Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Forum Gerçek Özel > Hayal Mahsülleri Bürosu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.02.2013, 11:12   #21
Basakca
Müdavim

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: FG Tatilde | BanLaSan Tur | Mars (1)

Eski gemimiz tarih oldu he

Şimdi de yeni tarihler yazmak için yola düşülüyor. Olsun bu da iyi bişidir herhalde.

Ellerine sağlık, teşekkürler Banemin.

11 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2013, 11:13   #22
C.Cienfuegos
Uzman Üye

Mars Belediye Başkanı Adayıyım.
Desteklerinizi esirgemeyin.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
13 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.02.2013, 18:28   #23
Kartal
Müdavim

Son Dakika Şok şok.

!!Hubble Uzay Teleskobu!! ile marsı takip eden ve inceleme yapan bilim adamları,marsta çok garip yaratıklar tespit edildiğini bildirmişler,bunun üzerine harekete geçen Amerika,yaratıkları incelemek üzere,çok acil marsa uzay aracı yollama kararı almış
8 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2013, 12:46   #24
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Alıntı:
Yolcu bölümünde asayişin berkemal olduğunu! gözlerimle görerek iç huzuruyla köşküme döndüm (bu Keptın köşkü oluyor, kıskanmayın). Santos'u Keptın koltuğundan kaldırmak için biraz hırpalamam gerekti ama başardım sonunda ve şimdi yan tarafta muavin koltuğunda pis pis beni kesiyor.

Evet arkadaşlar kaptanımız gitti köşküne kuruldu ama köşk nedir nasıl bir yerdir? bilmiyorsunuz, diyorum çünkü ben biliyorum. Beni sevgi meleğin ilan edip vişne çürüğü elbisemin içinde gören gemi mürettebatı benim tutku düzeyindeki merakımdan bihaber görevlerinin başındaydılar. Bense gemiyi keşfe çıkmak ve en ücra köşelerine sızmak için her an tetikte bekliyordum. aradan yarım saat bile geçmemişti ki oturduğum yeden kalktım ve laleye yöneldim.

Ben: Tuvalete gitmeliyim, ne tarafta acaba Lale hanım?
Lale: Bulamazsın şimdi ben seni götüreyim
Ben: Yok yok sen tarif et ben bulayım. (kulağına eğilip) şimdi bunlar (gözümle yolcuları işaret ederek) rahat durmaz orayı burayı kurcalayıp bozarlar gemiyi yolda kalırız. Ne dünyaya dönebiliriz nede marsa varabiliriz!
Lale Yok canım uslu çocuklar bunlar
Ben: Muradyum uyursa ya gözlüklerini çıkartıp muzip yolculardan birisi de şaka olsun diye sakladı... Adamcağız gözlüklerini ararken allah korusun yani o kör haliyle...
Lale: Bir şey olmaz ama tedbirde elden bırakmamak gerek. Neyse canım sen kolidorun sonunda dön sağda ikinci değil üçüncü kapıdan girince önüne bir meydan çıkacak göbeği geç, ilk ışıktan sola dön orada kime sorsan gösterir
Ben: ooooo o kaddar büyük mü ya
Lale: Eh idadere ediyoruz işte
Ben: Tamam görüşürüz. Levye

Ve sonunda Laleden kurtulmuştum. Dışarıdan ufak tefek gözüken ama içi devasa büyüklükteki gemi gezip ne ne işe yarıyor diye tüm düğmeleri kurcalamak için elime geçen fırsatı vakit kaybetmeden değerlendirmeye koyulmuş geminin meydanına yollanmıştım Tam meydana açılan üçüncü kapıya varmıştım ki ikinci kapıdaki "kaptın köşkü" yazan levha dikkatimi çekti.
Yavaşça kolu çevirdim kapının gıcırdamamasına özen göstererek kapıyı ittim. ve içerideydim ben gemi kumada odasını hayal ederken karşımdaki Türk sinemasının Fabrikatör Nurullah Beyinin köşkünün avlusuydu. Gördüğüm manzara karşısında şok olmuştum ve kendi kendime "rahat ol kızım Zeynep bunlar bir şey daha neler çıkacak karsına eğlence yeni başlıyor deyip" köşkün kapısına yöneldim....
Eski 18.02.2013, 13:21   #25
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Benim keşfim yeni başlıyor ege35 sıra sanada gelecek bilmiyor numarası yapma
Eski 18.02.2013, 13:27   #26
Necdet Arda
Üye

Mars halk partisini kuracağım hanımlar beyler desteklerinizi bekliyorum...
Eski 18.02.2013, 18:13   #27
Zeynep Sappho
Her şey aşk için...

Evet kısaca köşkün avlusundaydım artık ve köşkün kapısına yönelmiştim. Saçımdan bir firikete toka çıkartarak anahtar yuvasını zorlamaya başladım. ne yaptım sa açılmıyor ama dakikalarda geçiyordu. 15 dakikadır uğraşıyordum sonunda yorulup kapıya dayanmamla kapının açılması bir oldu kapız zaten açıkmış yani kapının açıldığı holden ilerliyordum. Bu ahşap keptın köşkünün dekorasyonun her yanından buram buram Osmanlı akıyordu. Açık olan kapıdan girdiğimde ise yerde bursa işi dokuma halı bulunan geniş bir salondaydım.Tavandan bitme pencereler dizimde son buluyor dışarı takriben 70-80 metre ileride olan camlarıyla yerleri süpüren perdeleriyle Antalya'daki Atatürk'ün evinin yatak odasındaki perdelerini anımsattı bana.

Bir köşeden diğerine uzanan L biçimindeki sedirler anneannemin evini hiç aratmıyordu. Her tarafa danteller serilmiş sanki köşke dantel yağmuru yağmış. Bir köşede dantel dergileri şiş, tığ ve iplikler gözüme ilişti. Biraz yaklaşınca bize pekte yabancı olmayan bir nesne ile karşılaştım. dantellerin yanında duran bu nesne bir levye idi. Demek ki Lale buradaydı ve daha dikkatli olmalıydım

Hemen odayı terk ettim, ama içimde ki korku bir kat daha artmıştı yakalanırsam ne olur diye düşündüm bir an " Lale'nin levyesi var ve asabi, Banemin'i kafe form gerçekte tehdit ettim, yakalanmasam iyi olurdu "

Derken geri geri çıktığım kapıdan tüm cesaretimi toplayarak diğer odaları dolaşmaya karar verdim. üzerinde "Personel harici girmek yasaktır" olan bir levha asılı kapıyı gördüm benim için bunu anlamı "girmek için daha ne bekliyorsun" olmuştur her zaman. ellerimi ovuştururken gözlerimde zekice bir bakış ve dudaklarımda kötücül muzipçe bir gülümseme belirdi. Kapıyı hafifçe açtım içeriden yükselen sis bulutları merakımı iyice kamçılamıştı. Hemen içeriye daldım ve kendimi 2050 model bir diskonun içinde buldum robotik kadınlar ve erkeklerle dolu bu diskoda elektronik müzik eşliğinde danslar ediliyor robotlar gres yağı ve makine yağları ile eklemlerini yağlıyorlar. Bense şaşkın şaşkın ilerliyorum fakat kimsenin beni garipsemeyip bu insan evladı kim dememeleri beni büsbütün bir şaşkınlığa sürüklemişti derken gözüme tanıdık birisi takıldı. Bu kişiyi gemiye binerken görmemiştim fakat bu dans eden insan kılığında ki robotların arasında tanıdık bir yüz görmek hem tedirginliğimi aldı hemde büyük bir mutluluk verdi. Bulunduğum yerden seslendim "Egeeeeeeeeee! Egeeeeeeeeee!" sarışın bir robotik kadınla dans ederken mürektebat tarafından basıldığını zanneden Ege35'in gözleri korkudan fal taşı gibi açılmıştı. Korkudan titriyor ama erkekliğe de leke sürdürmemek adına belli etmemeye çalışıyordu. Mürektebattan olmadığımı ve macera perest bir merakla keşfe çıktığım öğrenince rahatladı ve olanı biteni anlatmaya koyuldu. Nasıl buraya geldiğini öğrendiğimde ise şaşkınlığım ikiye katlanmış birde gülme krizine girmiştim. Meğer bizim "ah o gemide bende olsaydım" diye feryat figan eden Egemiz ek iş olarak sanayide oto tamircisine çırak olarak işe girmiş. Usta levyeyi gemide unuttuğunu anlayınca "oğlum levyeyi kaptan köşkünden kap gel" demiş. Bizimki de diskoyu kızları görünce ne levye kalmış ne ustasının buyrukları...

Ama o bir kaçaktı ve onunla beraber olduğum için bende bu kaçağa yardım ve yataklık eden biriydim artık. Çünkü levye zoruylada olsa bu yolculuğa çıkmak için Banemin'in toplam 50 liraya bastırdığı üzerinde 200 TL yazan biletlerden alması gerekiyordu.

(2. BÖLÜMÜN SONU)
Eski 18.02.2013, 21:25   #28
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Banemin, Zeynep çok meraklı çıktı, gemiyi heran rotasından çıkartabilir.

Yeni hikaye de onu benim koluma kelepçele

Zeynep, hapı yuttun sen
8 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2013, 21:28   #29
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Artık ne çıkarsa bahtına.

6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.02.2013, 21:45   #30
Muradyum
...Çevre dostu...

Sevgili Banemin yapmadığın bu kalmıştı:
Biraz önce kayınpeder geldi burnundan soluyordu.
''Damaaat! hani uçağa inek,keçi,tavuk almıyorlardı.O kızcağız ağıl dolusu hayvanatı nasıl uçakta götürüyordu?.''
Konuyu kavradım: Duayen arkadaşımızın sürüsü...
-''Hık mık..Şey..''
Kızını torununu aldı gitti..
Sağolası Banemin!.
Saolasın Duayen!..
Başka da birşey demem.
Gerçek dostumuzu da bir kez daha anladık.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
banlasan, ben;, lale;, mars, tatilde

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler