Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 17.03.2021, 19:35   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Skandal İstiklal Marşı Talimatı. Topluma Kabul Ettirme Uygulaması mı

Skandal İstiklal Marşı Talimatı. Topluma Kabul Ettirme Uygulaması mı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un, korona virüsü gerekçe göstererek okullardaki törenlerde “İstiklal Marşı’nın banttan verilmesi ve kısık sesle ya da içten okunması” talimatı verdiği iddia edildi. Mesaja tepki gösteren Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Bunu Covid-19’u bahane ederek yapıyorlar. Bu, bir süre sonra ‘söylenmese de olur, çok da gerekli değil’ düşüncesinin topluma kabul ettirilmeye çalışmasının bir uygulaması” dedi.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un, korona virüsü gerekçe göstererek okullardaki törenlerde “İstiklal Marşı’nın banttan verilmesi ve kısık sesle ya da içten okunması” talimatı verdiği iddia edildi.

Okumuş’un mesajının, pazar günü Whatsapp üzerinden İlçe Milli Eğitim Müdürlerine gönderildiği ve talimatın, okul müdürleri grubundan paylaşılması istendiği belirtildi.

Mesaja tepki gösteren Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, “Bunlar, bir taraftan Andımız’ın kaldırılırken, bir taraftan da İstiklal Marşı’nın dahi yavaş yavaş söyletilmeme sürecini başlatan uygulamalar. Bunu da Covid-19’u bahane ederek yapıyorlar. Bu, bir süre sonra ‘söylenmese de olur, çok da gerekli değil’ düşüncesinin topluma kabul ettirilmeye çalışmasının bir uygulaması” dedi.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi de sosyal medya hesabından gönderilen yazıyı paylaşarak duruma tepki gösterdi.

Kaynak
Eski 17.03.2021, 20:34   #2
OkyanusunKalbi
WoodStock

Standart Cevap: Skandal İstiklal Marşı Talimatı. Topluma Kabul Ettirme Uygulaması mı

Andımızdan sonra İstiklâl marşına da sıra gelir.
Yavaş yavaş bahane uydurarak engelliyorlar.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.03.2021, 21:11   #3
Gülümsün
Yönetici

Standart Cevap: Skandal İstiklal Marşı Talimatı. Topluma Kabul Ettirme Uygulaması mı

Biz çocukken sabah okulda mutlaka andımız okunurdu. Hatta ben çıkar okurdum. Arkamdan diğer öğrenciler okurdu. Bağıra bağıra sesimizin çıktığı kadar okurduk. İstiklal marşını da öyle mutlaka yüksek sesle okurduk. Bizim için sevinç ve gurur vericiydi. Türklük damarımız tutardı.

Eski 17.03.2021, 21:39   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Öğrenciyken yapmaktan nefret ettiğim tek şey, din derslerine girmekti. Öğretmeninden de çok çektim, din dersindeki arapça dualardan da.. Karnemde düşük tek notum din'di.

Okullarda din dersi okutulması asıl faşistlik bence.
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ettirme, istiklal, kabul, marşı, skandal, talimatı, topluma, uygulaması, İstiklal

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)