Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Saç, Cilt ve Vücut Bakımı

Saç, Cilt ve Vücut Bakımı Güzeliz, bakımlıyız, modayı da biz yaratırız.

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 26.01.2009, 00:37   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart 8 Adımda Mükemmel Kaşlar

8 Adımda Mükemmel Kaşlar

En riskli şeylerden biridir yanlış alınmış kaşlar… Bir anda yüzünün ifadesi değişebilir, halk arasında “kaşım küstü” şeklinde tabir edilen felaket gerçekleşir ve alınan yerden kaş çıkmaz!

O yüzden kaşınızı mutlaka uzman birine aldırmalısınız. “İlle de ben alacağım” diyorsanız aşağıdaki maddeleri okuyun.

1) Kaşlarınızı bir fırça yardımıyla düzeltin ve yukarı doğru tarayın. Eğer kaşlarınız düzse aşağıya doğru tarayın. Küçük bir makasla normal uzunluğa ulaşıncaya kadar kıslatın. Böylece gerçek kaş şekliniz ortaya çıkacaktır.

2) Kaşınızın tam ortasını kalem yardımıyla belirleyin. Kalemi burnuzun hemen yanında ve dik bir şekilde tutun. Kalemin dışında kalan kısım burnunuzun geniş görünmesine neden olur.

3) Kalemi göz bebeğinizin önünde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta, kaşınızın kavisli olması gereken yerdir.

4) Kalemi bir ucunu burnunuzun kenarına diğer ucunu gözünüzün kenarına gelecek şekilde tutun. Kalemin ucunun gösterdiği nokta kaşınızın bitmesi gerektiği noktadır.

5) Beyaz bir kalem kullanarak alınacak olan kaşların yerini belirleyin. Beyaz renk, kaşın koyu görünmesini sağlar. Böylece alırken size kolaylık olur.

6) İki kaşınızın arasını ağda yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu hem daha hızlı hem de daha kolay bir yöntemdir. Ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru uygulayın ve çekin.

7) Beyaz renkli kısımda bulunan fazla tüyleri cımbız yardımıyla alın.

8) Son olarak cildinizde bir buz küpünü 5-6 dakika bekletin. Böylece kızarıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz.

Eski 10.03.2010, 17:48   #2
ReaL
Deniz Sevengillerden

Standart Cevap: 8 adımda mükemmel kaşlar

Birde huylarını suylarını 8 adımda düzeltecek bir yöntem olsaydı ya...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
Eski 10.03.2010, 18:10   #3
OkyanusunKalbi
WoodStock

Bunları yapayım da kaş kalmasın..Zaten çok kaşım var...
En doğrusu kuaförümde aldırmak kaşsız kalmak istemiyorum...

Real, güzel kadının huyunu suyunu ne yapacaksın...
13 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.03.2010, 18:19   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

En güzel olanı doğallıktır, fakat bazen müdahele edilmesi gereken kaşlar oluyor.

Allahtan böyle bir sorunum yok, yoksa alınan yerden çıkanı devamlı almak zorunda kalmak beni deli ederdi.
15 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.11.2011, 21:59   #5
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

Standart Kaş Alma Tekniği

Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını bütünler. Çok seksi, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu. Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin...

Kaş Alma Tekniği

Elinize bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.
Kaş Şekilleri

Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız

*Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir

*Yüzünüze ve bakışlarınıza ciddi ve sert bir anlam kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin

*Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışlarınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar

*Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.

*Kaşlarınızı yüzünüze uygun şekilde aldıktan sonra bir kaş fırçası ile yukarıya doğru fırçalayın. Daha sonra çok koyu olmayan bir kaş kalemi ile hatlarını belirginleştirin. Düzgün alınmış ve şekle sokulmuş kaşlar yüzünüzü aydınlatır ve sizi daha güzel gösterir.

Alıntıdır
Eski 07.11.2011, 22:08   #6
AutoCAD
Gerçek Üye

Standart Cevap: 8 Adımda Mükemmel Kaşlar

Evet doğru en güzel doğallıktır..
Eski 07.11.2011, 22:09   #7
experella
Tam Üye

İlle de ben alacağım kaşlarımı Ama bunları uygularım sonra kaşsız kalmak felaket olur

9 Üyemiz experella'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.11.2011, 22:23   #8
Kardelen26
Müdavim

Ben kaşlarımı epilasyonla düzene soktum ve çokkk memnunum, şimdi diyorum ki iyiki o acıya katlanmışım
Eski 08.11.2011, 12:38   #9
Lilium
Müdavim

8 adıma gerek yok zaten mükemmeller (dermişim)
Eski 09.11.2011, 00:16   #10
Basakca
Müdavim

Sekiz adım ve kaş he...
Birde her kılın koparılmasında hapşıranlara kaç adım öneriliyor onuda öğrenseydik ya

Kuaförden çıktığımda gözlerim kan çanağına dönüyor be

13 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
almanın, noktaları

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)