Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 16.07.2021, 14:01   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Türkiye’de Uygulanan Aşıların Antikor Seviyeleri Ortaya Çıktı: Pfizer-BioNT

Türkiye’de Uygulanan Aşıların Antikor Seviyeleri Ortaya Çıktı: Pfizer-BioNTech’te Sinovac’tan 10 Kat Fazla

Türkiye'de uygulanan Pfizer-BioNTech ve Sinovac'ın geliştirdiği corona virüsü aşılarıyla ilgili önemli bir çalışma yayınlandı. The Lancet dergisinin yer verdiği çalışmaya göre, Hong Kong'da Pfizer-BioNTech aşısı olan sağlık çalışanlarının antikor seviyesi Sinovac aşısı olanlara göre 10 kat daha yüksek çıktı.

Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, salgına karşı aşılama kampanyaları aralıksız sürüyor. Ortaya çıkan varyantların ardından aşıların etkinliği soru işaretleri oluştururken, Türkiye’de kullanılan iki corona virüsü aşısıyla ilgili önemli bir çalışma yayınlandı.

Saygın tıp dergisi The Lancet’te yer alan çalışmada Pfizer-BioNTech’in mRNA aşısı ve Sinovac’ın geleneksel yöntemle geliştirdiği corona virüsü aşısı karşılaştırıldı. Hong Kong’da yapılan çalışmada farklı aşılarla gerçekleştirilen aşılamanın etkileri incelendi.

VARYANTLARA KARŞI DAHA KORUYUCU

Araştırmaya göre Hong Kong’da iki doz Pfizer-BioNTech aşısı yapılan sağlık çalışanlarının, Sinovac aşısı uygulanan kişilere oranla vücuttaki antikor seviyesinin 10 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi. Araştırmacılar söz konusu sonuçların, mRNA aşılarının geleneksel yöntemlerle geliştirilen inaktif aşılara kıyasla Sars-CoV-2 ve varyantlarına karşı daha koruyucu olduğunu gösterdiğini savundu.

VAKA SAYILARINDA FARK YARATIYOR

Bloomberg’in haberine göre, Pfizer-BioNTech ve Moderna’nın mRNA aşılarını kullanan ABD ve İsrail gibi ülkelerde hastalığın yayılma hızının yavaşladığı belirtildi. Çin’in geliştirdiği Sinovac ve Sinopharm aşısı kullanılan ülkelerde vaka sayılarında bu seviyede bir düşüş olmadığı ancak ağır vakaları ve ölümleri engellediği vurgulandı.

KAYNAK
Eski 16.07.2021, 14:21   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Türkiye’de Uygulanan Aşıların Antikor Seviyeleri Ortaya Çıktı: Pfize

@Heliosaga

Alıntı:
VARYANTLARA KARŞI DAHA KORUYUCU

Araştırmaya göre Hong Kong’da iki doz Pfizer-BioNTech aşısı yapılan sağlık çalışanlarının, Sinovac aşısı uygulanan kişilere oranla vücuttaki antikor seviyesinin 10 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi.

Kobay olarak Biontech secerek dogru secim yapmisim degilmi?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2021, 15:49   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Türkiye’de Uygulanan Aşıların Antikor Seviyeleri Ortaya Çıktı: Pfize

Sonuç olarak halen çalışılan aşılar.Daha tam olarak neyin ne olduğu belli değil.Her aşı veya ilaçta olduğu gibi mutlaka bir etkiliği olacaktır, ama ileriki dönemde yan etkileri ne çıkacak veya olumsuz yan etkileri çıkacak mı koca bir muamma...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2021, 16:45   #4
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
@Heliosaga

Kobay olarak Biontech secerek dogru secim yapmisim degilmi?.

Ben aşılar üzerinde kıyaslama yapmıyorum ki abi.. Ben sinovac biontech gibi aşıların etkisiz olduğu iddiasındayım.

Basının dediklerine bu kadar inanmayın bu sözcü gibi muhalif basın olsa bile.

Çünkü dünyada uluslararası medya ve sosyal medya dahil tek dilden konuşuyorlar hepside bu pfizer firmasının sözcülüğüne soyunmuşlar. Büyük bir manipulasyon uygulanıyor.

Pfizer'in geliştirdiği aşıların mucidleri Uğur Şahin Ve Özlem türeci bile bu kadar iddialı konuşamazken basının bu kadar "emin" konuşabilmesi trajedik bir durumdur.

Hiçbir medya kuruluşunda aşı hakkında şüpheleri olan bir uzman ile aşı yanlısı bir uzmanın tartıştığını bile görmedim.

Hatta hiç bir medya alanında aşı hakkında muhalif görüşleri olan uzmanların çıkarıldığını bile görmedim. Hepsi sansürlendi. Sosyal medya ve youtube gibi mecralardan konuşma ve videoları silindi.

Madem ki bizler yanılıyoruz. Yanıldığımıza dair vaka sayılarında aşılı olan veya aşısız olanların yüzdesi çıkarılsın. Ölüm sayılarında aşılı olan veya olmayanların raporları çıkarılsın. Bu raporlar bağımsız komite ve konseylerce incelensin üzerinde tartışılsın. Bunlar dünya kamuoyuna sunulsun.

Neden bu veriler eğer ellerindeyse cdc,dsö gibi kurumlar paylaşmaktan çekinir?

Neden aşı firmaları bu verileri (kesinlikle ellerindedir) paylaşmaktan çekinir?

Tek bir mantıklı sebeb var. Veriler aşı firmalarının lehine çalışmıyor aleyhine çalışıyor. Aşılar etkili değil. Hatta aşıların mutasyona neden olduğu konusunda çok güçlü kanıtlar toplanmış olabilir. Bu yüzden veriler açıklanmıyor. Peki ne yapılıyor? Yarım ağızla "100 gün sonra bir sonraki aşıyı aslında çıkarabiliriz(!?) gibi komik açıklamalar sunuluyor. Kamuoyu tepki yoklamaları yapılıyor.

Eğer aşılama sonuçlarından gelecek veriler gerçekten olumlu olsaydı bu veriler firmaların para kasası için iyi bir kar, aşıya şüpheyle yaklaşan topluluklar için de kolay bir ikna yöntemi olurdu.

Ortada böyle bir durum yok ki zaten yüzde yüz aşılanmış ülkelerden gelen vaka artışlarıda işin skandal yönünü ortaya koymaktadır. Bu aşıların virüs bulaşıcılığı üzerinde kesinlikle bir etkisi yok. Aşı oldum maskeyi çıkarayım oraya buraya gideyim falan unutun bunları.

Aşılısın diye yine bulaştırıcısın yine maske takmak zorundasın. Aşılı olmayan birine oo bu aşılı değil bu virüsü yayıyor falan bunlar boş şeyler.

O yüzden bu virüsle yaşamayı öğrenmelisiniz.
Eski 16.07.2021, 20:22   #5
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Heliosaga Mesajı göster

Aşılısın diye yine bulaştırıcısın yine maske takmak zorundasın. Aşılı olmayan birine oo bu aşılı değil bu virüsü yayıyor falan bunlar boş şeyler.

O yüzden bu virüsle yaşamayı öğrenmelisiniz..

Bulasici Zincirini kirabilmek icin, ne yapmamiz gerek?.

Pandeminin ilk günlerine karsi, Asilarla bu kadar ilerlemisken, bu görünür basariyi desteklemek gerekmezmi?.

7 Milyar Toplumlugun icinde, bir ilacin her zaman ayni etkiyi yapicak diye bir garanti zaten verilemez!.

Gercek su´ki, Aspirin bile Dünyanin her kösesinde kullaniliyor!.

Kani incelttigi icin, bazilarina kullanmasi yararli olarak, benim durumumda mesela Ic Kanamaya bile yol acabilir durumunda!.

Onun icin yinede, Aspirini Seytan bulusu diye rafa kaldiramayiz!.

Tek Hücre olarak bu tarihte bu duruma gelmis hücrelerle tabiki mecburen yasiyacagiz!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.07.2021, 20:59   #6
Bursalı68
Yönetici

Alıntı:

Pandeminin ilk günlerine karsi, Asilarla bu kadar ilerlemisken, bu görünür basariyi desteklemek gerekmezmi?.

7 Milyar Toplumlugun icinde, bir ilacin her zaman ayni etkiyi yapicak diye bir garanti zaten verilemez!.

Gercek su´ki, Aspirin bile Dünyanin her kösesinde kullaniliyor!.

Kani incelttigi icin, bazilarina kullanmasi yararli olarak, benim durumumda mesela Ic Kanamaya bile yol acabilir durumunda!.

Onun icin yinede, Aspirini Seytan bulusu diye rafa kaldiramayiz!.

Tek Hücre olarak bu tarihte bu duruma gelmis hücrelerle tabiki mecburen yasiyacagiz!.
Sevgili Insanlıkarayan, aynı kısır tartışmaya tekrar tekrar dönmenin gereği yok diye düşünüyorum.

Aspirin, sigara...vb. örnekler can sıkmaya başladı artık.Aspirini kendi kafana göre içme...Git doktora danış.Prospektüsünü oku, orada yazar, yani kafana göre ilaç kullanma...Bu aşıların prospektüsü YOK...!

Kimse ilaç veya aşıları " şeytan buluşu " olarak nitelemiyor.Çok rica ediyorum, kişilerin söylemediklerini, söylemiş gibi muamele etmeyelim, gerçekten ayıp oluyor artık.

Aşılarla ilgili çalışma başka birşey, tabii ki desteklenir, ancak onaysız ve ileriki sonuçları büyük soru işaretleri oluşturan aşıları, özellikle ZORLA olunmasını sağlamak başka birşey...Yaşadığınız yerde nedir ne değildir bilemem, ancak burada ONAM Formunu imzalamadan o aşıyı olamazsın.Yani " gönüllü denek " oluyorsun.

Oysa ben çocuklarıma tüm aşılarını yaptırdım.Ve devlet benden asla böyle bir form istemedi.Bu aşılarda niçin istiyor.?Ana sorun bu...

Onam formu Kısaca diyor ki...:
*İlaç firması sorumluluk üstlenmiyor,
*Devlet sorumluluk üstlenmiyor,
*Ama vatandaş onam formunu imzaladıktan sonra, aşı olup, sonrasında bilinemeyen bir yan etki sonucunda hastalanır veya ölürse sorumlusu aşı olan vatandaşın ta kendisi...Böyle bir şeyi mantık kabul etmez.
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2021, 00:13   #7
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Alıntı:

İşte bu sorunun cevabını kimse bilmiyor. Bu kadar hızlı mutasyona uğrayabilen bir virüsün hakkından aşıyla gelebilmek "şu durumda" imkanı yok.

Gripten örnek alalım influenza virüsleri ilk kez ispanya'da çıktığında öldürücü oranı çok yüksekti. Bugün influenza virüslerinin geldiği noktaya bakın.

Aşılarla önlenebildi mi? hayır.

Tedavisi var mı? hayır.

Öldürüyor mu? evet ama mevsimsel.

Coronavirüs için de aynı senaryo izlenmelidir ha tabi bu senaryoyu izleyebilmek için virüsün evrim sürecinde genom izlerinde olan değişiklikler izlenmeli. Bulaşıcılık yüksek mutasyon süreci hızlı etkisi öldürücü mü? değil mi?

Bugün coronavirüs ailesinin ciddiye alınmasının korkutmasının sebebi yeni bir virüs ailesi olmasından kaynaklanır. Yeni olduğu için çok öldürdü zaten. İspanya influenza örneğinde grip virüsleri kasıp kavururken kimsenin haberi yoktu dolayısıyla ortada paniksel durumlar da yoktu. Oysa şimdi dünyanın bir ucunda ölen insandan bile haberimiz oluyor.

Bu panik gayet normal. Basın sağolsun hala da bu paniği ateşlemeye devam ediyor.

Şu an ki istatistiklere göre covid-19'un mutasyon süreci daha hızlı bulaşı etkisine sahipken öldürücü etkisi daha az. Bu virüsün belki ileride öldürücü kısmı tamamen azalacağına işarettir. Bunun dışında virüsün bilinmeyen yan etkileri varsa gibi komik sebebler üretiliyor.

Covid-19 benzersiz bir virüs ailesinden oluşmuyor. Akrabası SARS ve MERS'in yan etkilerinden yola çıkılarak fikir alınabilir. Dolayısıyla uzun vaadede yan etkileri gibi argümanlar bu virüs ailesi için asılsız..

Yani birşey yapmak gerekmeyebilir. Aşı zaten yaş. Tedavi desen zaten yok.

İnsanların bağışıklıklarını yüksek tutacak beslenme programlarına ve spor yaşamına teşvik edici projeler düzenlenebilir. Bir aşıdan bile daha etkili şeylerdir bunlar.

Virologlar iyi bilirler ki bir virüs konağını öldürecek bir mutasyona evrilmesi çok düşük ihtimaldir. Aşı bir nebze bunu sağlıyor bunu inkar etmemek lazım. Lakin burda hazırlanan aşının içeriğindeki kod dizilimin ne kadar doğru yada yanlış olacağı muammadır. Tam test edilmemişse o kod "yanlış" kapılara açılabilir. Aşıda ki eski dizilime göre oluşan t hücreleri karşısında virüsün öldürücü etkisini arttıracak bir kodu yazmasına sebeb olabilir.

Bunun haricinde söz konusu aşıların içeriğindeki maddelerin dozaj etkisi de cabası. Dileriz ki bu olmasın yaşanmasın. Yani bu aşıları olup sonradan yan etkiler yüzünden mağdur olan kimselerin çokluğundan hiç zevk duymam tam tersi çok üzülürüm.
Eski 17.07.2021, 00:33   #8
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster

Aspirin, sigara...vb. örnekler can sıkmaya başladı artık.Aspirini kendi kafana göre içme...Git doktora danış.Prospektüsünü oku, orada yazar, yani kafana göre ilaç kullanma...Bu aşıların prospektüsü YOK...!

Bu Aspirin modelini sadece misal olarak verdim, nasil algilanacagi her kullanicinin isi!.

Alıntı:

Onam formu Kısaca diyor ki...:
*İlaç firması sorumluluk üstlenmiyor,
*Devlet sorumluluk üstlenmiyor,
*Ama vatandaş onam formunu imzaladıktan sonra, aşı olup, sonrasında bilinemeyen bir yan etki sonucunda hastalanır veya ölürse sorumlusu aşı olan vatandaşın ta kendisi...

Böyle bir şeyi mantık kabul etmez..

Mantik Millete cogu zaman oyun oynuyor!.

Komsu Dairenin Esiginden Tabutlar cikaltilmaya baslandiginda, Sorumluluklar bile sorgulaniyor!.

Simdiki durumu acikca savas zamaninda Yasam Garantisi aramak olarak göre biliriz!.

Ayni Kahpe Amerikan ve Yahudistan Virüsünü Iran Aton Programina koyduklari gibi, ac gözlülügünden Mosad bunu Modifize edip, Atom Programin disindan Komple Orta Doguyu tehdit etmeye baslamisti!.

Bu Iki Süper Virüs yüzünden bu Foruma ulasip, Aciklamalarda bulundugumda, Kahpe Amerika, Parlamentosunun 60%´ini kontrol eden Mosada güvenmeyip, extra Suizid Programi yazmaya basladi!.

Ilk önce Kahpe Amerika bu Virüsüne Dur Emri Yollayip, Ikinci Emire Kadar bir faaliyette bulunmamasini emretmisti!.

Bu Süper Virüs, Ankarada olan Elektron Hizlandiricisini bile etkileme yetkisi vardi!.

Kahpe Mosadin Acgözlülügü yüzünden bu Süper Virüs Kontrol disina cikmisti!.

Bu simdiki Virüste Kahpe Amerika ne desede, USA/Cin Savasi yüzünden Sapik Donald yüzünden ortaya firlatilmisligi ortada!.

Kahpeler hic düsünmeden bir adim atip, gerisini hesaplamaya Diplomalari yetersiz oldugu icin icinde bulundugumuz Kahpeler Savasin Kurbani olma tehlikesindeyiz!.

Alıntı:

Sevgili Insanlıkarayan, aynı kısır tartışmaya tekrar tekrar dönmenin gereği yok diye düşünüyorum.

Aşılarla ilgili çalışma başka birşey, tabii ki desteklenir, ancak onaysız ve ileriki sonuçları büyük soru işaretleri oluşturan aşıları, özellikle ZORLA olunmasını sağlamak başka birşey..

Kisir tartismasi?.

Zorla Asilamak!.

Insanlara Insanoglu Sinirlar Cizmis olsada, Bilime ve baska verilere ayni Sinir Cizgileri cizilemiyor maalesef!.

380 Milyonluk Kahpe Amerikanin Laboratuarinda ürütülen Virüs, Cinde Insanogluna birakilip, yeniden Kahpe Sahibine Ulasmazdi!.

Basit bir Üsütme Hastaligi olarak görülsede, ardindan gelen ölümler görülmekte!.

Yok Yan etki derken, Seneler sonrasi Asbestin Kansere yol actigi ögrenilip, Seri Produktiondan cikartildi!.

Realiteye gözleri cevirmek gerek!.

Bilim ilerledikce, Yan etkilerede bir care bulunur!.

Sevdiklerini kaybettikten sonra, asida ise yaramaz!.

Gül´ü seven Dikenine katlandigi gibi!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.07.2021, 02:54   #9
Sevda
Dönersen Islık Çal..

Ama ben Çin malı Çin aşısı yaptırdım. Zehiri bulan panzehiri de bulmuştur, en iyisi eski usûl aşı gibi mantıksız ama bana göre mantıklı nedenlerden dolayı Sinovac tercih ettim. Pişman mıyım? değilim. 3. doz için şimdilik yine Sinovac düşünüyorum.
4 Üyemiz Sevda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.07.2021, 03:03   #10
Bursalı68
Yönetici

Sevgili Insanlıkarayan, mesajının ilk bölümün anlaşılmaz olduğundan maalesef es geçiyorum o kısmı...
Alıntı:
Basit bir Üsütme Hastaligi olarak görülsede, ardindan gelen ölümler görülmekte!.

Yok Yan etki derken, Seneler sonrasi Asbestin Kansere yol actigi ögrenilip, Seri Produktiondan cikartildi!.

Sevgili Insanlıkarayan...
Alıntı:
Basit üşütme hastalığı olarak görülse de...? Bu hastalığı kim böyle görüyor ki? Bu hastalığı hiç kimsenin böyle gördüğünü düşünmüyorum, kaldı ki insanların bu hastalığı " basit bir üşütme hastalığı " olarak gördüğüne dair hiç bir açıklamaya da rastlamadım.

Ancak " Ölümler " ...İşte tüm mesele burada...Covid salgınından önce dünyada her yıl Influenza ( mevsimsel grip) dan yaklaşık 250 bin ile 700 bin arası insan ölüyordu...! Ve bu mevsimsel grip de en çok 65 yaş üstündekileri etkiliyordu...

Peki soru şu...: Şu ana dek Influenza (mevsimsel grip) ten, son 1,5 yılda kaç kişi öldü...? Bu konuda bir bilginiz var mı...?

İkinci sorum...: Şu son 1,5 yılda " Kalp Krizinden " kaç kişi öldü?
Üçüncü Sorum...: Şu son 1,5 yılda geçmişten buyana bulunan kronik rahatsızlıklardan ölenlerin sayısı nedir?

Şekerden, tansiyondan...v.b. diğer hastalıklardan, şu son 1,5 yılda kaç kişi öldü...?

Böyle bir istatistiği duydunuz mu hiç 1,5 yıldır.? Ben duymadım.Kimse de duymadı.Neden duymadı biliyor musunuz, yukarıda saydığım nedenlerden ölenlerin hepsinin raporlarına COVİD19 yazıldı geçildi de o yüzden duymadık.Böyle olunca da sayı doğal olarak " covid19 dan ölenler 3 milyon oldu " diye duyuruldu...Ancak gerçeğin böyle olmadığını aşıyı savunan otoriteler de biliyor maalesef...!

Alıntı:
Asbest, kullanılan bir üründür, kimyasal bir üründür, aşı değil.Lütfen çok rica ediyorum, elma ile elmayı karşılaştıralım...

Alıntı:
Realite, bize lanse edilen değil maalesef.Bir büyük oyun var ve bu oyunun parçalarıyız sadece.Tüm ekonomiler neredeyse çökmek üzere, işte size realite...Bu çöküşlerde ülkelerin yönetim yapıları dahi değişecek, bunu çok uzak olmayan tarihlerde göreceğiz.

Bilim ilerledikçe yan etkilere çareler bulunur.Sevgili dostum belki...! Belki çareler bulunamayabilir...! Bilim herşeyi çözecek diye bir yasa, kaide yok...

Yan etkilerin ortaya çıkıp çıkmayacağı nasıl koca bir soru işaretiyse, çıkabilecek yan etkilere bilimin çare üretip üretememesi de koca bir soru işaretidir.Ayrıca " sonradan ortaya çıkacakabilecek yan etkiler " ayrı bir konu, bir de aşı olduktan sonra dünya değiştirenler, hastanelik olanlar var...Bu da ayrı bir sorun...Sonraya gitmeden, önce bu sorunların çözülmesi gerek.Kaldı ki Avrupa Aşı Ajansı zaten bu konularda uyarıda bulundu....

Yukarıda belirttim.O sevdiklerimizin içerisinde evet covid19 dan da ölen vardır, ancak kalp krizinden öldüğü halde covid19 yazılan da var, mevsimsel gripten öldüğü halde veya kronik hastalıklardan öldüğü halde covid diye raporlananlar da var.Yani raporunda her covid19 yazan covid ten ölmedi...Yani şu anki sağlık sistemi gelene geçene " covid damgasını " yapıştırıyor geçiyor...Olan bu...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
antikor, aşıların, çıktı, ortaya, pfizerbiont, seviyeleri, türkiye’de, uygulanan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler