Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 09.03.2022, 00:54   #1
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Erdoğan'ın 8 Mart Açıklaması: Adi Herifi Tekrar İçeri Almışlar

Erdoğan'ın 8 Mart Açıklaması: Adi Herifi Tekrar İçeri Almışlar

8 Mart nedeniyle kadın muhtarlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özlem Ağ'ı bıçaklayıp tahliye edilen Samet Ağ için 'aradım tekrar içeri almışlar' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadın muhtarlarla buluştuğu programda yaptığı konuşmada Özlem Ağ'ı bıçaklayarak ağır yaralayn eşi Samet Ağ'ın tutuklandıktan 3 ay sonra serbest bırakılması üzerine Adalet Bakanlığı ile görüşerek yeniden tutuklanmasını sağladığını söyledi. "3 aydan sonra serbest bırakmışlar adamı, hemen aradım. Hamdolsun tekrar bu adi herifi içeri almışlar" diyen Erdoğan yargıya müdahale ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmadan başlıklar şöyle:

FITRAT İCABI...

Milletin evine hoş geldiniz. Düzenli buluşmalarımızı bu defa sadece siz kadın muhtarlarımıza hasretmek istedik. Bugün burada 900'e yakın kadın muhtarlarımızla birlikteyiz. Her muhtarlar buluşmamız, ülkemizin en büyük, en kapsamlı demokrasi şölenlerinden biri olarak gerçekleşmiştir. İlave bir önemi daha var. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Sizlerin nezdinde ülkemizdeki tüm hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum. Fıtrat icabı kadın yoksa erkek, erkek yoksa kadın hükümsüzdür, anlamsızdır. Birbirini böylesine tamamlayan iki varlıktan birinin sırf cinsiyeti sebebiyle eksik görülmesini, ayrımcılığa uğramasını, şiddete maruz bırakılmasını asla kabullenemeyiz. Kadınlara hak ettiği değeri vermek hem inancımızın hem kültürümüzün hem de Anayasa ve yasalarımızın bize emridir. Yakın tarihimizde buna ters düşen nice hadiseye şahit olduk. Yıllarca haksız yere eğitim hakkını kullanmaktan yoksun bırakılan kadınlarımıza eğitim hakkını biz verdik. 2002'de yükseköğretimdeki net okullaşma oranı yüzde 14.6'dan yüzde 43.4'e yükselirken bu oran kız öğrencilerimiz arasında yüzde 48.5 ile rekor seviyeye çıkmıştır. Kadınlarımız arasında başörtülü ve başı açık ayrımını biz sona erdirdik. Türkiye'yi yasakların ülkesi olmaktan çıkartıp her alanda fırsat eşitliğinin, adaletin hakim olduğu yer haline biz dönüştürdük. Kadınlar lehine pozitif ayrımcılığı yasa haline biz getirdik. Kadın hakları konusunda, kadınlardan yana biz tarafız, taraf.

BU ADİ HERİFİ TEKRAR İÇERİ ALMIŞLAR:

Aile içi şiddetli resen takip edilen suçlar arasına aldık. Dün MYK toplantım vardı. Tokat'taki Özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Ne yaptılar diye Adalet Bakanlığının da bir sunumu vardı, sordum. 3 aydan sonra serbest bırakmışlar adamı, hemen aradım vs. Hamdolsun tekrar bu adi herifi içeri almışlar. Dedim bu süreç takip edilecek, ben de bu sürecin peşindeyim. Neden? Çünkü bu millet bize emanettir. Ey hakim sen nasıl oluyor da böyle birisini serbest bırakıyorsun. Ondan sonra yargıya hakaret. Ben bu ülkede Cumhurbaşkanıysam sen de böyle bir adamı serbest bırakıyorsan, bununla ilgili söylenmesi gereken neyse bunu ben sana söylerim. Sonuna kadar da takip edeceğiz, daha bitmedi işimiz. Bunu yakın takibe alacaksın dedim Bakanıma. Kadınlara karşı şiddetle mücadelede yeni adımlar atıyoruz. Takdiri indirim nedenlerini belli konulara münhasır kılıyor ve uygulama alanını daraltıyoruz. Failin pişmanlık içermeyen davranışları indirim nedeni kabul edilmeyecektir. Failin sadece indirim almaya yönelik tutum ve davranışları, kılık kıyafeti, kravat takması, boyun bükmesi takdiri indirim sebebi olarak dikkate alınmayacaktır. Kadına yönelik şiddetle daha etkin mücadele edilebilmesi amacıyla kasten öldürme, kasten yaralama, işkence ve eziyet suçlarının cezalarını artırıyoruz.

AYÇİÇEK YAĞI VAR MI YOK MU?

Asıl gücümüz, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimizdir. Son günlerde bir yağ meselesi çıkardılar. Bizim ayçiçeği, zeytinyağı, böyle bir sorunumuz yok. Bunu muhalefet, ülkemizi darda zorda göstermek adına böyle bir kampanyayı yürütüyor. Muhtarlarımdan şunu istiyorum. Mahallenizde marketlerde gerçekten ayçiçek yağı var mı yok mu? Gerekirse sizler İçişleri Bakanlığımız adına bunların depolarını bile takip edip bize ihbar edeceksiniz, bunların gereğini yapacağız. Buralarda birinci derece sorumlu validir, sizler valinin oralardaki eli, ayağısınız. Bunlar stokçu, depoluyorlar, rakamları yükseltiyorlar ve raflarda yok diyerek böyle kampanyayı yürütüyorlar.

VARSIN GİDİYORLARSA GİTSİNLER:

Bir şey daha çıktı. Hastanelerde şöyle, böyle oluyor vs. Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kimdi? Adeta ülkemizde şu anda hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları bizzat takip eden birisiyim. Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış. Samimi konuşuyorum. Dost acı ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, doktorları okutan, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır. Şimdi az para veriyormuş. Sordum, en az alan 8-9 bin en yüksek 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük verdiği için kaçıyorlarmış. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz. Gerekirse yurt dışından dönmek isteyenleri süratle dahil eder ülkemizi istihdam ederiz.

UKRAYNA İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜYORUM:

Ukrayna krizi ile ilgili 20'ye yakın devlet başkanı ile görüşme yaptım, hâlâ görüşmelerime devam ediyorum. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog yarın Türkiye'ye gelecek, perşembe günü de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Türkiye’ye ziyareti olacak. (HABER MERKEZİ)
Eski 09.03.2022, 03:36   #2
Insanlikarayan
Müdavim

Standart Cevap: Erdoğan'ın 8 Mart Açıklaması: Adi Herifi Tekrar İçeri Almışlar

Alıntı:
Yıllarca haksız yere eğitim hakkını kullanmaktan yoksun bırakılan kadınlarımıza eğitim hakkını biz verdik.

Sabiha Gökcen derken, Bas Ögretmenimizin sagladigi imkanla bir Bayanin Pilot olabilip Destan yaza bilecegini göstermistir!.

AKEPE Zihniyeti Kizlarimizi Bebeklik Yaslarinda Pacavraya Hapis etmek, 6 Yasinda Cocuklar Evlendirilebilir deyip Kizanlarimizi Cocuk Tecavüzcülerin ellerine birakmakti!.

Alıntı:
İsrail Cumhurbaşkanı Herzog yarın Türkiye'ye gelecek

Mavi Marmarada Dökülen Kani Kahpelere sattin, Avrupa Insan Haklari Mahkemesine Delilleri Düzgün Yollamamakla Bozguna Ugrattin!.

Simdi ne Planlari onlarla konusmak istiyorsun?.

Dur Yahu, Ukraynadaki Fasist Ordularinla Yahudi Kesime Saldirilarimi Organize Edeceksin?.

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.03.2022, 15:40   #3
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Erdoğan'ın 8 Mart Açıklaması: Adi Herifi Tekrar İçeri Almışlar

Yargıya müdahale ettiğini deklare etmiş oldu...Yani " malumu ilan etti "...

Kişinin suçlu olup olmaması yargının, hukukun konusudur, yönetimin değil...Kanunsal düzenlemeleri doğru yaparsan, zaten hapsedilmesi gereken kişi salınmaz...Demekki kanunlar yamalı bohça gibi, kim ne karar vereceğini bilmiyor...
3 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıklaması, almışlar, erdoğanın, herifi, mart, tekrar, İçeri

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)