Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 07.04.2020, 11:04   #41
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Bilim Kurulu İçin İlginç Öneri: “Diyanet’ten de Temsilci Yer Alsın

Hukukun anasını ağlatan Burhan Kuzu da profesör ve daha niceleri.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2020, 11:19   #42
Cimcimecik
Uzman Üye

Standart Cevap: Bilim Kurulu İçin İlginç Öneri: “Diyanet’ten de Temsilci Yer Alsın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Hukukun anasını ağlatan Burhan Kuzu da profesör ve daha niceleri.
Veya geçen gün sosyal medyada görüntüleri yer alan o bilmem ne üniversitesi rektörü...

Bertrand Russell
Cimcimecik'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 07.04.2020, 12:07   #43
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Veya geçen gün sosyal medyada görüntüleri yer alan o bilmem ne üniversitesi rektörü...

Dolayısıyla Okyanusu anlamak lazım. Bu durumu yaratan akp nin ta kendisi. Bu gibi insanları etraflarından arındırmadıkları, prim verdikleri sürece bir topluluk karşısında güven sağlamaları mümkün değil.
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2020, 12:11   #44
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Dolayısıyla Okyanusu anlamak lazım. Bu durumu yaratan akp nin ta kendisi. Bu gibi insanları etraflarından arındırmadıkları, prim verdikleri sürece bir topluluk karşısında güven sağlamaları mümkün değil.
Ben Oki'yi anlıyorum. Ben sadece eleştirimizi biraz daha sağlam yapmamız gerektiğini söylemek istiyorum.

Bilim Kurulu'nun içinde öyleleri olduğunu söylese tamam. Ama o hepsinin üzerini bir kalemde çiziyor.

Bertrand Russell
Eski 07.04.2020, 13:36   #45
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster
Ben Oki'yi anlıyorum. Ben sadece eleştirimizi biraz daha sağlam yapmamız gerektiğini söylemek istiyorum.

Bilim Kurulu'nun içinde öyleleri olduğunu söylese tamam. Ama o hepsinin üzerini bir kalemde çiziyor.

Balık baştan kokar misali.

Atatürk demekten kaçınan (Ben hiç duymadım) mecbur kaldığında Mustafa Kemal diyen, tüm yetkileri bir şekilde elinde bulunduran birinin, yakınında olan kişilerin çok farklı olmasını beklemek çok hayalcilik olur.

* * *
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2020, 13:50   #46
Livan
Gerçek Üye

Alıntı:
Atatürk demekten kaçınan (Ben hiç duymadım) mecbur kaldığında Mustafa Kemal diyen,
Oyları yüzde 20'ye düşsün, aha da iddia ediyorum, günde beş değil, yedi vakit Atatürk demezse, ben de eşşeğim.
Eski 07.04.2020, 13:57   #47
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:

Atatürk demekten kaçınan (Ben hiç duymadım) mecbur kaldığında Mustafa Kemal diyen, tüm yetkileri bir şekilde elinde bulunduran birinin, yakınında olan kişilerin çok farklı olmasını beklemek çok hayalcilik olur.
Bir ara sosyalist solumuz da Atatürk'e "Atatürk" demez, "Mustafa Kemal" derdi.

Tabii saçma. Atatürk onun soyadı ve Erdoğan'a nasıl ki "Tayyip" demek yanlışsa, Atatürk'e de sadece ismiyle hitap etmek yanlıştır.

Sonuçta asker arkadaşımız değil, bu ülkenin kurucu lideri.

Bilim Kurulu ise Erdoğan'ın yakınında değil, resmen bir göreve getirilmiş insanlardan oluşuyor. Üstlendikleri bir görev var ve saygın bir iş yapıyorlar. Ülkemizin bu salgın hastalıkla ücadele stratejisini oluşturuyor.

Listede kurulun kimlerden oluştuğu ve ne gibi görevleri bulunduğu yazıyor. Bu veriler zaten yeterince açık. Pek çoğunun bu ülkenin yetiştirdiği güzide doktorlar olduğu anlaşılıyor.

Yani sırf muhalefet yapmak için böyle toptan harcayıcı bir yaklaşımı benimsemek bana ters geliyor. Büyük haksızlık ve acımasızlık...

Bertrand Russell
Eski 07.04.2020, 14:04   #48
ReaL
Deniz Sevengillerden

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Oyları yüzde 20'ye düşsün, aha da iddia ediyorum, günde beş değil, yedi vakit Atatürk demezse, ben de eşşeğim.

Bu iddiaya varım, artırıyorum bire iki veriyorum, Atatürk demez.

Yok vaz geçtim, umarım der, sen de koca gözlü olmaktan kurtul. (Kendimi feda ettim Livan)

* * *
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.2020, 14:11   #49
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
"Gazi Mustafa Kemal" demekle zaten kendi ideolojik geçmişine aykırı davranıyor. Ayrıca "Atatürk" demesine o bakımdan gerek yok.

Kitleleri geri kazanmak için de buna ihtiyacı bulunmuyor. Çünki eskiden ona oy veren kitlelerin öyle bir derdi yok.

Bertrand Russell
Eski 07.04.2020, 14:49   #50
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Daha önce de yazdım sanırım Sağlık Sistemi çok daha önceden beri zaten MENZİL Cemaatinin kontrolünde...Böyle olunca şuan ki bakan da o cemaatin kontrolünde...Bunu öncelikle bilmek yerinde olacaktır....

Bilim Kurulunda çok mesleğinde çok değerli insanlar olabilir, ancak " Akil İnsanlar " içerisinde de bireysel olarak mesleğinde çok değerli insanlar da vardı veya Cumhurbaşkanı danışmanlarının içerisinde de mesleğinde çok değerli insanlar var...Ancak ne Akil İnsanlar işe yaradı, ne de Cumhurbaşkanı danışmanları işe yarıyor...

Bu bilim kurulu aynı şunun gibi : Ayranımız yok içmeye, faytonla gidiyoruz s...a...!!! Tarzı bir şey....

Bizim araştırma, geliştirme yapan kaç tane kurumumuz var ki, oluşturulan bilim kurulu ne yapsın...Aslında şuanki bilim kurulu " Kriz Kurulu " gibi bir şey....Sadece krizi takip etmek ve yönetmek amaçlı gibi geliyor...

Bilim İnsanı olmak kolay değildir...Bilim insanı " inançsız " olmak zorunda değildir, inançlı da olmak zorunda değildir...OBJEKTİF olmak zorundadır...Eğer ki bilimsel bir konuya, inanç veya inançsızlığımızı katarak açıklama getirmeye çalışırsak BİLİMİ SPEKÜLE etmiş oluruz...O zaman da bir anlamı kalmaz, doğruyu yakalayamayız...Eğer bilim kurulu doğru bilim kurulu olacak, olmak istiyor ise bu tür inanç veya inançsızlığı ile konuyu topluma anlatmaya/sunmaya çalışanları o kuruldan uzaklaştırmalı...Ancak o kişiler halen o kuruldaysa, o kurul artık bilim kurulu olmaktan çıkar...Hele ki cemaat/tarikat kolları o kurulun içerisindeyse, kimse çöp ayıklamaya kalkmaz, toptan üstünü çizer geçer...

İktidar/Yönetim cemaat/tarikat bağlantılı, kurulun başı cemaat/tarikat bağlantılı...Peki o kuruldan ne çıkar...? Tabii bilim kurulunu oluşturanların da yönetim kademesi olduğu unutulmamalı...Bu zaman dek oluşturulan kurulları, komisyonları biliniyor ise bilim kurulunun üzerinin çizilmesinin de doğal olduğu düşünülebilir...Fetö'yü araştırma komisyonunun başkanı FETÖCÜ...! Bizde böyle işte...Deveye sormuşlar neren eğri, nerem doğru ki demiş...

Bilim kurulu, Bilim adamlarının kendi yapılarından çıkacak bir kurum olmalı...Ancak maalesef siyaset buralara da burnunu soktuğu için orası da objektiflik şüphesi olan bir bilim kurulu olur...Tübitak'ın başına Hayvanat Bahçesi Müdürünü getirmeleri gibi o kurula istedikleri adamları getirip, yine sulandırırlar o kurulu...

Şu anki bilim kurulu güven veren bir kurul değil...

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alsın, bilim, kurulu, öneri, temsilci, İçin, İlginç, “diyanet’ten

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)