Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Terörle Mücadele

Terörle Mücadele SEN! Kendi geleceğin için ülkenin geleceğine sahip çık ve bu halinle yeryüzünde nefretin değil, sevginin temsilcisi ol!

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 27.05.2011, 20:35   #21
KazuAtak
Üye

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Şu an kim olsaydı terörü bitirirdi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Bu ülkede hem akıl, hem fikir sahibi olup, faili meçhul kurbanı olan herkes sırf terörü değil, bu ülkeye zarar veren her şeyin bitmesi için büyük katkı sağlayacak insanlardı. Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, A. Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Eşref Bitlis ve daha niceleri...

Bir de her zaman söylediğim bir şey vardır ülke gidişatı sohbetlerinde. Deniz Gezmiş ve arkadaşları yaşasaydı eğer, her şey çok farklı olacaktı bu ülkede. Bilmiyorum, hep böyle olacağına inanmışım bir şekilde...
CadII Evet şu anda Deniz Gezmiş ,Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve diğer sayamadığım arkadaşları yok ama onlar inandıkları yolda can verdiler ve hiç birzaman geri adım atmadılar cesurca inandıkları şey için savaştılar.

Ama bize Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde bir bağımsızlık yolu çizildi bu yolda can verenler oldu ama onlar hiç birzaman pes etmediler şimdide pes etmek olmaz. İmkansız diye birşey yoktur.

Atatürk ün gençliğe hitabesinden alıntı yapmak isterim:

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Umarım kimse beni yanlış anlamaz.
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Mustafa Kemal Atatürk
14 Üyemiz KazuAtak'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.2011, 23:36   #22
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

terörü bitirecek olan ne tsk'dır nede hükümettir
terörü Halk bitirebilir nasılmı? olaylara kayıtsız kalmayarak her şehit ardından "vatan sağolsun" düşüncesinde olmayarak
okuyarak,bilinçlenerek,yardımlaşarak terör bitirebilir içimizdeki dargınlıkları bitirirsek terör biter..
silah zihniyetine her zaman sıcak bakmadığım halde gittim askerliğimi doğuda yaptım gördüklerimden sonra anladımki ordaki insanlarda suç yok suç onları kandıranda,suç onları kıyıya köşeye atandadır...
80 li yıllardan bu yana terör hep burjuvazi'nin oy kozu olmuştur ve halende olmaya devam edecektir böyle kim gelirse gelsin terör bitmez canlar..

hani hep her şehit cenazesinde "şehitler ölmez vatan bölünmez" derler ya kusura bakmayın ama şehitlerde ölüyor vatanda bölünmeye gidiyor..

kısacası biz sessiz kaldıkça bize tokat atan çok olacaktır

ne yapacağız demeyin akıl tutulmasına yakalanmış sevdiklerinizi bu uykudan uyandırmaya çalışın....
Eski 31.10.2011, 00:35   #23
CadII
Hotantu Kabilesinden

Tam tersini düşünüyorum. Terörü bitirecek olan güvenlik güçleri ve hükümettir. Terörle mücadele etmiş ve başarıya ulaşmış ülkelerin yol hikayelerini incelerseniz, böyle olduğunu siz de görürsünüz. Elbette her ülkenin yapısı, şartları farklıdır, ancak aklın yolu birdir.

İspanya kırkküsür yıl uğraştı terörle. Üstelik tam da bizde yaşananlarla benzer bir atmosferde. En sonunda ETA' yı dize getirdi. Nasıl mı?

Bir zahmet onu da siz araştırın.

Hükümetler kurulurken, bu ülke insanına hizmet etmek amacıyla kurulurlar. Refah seviyesini ve bunun için gerekli her türlü hizmeti artırmak amacıyla. Terör varsa bunu bitirmek öncelikleri olmalı. Öncelikleri başka şeyler olursa bitmez forumdaşım. Tek başına da bitiremezler. İspanya nasıl Fransa' yı dize getirdiyse, bizim hükümetimiz de Suriye' yi dize getirmek zorundadır. Bunun için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.

Bölge halkının kendini ülkemizle bütünleşmiş hissetmesi için de gereken her şey yapılmalıdır. Öncelikle halk ve terör örgütü birbirinden ayrılmalıdır. Toplumun her tabakası, ülkenin her bölgesi buna inandırılmalı, insanlar elele vermelidir. Daha çok demokrasi, daha çok insan hakları...Terör örgütünün etkisiz hale getirecektir bunlar.

Elbette bir anda bitmez. Ancak kararlılıkla yola devam edilirse neden bitmesin? Çok daha fazla yazabilirim. Ama yazmayacağım Kimse Telif Hakları Kanununa uygun davranmıyor bu ülkede

H.
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.10.2011, 01:25   #24
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

silahla mücadele'de bir başarı geleceğini zannetmiyorum karşınızda mert bir düşman yok..
Eta örneğini biliyorum ama verdiğiniz örnekle bizim aramızda çok büyük bir fark var..
başta içimizdeki düşmanlar var onlar gitmedikçe silahlı mücadele hayal.. belki bu sabah haberlerde görmüşsünüzdür terör barınaklarında son model silahlar ele geçirilmişti ben 2 sene önce yaptığım askerlikte kullandığım silahı düşündüm kendi kendime acı acı gülümsedim biz resmen askercilik oynamışız dedim...

terörün bitmesi için ilk başta ordu içinde bir istikrar sağlanması gerekiyor bu çağda bu ordu inancını ben yanlış buluyorum ülkesinden önce kendi adını bile öne yazan bir ordu zihniyeti var..önce bu zihniyetin değişmesi gerekiyor tsk'nın yeni reformlara ihtiyacı var..(reform derken ergenekondan bahsetmiyorum yanlış anlamayın ergenekon saçmalığına inanmam için aklımı peynir ekmekle yemem lazım)

daha fazla yazmak isterdim ama az alkollü olduğum için beynim durmuş durumda..yarın detaylı yazarım
Eski 31.10.2011, 18:56   #25
Yörük Kahya
Üye

Ben bitiririm hem de bir kişiyi bile idam etmeden, hem de 3 ayda, Hem de isteyen herkesi azınlık olarak kabul ederek

Evet çok kolay, evet herkes bunun farkında, hayır yapamazlar çünkü göbekleri bağlı.
Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
4 Üyemiz Yörük Kahya'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.06.2012, 22:24   #26
çatmakaya
Ziyaretçi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
ABD ile tüm ilişkileri bitirirsen, terör de biter...

* * *

Dönüşü olmayan bir yola girildi...
Dünyada hakimiyet önceleri 2 blok'un elinde idi,Birincisi Batı bloku veya Amerika ikincisi Doğu bloku veya demirperde ülkeleri idi.
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği dağılınca Amerika tek başına Dünyanın efendisi oldu,Öyle ki son zamanlara kadar Amerika'nin izini olmadan Dünyada yaprak kımıldamaz hale geldi.
1950 Yılından önce Türkiye bağımsız bir devletti,Dünyada kendi kendisine yeterli 7 ülkeden biri idi,ne zaman ki Menderes Hükümeti döneminde Amerika "Marshal"planı ile ülkemize girdi ondan sonra biz Amerika'ya bağımlı hale geldik,o günden bu güne Ülkemizde yaşanan tüm olaylarda (Askeri darbelerde,Hükümetlerin devrilmesinde,Hükümetlerin kurulmasında,Ekonominin bozulmasında,Ekonominin düzelmesinde,Terör ve Anarşi olaylarında) hep Amerika'nın parmağı olmuştur,Bu gün Amerika'nın onaylamadığı hiç bir parti Türkiye'de iktidar'a gelemez,AKP Gerek misyonu ve gerekse inançları dolayısı ile tamamen Amerikan karşıtı olması gerekirken bunun tam tersini yapıp Amerikan yandaşlığı rolünde gözükerek iktidarını korumaktadır.
Amerika Arap baharı adı ile ortadoğuda bütün devletleri kendi yönetimi altına sokmuş sadece Suriye ve İran kalmıştı,Suriye'yi halletme görevini de bize vermişti,ancak bu sefer sert kayaya çarptı bir anda karşısında kendisini toparlayıp Amerika'ya kafa tutacak hale gelen Rusya ile dünyanın dörtte biri nüfusa sahip Çin'i buldu.
Gelelim bu sorunun cevabına:
Şu anda sadece CHP terörü bitirebilir,ancak bunun için CHP'nin kökten değişmesi lazımdır,Önce Kılıçdaroğlu gibi ne yaptığı,ne söylediği,ne idüğü belli olmayan Genel Başkanı koltuktan indirip yerine Atatürk ilke ve Inkılaplarına bağlı,cesur,dürüst ve yetenekli bir lider getirmesi lazımdır,ayrıca bağımsızlık nutuklarını bir tarafa bırakıp ya Amerika'ya bağımlı,(Ki ben bu yolun terörü bitireceğine inanmıyorum,sadece CHP'yi iktidar'a getirebilir) ya da Rusya ve Çin'in yanında yer alması (Bana göre bu yol daha mantıklı ve terörü bitirebilir) gereklidir.
Yani kısaca ya kuş olması ya da Deve olması lazımdır,Devekuşu değil....
3 Üyemiz 'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.2012, 23:07   #27
Cliff Durden
... Cliff 'Em All...

Bir isimle veya bir ülkeyle terörün biteceğini düşünmek afedersiniz ama çok saçma bir düşünce..

Ayrıca.. Terör sadece silahlı, militarist yöntemlerle sona ermez.. bu da tecrübelerle ispatlanmıştır..

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
3 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.2012, 00:39   #28
Platon
Ziyaretçi

Hiç birisi...
'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.07.2012, 16:20   #29
metatron
Yeni Üye

Muhsin Yazıcıoğlu...
Eski 10.07.2012, 21:19   #30
Supertramp
we can stop the rain

Bordo bereliler ! salsalar bir bordoları
3 Üyemiz Supertramp'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bitirirdi, olsaydı

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)