Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 11.06.2021, 17:57   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 35 kez maske cezası yedi. Direnişine devam ediyor!

Zonguldak'ta 13 yıldır esnaflık yapan Erkan Cinbir, iş yerinin camına astığı yazı ile gündem oldu. Otuz beş kez maske cezası yiyen Cinbir, maskenin virüslerden koruduğuna dair bilimsel veri sunabilene bir ay boyunca yemeği bedava yedireceğini söyledi.

Tüm dünya ve Türkiye yeni tip koronavirüs ile mücadele ederken Zonguldak'ta esnaflık yapan Erkan Cinbir hakkında tam 35 kez maske kullanmamaktan idari para cezası uygulandı. Önceki günlerde Cinbir'in müşteri kabul etmemesi gerektiği halde müşteriye yemek yedirdiği gerekçesiyle işyerine de 15 günlük kapatma cezası uygulandı.

‘Aileme ve çocuklarıma dahi taktırmadım’

Cinbir, bir buçuk yıldır vermiş olduğu mücadeleyi artık herkesin bildiğini söyledi:
"Mücadelem kaldığı yerden devam ediyor, asla vazgeçmeyeceğim. Ben iddiamın arkasındayım eğer verebilecek cevapları varsa beni de bilgilendirsinler. Mücadelemin başından itibaren hiçbir zaman maske takmadım ve sonuna kadar da arkasındayım. Ayrıca maske petrol türevi maddeden üretildiği için hiç kimseye de önermedim. Kendi aileme ve çocuklarıma dahi taktırmadım. Verebilecek cevapları varsa biz herkesi bekliyoruz."

Açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Cinbir, "Lütfen her şeyi bir an önce normale çevirin. İnsanlar kaldıkları yerden hayatlarına devam etsin. Kimse intihar etmesin. Ailesine bakıp, geçimlerini sağlasın. Biz bunun derdindeyiz. Eski, yeni diye hayatımıza bir şeyler koymaya çalışıyorlar biz bunu da kabul etmiyoruz. Eski hayatımıza geri dönmek istiyoruz. Yeni rekorları kırdık. Kırmaya da devam etmek istiyoruz. Ama artık polisler gelip ceza yazmıyorlar. Toplamda 35 tane yazılmış cezam oldu. Biraz daha cezalarım çoğalınca toptan itirazımı yapacağım" şeklinde konuştu.
Eski 11.06.2021, 20:46   #2
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: 35 kez maske cezası yedi. Direnişine devam ediyor!

Merhaba,

Cezalar da yese, baskı da görse " doğru bildiğini " yapıyor.İyi cesaret, helal olsun...

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.2021, 00:55   #3
Rosebud
Müdavim

Zonguldaklı esnaf Erkan Cinbir biliyor, doktorlar, bilim adamları bilmiyor!..
Erkan soyadı gibi cinmiş yani, 35 kez ceza alıp hala devam edeceğim diyebiliyorsa hiç bununla uğraşmasın naçisane tavsiyem cahilliğin kitabını yazsın, köşe olur.
Diğer yandan şu pandemide ne de güzel reklamını yapmış, cinliğin bir diğer boyutu.
iddia eden iddiasını ıspatla mükelleftir, maskenin koruyuculuğu herkesin malumu, her yerden erişebiliyorsunuz bu bilgilere tıpkı dünyanın yuvarlak olduğu gibi ve eğer malumun dışında bir iddianız varsa çok basit, lak lak yapacağınıza ıspatlarsınız, kaldı ki bu cin arkadaş hangi bilimsel deneyim ve bilgisine göre bunu ıspat edecek o da ayrı bir handikap.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.2021, 01:26   #4
OkyanusunKalbi
WoodStock

Ailesinden birisini koronadan kaybetmemiş tabii, canı yansın da o zaman sağlığının kıymetini anlar.. 36. cezasında toprak olmasın da..
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.2021, 01:33   #5
Rosebud
Müdavim

Yahu böyleleri toprak olsun umurum değil de başkalarınn canını yakıyorlar ona sıkılıyorum.
İddiasının arkasındaymış bu Dunning Kruger sendromlu cin ali.
İddianın arkasında durmak için ıspat gerekli hem de bilimsel, hiçbir kanıtı olmadan bilime meydan okumaya tek kelimeyle cahillik denir, bunca cerrah salaktı çünkü ameliyata girerken maske taktıkları için.

TEARS AND SOUVENIRS

4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.06.2021, 01:52   #6
OkyanusunKalbi
WoodStock

Birkeresinde markete inmiştim, maskemi unutmuşum. Aşağı indim herkes bana cüzzamlı gibi bakınca, maskemi unuttuğum aklıma geldi. Ağzımı kapatıp koşa koşa evden maskemi almaya gitmiştim. Bunu görenler cüzzamlı gibi davranmııyor mu yahu bu insanlar bi bana mı cüzzamlı görmüş muamelesi yaptılar. Onlar maskeye inanmıyor diye bu kadar insan maske altında nefessiz kalıyor bize hiç mi acımıyorlar yazık günah ayıp bu.. Bir de işyeri sahibi olacak.. Senin işyerine gelen kişilerin sağlığını düşün bari. Hoş böyle bir işyerine sağlığına önem veren de gitmez giden olursa da maskesizler gider, birbirine virüsü bulaştırırlar. Sokakta maskesiz gezen gördüğümüzde yolumuzu değiştiriyorsak zaten maskesizler toplumdan soyutlanıyorlar. Cahil cülehaları kandırırsa kandırır onlarda umrumda değil. Ayıklansınlar da biraz rahatlayalım. Vicdansız olabilirim ama benim sağlığımı düşünmeyeni ben de düşünmem.
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2021, 02:23   #7
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Maske konusunda kimin ne bildiğine mi bakacağız yoksa " otorite " veya en azından sözünün önemi olduğunu bildiğimiz kurumların ne dediğine mi...? Bakalım bunlardan biri olan TTB maske konusunda ne diyor...:
Maske.jpg
https://archive.is/43xcb

Yani kısaca...:
*Sağlıklı insanların, açık havada, maske kullanmasına gerek yoktur.Kapalı ortamda maske kullanımı önemlidir.
*Ayrıca bir restaurantta yemek yerken maske ile yiyemezsiniz, çıkartmak zorundasınız.Ya restaurantları kapatırsın, hiç açmazsın veya açtıysan da maskenin bir anlamı yoktur orada.
*Cerrahi maske, operasyonu yapan cerrahtan herhangibir partikülün, açık yaraya düşerek enfeksiyona neden olmaması içindir.

Sağlıcakla kalınız...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.06.2021, 13:56   #8
Rosebud
Müdavim

Maske takılmasına karşı olan insanlar açık havayla falan sınırlamamıştı konuyu, onların iddiaları maskenin hiçbir şartta, hiçbir şekilde, hiçbir koruyuculuğu olmadığı yönünde ki bu esnaf arkadaş da aynı noktada.
Benim kendi fikrim de açık havada gerek olmayacağı yönünde çünkü açık havada maskesiz dolaşmak bulaşıcı olsa bile kendi gözlemimdir kimse hapşırırken ağzında maskeyi tutmak istemez buna çok şahit oldum hatta markette başıma geldi kasiyerin biri hapşırmadan önce maskesini çıkardı öyle hapşırdı ama hiç olmazsa elini tutabilirdi, varsa eğer partiküller olanca hızıyla yayılmış oldu, maske taktığım halde hemen uzaklaştım oradan çünkü maske sadece riski azaltıyor garanti etmiyor.
Ben yiyecek hizmeti veren yerlere hiç girmemeyi tercih ediyorum, tabii hükümet maskeyle girebilirsiniz diyor ama girmeyin demesi de esnaf için etik olmaz o nedenle kişinin kendi hassasiyetine bırakıyor.

TEARS AND SOUVENIRS

5 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.2021, 01:16   #9
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Vefat eden tanıdıklarım bunun gibi zırcahiller yüzünden vefat ettiler. Maske takmayan zırcahiller ve zırcahilliklerini kabul etmeyenler yüzünden. Çocukları hâlâ anneleri babalarının vefatlarına alışamadılar. Büyük boşluktalar. Maske takmayan kim varsa hepsinin aynı akıbete uğramasını temenni ediyorum. Sevdiklerinden birinin başına gelmeden anlayamaz çünkü.
+
Esnaflık yapıyormuş bir de. Maske takmayıp öksürüp hapşırdığın zaman bütün pis nefesin ve tükürüklerin sattığın ürünlere yapışıyor, ordan da ürüne dokunan müşterine geçmiş oluyor. Maskeyi takınca sadece yüzyüze konuştuğun durumda değil her durumda pis nefesin hiçbir yerle temas etmemiş oluyor yani. Sanki maske takınca illa ki biriyle konuşmak ya da öpüşmek zorundaymış gibi davranıyorlar. O maskeyi takacaksın yahu bu kadar basit. Bencillikle ve cehalette bu kadar ısrar edilmesini hiç anlamayacağım.
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.2021, 22:10   #10
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

@Sevda

Ne biliyorsun belki o esnaf standart hijyen kurallarına uyuyor. Hayır öyle bir yazmışsın ki sanki maske takmayan bütün lokanta esnafları hijyen kurallarına dikkat etmiyormuş gibi konuşmuşsun^^

Valla göz görmeyince gönül katlanır derler çok dışarıdan yiyen birimisin değilmisin bilemem eğer dışarıdan yemeyi seviyorsan kusura bakma ama yiyeceğin gıdada neler neler oluyordur haberin olmaz yani

Ayrıca çok duygusal konuşmuşsun sanki bütün maske takmayanlar katilmiş gibi. Bu yanlış tutum.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cezası, devam, direnişine, ediyor, maske, yedi

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)