Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Serbest Kürsü

Serbest Kürsü Her konuda tartışma açılan konular burada

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.11.2021, 15:12   #1
Bursalı68
Yönetici

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Yılmaz Özdil: HDP, seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı her oyun

Yılmaz Özdil: HDP, seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı her oyun hakkını veren tek partidir

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, "Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP'dir." dedi.

Özdil, Bizim TV kanalında Lale Özan Arslan'ın konuğu oldu. HDP ile görüşlerini aktaran Özdil, "Aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir." görüşünü savundu.

Özdil'in açıklamaları şöyle:

"HDP açısından benim şöyle bir gözlemim var. Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP'dir. HDP milletvekilleri, parti yöneticileri vatandaşa oy isterken ne dediyse seçildikten sonra birebir onu yapmıştır. Ben görüşlerine katılmam, tekrar söylüyorum. Onlar da biliyor, ben de yazıyorum. Ama dışarıdayken. İçerideyken adamın arkasından yazmak kahpeliktir, kalleşliktir, pusu kurmaktır. Dışarıdayken suratına söylerim. HDP seçmenine yalan söylemeyen tarihteki tek partidir."

"Ne derse onu yapar"
Yılmaz Özdil konuşmasını şöyle sürdürdü:

"PKK yanlısı görüşleri tabii var. PKK ile ortak paydaları var mı, tabii var. PKK'nın siyasi yansıması mıdır? Evet. Ama seçmenine yalan söylemez. Ne derse onu yapar. Aldığı her oyun hakkını veren tek partidir. Aslında bu anlamda diğer tüm parti ve seçmenlere örnek olması gerekir. Mesela kadın erkek eşitliği anlamında da baktığınızda... Mesela aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir. Ama aslında Atatürk vizyonunun getirdiği kadın erkek eşitliğini uygulayan tek partidir."

Kaynak : https://www.msn.com/tr-tr/haber/gund...?ocid=msedgntp
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.05.2022, 08:37   #2
Never Give Up
Gerçek Üye
Standart Cevap: Yılmaz Özdil: HDP, seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı h

Ne alaka HDP bölücü ya, söylem olarak da demiyorum parti programı ortada..
Eski 03.05.2022, 14:14   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Yılmaz Özdil: HDP, seçmenine yalan söylemeyen tek partidir; aldığı h

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Never Give Up Mesajı göster
Ne alaka HDP bölücü ya, söylem olarak da demiyorum parti programı ortada..
Bakınız Yılmaz ÖZDİL ne diyor...:
Alıntı:
"Demokrasi tarihimiz açısından baktığımızda seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP'dir."
Sizin yukarıda söylediğiniz " bölücü " diye tanımlamanız da dahil, seçmenine yalan söylüyor mu...? Parti programında zaten ne düşünüyorsa yazmışlar ve o yazdıkları doğrultuda gidiyorlar...

Mesele, görüşlerine katılıp katılmamamız değil, seçmenine ne diyorsa o şekilde hareket edip etmemesi...Bu anlamda bence de seçmenine yalan söylemeyen tek parti HDP...Diğerlerinde yalan dolan ve manevralar dolu....
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2022, 04:55   #4
Mezarkabul
Üye

Eğer HDP, PKK'nın siyasi kolu olmasaydı; kesinlikle oyumu alırdı.

5 Üyemiz Mezarkabul'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2022, 06:13   #5
OkyanusunKalbi
WoodStock

CHP'ye oyunu kullanan birçok tanıdığım da bu sebeple sonradan HDP'ye oy kullanıyor. Bana pek işin aslı öyle gelmiyor. Görünürde seçmenine yalan söylemiyor olabilir. İktidara ortak olunca o zaman asıl düşüncelerini göreceğiz. Bir insanın içinde faşistlik varsa, insan hakları, kadın hakları sadece iktidara gelmek için uydurduğu maskedir.

Atatürkçü Yılmaz Özdil'in "Aslında teknik olarak hem Türk hem Atatürkçülük kavramına karşı bir partidir'' demesine de çok şaşırdım.

3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.05.2022, 12:16   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

HDP yi kimse yok sayamaz, bu mümkün değil. PKK olmasaydı ki bu da mümkün değil, ABD hiçbir zaman bir köşede boş boş durmaz. ABD nin gelir kaynaklarının en önemli kalemi silah satışı. O silahlar ne diye geliştiriliyor, üretiliyor? Kimlere satılacak / satılıyor o silahlar?

Günümüzde Rusya - Ukrayna savaşı var. (Rusya operasyon diyor) Ukrayna'ya milyar dolarlık silahlar verildi, veriliyor. Şu an için bedava sanılıyor. Sonrasında görürüm bedava mı değil mi? Bundan böyle Ukrayna'nın bağımsızlığı artık çok zor.

Varsayalım; HDP lideri bir baston olsun. O baston bir aşağı, bir yukarı yine aynı oranda oy alır.

4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aldığı, oyun, özdil, partidir, seçmenine, söylemeyen, yalan, yılmaz

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler