Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > Teknoloji Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 13.01.2015, 14:17   #1
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Windows 7'ye Destek Artık Sona Eriyor.

Microsoft'un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 7 bu gece 00:00 itibariyle ana desteği sona eriyor. Microsoft'un açıklamasına göre artık Windows 7 için özel bir güncelleme yayınlanmayacak. Böylece Windows 7 yeni özellik kazanamayacak.

Windows 7, bugünden itibaren 2020'ye kadar sürecek olan Uzatılmış Destek kapsamına girecek. Yani Windows, Windows 7i çin temel desteği kesecek ama bazı güncellemeleri 2020 yılına kadar yayınlayacak.

Gelen bu haber Windows 7 kullanıcıları tarafından bir ticari tuzak olarak değerlendirildi. Windows 7'nin iki nesil sonrasının işletim sistemi Windows 10'un 2015'te piyasaya çıkması bekleniyor.

Microsoft, geçmişte 12 yıl boyunca destek verdiği Windows XP içinde aynı sistemi uygulamıştı.

Microsoft, Windows 7 için temel desteği kesecek ama önemli güncellemeleri 2020'ye kadar yayınlayacak.

DirectX 12 Desteğide olmayacak!

DirectX 12 oyunlardaki performansı artırma garantisiyle geliyor! Düşük oranda CPU kullanımı, daha iyi çoklu iş yapabilme (multithreading) desteği ve ciddi düzeyde güç tasarrufu sayesinde oyun bilgisayarları için bulunmaz nimet olacak; olmasına ama şartları var. Windows 10 ile beraber gelecek olan bu teknoloji, Windows 8 ile uyumlu ama Windows 7’ye ise maalesef gelmeyecek.

Konu ile ilgili PDXLAN sunumunda bahsi açan Richard Huddy ki kendisi AMD’nin Oyun Adamı (Game Scientist), Windows 7’nin en çok kullanılan işletim sistemi olduğunu ve bu oranın %52 olduğunu vurguladı. Tüm bunlara rağmen sözlerine -bir nevi- şöyle devam etti Sayın Huddy: Her şey iyi güzel ama Windows 7’nin başına DX12 çarptı. Evet, DX12 Windows 7 için olmayacak.

Microsoft'tan açıklama

"Microsoft Destek ömrü (MSL) ilkesi kapsamında, İş ve Uygulama Geliştirme ürünleri ile Tüketici, Donanım ve Multimedya ürünleri için en az 10 yıllık çevrimiçi kendi kendine yardım desteği sağlanmaktadır."

"Windows 7 için bugünden itibaren 2020 yılına kadar Uzatılmış Destek kapsamında ek güncellemelere devam edilecektir. MSL kapsamında bu ürün için ana destek ise, planlandığı üzere sona ermiştir."

Konu drcengy tarafından (26.11.2015 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.. Sebep: .
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.01.2015, 15:02   #2
Subutay
Eflamor

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Windows 7'ye Destek Artık Sona Eriyor.

Kuvvetle muhtemel 2015 yılında windows 8.1 yada 10 a geçiş yapacağım. Zaten hiç bir işletim sistemi oyun ve programa para ödemiyorum. donanım puanlamada üst seviye bir donanıma Windows 7 artık puan veremiyordu.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
2 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
artık, destek, eriyor, sona, windows

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)