Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler

Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler Her konuda, gerekli - gereksiz kısa bilgi ve haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 23.06.2013, 17:08   #11
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Neden Unuturuz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Duayen Mesajı göster
Unuttuğum çok şey var, gerçekten anlatıldığı gibi ihtiyacım olmayan şeyler silinip gidiyor, gerek insanlar, gerekse yaşadıklarım.

Bu şekilde unutmaktan memnunum, fakat ilerde daha büyük unutkanlıklar yaşamaktan korkarım..

İnşallah hep böyle istemediğim şeyleri siler beynim

Ne güzel...

Bilhassa bana yapılan kötülük, ya da benim için kötü olan şeyleri, kaç yıl geçerse geçsin, mümkünatı yok unutamıyorum
Eski 23.06.2013, 17:12   #12
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Unutkanlık hastalığı olan Alzheimer hastalığı genetik olabiir belki ama oda strese,yorgunluğa,yoğunluğa bağlı unutkanlıkla bir olan bir şey değil.İşin açıkçası insan önemsememeye başladığı her şeyi unutabilir sonrada bende unutkanlık başladı diye şikayet eder.
Eski 23.06.2013, 18:59   #13
Efruz
Dost Nâzım

Ben çok şey unutmaya başladım. Dün akşam ne yediğin veya az önce ne düşündüğün gibi şeyler de değil.

Genelde huy edindiğim şeyleri unutuyorum mesela. Bir olay karşısında normalde nasıl bir tepki verirdim hatırlamıyorum. Akşam oturuyorum tüm gün ne yaptığımı düşünüyorum tık yok

Ama en kötüsü dershanede oldu. Kütüphaneden çıktım, koridorda yürümeye başladım. Bir anda oldu ne olduysa. Nereye gideceğimi unuttum. Yolun üstünde tuvalet, sınıf, öğretmenler odası var. Elimde kitap da var. Her yere gidebilirdim. Birkaç dakika önce ne yaptığımı bulmaya çalıştım ayak üstü onu da hatırlamadım Birkaç gün düşündüm acaba ne yapacaktım diye.

Sakın sen kuş vurma yavrum,
En engin bir kardeşlikte uçar kuşlar gökyüzünde.
Tüfekle oynama yavrum,
Şakacığı bile çirkin bir canlıyı öldürmenin.

8 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.2013, 23:56   #14
ZeZe
Alea İacta Est

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Efruz Mesajı göster
Ben çok şey unutmaya başladım. Dün akşam ne yediğin veya az önce ne düşündüğün gibi şeyler de değil.

Genelde huy edindiğim şeyleri unutuyorum mesela. Bir olay karşısında normalde nasıl bir tepki verirdim hatırlamıyorum. Akşam oturuyorum tüm gün ne yaptığımı düşünüyorum tık yok

Ama en kötüsü dershanede oldu. Kütüphaneden çıktım, koridorda yürümeye başladım. Bir anda oldu ne olduysa. Nereye gideceğimi unuttum. Yolun üstünde tuvalet, sınıf, öğretmenler odası var. Elimde kitap da var. Her yere gidebilirdim. Birkaç dakika önce ne yaptığımı bulmaya çalıştım ayak üstü onu da hatırlamadım Birkaç gün düşündüm acaba ne yapacaktım diye.
Sabah çok kez otobüsten inip eve dönmüşümdür telefonumu unuttuğum için, ya da şirkette telefonumu unutup sabaha kadar telefonsuz gezdiğim olmuştur.
Hatta bir keresinde bulunduğum mekanda çantamı unuttum geçenlerde, arkadaşla kalktık otobüs durağına gelince fark ettim geri döndüm Allah'tan çalışan çocuk görmüşte almış
Daha vahimi senin gibi yerimden kalkıp ne için kalktığımı unuttuğum, öğlen yediğimi, arkadaşıma söz verip yapacağım dediğim bir şeyi yapmayı, lise arkadaşlarımın isimlerini vs. bir çok şeyi unutmaya başladım. Bu konuda sevdiklerim arasında balık hafıza diye espri konusu oldum ama beni endişelendirmeye başladı.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
7 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.2013, 00:01   #15
ReaL
Deniz Sevengillerden

Oyyy neler varmış yahu.. Site şifrelerini unutmayın da..

* * *

Neyse ki böyle şeyler hala yok bende. O kadar çok beyin meşgul edilirse herşey unutulur tabi ki..

Bence unutmak rahat davranmaktan da kaynaklanabilir.

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.2013, 00:05   #16
Canan
Çiçekci kız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Oyyy neler varmış yahu.. Site şifrelerini unutmayın da..

Koyun can derdinde, kasap da et derdinde
Eski 24.06.2013, 00:39   #17
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Koyun can derdinde, kasap da et derdinde
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Ne güzel...

Bilhassa bana yapılan kötülük, ya da benim için kötü olan şeyleri, kaç yıl geçerse geçsin, mümkünatı yok unutamıyorum [/SIZE][/FONT]

Desene hapi yuttum O zaman.

Klick

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.2013, 04:27   #18
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
İşime yaramayan herşeyi hafızamdan anında silerim,harddiskte daima yer olsun diye sonrada lazım olduğunda kendi kendime kızarım.Sahi beyinlerimizin niye taşınabilir yedek harddiski yok ki şöyle cebimize koysak gerktiğinde takıp hatırlasak Örneğin benim mutlak bir isim hafıza yedeğine ihtiyacım var.
Bilgilendirme için teşekkürler.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Beynin kullanıldığı orana bakılırsa, yedeğe gerek yok, zaten kapasitesi oldukça yüksekmiş.

Iki nedenden Mümkün degil.

Birincisi, O nevi Micro elektronikle, Beyine baglanipta, islem görebilecek Prozesörün olmadigindan.

Tip baya ilerlemis olsa bile, Microelektroniginle anca Kalp icat etmeye basarabildiler.
Tabiki buda sadece belirli bir zaman calisabiliyor!.

Insanin bir Vücuduna bakarsak, O kadar Komplex yapilmiski, kendi hücrelerini 17 yilda bir yenilemeye basarabiliyor.

En azindan ikinciside, simdiye kadar olan en büyük Bilgisayarlar bile, bir beyinin isini yüklenememeleri.

Burada 65 yasinda bir Bayanin beynini 7.400 Dilime kesen International Arastirmacilar, on sene olan arastirmalarinda, halen tam olarak Beyninin islemlerini yapabilecek bir Bilgisayar bulamamislar.

Sadece bir beyinin 3D Atlasini cizen, burada sadece 20 Micrometre olarak yapilmis olsada, simdiki Teknoloji ile burada 1 micrometre scan yapma imkanlari var, yeniden 20.000 Trillion Byte bilgiyi islenmesi lazim.
Simdiki Teklojiyle buna en Hizli Bilgisayarlar bile yetersiz kaliyor.

En iyisimi, simdiki Hayal gücünüzle, Beyninizi idmanda tutun.

Kendim mesela, sinir minir tanimamaya kalkarim, önüme gelen ise atilirim.

Bunu basaramayacagimin farkina vardigimda, isi bir tarafa birakip, bilgi toplamaya baslarim.

Sayet, burada komple birakmis olsam, hic bir zaman bu siniri asamam.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.2013, 05:49   #19
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Westsilwer Mesajı göster
bu bilimsel acıklamaları gec arkadasım..Balıgı D vitaminini biraz fazla alırsan unutkanlık kelimesini lugatından cıkarırsın zaten..

Bilim insanları herzaman aldatır..Sana bi kac ornek

Bilimi herzaman dikkate almayın..

Hadi simdi sadece sunlari alayim dedim, zira birde Milliyetin yazimlarina baslarsam, gercekleri yazan yazarlarini neden atiyorda, Üfürükcülere daha fazla önem veriyor diye söze baslamam lazim.

Burada her nevi bir ilacin, yeniden bir nevi zehir oldugunu biliyorsundur sanirsam.

Herhangi bir ilacin baska bir ilacla olan ayrintili etkilerinide burda konusmamiza hic lüzum görmüyorum.

Önem verdigim bir seyi size anlatmaya calisayimda, ilk önce, su konunun ciddiyetini biraz yumusatayim dedim nedense.

Bati Ülkelerin arastirmasina göre, Ineklerin 4 tane Midesi olduguna, cikardiklari gazlar, Ozonu etkiliyormus.

Belki biraz gercek bundada olabilirde, O zaman ilk önce Dünyanin Reservlerini bunca yil sömüren Milletler, Indüstrilerini iki vites geriye alipta, Ineklerin Osurugunla ugrasmasinlar derim.

Zira simdiki Ücüncü Dünya olarak adlandirdigimiz devletlerde ayni Reservlerle Ilerlemeye calisiyorlar.
Herhalde Atmosfere atilan atiklar, bir etki yapicaklar, Kutuplarin erimesinle beraber, bazi deniz seviyesinde olan Ülkelerde, yeniden Denizde kaybolma tehlikesinle karsi karsiyayken, simdiki zamanimizda, amerikani her sene olan Tabiatin Felaketlerinle ugrasmakta.

Ne diyeyim, daha Beter olsun.

Yeniden Bilime gelipte, devam etmeye calisayim.

Bilim önemli olmakla beraber, yasam sartlarimizi ve Hayat sartlarimizi iyi yöne cekmektedir.

Ilaclara geldigindede, sadece bunun hayrina güvenmekte olmaz.
Ilaclar her zaman yardimci bir alet olarak görülmesi lazim.

Zira Insanin vücudu öyle Komplex olmakla beraber, kendi Vitamini bile üretebilecek nitelikte.

Sadece bazen bu vücudada yardimda bulunmak lazim.

Ayniside Asilarla oluyor!.

Ayni Hastalik bile olsa, burada Ayni dozu kullandiginda, baska etkiler yaratabilir.

Vücuttan Vücuda degisen sonuclar, anca üzerine arastirma yaptiktan sonra Meydana cikar.

Iste Bilim burada lazimdir.

En büyük Faktör burada Insandir!.

Cabuk bitireyim diye, yazim simdilik eksik olabilir!.

Türkiyede
yasamasa bile!.
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.06.2013, 20:14   #20
Hasat
Uzman Üye

Bu günlerde çok çabuk unutuyorum cümlesinden sonra verilen ilaç B-12 iğnesi.Çevremde bu kadar B-12 ekskliği olan insan olduğunu bilmiyordum ne çokmuş.Ama şu bir gerçekki ne kadar B-12 ilacı kullanırsanız kullanın üzüm pekmezinin yerini tutmuyor.

Unutmak deyince başımdan şöyle bişey geçti

Bir kaç sene önce bir yere gidiyordum işlek caddelerden birini geçtim kaldırıma çıktım ve bir anda nerde olduğumu nereye gideceğimi adımı bile unuttum .Kaldım öylece orda etrafıma bakıyorum hiçbiryeri hatırkayamıyorum.Allahtan 1-2 dk sürdü sonra kendime geldim bi dahada olmadı.
3 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
doktor, hücre, ilaç, internet, önlem, psikiyatrist, televizyon, unuturuz, yaşlılık

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler