Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 01.11.2020, 21:52   #11
OkyanusunKalbi
WoodStock

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Sadece Almanya’da Yaşamış Olanların Anlayacağı 10 Şey

Buradaki Suriyeli bizim için ne ise, orada yaşayan uyum sağlayamayan, gurbetçi Türkler de Alman için aynı anlam taşıyordur.

Oradaki kuralları eleştiriyorsanız dönün memleketinize..
2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.11.2020, 23:23   #12
Antares
Tam Üye

Almanya'da yaşamıyorum ama tanıdığım onlarcasından şöyle bir karakter analizi yapabilirim;

Çok fazla dakiklerdir mesela saat 10'da arayacağım diyip te 11'de ararsanız gecikirseniz ciddi ciddi küserler hesabını sorarlar.

Bazıları çok fazla konuşur ve size güvenirse samimiyeti aşırıya götürür.

Hemen herşeyde biraz çok bilmişlikleri vardır. Yaptığınız birşeyi zor beğenirler.

Birşey yaparken sizi gözlerler ve hata yaptığınızda maydanoz olurlar.

Gerçekten dürüstlerdir ( istisnalar elbette vardır. ) aynı dürüstlüğü sizdende beklerler ve hatanızı şak diye yakalarlar. Mesela Türkiye'deki gibi malzemeden çalan müteahhit, işini yarım yamalak yapan tesisatçı gibi iş ahlakından yoksun kişilere pek rastlamazsınız.

Sizi işinize gücünüze paranıza göre değil karakterinize göre değerlendirirler.

Yeni tanıştıysanız iyice tanıyıp güvenene kadar soğuk ve mesafeli davranırlar bu süreçte çaktırmadan her hareketinizi izlerler.

Onun dışında gayette iyi güleryüzlü yardımsever insanlardır. Güzel bir şekilde yaklaşıp iyi bir üslupla konuşursanız hemen her konuda yardımcı olurlar ırkçılığa hiç rastlamadım o biraz karşı tarafın yaklaşımına bağlı
Eski 02.11.2020, 00:42   #13
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Buradaki Suriyeli bizim için ne ise, orada yaşayan uyum sağlayamayan, gurbetçi Türkler de Alman için aynı anlam taşıyordur.

Oradaki kuralları eleştiriyorsanız dönün memleketinize..

Bu satiri böyle ortada birakmamak istiyorum!.

Hayatimin yaklasik 6´da birini sadece Türkiyede gecirmis olarak, tabiki buralardada bir kac Hak´a sahip olmus durumdayim!.

Burasinin kurali olarak Milletin ortasindan gelisi güzel secilip, Polisin Zulümüne rastlama durumuna geldigimde, onlarla isbirlikcim aninda biter!.

Mesela kurallardan biri, Hüviyetini belgeliyecek bir belge!.

Bu Belge belirli Norm´a tabi tutulmadigi icin, Polisin tutumuna göre, Türk Hüviyetimi göstermekteyim!.

Yanimda her hangi bir Almanca olarak hüvviyetimi belgeleyebilecek cisim olsada!.

Suriyeli: Suriyeliler tabiki buradada var!.

Üzerinden bir ay bile daha gecmeyip, Mutfaginda, Banyosunda ve Oturma odasindaki Mobilyalarda olan Problemleri cözmüsüm!.

Almanlara bakisinla, onu daha bir yakindan anlama imkanim oldugu icin, Yardim elimi esirgemeyip toplumun bir parcasi olabilme imkanini önlemedim!.

Alıntı:
Mesela Türkiye'deki gibi malzemeden çalan müteahhit, işini yarım yamalak yapan tesisatçı gibi iş ahlakından yoksun kişilere pek rastlamazsınız.

'Isaretledigim satira tam olarak katilmiyorum!.

Özellikle kendini Sorumlu zannedip, sonradan görmeler burada tam bir Karga!.

Elektrik tesisatindan Diplomam oldugu icin mesela Müsterinin isteklerini dinledikten sonra Kablolari ona göre cekerim!.

Ortak oldugum sahisla onun icin anlasmassizlik yasayip, ayrilmamizin sebeplerinden bir parcasi oldu!.

Burada onun Cebinden ciktigini bile söylemeye kalkti!.

Burada ama sert bir kayaya carptigi icin eger tesisati bitirmemi isterse, benim sartlarima anca yapilmasi gerektigini burnuna soktum!.

Buda eninde sonunda son beraberindeki proje olup, ardindan ayrildik!.

Ortakliktan kaybim 5000€ olsada, birdaha beraber is yapmamiz, pesin 50.000 olsada imkansiz!.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 02.11.2020, 01:14   #14
OkyanusunKalbi
WoodStock

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Bu satiri böyle ortada birakmamak istiyorum!.

Hayatimin yaklasik 6´da birini sadece Türkiyede gecirmis olarak, tabiki buralardada bir kac Hak´a sahip olmus durumdayim!.

Burasinin kurali olarak Milletin ortasindan gelisi güzel secilip, Polisin Zulümüne rastlama durumuna geldigimde, onlarla isbirlikcim aninda biter!.

Mesela kurallardan biri, Hüviyetini belgeliyecek bir belge!.

Bu Belge belirli Norm´a tabi tutulmadigi icin, Polisin tutumuna göre, Türk Hüviyetimi göstermekteyim!.

Yanimda her hangi bir Almanca olarak hüvviyetimi belgeleyebilecek cisim olsada!.

Suriyeli: Suriyeliler tabiki buradada var!.

Üzerinden bir ay bile daha gecmeyip, Mutfaginda, Banyosunda ve Oturma odasindaki Mobilyalarda olan Problemleri cözmüsüm!.

Almanlara bakisinla, onu daha bir yakindan anlama imkanim oldugu icin, Yardim elimi esirgemeyip toplumun bir parcasi olabilme imkanini önlemedim!.

'Isaretledigim satira tam olarak katilmiyorum!.

Özellikle kendini Sorumlu zannedip, sonradan görmeler burada tam bir Karga!.

Elektrik tesisatindan Diplomam oldugu icin mesela Müsterinin isteklerini dinledikten sonra Kablolari ona göre cekerim!.

Ortak oldugum sahisla onun icin anlasmassizlik yasayip, ayrilmamizin sebeplerinden bir parcasi oldu!.

Burada onun Cebinden ciktigini bile söylemeye kalkti!.

Burada ama sert bir kayaya carptigi icin eger tesisati bitirmemi isterse, benim sartlarima anca yapilmasi gerektigini burnuna soktum!.

Buda eninde sonunda son beraberindeki proje olup, ardindan ayrildik!.

Ortakliktan kaybim 5000€ olsada, birdaha beraber is yapmamiz, pesin 50.000 olsada imkansiz!.
Elbette sizler orada yaşıyorsunuz neler olduğunu bizlerden daha iyi bilirsiniz; ancak gerçek şu ki, burada nasıl Türklerin bazılarından şikayetçiysek, orada da şikayetçi olduğumuz Türkler oldukça fazla. Bir hafta turla Berlin ve Köhn'e görmekle bilemem tabi ki neler yaşadığınızı..

Sizi oradaki ''barzo'' Türklerden ayrı tutuyorum. Ama bazen hâl ve davranışlarımızla Türk olduğumuzu o kadar belli ediyoruz ki, yabancı bir ülkede Türk görünce yaptıkları pisliklerden utanıyorum.

Alman halkından da hazettiğimi söyleyemem. Bizimkiler dizisinde ''dunkof'' repliği vardı ya, çoğunu da dunkof moron tipler olarak tanımlıyorum. Özellikle rep dinleyen ergen takımı böyleler.

2 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.2020, 11:48   #15
Bursalı68
Yönetici

Merhaba,

Yabancı ülkelere çalışmaya gidenler (özellikle eskiler), genellikle kalifiye olmayan, " alaylı " diye tabir ettiğimiz şekilde bir işte yetişmiş olan veya iş güç bilmeyenlerden oluşmuştu...Tabii ki yıllar geçtikçe yurtdışına gidenlerin de eğitim seviyeleri değişti.Ancak yine de eski tarz olanlar var...

Burada bir işgüç tutamamış veya başarılı olamamış olanlar şanslarını yurtdışında denedi...Bunlardan bazıları başarılı oldu, kurullara uyum sağlayanlar zaten sorun yaşamamıştır istisnalar olsa da, bazıları da halen sürünmekte, bir baltaya sap olamamış durumda, kayıp nesil gibi...

Yurtdışındaki asıl sorun, orayı kendimize göre değiştirmeye çalışmak sanırım...Aynı durum burada da var...En yakın örnek " Suriyeliler "...Kendi ülkeleri gibi yapmaya çalışmaları, kendi ülkelerinde davrandıkları gibi davranmaya çalışmaları ne kadar bizim için sorun ise, örnek olarak Almanya'daki Türklerin de Almanya'yı değiştirmeye çalışmaları o kadar sorundur...

Şu an yurtdışında çalışıp, gerçekten eğitim seviyesi düşük olan kesim, Euro kuruna bakarak Türkiye'yi " cennet " olarak, iktidarı ise başarılı olarak görmekte...Tabii ki istisnalar var, ancak kendi yakınlarımdan bildiğim kadarını söylüyorum...Yani cahil heryerde cahil, Türkiye'de olmuş, Almanya'da olmuş farketmiyor...

Bu ülkenin zaten en büyük derdi, kural, kanun tanımamak...Ancak "balık baştan kokuyor "...En baştaki yöneticiler kural, kanun tanımamakta ısrarcı olunca da toplum da daha beterini yapmaya başlıyor...

Birmingham'da denk geldi, şehir meydanında...Bir stand kurmuşlar " Hristiyanlık " propagandası yapıyorlar, aralarında belki 30-40 metre var, ayrı bir standta ise " İslamiyet " propagandası yapılıyor...Kimse kimseye laf atmıyor, hır gür yok...Burada aynısı olacak, düşünemiyorum bunu....Yani öyle veya böyle " ifade özgürlüğü " toplum tarafından özümsenmiş, ama gerçekten istekli olarak, ama kanun zoruyla...

Kırmızı ışıktayken arkamızda " hadi yürüsene " dercesine korna çalan araç çıka çıka Türk çıkıyor...

Pilav üstü döner yiyelim, memleketimiz insanına paramız gitsin diyorsun, yağları donmuş, soğuk, ne idüğü belirsiz döneri kakalamaya çalışan da Türk çıkıyor...Elin Almanı yiyiyor o döneri, çünkü gerçeğini bilmiyor ki garibim...

Bizim her işimizde " üçkağıt " var...Bu kafayla da bizden adam olmaz...!

Sağlıcakla kalınız...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
almanya’da, anlayacağı, olanların, sadece, yaşamış

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)