Forum Gerçek

AnasayfaForumları Okundu Kabul Et Bugünkü Mesajlar
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Eski 15.05.2022, 16:12   #11
Canan
Çiçekci kız

Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
Standart Cevap: Yargıtay 3 cezayı onadı. Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu'na siyasi y

Nagehan Alçı'dan Kaftancıoğlu açıklaması

Nagehan Alçı, 'Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum' dedi.
Nagehan Alçı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasına ilişkin açıklama yaptı.

Alçı "Canan Kaftancıoğlu’na bu yapılan hukuk cinayetidir. Fikirlerinden ötürü bir siyasetçiye hapis, siyasi yasak. Bu rezaleti kabul etmiyorum. Tüm muhalefet tabanı 10 gündür beni linç ediyor olsa da ben demokrat tavrımdan milim taviz vermiyorum. Tüm kalbimle Canan Hanım’ın yanındayım" dedi.

https://haber.sol.org.tr/haber/nageh...klamasi-335234
Eski 15.05.2022, 20:31   #12
Bursalı68
Yönetici

Standart Cevap: Yargıtay 3 cezayı onadı. Yargıtay'dan Canan Kaftancıoğlu'na siyasi y

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
60 Seneden beri bir Yönetici sifatina giremeyen bir Partiye, son 60 Senenin Günahini yüklemeye kalkmak, acaba ne demek oluyor?.
60 Yıldır CHP'nin iktidar olmamasına veya olamamasına laf mı ettik yukarıda...? Sen okuduklarından bunu mu anladın...? Kafana göre abuk sabuk yorumlamasan nasıl olur...?

Her ne kadar bu konuya değinmesem de madem ki açtın kutuyu söyleyelim o zaman kötüyü...

60 Yıldır CHP nin iktidar olmamasının sebepleri nelerdir, hiç düşündün mü...? Yani hırsızın hiç mi suçu yok...? Yani CHP nin hiç mi suçu yok...?

Kitapsal sosyalizmden sıyrılıp, sosyalist ilkeleri ne zaman update etti...? Etti de biz mi bilmiyoruz...? Sosyalist Enternasyonele üye bir partinin sosyalist ilkelerden bu kadar kopuk olmasının sebebi toplum mu, yoksa uzun yıllardır " camdan saraylarından " sıyrılıp halkın arasına karışmamış sözüm ona elit, CHP li siyasetçiler mi....? Hangisi...?

Şuan ki başarısızlık da 60 yıldır iktidar olamayan o " ak saçlı " CHP derin yönetiminden gelmiyor mu...?

Bak bakalım değişmez " olağan delegeler " kimlerden oluşuyor...! Bu ülkede LİDER SULTASI nda olmayan neredeyse bir tane parti yoktur...Buna CHP de dahil...Hayır dersen yalan söylüyorsun derim...Kurultay delegelerine bakarsan görürsün...!

Ülke yerlerde sürünüyor, oyunu hala daha artıramamış bir CHP den söz ediyoruz...! Bunu sadece AKP politikalarını yerden yere vurmayla anlatamazsın...

CHP, Atatürk zamanındaki CHP anlayışını getirdi de biz mi bilmiyoruz...?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bursalı68 Mesajı göster
*Lise mezunu altında olanlarla, 65 yaş üstünde olanların oy vermesi ortadan kaldırılmalı...Tabii ki milletvekillikleri, bakan, başbakan ..
Alıntı:
Buna simdi Demokrasimi diye bilecegiz?.
Aç da Platon'u oku biraz...Demokrasi tiranlığı doğurur demesinin altında yatan nedenlere bir bak sonra konuşuruz...Adam 2500 yıl önce demokrasinin, kabaca " kendi ayağına kurşun sıkan bir sisteme dönüştüğünü " söyleyebilen biridir...Bunun da sebebinin sadece cahil toplum olmamakla birlikte ağırlıklı cahil toplum olduğunu anlatabilen biridir...

İşte AKP ve RTE nin saçma sapan politikaları, ülkeyi uçuruma götüren politikalarından kurtulamayışımızın bir nedeni de " cahil toplum " dur...! Ve sen o cahil topluma demokratik engel konulmasına " demokratik değil " yorumu getiriyorsun ya helal olsun...Adam aç, ama hala daha bu yönetime oyunu veriyor...Hadi çöz bakalım nasıl çözeceksin...!
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 16.05.2022, 01:41   #13
Insanlikarayan
Müdavim

Alıntı:

Bunun da sebebinin sadece cahil toplum olmamakla birlikte ağırlıklı cahil toplum olduğunu anlatabilen biridir...

"Burada biraz duraklamak gerek"

Cahil olmayan toplum diye adlandirmaya calistigin toplum ne yapti????????????!.

Zamanin ileri görüsü olarak adlandirdigimiz Mustafa Kemal´imiz bosu bosuna Küylülere yönelip, Papucu, Pantolonu Yirtik birisinle konusmadimi?.

Zamanimizin Bilgin diye adlandirdiklarimiz, hangi köye gidipte, Papuclarini Tarla Camurunla kirletip, Cahil olarak adlandirdigin kesimle görüstü, Bilgilendirmeye calisti??????.

Kendi Sülalemden bunu Misal olarak vereyim!.

Kendisi Muhasebeci idi, "Türkiyedeyken, 2006 senesindeydi" Askerlik icin orada 3 ayligina geldigimde, islerimi düzene koyma amacli bir soru sorayim dedim!.

Sorum su Vergi nomarasi alip, Türkiyede Konto acmak ve Vergilerimi düzenli bir sekilde belgeleyici olarak ödeye bilmekti!.

Harama alismis ITIN önerisi, gel büroma isini hal ederiz demesi, bu güne kadar bir itibar kendimde birakmamasin yol acti!.

Hayatim boyunca Rüsvet vermekten kacinan birisi olarak, Aksam yemeginde bulusalim demis olsaydi, en LÖKÜS Restorantta Masa bile düzenlerdim o baska hikaye, ama biraz Mürekkep yalamis biri olarak kendini gördügü icin sirtimdan Para kazanmak istemisti!.

Onun Masasinda deste para birakacagima, gider üc Cami Avlusunda Dilencilere ziyafet cekerim daha Makbüle girerdi!.

Durum sadece Vergi dairesine gidip, Vergi Numarasi almak, Sonra Bankada Konto acip, düzenli bir sekilde Kiralari kanallayip, Devlete olan borcumun miktarini bilmekti!.

Kontoya giren Miktarla, Tamiratlar icin verilen Miktari kendim hesapliyamiyacagim?.

Ona ne ihtiyacim var?.

Bunu sadece bir misal olarak görmeye calis!.

Sahte Diplomalilar bile, Ananida al git derken Somada mesela buna sahitlik yaptik, Ölüm Kalim meselesinde Yardimlari durdurtup, Millet caldigi servetle 10.000 Dolarlik ayakkabisi Camura batmasin diye gösteris yapabilmek icin Acil Yardimlari durduttu!.

O zaman zarfinda kac kisi daha kutulurabilinirdi?????!.

Sahte Diploma olsun, gercek diploma olsun, kendilerini daha büyük bir nimet olarak görüp, öbürkülerinin haklarini gasp etmekten hic geri kalmiyorlar!.

Burada herkes ilk önce Aynanin karsisina gecip, kendi burnunu bir görmesi lazim!.

O Gürdügü Buruna verdigi Hak´i baskasindanda esirgememesi lazim!.

Bunu bilsin´ki, bir evvelki nesilin edindigi Nimetle o anca oralari görmüstür!.

Simdi halbuki O Burunlar Bulutlarda ucup, Rabbena Hep bana demekteler!.

Bilgisiz toplum derken elini kolunu baglayanmi var?.

Birsey degistirmek istiyorsan, Bilgisiz olan Toplum diye adlandirdigin Topluma dönersin ikna edene kadar aciklamaya calisirsin!.

Bu sene 10 günlügüne diye Türekiyeye gelirken, Insanlik namina 12´ci gününe kadar Türkiyede kalisimimi uzatim!.

Yargicin önüne ciktigimda bile, Yargica karsi Yemin töreninden sonra, Amca Ogluna Blanko Cek vermeye gelmedigimi aciklayarak, gercekleri süslemeden söyledim!.

Tarzimi az cok gördün zaten, Yargictan serbest konusa bilirmiyim diye söyleyip, izin aldiktan sonra, Yargic bile o kadarda serbest konusmamdan etkilenip, firenlemeye calisti!.

O sözüne karsi anca cevap olarak uzun yil Dis Ülkede yasadigimi, ve baska bir Terim kitligindan denemeye calisacagimi söylemek kalmisti!.

Alıntı:

Bak bakalım değişmez " olağan delegeler " kimlerden oluşuyor...! Bu ülkede LİDER SULTASI nda olmayan neredeyse bir tane parti yoktur...Buna CHP de dahil...Hayır dersen yalan söylüyorsun derim...Kurultay delegelerine bakarsan görürsün...!

Bak simdi,

Herkes Cevresinden sorumlu degilmi?.

9 Yaslarinda buralara gelip, sonradan gelen Nurtopu gibi Cocuklari cok gördüm!.

80´li senelerinde kendim bir Türk olarak buralarda Oturma ve Calisma izni sorunlari olanlarin 80%´inin sorunlarini cözdüm!.

Doksanli Senelerinde Polis ve Nazilerle Bir Türk´ün darbedilmesine Müdahale edip, (Darbedilisinin 6´inci haftasinda) Frankfurtan yürüyüs organize edip Polis zentralinden 4 Polisin atilmasini sagladim!.

Tek Türkmüydüm ben burada?.

Dövülen Cocuk Karadenizli olarak biraz geri kalmis birisiydi!.

Yeniden tek kisi olarak o Cocugu arayip, Gercekleri ögrendikten sonra ayaklanmaya ve Hak´inin verilmesine neden oldum!.

Hak!, Hukuk!, Adalet! her yerde!, Her Yasta!, ayni olmali!.

Yok Yasliymis!, Yok Geri Kalmismis! bu hic bir zaman mana olmamali!.

O yasli diye adlandirdigin kesim sana zamaninda bu Imkanlari tanimamis olsaydi, kendin nerelerde olucaktin!.

Ikincisi, yakinda kendinde o kesime dahil olmiyacakmisin?.

Halbuki, kesintisiz hep birde icinde yasamissin!.

Buradaki düzende Sosyologlarla, Profesörlerle ayni göz yüksekliginde konusurken burada Mürekkep yalamislar cok enayimi diye söylemeye geliyor acaba?.

Bilim!.

Hep kendini güncellemis sekilde ortaya cikar!.

Insan Ogluda, Bilimle Güncellesir!.

Ha öyle, Ya Böyle!.

Zamaninda Dogru olarak bilinmis gercek, Bilimin getirdigi ortamda Yalanda olabilir!.

Misal vermeye calisirsam mesela, zamaninda Mindar olarak adlandirilan Domuz eti, (Bu tarihe kadar yememis olsamda), o zamanin sartlarina göre uzun ömürlü olmadigi icin, Büyük capli ölümlere sebep oldugunu, onun icin Mindar oldugunu söylemislerdi!.

O sartlar altinda, Geografik sicaklik nedeniyle 6 saatten sonra bozuldugunu, nasil o cahillere anlata bilirlerdi?.

Yeniden uzun bir yazi oldu yahu!.

Uzun lafin kisasi, Yurtta Sulh, Cihanda Sulh!.

Dört Duvar arasini yurdun olarak görürsen, Komsularini Cihan olarak görmeye calisip, onlarin kendi görüsünce degismesini istiyorsan onlarla yüzlesip, Cevresinin genislemesini sagliyacaksin!.

Komsunla bile Konusamaz hale gelindiginde, bu yasamin daha ne Anlami var´ki?.

Yok yetersizmis, yok yasliymis, bu hic bir nedenin dogrulugunu ispat edemez!.

60 Seneden beri CHP bir Hükümet kuramamissa, Rabbena Hep Bana diyenler bu soruyu kendilerine sorsunlar!.

Bes parmak bir olmadigi gibi, Abimden bir Misal verebilirim!.

2006´ya kadar bu islerle ugrasirken, 2006 Senesinde o isleri elinden aldim!.

Paralarin düzenli akmasina neden olduktan sonra, Paralarin Kokusunu almis, benden Vekalet isteyip, Kontoyu tam takir süpürmüslerdi!.

Birde üzerine Paralel Kontolar acip, bir Kurus Vergi bile ödememislerdi!.

2019 Senesinde Aci Gerceklerle yüzlestigimde, Teyzem bir Miktar Birikmis Ev Kirasini elime vermeye calisti!.

Bunu RED etmis, ilk önce Belediyeye ve Devlete olan borcumu ögrenmek icin Carsiya ciktigimda, Faturalarin Miktarini ögrenmis, Bankanin acilmasini beklerken Kapali Carsida dolasirken birden "burada" cok seyrek gördügüm Abimi ve simdiki Yünan Karisini Kapali carsidan cikarken görmüstüm!.

Birde Teyzemden 2000TL´yi aldiklarini söyledigimde iyice kizip, derhal parayi Teyzeme geri vermelerini, 6 ila 7000 TL Faturalarin ödenmesi icin Para bozdurabilmek icin bekledigimi anlatmistim!.

Yahu ilk önce Devlete olan borcunu öde, ondan sonra ne yapmak istriyorsan yap!.

Bu güne kadar, daha iki hafta evvelsine abimin görüsüce, devlete borc ödemeyip Secim Aflarindan yararlanip, Yünan Karisininda fikrine uyup, Kardeslerime bile bunu anlatmaktadiydilar!.

Yahu Secim benim neyime?.

Secim zamaninda oraya gidip, bes kurus Vergiden kacacagim diye burada Binlerce Eurodanmi vaz gecicegim?.

Benim zamanim daha Pahali, seve seve Kurusuna kadar Vergilerimi öderim, geri kalan Parayida Zevkle harcarim!.

Cünkü o Paralar bir nevi Hükümetin Yürümesi icin, Hirsizlarin cebinden kaca bilirse kullanila bilinecek!.

Bu ara, Abimin Karisi, Türkiyede Vergi ödemenin anlamsiz oldugunu kardeslerime anlatmiya kalkarken, kendisi her sene zamaninda Yünanistan´a gidip, tipis tipis Vergilerini verdigini birde ögrenmis oldum!.

Günün sözü #RabbenaHepBana

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Eski 17.05.2022, 00:07   #14
Bursalı68
Yönetici

Sevgili Insalikarayan, harbi harbi yoruyorsun...Ömür törpüsü gibisin gerçekten, çocukluğuna inmeye az kalmış...

Ben en iyisi seni kendi halinde bırakayım....
Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
canan, cezayı, kaftancıoğluna, onadı, siyasi, yargıtay, yargıtaydan, yasak

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)