gerçek’te de (ağırlıklı olarak) siyasi ve dini konularda, uzun tartışmalara yol açan yazılarım oldu.
Forum Gerçek’i ziyaret eden her üyeyi, Forumun ana sayfasında şöyle bir slogan karşılar:
‘’Dünya’nın En İyi Sitesi!’’ Bu slogan (şakayla karışık) biraz abartı olsa da,
(Dünya’nın bütün sitelerini bilemem) Türkiye’nin en iyi (elit) Forumu (paylaşım ve tartışma sitesi) olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Üyelerinin (hemen hemen) tamamı, ya yüksek okul mevzunu veya yüksek okul öğrencisi ve belli bir yaş sınırı üzerindedir.(Yani eğitimlerinin yanında yaşam tecrübeleri de çok yüksektir.)
Bu bilinçteki üyelerden oluşan ve Atatürk İlkeleri ve Devrimleri başlığı altında bir araya gelmiş üyelerin bir çok konuda tartışmaya gerek görmeden ortak paydalarda buluşması çok doğal bir sonuçtur.
Çünkü yıllarca kendi iç dünyalarında ve tartışarak bir kanaat edindikleri fikirleriyle burada ileri sürülen fikirler örtüşmektedir.
Hiçbir Forum Gerçek üyesi tartışmadan kaçmaz, eğer tartışmıyorsa, ya kendisi de ileri sürülenle aynı fikirdedir veya o konu hakkında oluşmuş bir fikri yoktur, bilmediği bir konuda da tartışmaya girmeyecek bilinçte olduğu için tartışanları izleyip, bir fikir edinme yolunu seçmiştir.Doğrusu da budur.
Fakat, sizin daha önceki yazılarınız ve paylaşımlarınız göz önüne alınınca tartışma sever bir üyesiniz.
Sözün gelimi, sobanın dokunanı yakacağı tecrübelerle ve mantıkla apaçık ortadayken, siz felsefi olarak (Soba yakar mı? Niçin ve Nasıl yakar? Vb.) felsefi tartışmalara girmek istiyorsunuz veya bundan zevk alıyorsunuz.
Forum Gerçek’i Vikipedia’ya benzetmen ise Forum Gerçek için onur verici.
Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Vikipedia, ansiklobedik gerçekleri yazmakla, Dünya’ca tanınmış bir sitedir.
Gerçekten Forum Gerçek de, İnkar edilemez gerçekleri yazan, savunan ,eşsiz bir sitedir.
Bu nedenledir ki, Yaklaşık 15 yıldır sanal alemde seyyahlık yapan benim bile, bu yoldaki son durağım oldu.
Çünkü, Forum Gerçek gibi, elit bir sitede yazmadıktan veya yazamadıktan sonra,
Sanal ortamda binlercesi bulunan (sıradan) sitelerde ve Forumlarda yazmanın hiç gereği yok.
Çünkü Forum Gerçek’te yazmayı bırakıp, başka sitelerde, forumlarda yazmaya devam etmem‘’Attan inip, eşeğe binmek!’’ deyimine de benzerdi.
Üstelik de,
Böylesine, elit ve (elden geldiğince demokratik) bir Forum (Forum gerçek) varken, bir başka sitede, forumda yazmak (inanın bana) Forum Gerçek’e rakip olmuşum, hissi veriyor ve yazamıyorum.
Sanki, tek başıma rakip olabilirmişim gibi…
Benim gibi yüzlerce üyesi var Forum Gerçek’i…
Bırakın Forum Gerçek gibi harika bir siteyi eleştirmeyi, ona sahip çıkıp yüceltmenin yollarını arayın…
Sevgili C.C,
Burada (bir potada eritilerek) oluşturulan gönül birliği, ülkü birliğidir, tarikat değil…

Son bir sözümde (her gün binlercesinin ziyaret ettiği) misafirlere:
Sayın misafirler,
Atatürkçülük ana başlığı altında, ülkenize sahip çıkmak istiyor,
Saygı, sevgi, hoş görü çerçevesinde paylaşımlarda bulunmak, gerçeklere ulaşmak istiyorsanız…
İşte size eşsiz bir kaynak ve ortam FORUM GERÇEK…
Uzun uzun düşünmenize gerek yoktur, hemen üye olmanızı tavsiye ederim…

Mediter
Eski 13.05.2021, 18:48   #48
Ben kimim
Yasaklı Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili C.C,
Yaklaşık 15 yıldır sanal alemdeyim.
(Başta mynet) olmak üzere bir çok forumda, ‘’mediter’’ olarak veya farklı niklerle (siyasi ve dini konularda) sert, sivri yorumlar yazdım, amansız tartışmalar yaptım.

Son bir sözümde (her gün binlercesinin ziyaret ettiği) misafirlere:
Sayın misafirler,
Atatürkçülük ana başlığı altında, ülkenize sahip çıkmak istiyor,
Saygı, sevgi, hoş görü çerçevesinde paylaşımlarda bulunmak, gerçeklere ulaşmak istiyorsanız…
İşte size eşsiz bir kaynak ve ortam FORUM GERÇEK…
Uzun uzun düşünmenize gerek yoktur, hemen üye olmanızı tavsiye ederim…

Mediter
**

Yorum yok
Ben kimim'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ansiklopedi, burası, karar

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)