Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 18.04.2013, 13:08   #1
No Pasaran
« Çapulcu »

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Hayat Milletvekillerine Güzel !

Milletvekilleri kendilerini "ödüllendirmeye" doyamıyor. Mart ayında "trafik cezamız olmasın, ömür boyu kırmızı pasaportumuz olsun" şeklinde bir düzenleme hazırlayan vekiller şimdi de trafikte "geçiş üstünlüğü'' hakkına sahip olacak.

11 bin lira maaş alan, 23 bin liraya kadar cep telefonu faturalarını halka ödeten, trafik cezalarını iptal eden, kendilerine ömür boyu geçerli kırmızı pasaport alma hakkı tanıyan, Genel Sağlık Sigortası ve E-Reçete'den kendilerini muaf tutan milletvekilleri kendilerini keyiflerince ödüllendirmeye devam ediyorlar. Milletvekilleri şimdi de trafikte geçiş üstünlüğü hakkına sahip olacak.

Vatan'dan Şebnem Hoşgör'ün haberine göre, AKP, CHP, MHP ve BDP'li vekillerin katılımıyla oluşturulan komisyon milletvekillerinin Anayasa'da yer almayan "her türlü haklarını" tek bir yasada toplayan düzenlenmeyi tamamlamak üzere.

Teklife son olarak, milletvekillerinin araçlarına trafikte ambulans, itfaiye ve polis araçlarına tanınan ''geçiş üstünlüğü'' hakkına sahip olmasını sağlayacak bir madde eklendi.

Milletvekilliklerinin kullandıkları araçlar Karayolları Trafik Kanunu ve ilgili yönetmeliklerde yazan trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı olmayacak.

11 bin lira maaş alıyorlar
Milletvekilleri aldıkları 11 bin liralık maaşla bu konuda dünyanın diğer ülkelerindeki vekilleri geride bırakırken, bir dönem vekillik yapması durumunda ise emekli olabiliyor. Yani bir milletvekili tek dönem vekillik yapıp bu göreve devam ettiğinde maaşı 20 bin liraya yaklaşıyor.
Buna karşın milletvekilleri yaptıkları tüm harcamaları halkın cebine mal etmeye devam ederken, aynı zamanda keyiflerince kendilerini ödüllendirmeyi sürdürüyor...

23 bin liraya kadar olan faturalar halkın cebinden
Asgari ücretin 701 TL olduğu Türkiye'de 11 bin 700 TL maaş alan milletvekillerine geçtiğimiz yıl telefon ve eğitim bütçesi verildi. Buna göre milletvekillerinin 23 bin liraya kadar olan telefon faturaları meclis bütçesinden karşılanırken, Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen yerli veya yabancı dernek, vakıf veya kuruluşlarca ya da üniversitelerce yurtiçinde açılan dil kurslarına devam eden milletvekillerinin, 9 ay boyunca kurs ücretlerinin yüzde 60’ı da yine TBMM bütçesinden karşılanacak.

Halk sağlığa parayla ulaşıyor, vekil muaf kalıyor
Halkın sağlığa ulaşımını tamamen paralı hale getiren Genel Sağlık Sigortası Yasası’ndan muaf tutulan tek kesim hatırlanacağı üzere yine milletvekilleri olmuştu. Milletvekilleri çıkardıkları bu skandal yasadan kendilerini muaf tutulurken, kısa süre önce uygulamaya başlanan e-reçete uygulamasından da yine muaf tutulmuştu.

Trafik cezamız olmasın, ömür boyu kırmızı pasaportumuz olsun
Son düzenleme ile birlikte vekillere trafikte geçiş üstünlüğü tanıyan "milletvekili yasası"nın kamuoyuna daha önce yansıyan maddeleri de vekillerin kendilerine yönelik kıyak düzenlemelerini gözler önüne sermişti. Buna göre vekiller, ömür boyu kırmızı pasaport alma hakkı kazanırken, trafik cezasından da muaf tutulmuştu.

(soL - Haber Merkezi)
Eski 18.04.2013, 19:25   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Standart Cevap: Hayat milletvekillerine güzel!

Vekilde olsalar elit hale getirilmiş her konuda tüm yaptırımlardan muaf tutulmuş, devletin olanaklarından sınırsız yararlanan, her yerde her zaman dokunulmazlığı olan, bir kez seçildiğinde bile her tür maddi manevi olanaklarla donatılan insanlar gurubu istemiyoruz. Bu kabil insanlar zaten kendilerini donatıyorlar ve seçilmek için her tür yola başvuruyorlar.
Eski 18.04.2013, 19:55   #3
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Devletin malı deniz değil; okyanus okyanus...

Nilgün MARMARA
6 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.04.2013, 20:08   #4
Canan
Çiçekci kız

Sömürücüler...

Tabakhaneye mi yetişecekler de trafikte öncelik sağlanacak...
Eski 19.04.2013, 05:21   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Hayat Milletvekillerine Güzel !

Alıntı:
23 bin liraya kadar olan faturalar halkın cebinden
Bir zamanlar AKP yandasi olan bir itle calisirken, Firmasinda bilgisayarlari düzeltiyordum.
Bu IT baska Firmadan ayrildiginda, nasil devam edicegine aglanirken yardim istemisti!.
Bu ITI himayeme alip, yardimda bulundugumda, bir ara faturalardan sikildigini söylemeye baslamisti.
Tamam dedim, hepsini bir topla, bir gözden gecireyim!.
Üc telefona 2700€ fatura ödedigini ögrendikten sonra, Burada Telefon sirketinde, sikayette bulunup, bunlarin 98€´ya düsmesini saglamistim.
Halbuki simdi dahada asagiya düsebilirdi ama böyle ITLERE degmez!.

Alıntı:
Trafik cezamız olmasın, ömür boyu kırmızı pasaportumuz olsun
Almanyada A3´te gezen bunlari daha fazla görürdü.
Bir günü Arabamin önüne cikan Üc Bakan arabasi, hic Trafige bakmadan Otobana girdigi gibi, hemen son seride gecmeye calisti!.
Kendimde O anda hizli geldigim icin anca birini önüme alip, kendi arabami, aralarina öbürküsüne carpmadan yerlestirmeye basarmistim!.
Bundan etkilenen Bakan sürücüleri, derhal sag seride gecerek, formalarini bozdular.

Normalinde Bakan söförleri özel egitim gördükleri icin, 250´den fazla hiz yaparken bile 1 veya 2 metre mesafe birakirlar. en yararlida bu mesafedir zaten.

Böylelikle kaza durumda bile, baska arabanin arasina girmelerine müsade vermezler, ortada olan bakanda en iyi sekilde aralarinda korunmus olur.

Alıntı:

11 bin lira maaş alıyorlar
Uykuda kazandiklari maaslarina nasil Telefon Faturasi karistigini bilmek isterdim gercekten!.

Yoksa devamli Nenni söyleyenmi var Telefonda?.

Yoksa sinirlerini yatistirmak icin, devamli Hafif karilari arayip, anirmalarimi dinliyor bu Dindar Vekiller?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
güzel, hayat, kendilerini, milletvekilleri, milletvekillerine, muaf, trafik

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)