Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Rahmi Turan

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 25.01.2020, 22:24   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Adalarımızı İşgalden Kurtarabilecek miyiz? | Rahmi Turan

Adalarımızı İşgalden Kurtarabilecek miyiz?

İnsan vatanını sever, hayatı pahasına da olsa ona sahip çıkar.

Bu memleket, bu topraklar, “Keşke vatanımız için verecek birden fazla canımız olsaydı” diyerek kanlarını akıtan kahraman atalarımızın yadigârıdır bizlere…

Vatan sevilir… Vatanını sevmeyen, neyi sever ki?

Ege Denizi'nde yıllardır Türkiye açısından bir facia yaşanıyor.

Bizim siyasiler sessiz kaldıkça iştahı kabaran Yunanistan, 18 Türk adası ile bir Türk kayalığını zorbaca işgal etmiş durumda…

SÖZCÜ, adalarımıza olan haysiyetsiz saldırıyı 7 yıldan beri defalarca manşet haberleriyle duyurdu ve duyurmaya devam ediyor.

Şahsen ben bu sütunda, işgal edilen adalarımız hakkında en az 10 yazı yazdım.

Siyasilerden ses soluk çıkmadı!

Yıllar geçti. Yunanlar işgal ettikleri adaların bir kısmını silahlandırdılar…

O adalardan birinde yabancı turistler için otel bile yapıldı. Ne hazindir ki bu otele, bizim bakanlarımızdan birinin sahibi olduğu Türk turizm şirketi de turist taşıdı.

Böylece, adaları kaptırdığımız gibi bir de Yunan turizmine hizmet ettik!

Güler misin, ağlar mısın?

★★★

Nihayet… Yıllar sonra Türkiye'den yetkili bir kişi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar önceki gün Yunanları uyararak şöyle dedi:

“Yunanistan Ege'de gayrı askeri (askersiz) 23 ada olmasına rağmen bunlardan 16'sını anlaşmalara aykırı olarak silahlandırmıştır. Ege'de sorunların çözülmesi için biz gereken her şeyi yapıyoruz. Hiçbir şekilde haklarımızı çiğnetmeyiz. Bu bir tehdit değildir ama iyi komşuluktan yanayız dememiz de bir zafiyet değildir.”

★★★

Hulusi Akar'ın sözleri, Türkiye'nin uzun süren suskunluğundan sonra hiç yoktan iyidir ama bence yeterli değildir!

Zorba Yunanların işgal ettikleri 18 Türk adası ne olacak? Vatan topraklarımızı Yunan işgalinden kurtarabilecek miyiz?

Yunanistan kimden cesaret aldı, böyle bir şeye nasıl cüret etti?

Yoksa Ege'deki Türk adalarını Yunanistan'a hediye ettik de bundan haberimiz mi olmadı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın bu konuda da konuşup halkı aydınlatması gerekiyor!

İşgalci komşuya uyarı!

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Ege'deki Yunan işgalini günü gününe izleyen bir yurtseverdir. Yıllardır Türk adalarının elden gidişini fotoğraflarla, haritalarla Türk basınına bildiriyor. Fakat ne yazık ki, bu işgallerden, birkaç vatansever gazeteden başka ilgilenen olmuyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın önceki gün

Yunanistan'ın silahlandırdığı adalardan bahsetmesi üzerine Ümit Yalım “Bakan Akar'ın sözünü ettiği 16 adadaki Yunan askeri varlığı belge ve fotoğraflarıyla bende mevcuttur. Bakan Akar'ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımıza sahip çıkması önemli bir gelişmedir” dedi.

Ümit Yalım memnuniyetinde haklıdır. Çünkü ilk defa bir hükümet yetkilisi, işgalci komşumuz Yunanistan'ı uyarıyor!

Eski 25.01.2020, 22:41   #2
Cimcimecik
Uzman Üye

Standart Cevap: Adalarımızı İşgalden Kurtarabilecek miyiz? | Rahmi Turan

Burnumuzun dibindeki adalarını silahlandırdıkları doğru. Bu da uluslararası anlaşmalara falan aykırı. Aynı zamanda akılsızca ve amatörce.

Ama adalarımızı işgal altında tuttukları iddiası asılsız. Bu konuyu pek çok kez ispatladım. Forumda benim yazdıklarıma karşı anlamlı bir itiraz dillendiren olmadı.

Bu tür konuları bizler Rahmi Turan gibi adamlardan öğrenecek durumlara düşmemeliyiz. Bu adam daha geçenlerde asılsız bir iddiayı ("Sarayda ağırlanan CHP'li muhalif" iddiasını) dile getirip, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kalmıştı.

12 Eylül darbesini karanlık günlerinde yozlaşmış bir cinselliği pazarlayan Tan Gazetesini çıkaran ekipten birisiymiş bu kişi.

Kara Murat çizgi romanının da yaratıcısıymış galiba. O zamanlar çocuktum ve okumuşluğum vardır. Hakikatle hayal ürünü romanları birbirine karıştırmamalıyız.

Bertrand Russell
Eski 26.01.2020, 02:35   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cimcimecik Mesajı göster

Bu tür konuları bizler Rahmi Turan gibi adamlardan öğrenecek durumlara düşmemeliyiz. Bu adam daha geçenlerde asılsız bir iddiayı ("Sarayda ağırlanan CHP'li muhalif" iddiasını) dile getirip, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kalmıştı.

Bu Kumpasta Kilit adam kimdi?.

Aynen Saray intrikasi degilmiydi?.

Alıntı:

Ama adalarımızı işgal altında tuttukları iddiası asılsız. Bu konuyu pek çok kez ispatladım. Forumda benim yazdıklarıma karşı anlamlı bir itiraz dillendiren olmadı.

Bunra benim Ayakparmaklarimin arasindakini bile gecemedin!.

Misiroglu gibi Yünan seyi oldugunu hergün ispatlayip, Vatan Topragini aninda Düsmana birakabilen Zihniyete sahip oldugunu sadece ispatlamis oldun!.

Istersen bir tarafina yaz!.

Kafa kiyadina sahip oldugunu Kullanima herkese verebilirsin, sadece Vatan Topraklarini veremezsin!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 26.01.2020, 09:59   #4
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Bu fanztezini anlamadım. Ayak fetişisti falan mısın? Ayak parmaklarının arasında ne var?

Alıntı:
Misiroglu gibi Yünan seyi oldugunu hergün ispatlayip, Vatan Topragini aninda Düsmana birakabilen Zihniyete sahip oldugunu sadece ispatlamis oldun!.
Bu tür hakaretlerin artık kanıksandı ve en fazla, arsız bir çocuk gibi azarlanmakla sıyrılıyorsun. O hâlde "Yunan şeyi" diye sıkılmadan, kendini özgür hissederek, rahatça yaz.

Ben aynısını yapamam. Ama ben de Can Yücel gibi bir cevap verebilirim ki, epeydir senin gibilere o türden cevaplar veriyorum.

Yunan sensin

Bertrand Russell
Eski 26.01.2020, 14:39   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Bu fanztezini anlamadım. Ayak fetişisti falan mısın? Ayak parmaklarının arasında ne var?

Bu tür hakaretlerin artık kanıksandı ve en fazla, arsız bir çocuk gibi azarlanmakla sıyrılıyorsun. O hâlde "Yunan şeyi" diye sıkılmadan, kendini özgür hissederek, rahatça yaz.

Ben aynısını yapamam. Ama ben de Can Yücel gibi bir cevap verebilirim ki, epeydir senin gibilere o türden cevaplar veriyorum.

Yunan sensin, ........

Eeee, bir seferden birsey olmayan, yünan sana ne kadar etki yapmis, Yünan Köpegi gibi sadikligini gösteriyorsun Vatan Düsmanina?.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 26.01.2020, 14:49   #6
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:

Bu cümlelerin anlaşılır gibi değil Çetin. Hakaretli ve aşağılayıcı kelimeler kullanmışsın yine.

Sana gösterilen müsamahanın da bir sınırı var bilesin.
Sana yapılan bu son ikaz olur umarım.

Eski 26.01.2020, 15:05   #7
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster

Bu çümlelerin anlaşılır gibi değil Çetin. Hakaretli ve aşağılayıcı kelimeler kullanmışsın yine.

Sana gösterilen müsamahanın da bir sınırı var bilesin.
Sana yapılan bu son ikaz olur umarım.

Editleyip, takildigin satiri sonradan gördügüm icin, ona dayanayim dedim!.

Alıntı:
Istersen bir tarafina yaz derken, tabiki normal bir insanin Beyninin yerinde olan Millet seygisinin yanina oldugu düsünülür!.

Vatan Topraklarina ihanete bu cok az bile, sadece ona bicilen degerin sergisi olarak görüle bilinirdi!.

Öbür taraftan, belden asagi vuruslarada birsey söyliyecekmisin?.

Alıntı:

Yunan sensin, Yunan........!

Bir seferden birsey olmayan Yünan hayrani kesim, 5 rekat namaz yerine ne yaptiklarinin tablolarini sunmalari, aramizda bulunan genc kesime yaramaz!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
Eski 26.01.2020, 16:02   #8
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Editleyip, takildigin satiri sonradan gördügüm icin, ona dayanayim dedim!.

Istersen bir tarafina yaz derken, tabiki normal bir insanin Beyninin yerinde olan Millet seygisinin yanina oldugu düsünülür!.

Öbür taraftan, belden asagi vuruslarada birsey söyliyecekmisin?.
Zamanımın kısıtlı oluşundan, Cimcimecik'in o sözünü fark etmemişim.
Onu da kınadım. Ve siliyorum.

Eski 26.01.2020, 17:07   #9
Cimcimecik
Uzman Üye

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Zamanımın kısıtlı oluşundan, Cimcimecik'in o sözünü fark etmemişim.
Onu da kınadım. Ve siliyorum.

Biliyorum, o şekilde yazmamam gerekiyor ama ağzı bozuk zat başka dilden anlamıyor. Kaç kez uyarıldığı hâlde arsız arsız sırıtıp, pişkin pişkin teşekkür edip, bildiği, tek bildiği yolda devam ediyor. Başka görüşteki insanları en yakışıksız ifadelerle suçlamaya, hakaretler savurmaya kendinde doğal bir hak görüyor.

Ben de "deli deliyi görünce sopasını saklarmış" sözünün doğruluğunu bu delide sınamak istediğim için onunla uğraşıyorum. Bilimsel bir merak yani benimkisi.

Yani bu adam kendinde başkalarına "Yunan tohumu" gibi bir laf etme hakkını görüyorsa, karşılığında o tohumun onu aşılaması dileğiyle muhatap olma ihtimalini hesaba katacak.

Can Yücel böyle durumlarda etkili bir başvuru kaynağıdır.

Bertrand Russell
Eski 26.01.2020, 17:10   #10
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Biliyorum, o şekilde yazmamam gerekiyor ama ağzı bozuk zat başka dilden anlamıyor. Kaç kez uyarıldığı hâlde arsız arsız sırıtıp, pişkin pişkin teşekkür edip, bildiği, tek bildiği yolda devam ediyor. Başka görüşteki insanları en yakışıksız ifadelerle suçlamaya, hakaretler savurmaya kendinde doğal bir hak görüyor.

Ben de "deli deliyi görünce sopasını saklarmış" sözünün doğruluğunu bu delide sınamak istediğim için onunla uğraşıyorum. Bilimsel bir merak yani benimkisi.

Yani bu adam kendinde başkalarına "Yunan tohumu" gibi bir laf etme hakkını görüyorsa, karşılığında o tohumun onu aşılaması dileğiyle muhatap olma ihtimalini hesaba katacak.

Can Yücel böyle durumlarda etkili bir başvuru kaynağıdır.

Bilimsel merakmi?.

Fitratinizda yazar!.

Türkiyede
yasamasa bile!.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adalarımızı, kurtarabilecek, miyiz, rahmi, turan, İşgalden

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)